16°
niedziela
12°
poniedziałek
Wolna powierzchnia
Andrzej Jakóbczak miał zostać…Przewodniczącym Rady Miejskiej
16 lutego 2018 r. | 11:47
70

37-letni Andrzej Jakóbczak tuż po wyborach miał zostać Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarkach. Nie został. Został za to wyrolowany przez swoich kolegów radnych. Jakóbczak na jednej z ostatnich sesji wnioskował o dymisję Stanisławy Nowak - obecnej przewodniczącej.

Radny Jakóbczak według ostatniego oświadczenia majątkowego, posiada 8000 zł oraz mieszkanie 63m2 o wartości 120 000 zł (na współwłasność). Do tego łąki o powierzchni 2,374h o wartości 12 000 zł. Jest Prezesem Zarządu Spółdzielni Socjalnej, obecnie pracuje jako doradca związkowy. Z tytułu umowy o pracę w 2016 roku zarobił 34 381,30 zł. Jako radny 13 320 zł.

Jego oświadczenie majątkowe możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI70 odpowiedzi na “Andrzej Jakóbczak miał zostać…Przewodniczącym Rady Miejskiej”

 1. Marcin Labocha napisał(a):

  Facet przynajmniej na jaja i potrafi powiedzieć do tej starej nauczycielki co myśli.
  0  0
 2. Staś napisał(a):

  Ja szanuje tego człowieka i popieram jego działania, takich ludzi w Żarkach brakuje.
  0  0
 3. osa napisał(a):

  Dlaczego jest w ogóle radnym w miejscowości w której nie mieszka na co dzień ?czy to nie jest sprzeczność interesow dla mieszkańców !!!
  0  0
  • Aleksander napisał(a):

   Sprzecznością interesów dla mieszkańców to jesteś Ty PANI OSO;a propos to znasz pojęcie słów:sprzeczność interesów? he ?
   0   0
  • Gucio napisał(a):

   Pilnuj osa swojego ula .
   0   0
  • Marian napisał(a):

   Ty osa poleć sobie na inny portal . Może ? o kwiatkach to ty możesz pisać ! Bo na tym portalu każdy twój wpis to twoja kompromitacja ! Nie chcemy takich wpisów ,nie chcemy tutaj Ciebie !
   0   0
   • osa napisał(a):

    To czego ty chcesz malo mnie obchodzi!!!!!widzisz ktos taki jak ja musi byc ,abby tacy jak ty nie pisali pierdul pod publiczke.
    0    0
   • osaa napisał(a):

    To czego ty chcesz malo mnie obchodzi!!!!!widzisz ktos taki jak ja musi byc ,abby tacy jak ty nie pisali pierdul pod publiczke.
    0    0
 4. Moher napisał(a):

  Jego dziadek mieszkał w tej miejscowości i wykonywał powszechnie szanowany w tamtych czasach zawód
  0  0
 5. Marian napisał(a):

  Jakóbczak sprawdził się w końcówce poprzedniej Rady .To On od początku kadencji powinien być Przewodniczącym. Uczciwy młody człowiek ,pracowity,nie skorumpowany
  0  0
  • Obywatel 100 napisał(a):

   Fakt, nadaje się na przewodniczacego, jakoś sobie radził chłopak to bylo chyba poprzedniej kadencji.
   Hmm… aczkolwiek jest kombinator jakich mało, nie zaufał bym mu.
   Jeszcze jedno na koniec, te imprezy sportowe są ok!
   0   0
 6. Zdzichu napisał(a):

  Andrzejek tyle lat w radzie i co zrobił dla mieszkańców??? Kto mieszka w jego okręgu wyborczym ten wie że…niewiele bardzo niewiele. Jedyne co mu nawet wyszło to wypożyczalnia sprzętów zimowych ale to i tak ludzie robią za niego bo on jako Pan prezes w dodatku mieszkający w Myszkowie ma czas tylko na ewentualne zaprezentowanie swojej osoby podczas różnych eventow. Trochę postoi coś tam powie do mikrofonu (choć z umiejętnościami wypowiadania się po tylu latach w samorządzie również kiepsko) pokreci się i tyle go widzieli. Wszystko było by dobrze tylko za dużo tu sciemniania i udawania. Jak będzie goracy czas przedwyborczy to sie wtedy uaktywni. Wtedy będzie wszędzie A szkoda że tylko wtedy bo ostatnio to nawet chyba mu się okręgi wyborcze pomylily i zawedrowal na inne osiedle. Trochę zbyt mało i koniec z tym sciemnianiem nareszcie !!!!
  0  0
  • Listwa napisał(a):

   Zdzisław ,weź wyluzuj,w listopadzie wybory,wystartuj, może Cię wybiorą;dużo więcej zrobisz dla mieszkańców,niż 16 radnych razem wziętych przez 4 lata.Na eventach będziesz w pierwszym rzędzie siedział i na wszystkich zdjęciach na oficjalnej stronce też.Pomarzyć dobra rzecz.No i jeszcze będziesz miał dietkę ,na waciki .
   0   0
 7. bruno napisał(a):

  Ciekawy tex ale prosze o sprecyzowanie textu panie pseudo dziennikarzu .Kto obiecale temu panu to stanowisko????przez kogo zostal wyrolowany???? bo pisanie goloslownego textu to lanie wody zwykle jest!!!!!!!!!!!Moze pan radny to wyjasni bo zapewne czyta dzisiejsze wpisy.Piszecie czesto i gesto ze radni tylko dla kasy sa radnymi, a tu dzis typowy przyklad radnego ktory tylko wita w gminie na sesji bo z tego co slyszalem nie mieszka w gminie na stale.
  0  0
  • Kocur napisał(a):

   Ty Bruno/Brunono/też nie mieszkasz w naszej gminie przecież.Czytając Twoje wcześniejsze wpisy zadaję Sobie pytanie : czy Ty nie jesteś głupszy/głupsza/ niż to ustawa przewiduje ?
   0   0
 8. osmiorniczka napisał(a):

  Bardzo lubię Pana Radnego Andrzeja. Mam wrażenie że tylko on mógłby coś zrobić w sprawie tego odśnieżania Żarek w biały dzień za publiczne pieniądze. Wszyscy mieszkancy biernie się przyglądają jak ich miasto jest sprzątane i odśnieżane, ale nie dziwię się. Kiedy na placu targowym grzecznie zwrociłem sprzątającej osobie uwagę, żeby przemyślała swoje postępowanie to mi pogroziła miotłą! Miotłą kupioną za moje podatki! Hańba!
  0  0
 9. Do podatnika napisał(a):

  Za twoje podatki??? Hi hi
  Popukaj sie po glowie czlowieku.
  0  0
 10. Kazik napisał(a):

  Panie Andzrzeju niech się Pan nie przejmuje tymi gminnymi : owadami,pluskwami i innymi gadami bo oni muszą tak.Mącić Proszę robić swoje ,prawdziwi wyborcy to docenią
  0  0
 11. Kazik napisał(a):

  Panie Andzrzeju niech się Pan nie przejmuje tymi gminnymi : owadami,pluskwami i innymi gadami bo oni muszą tak.Mącić Proszę robić swoje ,prawdziwi wyborcy to docenią Młodzi ,a nie te stare wygi powinny już dawno przejąć pałeczkę
  0  0
 12. Kandydat na radnego napisał(a):

  Spotykamy się w gronie kilkunastu osób i w stosownym czasie zarejestrujemy komitet wyborczy. Jeżeli zdobędziemy większość to w przeciwieństwie do dotychczasowych Rad, na pierwszej sesji zlikwidujemy diety. Zapraszam do współpracy wszystkich chętnych kochających Żarki i chcących przyczynić się do rozwoju gminy. Rada Gminy to nie sposób na podreperowanie domowego budżetu. Przecież nikt radnym nie musi być. Jest to dobrowolna funkcja, a nie przymus obecności na sesji by nie przepadło kilka procent diety. Naszą dietą będą lepsze warunki życia w gminie i jej rozwój, a nie pieniądze z kasy, czyli z podatków moich i sąsiada.
  0  0
 13. Alina napisał(a):

  SUPER-pomysł-Popieram !!!! Ale czy to może się udać? Było by wspaniałe ! Pomysł zasługuje na opatentowanie w całym kraju Życzę Powodzenia
  0  0
 14. Kocur napisał(a):

  Do Kandydata na radnego : na pierwszej sesji nie likwiduje się diet, tylko wybiera przewodniczącego i jego zastępców;diet nie zlikwidujecie ponieważ są zagwarantowane w ustawie;ale pomysł świetny ! brawo! proponuję dietę w wysokości 1 zł dla przewodniczącego i po 0,5 zł dla pozostałych radnych /miesięcznie/.
  0  0
 15. Alina napisał(a):

  Kocur- masz rację za symboliczną złotówkę,
  0  0
 16. Miron napisał(a):

  Jeżeli to nie jest ściema to ja to Popieram !
  0  0
 17. osaa napisał(a):

  USTAWA ROBACZKI USTAWA. !!!!!!!
  0  0
 18. Miron napisał(a):

  Osa-dezodorant -nie ma Cię !!!! Ten projekt jest do zrealizowania !
  0  0
 19. Juliusz napisał(a):

  W samych Żarkach jest tak dużo mądrych ludzi ,że bedą za tym projektem ,za ewentualnie mądrymi dalszymi projektami
  0  0
 20. Ryszard napisał(a):

  No proszę już się zaczęła kampania i obiecanki – cacanki. Okaże się oj okaże ale teraz jesteście tacy mądrzy jak jest przed A potem okaże się że się nie da nie przeszło. Każdy czas jest dobry na taką zmianę A dlaczego nie Teraz? Teraz też można zmienić wysokość diety którą teoretycznie ma być rekompensata za bezpłatny urlop albo zwolnienie z pracy na czas sprawowania obowiązków radnego. Pisze teoretycznie bo mało gdzie to się praktykuje. Dieta po prostu jest źródłem dodatkowego dochodu i tyle A za czas pracy w trakcie pełnienia obowiązków radnego i tak nikt nie odlicza. Czy to w gminach czy powiecie
  0  0
  • Juliusz napisał(a):

   Masz Ryszardzie dużo racji w tym co piszesz. W każdej chwili można zmienić wysokość diet Radnych .Na niedawnej Sesji za obniżeniem diet na 16 radnych jedynie trzech z Nich było Za. Między innymi Jakóbczak, Jaskólski, Zamora. Brawo dla Nich. Sesja ta była nagrywana ,więc jest na to dowód
   0   0
 21. Kandydat na radnego napisał(a):

  Oczywiście każde nasze działanie będzie zgodne z obowiązującym prawem. Wielu z nas spotkało się z sytuacją w której np od firmy telekomunikacyjnej otrzymujemy urządzenie gratis, ale w efekcie dostajemy fakturę o wartości jeden grosz. Jak już ktoś napisał ustawa określa tylko maksymalną wysokość diety. Panie Juliuszu, żeby uchwalić cokolwiek musimy mieć większość. Wymienieni przez Pana radni najprawdopodobniej takie głosowanie robią tylko pod publikę , a nie szczerze. Gdyby nie byli hipokrytami bez rozgłosu osobiście zrezygnowali by z pobierania diet.
  Osoba, której prawo diety przysługuje, może prawem tym dowolnie rozporządzać, może decydować, czy z niego skorzysta, czy też nie. Ostatecznie osoba ta może w ogóle z przysługującego jej uprawnienia zrezygnować. Żaden przepis prawa nie nakłada na radnego obowiązku pobierania diet. Jest to jego prawo, a nie przymus. Radny nie ma obowiązku pobierania diet, może zatem ich się zrzec.
  Diety to tylko jedna nasza uchwała. Piszę o niej, by osoby chcące z nami współpracować miały jasność co do finansów. Rada to nie Pomoc Społeczna
  0  0
  • Hadziuk napisał(a):

   Panie Kandydacie proponuję poczytać orzeczenia NSA do art.25 ust.4 ustawy o samorządzie gminnym a nie przedstawiać teorii nie polegających na prawdzie dot.diet.Już to widzę jak Pan minutę po złożeniu ślubowania radnego wymachuje /pod publikę/ projektem uchwały o zrzeczeniu się z diet.Wojewoda w trybie nadzoru natychmiast takową uchwałę uchyla i już na następnej sesji Rada podejmuje nową uchwałę zawierającą kwoty diet dla radnych.Jest jedno ale …. trzeba zdobyć mandat radnego i tu może mieć Pan problem.
   0   0
 22. Ryszard napisał(a):

  Dokladnie od czegoś trzeba zacząć więc dlaczego tych 3 wspaniałych nie dało super przykładu i sami nie zrezygnowali albo nie obniżyli na swój własny wniosek diet tylko popdpieraja się innymi że to oni chcieli A inni byli przeciwni. Próbuje to zrozumieć ale poniekąd Kadydat na radnego otwiera swoim wpisem oczy. A jednak się da tak indywidualnie? Tylko rzecz w tym że właśnie finalnie nie o to chodzi tylko o dobry PR przedwyborczy!
  1  0
 23. Kazik napisał(a):

  To jest podpucha to co pisze kandydat na Radnego,Ryszard Żaden komitet wyborczy w chwili obecnej nie ujawniałby swojej strategi .To jest strategia na obecną chwilę-zamieszania-blew .Można się domyślać kogo to jest pomysł
  1  0
 24. Kazik napisał(a):

  BLEF
  0  0
 25. Kandydat na radnego napisał(a):

  Nasze pomysły są legalne i z czego mielibyśmy robić tajemnicę. Tylko ludzie mający coś za uszami ukrywają swoje postępowanie i blefują.
  0  0
 26. Juliusz napisał(a):

  Ha-ha -ha
  0  0
 27. Piotr napisał(a):

  Bruna myślała ,że ciemny lud to kupi
  0  0
 28. Piotr napisał(a):

  Za bardzo zaczęliśmy chwalić Andrzeja Jakóbczaka urząd tego nie lubi jak chwali się radnych , którzy nie są ulubieńcami trzymających władzę
  0  0
 29. gienio napisał(a):

  Ta grupę trzymającą władzę w urzędzie to trzeba zlikwidować razem z burmistrzem na czele i postawić na młodych. Panie Jakóbczak po tych komentarzach ma pan mój głos w wyborach na Burmistrza
  0  0
 30. Miron napisał(a):

  Fotomontaż
  0  0
 31. Miron napisał(a):

  Pic na wodę Fotomontaż -Gminny -wreszcie ludzie mogą napisać Coś do -Urzędu MIASTA i GMINY ŻARKI na tym Forum bez konsekwencji ,bo nie muszą podawać nazwiska ,bo jak podadzą ,to mogą tej sprawy nie zalątwić ! I o to chodzi ludziom ! Czego się boicie Wy Wszyscy w tym Urzędzie ?
  0  0
 32. Piotr napisał(a):

  Poza Bruno i oso podobnymi stworzeniami to ludzie chcą tutaj na tym portalu dyskutować konstruktywnie
  0  0
 33. Żarki napisał(a):

  Panie Andrzeju jesteśmy za Panem
  0  0
 34. Marsjanin napisał(a):

  Może ktoś wymieni co Pan Andrzej zrobił odkrywczego i konstruktywnego dla gminy, w życiu zawodowym lub osobistym. Mieliśmy już Radziwiła ministra zdrowia, który jako działacz wiele mówił tylko jak miał szanse coś zrobić to się tylko ośmieszył Z tych postów nic konkretnego nie mogę wyczytać. Tylko slogany, że jest dobry.
  1  0
  • marsjanin 2 napisał(a):

   Typowy Marsjanin nie wie na jakiej planecie żyje wiec poco w ogóle pisze jak nie zna Jakubczaka. Wystarczy Marsjaninie posiedzieć na internecie albo na fc i poszukać kilka projektów młodzików Żareckich.
   0   0
 35. Marsjanin napisał(a):

  Po co ten wstęp, jeśli jesteś tak dobrze poinformowany to proszę wymień te dokonania. W telewizji na żadnej stacji o Jakubczaku nie słyszałem.
  1  0
  • marsjanin 2 napisał(a):

   bo Marsjanku na swojej planecie odbierasz telewizję publiczną a nie komercyjną. A w Publicznej słyszysz to co chcesz usłyszeć bo obraz masz zamazany i dlatego nic nie widzisz tylko słyszysz
   0   0
  • Żarki napisał(a):

   Jakóbczak pisze się przez ,, Ó „” widać jak dobrze znasz pana Jakóbczaka albo specjalna pomyłka że to niby nie z Urzędu
   0   0
 36. Marsjanin napisał(a):

  Wydaje mi się, że pytanie jasno zadałem, a ty dalej nie na temat. Czy mam jeszcze prościej pytanie sformułować? Jak masz problem z odpowiedzią to zadaj pytanie pomocnicze.
  0  0
 37. układ polarny napisał(a):

  Czytając Marsjanina to ewidentnie widać że żyje na planecie Podlejskiego i nie musi znać Jakóbczaka bo ma tylko jednego panującego Króla Podlejskiego i zapewne jest na jego utrzymaniu za nasze Żareckie podatki.
  0  0
 38. Marsjanin napisał(a):

  Nie rozumiem ludzi chwalących Pana Jakóbczaka, a zarazem niepotrafiących wymienić żadnego osiągnięcia poza pomysłem zlikwidowania diet na koniec kadencji. Trudno brak informacji to też informacja.
  0  0
 39. Żarki napisał(a):

  Marsjanin kłamiesz, Jakóbczak jak już głosował za obniżeniem diet a nie jak piszesz pomysł zlikwidowania Diet .Obniżenie a zlikwidowani to chyba dwa różne słowa .Mącisz i tyle . Pooglądaj Sesje, na szczęście nagranie nie kłamie
  0  0
 40. Żarki napisał(a):

  Rzeczniczce już fakty się mylą ,co i gdzie pod jakimi postami wypisuje .Fakt można od tego dostać rozdwojenia jaźni
  0  0
 41. Marsjanin napisał(a):

  Obniżenie a zlikwidowani to chyba dwa różne słowa, ale mogą się sprowadzić do tego samego. Można obniżyć do zera i będzie to równoznaczne z likwidacją. A na marginesie to o ile procent i do jakiej kwoty Jakóbczak chciał obniżyć diety?
  0  0
  • Mario napisał(a):

   Tak na marginesie to nie Jakóbczak tylko Jaskólski od kilku miesięcy chciał obniżyć diety radnym. Nie procentowo, tylko kwotowo. Do 400 zł szeregowym radnym i do 500 funkcyjnym. W trakcie głosowania przegłosowano utrzymanie wysokości diet, a zasadniczo ich podwyższenie. Teraz to jest już nie 1200 zł dla szeregowego radnego tylko 1260 zł. Czyli za nic nierobienie też można jakoś żyć !
   0   0
 42. Marsjanin napisał(a):

  Nareszcie doczekałem się merytorycznej odpowiedzi. Dziękuję bardzo za informację.
  0  0
 43. Wasz znajomy napisał(a):

  Moher-czy ty wiesz co piszesz. Pokoleniowiec-dziatkowie to by się w grobie przewrócili jak by wiedzieli co on nawidziwiał. Marian-takiś uczciwy jak twój kol Andrej. Obywatel 100-w końcu jeden co go zna. Zdzichu- 100procent prawdy, a najlepjej jakby się nim zajął wymiar sprawiedliwości.Kocur-ty wiesz gdzie kto mieszka ,może mieszkasz w jednym mieszkaniu w Myszkowie.Listwa i Kazik-z tego co czytam to razem z kolegą Andrzjem powiniście stanąć przed ołtarzem wymiaru sprawiedliwości bo macie chyba też coś za kołnierzem.Jesteśmy mieszkańcami naszych Żarek a zachowójecie się nieopowiedzialni gówniarze.
  0  0
 44. Moher napisał(a):

  Wiem co piszę. Oczywiście pisząc o powszechnie szanowanym zawodzie drwiłem.
  0  0
 45. Wasz znajomy napisał(a):

  Czyli wiesz że jabłko od jabłoni daleko nie upadnie zawsze coś tam w genach zostanie
  0  0
 46. Moher napisał(a):

  Nie tylko coś. Doświadczenie uczy, że bardzo dużo. Bez zagłębiania się w nazwiska, przykład marsze KOD-u.
  0  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *