16°
niedziela
12°
poniedziałek
Wolna powierzchnia
Gmina weźmie 3,87 mln zł kredytu!
02 stycznia 2018 r. | 12:36
64

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach, Burmistrz Klemens Podlejski poinformował radnych o aktualnym zadłużeniu gminy, które na koniec listopada wynosi 3,5 mln zł. To nie zniechęciło radnych, by przyjęli budżet na 2018 roku, w którym zaakceptowali nowy, olbrzymi kredyt. Gmina Żarki zaciągnie w tym roku kredyt w wysokości 3 870 041,69 zł na pokrycie deficytu budżetowego.

Na koniec kadencji Podlejskiego, gmina będzie zadłużona na kwotę ponad 7,3 mln zł!

Poniżej uchwały RIO w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI64 odpowiedzi na “Gmina weźmie 3,87 mln zł kredytu!”

 1. Wyborca napisał(a):

  czyli zadłużenie wzrośnie o ponad 100 procent?
  0  0
 2. Marcin Labocha napisał(a):

  Radni sami sobie wykopali grób polityczny
  0  0
 3. Barbara napisał(a):

  No właśnie zamiast kredytu Mieszkanie Plus. Ile jeszcze będzie nas kosztowała niechęć burmistrza do PiS.
  0  0
 4. Barbara napisał(a):

  Uderz w stół a nożyce się otworzą.
  Tylko dlaczego tak ordynarnie. Nie potrafisz inaczej dyskutować?
  0  0
 5. Zdzislaw napisał(a):

  Nie wiem,czy ja coś przeoczyłem,nie dosłyszałem na Sesji zatwierdzającej budżet ,że jest mowa o kolejnym kredycie zaciągniętym na kolejne lata? Znowu nam pani Skarbnik przeczyta !!!!- tu się przepisze na kolejne lata, tam się przepisze na poprzednie lata!!! Ciekawe kto się w tym połapie?Sama Skarbnik jak czegoś nie dczytuje to mówi ,że to trzeba sprawdzić¡ ! Jaki jest docelowy-Cel -wzięcia tego kredytu ?
  0  0
 6. Fiufiu napisał(a):

  A ja się cieszę że w Żarkach będziemy mieć basen z prawdziwego zdarzenia. Będzie najpiękniejsze w okolicy
  0  0
 7. Zdzislaw napisał(a):

  Fiufiu-być może nigdzie poza Żarkami i Częstochową to nigdzie nie Byłaś !! ! Nawet nie wiesz jak Polska wygląda, już nie mówiąc jak ludzie żyją w normalnym Świecie !
  0  0
  • mary napisał(a):

   Zdzisław tylko weź zerknij do sprawozdań może tych naszych pięknych miast. Szczególnie do rb-z. To zrozumiesz skąd są takie piękne. Bo kwoty to konkretne. Napewno nie takie małe jak w Żarkach. Mnie się wydaję że Żarki stać na taki kredyt. Zresztą jak widać do tej pory świetnie splacali zobowiązania wynikające Z kredytów. Gdyby nie te kredyty i środki pozyskane (a żeby pozyskać to gmina musi mieć wkład wlasny)!!!!! to by tu nic nie było.!!!!!!!!!!
   0   0
 8. Fiufiu napisał(a):

  Ale my zyjemy w zarkach a nie w wielkim świecie. Tu ten jest normalne życie
  0  0
 9. Zdzislaw napisał(a):

  Wiem ,że Hejt Gminny się nasilił !!!szczegolnie – mary wyjaśnia nam po gminnemu wyliczenia! Biedne Kobiety po pracy jeszcze muszą wyjaśniać swoje mary -współczuję
  0  0
  • mieszkaniec napisał(a):

   alez ty zajeb,,,,e nawiedzony jestes!!!!!!!!!!!!ty sypiasz w nocy czy tylko bialy proszek i teorje spiskowe same sie lęgna pod czachą????
   0   0
   • Fiufiu napisał(a):

    Zdzisław współczuję Ci nic z życia nie czerpiesz. Tylko spisek, spisek. Żal mi Ciebie
    0    0
   • Brawurka napisał(a):

    Ty sobie Zdzisławie już swojej pustej główki kobietami zmęczonymi po pracy nie zawracaj. Może ty jesteś zmęczony i brak ci merytorycznych argumentów i dlatego już takie komentarze z dup… dodajesz. Nie twoja rzecz kto i co robi po pracy
    0    0
    • Cudmalina napisał(a):

     Taaa bo nam się nudzi. Jak jedną rękę obrabia nam kosmetyczka robiąc hybrydy drugą stukamy sobie komentarze w telefon ????????????????????????????
     0     0
 10. Zdzislaw napisał(a):

  Wkład -własny a kredyty to chyba zupełnie co innego !Burmistrz cały czas się chwali jak na Bogato prowadzi Gminę mówiąc tzw prostym językiem
  0  0
 11. Kazik napisał(a):

  Wkład -własny a kredyty to chyba zupełnie co innego !Burmistrz cały czas się chwali jak na Bogato prowadzi Gminę mówiąc tzw prostym językiem
  0  0
 12. Edek napisał(a):

  Skoro kresdyt taki zły, to może według redaktora i jego komentatorów trzeba podnieśc podatki żeby było na te kanalizacje i drogi? Albo przestać dopłacać do oświaty i do MOPS-u? bo jak unia da 85% to resztę gmina musi dołożyć, a jakoś dotąd nie upadła pomimo kredytów i chyba się na to nie zanosi .
  0  0
 13. bruno napisał(a):

  Kolejny raz pseudo dziennikarz zle zformulowal dokumety!!!!!!!!To co czytam z tych pism to to ze gmina moze posilkowac sie kredytem a nie ze juz go bierze .
  0  0
  • Marcin Labocha napisał(a):

   Jak może skoro jest deficyt? To czym spłaci deficyt?
   0   0
   • Edek napisał(a):

    Kredytem Marcinie, jak by nie było deficytu to nie potrzeba by było brać kredytu. Deficyt wyszedł bo zaplanowali więcej wydatków od dochodów żeby zrobić te wszystkie inwestycje. A jak z czymś nie zdąza w tym roku albo po przetargu wyjdzie taniej niż zakładali to zostaną te pieniądze i kredyt nie bedzie potrzebny albo będzie mniejszy.
    0    0
 14. mary napisał(a):

  Hehe prawie przewrocilam. Zdzisław i Kazik taki sam komentarze slowo W slowo czyli p. P,G. Hehe
  0  0
 15. Kazik napisał(a):

  Skopiowałem bo nie ma sensu sie powtarzać-Hehe
  0  0
 16. Zdzisław napisał(a):

  -mary -obyś Marów nocnych nie miała po tych hejtach !
  0  0
  • mary napisał(a):

   Hehe dobre. Jak mi się coś przyśni to Ci napisze hehe. A tak poza tym to wcale nie trzeba pracować w gminie żeby jak to ujoles ” pisac po gminemu”. Wydaje mi się ze dziennikarz skoro piszę o czymś to powinien wiedzieć o czym a nie tylko rzucać hasłami ze znakami zapytania lub wykrzyknikiem. Ale to tylko moje zdanie.
   0   0
 17. Key napisał(a):

  Ludzie, ludzie jak wy się dajecie wkręcić. Od lat co roku biorą kredyt i robią, robią i jeszcze raz robią. Jak dołożą unijną kasę to dużo, bardzo dużo można zrobić. Jak ktoś nie widzi, ile w gminie jest zrobione, to chyba ma ciemność w oczach. Idą wybory, to jak zwykle zaczęło się. Widmo zadłużenia. Jeszcze się na to łapiecie? Kto z Was nie był kiedyś zadłużony? Różnica w kredytach jest jedna. Jak jeździsz fiatem, to masz mniejszy kredyt, a jak mercedesem, to wiekszy, bo zdolność kredytową większa. Widać Żarki stać na dużo. I co boli? Jak nie ma zagrożenia w splatach, jest dochód, to i spłata idzie. I tyle. Jak zwykle strachy na lachy. Mnie nie boli, że inwestują.
  0  0
  • Barbara napisał(a):

   W Źarkach jeszcze bardzo wiele dziedzin życia publicznego i gospodarczego jest zaniedbanych. Lista oczekujących na mieszkanie od lat długa. Drogi to jeszcze nie wszystko. Dlatego wydawanie z budżetu gmimy 1.600.000 żeby wyremontować jedynie domki przy ul Topolowej, zamiast przeznaczyć działki pod budowę Mieszkań Plus dla wszystkich oczekujących, również mieszkańców Topolowej, jest działaniem, delikatnie mówiąc niegospodarnym.
   0   0
 18. Barbara napisał(a):

  Dlatego dziwi że radni tak bezkrytycznie przyjęli budżet na rok 2018, nie szukając oszczędności. Te raty płacimy wszyscy,mieszkańcy. Nie mogą o tym zapominać
  0  0
 19. Key napisał(a):

  Moze i na mieszkanie plus przyjdzie czas. A dzisiaj niech Pani powie tym na Topolowej, że mimo przyznanej dotacji nie będzie remontu. Bo jednej Pani wydaje się to za drogo. Ceny biorą się z kosztorysów, a nie z widzimisie, że za drogo. Ile kosztuje dzisiaj mieszkanie? A ile kosztuje kilka mieszkań remontowanych? Ale ja ktoś nie inwestuje, nie wie, co to Vat i inne podatki, faktura, a nie na czarno, to myśli że za darmo mu zrobią.
  0  0
 20. Barbara napisał(a):

  Widać że powinienem Pan zapoznać się ze szczegółami programu mieszkanie plus. Jakoś inne gminy widzą w tej propozycji dobrą ofertę. A jeśli chodzi o mieszkańców ul Topolowej to nie jestem pewna czy ktoś z nimi rozmawia. A może chcą być wreszcie traktowani jak inni mieszkańcy np.bloków
  0  0
  • Edek napisał(a):

   Pani Barbaro proponuję się zapoznać ze szczegółami programu mieszkanie plus, a nie łykać jak pelikan pisowską propagandę, Widzę że pani z tym ma problem bo już pisałem wcześniej ironicznie ale pani nie załapała więc napiszę w skrócie bo się tym zainteresowałem: CZynsz najnizszy 10 zł w zależności od województwa za metr kwadratowy i do tego opłata eksploatacyjna 6,50 w małych miejscowościach . Za mieszkanie 45 m czyli małe to wychodzi 742,50 MIESIĘCZNIE samego czynszu, do tego jeszcze dojdą media. Może Pani się zapytać mieszkańców Topolowej czy byliby chętni, nie wiem ile płacą aktualnie i czy w ogóle płacą jakiś czynsz ale może się którys wypowie ?????
   0   0
   • barbara napisał(a):

    Czynsz jest ruchomy i dla woj Śląskiego wynosi 7,68 zł a nie 10 zł. Metraż jest różny.
    Dla rodzin z dziećmi potrzebny większy a dla samotnych mniejszy. To są indywidualne sprawy. Nie wiem dlaczego tak pan traktuje ludzi z Topolowej, ale to już pana problem. Natomiast brak mieszkań już od dawna w Żarkach jest odczuwalny a teraz kiedy pojawia się szansa na jego rozwiązanie pan widzi w tym jedynie pisowską propagandę.
    0    0
    • Edek napisał(a):

     ja traktuję ludzi uczciwie, to pani krytykuje bardzo potrzebną inwestycję na Topolowej, która pomoże tamtejszyn mieszkańcom , a wychwala mieszkanie plus na które niewielu naprawdę potrzebujących byłoby stać.
     0     0
  • mieszkaniec napisał(a):

   Twoja wypowiedz to jakaś kpina.Jedni pracują, odkladaja kase ,budują domy,splacają kredyty.Na Topolowej niekoncząca sie impreza!!!!!!Wiedz jesli chcą byc tak samo traktowani .to trzeba sie wziąsć do pracy!!!!
   0   0
   • Barbara napisał(a):

    Zgadzam się z Panem. Pisząc o traktowaniu mam na myśli jednakowe dla wszystkich. Trzeba tylko mieć taką ofertę.
    0    0
 21. Barbara napisał(a):

  Jeśli chodzi o czas to dla oczekujacych na mieszkanie, lekceważace jest stwierdzenie że może kiedyś nadejdzie.
  0  0
 22. Marian napisał(a):

  Dariusz. Samorząd istnieje już wiele lat i bez Twojej pomocy bardzo dobrze funkcjonuje. Zajmij się lepiej sobą. Gminie nie potrzebny jest taki fałszywy wybawca.
  0  0
 23. Brawo napisał(a):

  Co niektórzy afiszują się że działają w imieniu suwerena choć pewnie nie do końca zdają sobie sprawę co to znaczy. Suweren to ci którzy są przeciwko komuś ale też ci którzy go popierają i jako że żyjemy w państwie demokratycznym to każdy może wypowiedzieć się za siebie. Takie zastawianie się tym słowem wtedy kiedy działa się tylko i wyłącznie we własnym imieniu to ściema. I z tym się NIE ZGADZAM
  0  0
 24. wiejska poetka napisał(a):

  Zasada jednolitości władzy państwowej przyjmuje za pewnik, że suwerenem w państwie jest lud (lud pracujący, naród). źródło: NKJP: Piotr Winczorek: Wstęp do nauki o państwie, 1995
  0  0
 25. Topolowa napisał(a):

  Jak się nie ma pojęcia, to lepiej nie pisać. Jak zwykle wychodzi że na Topolowej najgorsi i się im nie należy. Bo be i fuj. Na topolowej mieszkaja ludzie jak inni Maja swoje kłopot. Sa rodziny tez jak inne. W 2017 było kilka spotkań był burmistrz i radni przy Topolowej. Wspólne sprzątanie sadzenie kwiatków, koszenie, spotkanie przy stole. Później w domu kultury. Dzieci miały konkurs i rysowaly swoje podwórko, jak ma wyglądać i dostały nagrodęMa Być boisko zabawki altanki. Po prostu normalnie mają być jeszcze kursy i pojdziemy a tu znowu komuś sie nie podoba że nam się poprawi będzie ładnej i lepiej mieszkać coo nam się nie należy, my jak zwykle gorsi. Niech nam zrobią jeszcze ulice to będzie po ludzku
  0  0
  • barbara napisał(a):

   Przecież nie chodzi o to, żeby komuś żyło się gorzej. Wręcz przeciwnie.
   Skandalem jest, że droga po której biegają dzieci, to czarny pył.
   Dziwne że burmistrz tego problemu przez tyle lat nie był w sanie załatwić.
   Patrząc więc z tej perspektywy, nie przekonuje mnie ta wyliczanka dobroci
   i myślę że nie jest potrzebna.
   Oczywiście, że na Topolowej mieszkają ,, ludzie jak inni, mają swoje kłopoty”,
   ale poza Topolową też i dlatego krzywdzące jest stwierdzenie ,, jak się nie ma pojęcia, to lepiej nie pisać”.
   Rozmawiać zawsze trzeba i szukać rozwiązań, które generalnie pomogą rozwiązać problem mieszkaniowy w Żarkach a jednocześnie nie obciążą budżetu gminy, który nie ma własnych środków finansowych tylko musi zaciągać pożyczki. Tym bardziej że takie rozwiązania się pojawiły.
   Czy ,,troskliwy” pan Edek ma prawo z góry decydować za kogoś i zaglądać do cudzego portfela ? Na Topolowej mieszkają osoby młode, rodziny, które chcą być traktowani jak inni mieszkańcy.
   0   0
 26. Dariusz Szlęk napisał(a):

  Przeczytałem te wszystkie komentarze ale bardzo przelotnie ale w weekend to powinienem znaleźć więcej czasu i dać odpowiednią ripostę. Widzę że część komentarzy jest pisana pod dyktando Klemensa Podlejskiego-strasznie prostacka i powstała na zasadzie furii i wściekłości takiego typu że JA tu rządze albo rozwalę Was SPEC USTAWĄ. Skąd w ludziach wykształconych jest tyle chamstwa i prostactwa-kultura małomiasteczkowa wręcz wykreowana przez Włodarza jako marazm a to widać po tych wpisach/komentarzach,które są dodawane -okropne. Ludzie co wy z siebie robicie ? Niech to Włodarz pisze ze swojego IP a niech Wami się nie wyręcza,bardzo mi Was szkoda że za takie grosze się sprzedajecie. Co do ulicy Topolowej i tej całej REWITALIZACJI w tej części Żarek to odniosę się w następnych komentarzach bo personalnie uczestniczyłem w tym projekcie i było to wyreżyserowane celowo przez Burmistrza Podlejskiego ale na tamten czas to nie wiedziałem że w tamtym rejonie Podlejski będzie budował Zagościniec Zaklasztorny,że ma tam działki Podlejski ,że to będzie przekręt w białych rękawiczkach,chodziło Podlejskiemu żeby ta okolica jakoś fajnie wyglądała w dojeździe do jego Podlejskiego punktu i to jest chore jak Podlejski zmanipulował ludzi ale ich część o tym wiedziała to i teraz sowicie są wynagradzani. Ci co robicie te durne wpisy to pamiętajcie że jakby nie Kleszczewski to w Żarkach by nic nie było-kto temu Panu KLESZCZEWSKIEMU teraz dziękuje i zaprasza na uroczystości no pytam kto ? Klemens Podlejski go zaprosi a po co jak Podlejski zasługi przypisuje sobie-obłuda,fobia władzy-choroba,Podlejski to tylko na zasadzie wyru…ć i do pieca.Sam PODLEJSKI to nie wie nic a tylko sobie przypisuje zasługi,to trzeba mieć tupet,to ludzie tworzą to wszystko a nie jednostka. Nie zostawię suchej nitki na tym SAMOCHWALCY w późniejszych komentarzach bo to jest oszust.
  0  0
 27. mieszkaniec napisał(a):

  100 procent racji panie Szlęk .

  Pan doktor M.Kleszczewski to gość na poziomie. Jemu mależą się podziękowania. Szacun dla Pana panie doktorze.
  Cenimy i piętamy.
  Pozdrawiam
  0  0
 28. Maly napisał(a):

  Z całym szacunkiem Pan K. Nie jest już marszałkiem od kilku lat, a gmina nadal pozyskuje środki unijne. Na Topolowa, solary, drogi, aktywna integrację, mieszkania socjalne na Wysokiej i inne. Czemu szereg ludzi uważa, że wszystko kogoś komuś załatwił. Jak się pracuje, to są efekty. Tak trudno to zrozumieć. Pan Sz. Tak bardzo sie zachywca Myszkowem, tylko ostatnio wychodzi ze drogi bez pozwolenia buduja. Droga przy Topolowej też ma być w tym roku zrobiona. Niechże Pani Barbara od czasu do czasu wejdzie na umigzarki.pl i poczyta, co się robi i jest zaplanowane. A tu tylko pretensje, wiesci wyssane z palca, podbite plotkami i brakiem wiedzy. Popatrzcie na realne działania, a nie ekscytujcie się hejtem i wirtualnym światem na tej stronie, z domieszką smerfow i jakimiś zaburzonymi osobowosciami.
  0  0
 29. myśląca napisał(a):

  Panie Maly .To prawda że Pan doktor Kleszczewski zajmuje się teraz czymś innym. Tam zostali ludzie z którymi On pracował. On otworzył drzwi zbudował klimat dla nadzej gminy odpowiednie kontakty.Jest dùża różnica iść z teczķą papierów do urzędu gdzie same obce osoby a iść tam gdzie dobrzy znajomi.Dobrzy znajomi i pomogą i poradzą. Przecież każdy to wie _ prawda?
  0  0
 30. Roman Lubeń napisał(a):

  Tylko kretyn może się cieszyć z tego że gmina zaciąga kolejny kredyt zadłużając miasto. Co z tego że w mieście są poczynione kolejne inwestycje skoro wszystkie one powodują powiększanie zadłużenia miasta ? Podlejskiemu zostało w najlepszym razie 10 lat ( dwie kadencje) zadłuży miasto w tym tempie tak że w ostatnim roku urzędowania, aby funkcjonować miasto będzie brało kredyt 10 krotność tego co jest teraz. Skoro jeden kredyt ma zaspokoić wymagania finansowe dotyczące obsługi kredytu zaciągniętego jak i ma jeszcze z niego zostać parę złotych na kolejną inwestycję to wiadomo że każdy kolejny musi być WIĘKSZY. Ludzie czy Wy rozumy już potraciliście ? Przecież kiedyś będzie trzeba to spłacić !!! Czy to miasto zrobi ? Ściągnie inwestorów którzy lokalnymi podatkami Wam to spłacą ? Debil jeden z drugim się nie zastanowi że kolejne kredyty doprowadzą do tego że któregoś dnia skończą się pieniądze na bieżące wydatki a wszystko pochłonie obsługa zaciągniętych kredytów. Jak Podlejski chce się zadłużać to niech robi to jako osoba prywatna a nie jako Burmistrz !!! Osoby które klepią mu zgodę na te kredyty powinny być pociągnięte do odpowiedzialności karnej za działania na szkodę gminy i miasta.
  0  0
  • Edek napisał(a):

   Weż sie ty chłopie puknij w łeb z tymi wypocinami, za trudne to dla ciebie żeby zrozumieć. I nawet się nie dziwię, bo samo w sobie łatwe nie jest.
   0   0
  • Olo napisał(a):

   Miałem, to samo napisać, ale trafiłem na Twój wpis. Oczywiście zgadzam się z tym, ale ciemny lud stanowiący d***********ą część, będzie za kredytami. Więcej kasy do podziału, to więcej zainteresowanych.
   A rozwiązanie jest proste: Ustawowy zakaz wprowadzania budżetu z deficytem.
   0   0
 31. January napisał(a):

  Edek czerpiesz korzyści z tych inwestycji że tak bronisz Burmistrza ? Poczytaj sobie o gminie Ostrowice w zachodniopomorskiem czy też o gminie Brzozie w województwie kujawsko-pomorskim. To że w myśl litery prawa gmina nie może ogłosić upadłości nie znaczy że nie może zbankrutować.
  0  0
  • Edek napisał(a):

   Oczywiście że czerpię korzyści jak każdy mieszkaniec gminy.
   O Ostrowicach poczytałem tu http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-09/zadluzona-gmina-zniknie-z/
   i nawet fragment zacytuję:
   „Liczące 2,5 tys. mieszańców Ostrowice są według danych Regionalnej Izby Obrachunkowej zadłużone na nieco ponad 35 mln zł, z czego blisko 28 mln to zadłużenie w parabankach.”

   A licząca 8,5 tys. mieszkańców Gmina Żarki jest zadłużona na 3.5 mln zł,

   Widzisz różnicę?
   0   0
 32. January napisał(a):

  Edek a czy Ty sądzisz że ta gmina to z dnia na dzień się zadłużyła na taką kwotę ? Ona jak i Żarki zaciągała z roku na rok coraz wyższy kredyt. O tym własnie pisze w swoim poście Pan Roman.
  0  0
 33. Barbara napisał(a):

  Zdziwienie budzi też fakt finansowych nagród dla pracowników. Już nawet nie dlatego że ktoś chce oceniać ich pracę, ale po prostu dlatego że gminy na to nie stać, jeśli musi zaciągać pożyczki.
  0  0
 34. wyborcy napisał(a):

  Ludzie zastanawiajcie się kogo wybieracie do rady. Gmina to nasze życiowe miejsce . Tu mieszkamy ,tu żyjemy. Radni mają ogromną władze. Oni decydują co jak i gdzie robić ,co pilniejsze ,co ważniejsze. Jeśli chcą widzieć , że coś jest nie tak mogą głosować przeciw absolutorium . Radni to pierwsza kontrola w gminie. Rada ma działać przez całą kadencje .Radny to reprezentant mieszkańców swego otoczenia . To ma być człowiek mający pojecie o problemach i o finansach . Ma wiedzieć kiedy co i jak należy sprawdzać. To ma być człowiek rzetelny . Nie taki co nabrał wiatru w żagle bo dostał sie do rady i pozałatwia ile się da ale dla siebie rodziny ,córki syna szwagra i bratowej . Takich ludzi nam nie trzeba w radzie. Teraz osoba wybrana do rady potrafi na sesji przed kamerami bez najmniejszego wstydu powiedzieć No i co z tego że tą robote dla gminy wziął mój …. , przecież ją zrobił. Za darmo mu nie płaco. Ta osoba jakby z innej epoki się zjawiła . Jak ona może dobrze spełniać rolę radnego gdy jej bliski dostał tam po zlecenie.
  Mamy wrażenie ,że osoba ta nie ma zielonego pojęcia po co mieszkańcy ja tam wybrali . Dlatego tu jej piszemy. Radni są tam aby pracować dla gminy dla społeczeństwa. To maja być ludzie co wiedzą po co tam są jak należy w radzie pracować. Tam nie powinni znaleźć się ludzie co publiczne ośmieszają się brakiem podstawowej wiedzy. Ośmieszają sie i dalej przychodzą na sesje przed kamerami jakby nigdy nic. Człowieku po coś tam poszedł jak nie masz pjecia o tym czy owym.
  Takim ludziom trzeba wyraźnie i mocno powiedzieć NIE panie i panowie nie po tam jesteście żeby tam zadbać o córkę ,syna czy zięcia lub synową. O nich zadbajcie sobie w domu.
  Nie po to tam jesteście by ośmieszać siebie przed kamerami. My widzimy was i słyszymy was.
  Jeszcze nie dawno właściciele firm do przeciętnej pracy dawali ogłoszenia z wymogami o wiele większymi niz im było potrzeba . Do rady tez trzeba patrzeć czy kandydat ma jakieś przygotowanie ,czy to osoba rzetelna czy zwykły …
  Wiele czytamy tutaj złych opinI pod adresem prowadzącego zarki.pl . My slimy ,że niektóre z nich są słuszne . Aby strona sie utrzymała autor powinien wziąć sobie je do serca
  Ale my możemy widzieć i słyszeć co nasza pani radna mówi na sesjach i komisjach i jak głosuje. Każdą sesje i komisje oglądamy z ciekawością .
  0  0
 35. MP napisał(a):

  Witam, ja z pytaniem do pana szlęk;
  Czy to prawda że nigdzie pan nie pracuje i jest pan opłacany przez kazimierza i haline znanych również jako szmalcowniki z Jaworznika.
  I czy to prawda że narobił pan mnóstwo długów po czym przepisał pan wszystko na rodzine.
  0  0
 36. jack berry napisał(a):

  Cześć wszystkim Jestem jack berry po imieniu i jestem bardzo prostym człowiekiem. Pracuję w firmie o nazwie aseiamicrofanance, w tej firmie my
  dać lokale z bardzo niskim oprocentowaniem 3%. Rozdajemy wszystkie rodzaje pożyczek, w których potrzebujesz. Potrzebujemy tylko poważnych kandydatów, więc nie przychodź i nie baw się z naszą firmą. Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem naszego adresu e-mail. Poniżej: E-mail: aseiamicrofanance@gmail.com
  0  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *