-8°
-13°
niedziela
-8°
-14°
poniedziałek
Niewybuchy w Jaworzniku
12 lutego 2018 r. | 18:04
0

Policjanci z Myszkowa zabezpieczali teren, gdzie zostały znalezione dwa pociski artyleryjskie i mina przeciwpancerna z okresu II Wojny Światowej. O niecodziennym znalezisku stróżów prawa powiadomił jeden z mieszkańców wsi. Niewybuchy zostały przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją.

W sobotę oficer dyżurny myszkowskiej komendy przyjął zgłoszenie o niecodziennym i niebezpiecznym znalezisku. Mieszkaniec Jaworznika na niezabudowanej działce, tuż przy drodze W-792, wykopał przedmioty przypominające niewybuchy. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że są to dwa pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej oraz mina przeciwpancerna. Teren, na którym znajdował się niewybuch zabezpieczali mundurowi. Wczoraj znalezisko zostało przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).