18°
piątek
13°
sobota
Reklama KWW Bezpartyjni Samorządowcy - Poraj
Zaborze: Co się dzieje z pieniędzmi wspólnoty?
11 grudnia 2017 r. | 12:16
35

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie sołeckie z mieszkańcami Zaborza, podczas którego mieszkańcy mieli sporo pytań do swojego sołtysa - Lesława Stępnia. Chodziło im głównie o pieniądze wspólnoty - 50 000 zł przeznaczonych na świetlicę wiejską.

Całość relacji ze spotkania możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Spotkanie sołeckie

Spotkanie sołeckie z mieszkańcami Zaborza (Gmina Żarki - 08.12.2017).✅ Sołtysie, co się dzieje z pieniędzmi wspólnoty?✅ Budowa świetlicy.

Publié par Gmina Żarki sur samedi 9 décembre 2017

 35 odpowiedzi na “Zaborze: Co się dzieje z pieniędzmi wspólnoty?”

 1. Ciemniak napisał(a):

  Wiele w życiu widziałem i doświadczyłem ale coś takiego jak to zebranie to jeszcze nie i nigdy.

  0
  0
 2. Bankier napisał(a):

  Ciekawy wątek z tymi 50 czy 80 tys.zł.Czy jakaś wspólnota nie przelałaby mi swoich środków na moje prywatne konto w banku ?

  0
  0
 3. Wyborca napisał(a):

  czy tu nie chodzi o więcej niż o 50 tysięcy o których mówi?

  0
  0
 4. Bankier napisał(a):

  Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają

  0
  0
 5. Zdzisław napisał(a):

  Kto wybrał takiego Ułoma-przepraszam za to słowo,ale innego określenia nie potrafię znaleść na tak ograniczonego umysłowo człowieka .Widać,że taki ktoś Burmistrzowi pasuje,bo łatwiej taką ciemną masą się steruje. Jak ogłada się w telewizji wypowiedzi Sołtysów to widać. że teraz Ci ludzie są na jakimś poziomie intelektualnym . A ten sołtys jednego zdania poprawnie nie potrafi sklecić , Szok,,zdumienie,zdziwienie.

  0
  0
 6. Zdzisław napisał(a):

  Pozdrawiam Gminę Żarki ,Burmistrza ,który na ten teatrzyk zezwolił

  0
  0
 7. ZGRYWUS napisał(a):

  Sołtys Zaborza to normalnie teraz dostanie powołanie i będzie doradcą w rządzie Mateusza Morawieckiego.

  0
  0
 8. Kazik napisał(a):

  No tak poważnie ,To panu Burmistrzowi pasują takie klimaty !

  0
  0
 9. Kazik napisał(a):

  Pełen Szoł !Panie Burmistrzu

  0
  0
 10. Kazik napisał(a):

  Panu to pasuje ,im głupszy dla pana to na plus

  0
  0
 11. Kazik napisał(a):

  Ten bełkot na który pan Burmistrz pozwala, to z tego spotkania

  0
  0
 12. Kazik napisał(a):

  Jest podsumowaniem

  0
  0
 13. CIAMAJDA napisał(a):

  Papa Smerf mówi że Smerfiątka już nie będą jeździć na kabarety bo po co ? Od tego spotkania w Zaborzu to Smerfy mają jeździć po spotkaniach z mieszkańcami gdzie też jest Burmistrz bo naprawdę jest z czego się pośmiać a scenariusz i reżyserka to już samo życie-spontan i śmiać jest się naprawdę z czego.

  0
  0
 14. Marcin Labocha napisał(a):

  Rzeczywiście zachowanie potworne tego człowieka. A co z tymi pieniędzmi? Przecież przywłaszczenie to przestępstwo

  0
  0
 15. MARUDA napisał(a):

  Marcinie Burmistrz Podlejski tego nie zauważył czyli jak nie zaprzecza to w świetle prawa potwierdza. Róbta co chceta a ja w razie czego to nic nie widziałem. Tu Bareja to czegoś mógłby się nauczyć i reżyser Bareja w naszych klimatach to do Oscara by doszedł bez grama wysiłku a tylko kręcić i nagrywać.

  0
  0
 16. Gwiazdka napisał(a):

  Wyciszmy się Bracia i Siostry bo to okres Adwentu,Oczekiwania.

  0
  0
 17. Juliusz napisał(a):

  To okres oczekiwania na Gwiazdkę ? Czy na Prokuraturę ?

  0
  0
 18. lolo napisał(a):

  Też się zastanawiam o co tu chodzi. Chyba chodzi o oczekiwanie, że sołtys Zaborza odpowie co się stało z pieniędzmi Wspólnoty. I żeby dać mu teraz czas na przemyślenia.

  0
  0
 19. Juliusz napisał(a):

  Lolo czy ten sołtys umie myśleć ,wątpię .

  0
  0
 20. ZGRYWUS napisał(a):

  Sołtys myślał jak był młody a teraz to on jest na emeryturze to odpoczywa i po co ma myśleć

  0
  0
 21. Solejuk napisał(a):

  Zgrywus ten sołtys to nie jest taki stary,na wygląd sobie trzeba zasłużyć .A propo młodości to z niego był dobry gangster,najstarszy kolega z ławeczki przypomniał sobie jak zastraszał ludzi w ubraniu ORMO.

  0
  0
 22. ZGRYWUS napisał(a):

  A nawet nie żartuj że on działał w ORMO ? To kto go wybrał na Sołtysa ?

  0
  0
 23. Solejuk napisał(a):

  Świadkiem Koronnym to ja jako Solejuk tym razem nie chcę Być ,ale pogadajcie ze starszymi mieszkańcami

  0
  0
 24. Dariusz Szlęk napisał(a):

  Szanowny Sołtysie Stępień. Na jednych z Sesji wyzwał mnie Pan na pojedynek i publicznie mnie Pan obraził przed kamerami. Pan pamięta,że nigdy nie boję się i przyjąłem Pana wyzwanie z całą powagą i teraz jesteśmy właśnie w czasie pojedynku.Zapewniłem Panu kamerę na spotkaniu z mieszkańcami,obiecałem również to że pomogę mieszkańcom na następnym spotkaniu tworzącej się Wspólnoty Gruntowej,ponieważ Burmistrz Podlejski takiej inicjatywy na tym spotkaniu nie przejawiał w moim odczuciu a Wasze Mienie Gromadzkie-czyli dobro wspólne mieszkańców Zaborza to około 230 HEKTARÓW wy jako Sołectwo i miejscowość z tego tytułu jesteście bogaci ale nie umiecie z tego korzystać i wy przy Wspólnocie posiadając te grunty około 230 ha,to wy sobie robicie co rzewnie chcecie a nie żeby się poniżać przed Burmistrzem Podlejskim i prosić o kasę o inwestycje w Zaborzu,to tak nie może być bo Wy płacicie lokalne podatki a Burmistrz to jest Waszym pracownikiem i Wy mu tylko macie zlecać robotę,powtarzam kazać wykonać robotę a nie żebyście Wy prosili się o coś Burmistrza,bo to wtedy jest konflikt interesów.Wczoraj odebrałem statut Gminy Żarki i jestem w trakcie jego studiowania.Muszę Wam pomóż gdyż posiadam grunty w Waszej miejscowości to do czegoś mnie to zobowiązuje.Panie Sołtysie Stępień jeśli te wpisy powyżej to prawda ,że pan był w ORMO ?-to ja już nie odczepię się od Pana i będe jak PIJAWKA z całym szacunkiem i powagą.Pozdrawiam.

  0
  0
 25. Przedsiębiorca z Targowiska napisał(a):

  Kto to jest ta Baba co ma męża z Koniecpola i tak chwali targowisko ?Tak pani to chwali do Burmistrza ,że to Eldorado !Te stodoły są wiekowe, nikt poza chyba jedną nic nie robią z tymi stodołami ! Żę wybrukowano ,było chyba z czego ! Pani chce kupić coś na targu,owszem my sami musimy rozkładać i składać za każdym razem swoje stanowiska pracy Owszem było by za co chwalić /kto to ta pani jest ,może ktoś podpowie / gdyby tam na wyznaczonych ,opłacanych stanowiskach pracy było jakies zadaszenie choćby z pleksi I byle jakie ławy drewniane !

  0
  0
 26. Nauczyciel napisał(a):

  Ta pani to poprzednia Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybynowie.

  0
  0
 27. Nauczyciel napisał(a):

  To mieszkanka Zaborza pani Urszula Rusinek

  0
  0
 28. Alicja napisał(a):

  Wow zabłysnęła gwiazda ,poplecznik pana Burmistrza ,jak ze szkoły to podległa układowi,własnie dla tego tak chwalila pana Burmistrza !

  0
  0
 29. zdumiona napisał(a):

  grunty ,hektary…nikt ze wspólnoty mieszkańców wsi zaborze nigdy nie pozwolił na sprzedaż. niepotrzebne jest tu obrażanie wyzwiskami epitetami i grozbami. zaniedbania dokumentacyjne siegajq pewnie wcześniejszych zarzqdów ,a przepisy ciqgle sie zmieniajq …..

  0
  0
 30. Zdzisław napisał(a):

  Widać zdumiona,że to ktoś z Urzędu Gminy -pisze i chyba usprawiedliwia Burmistrza i jego zachowanie aprobujące wszystko co działo się na tym zebraniu Gminnym! Na tym zebraniu był prawnik,który powinien reagować! Tam też była wykształcona pani U.Rusinek,i starsze panie ,które tylko przytakiwały!!!!!!!Grunty ,Hektary to jest majątek tej zapyziałej okolicy !!!!! Wolno Amerykanka!!!! Której nikt nie kontroluje!!!!!!!!!! To się nadaje tylko do telewizji !!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 31. Alicja napisał(a):

  A Cel tego zebrania Gminnego był chyba zupełnie INNY?????????????????

  0
  0
 32. dyrektorka napisał(a):

  Byla dyrektor szkoły to wyksztalcona osoba?? Proszę nie żartujcie i nie obrażajcie ludzi wyksztalconych. Przepraszam bez obrazy, ale do takiej szkoły w tamtych czasach dostawali się tacy, którzy nie mogli się nigdzie dostać.
  Dyrektorem często zostaje sie z innych
  przyczyn.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *