-4°
piątek
-3°
sobota
Ile was kosztuje Burmistrz Klemens Podlejski?
05 marca 2018 r. | 13:17
21

W piątek dodałem artykuł dotyczący środków z UE, jakie gmina pozyskała za lata 2014-2016. Kilka osób zauważyło, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca Żarek, to znacznie więcej niż w przeliczeniu na jednego mieszkańca Myszkowa. To teraz przyjrzymy się, ile zarabia Burmistrz Żarek i Burmistrz Myszkowa, w przeliczeniu na mieszkańca danej gminy.

Burmistrz Klemens Podlejski wg ostatniego oświadczenia majątkowego zarobił 156 066,66 zł (2016 rok). Według danych GUS w 2016 roku w gminie Żarki mieszkało 8462 ludzi. Ile zatem każdego z was kosztuje pensja Burmistrza? Każdy mieszkaniec gminy składa się po 18,44 zł na pensję Klemensa Podlejskiego.

A jak to wygląda w Myszkowie. Burmistrz Włodzimierz Żak w tym samym okresie, co Podlejski, zarobił 156 637,67 zł. Według danych GUS w 2016 roku w gminie Myszków mieszkało 32157 ludzi. Burmistrz Żak kosztuje każdego mieszkańca gminy Myszków 4,87 z rocznie.

I gdzie tu sprawiedliwość?

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “Ile was kosztuje Burmistrz Klemens Podlejski?”

 1. Lucyna napisał(a):

  W Żarkach mieszkają sami bogaci ludzie, a wszak wiadomo : KTO BOGATEMU ZABRONI ?

 2. Wyborca napisał(a):

  czyli klimek zarabia tyle co burmistrz myszkowa…

 3. Pensja napisał(a):

  Kolejny błysk wiedzy. Zarobki w samorządzie regulowane są przez tak zwaną ustawę kominową. To ona dokładnie określa poziom wypłaty. Uchwalili ją panie i panowie z ul. Wiejskiej. Różnica w pensji wójta burmistrza i prezydenta w bardzo niewielkim stopniu zależy od wielkości gminy. Dlatego burmistrz Żarek zarabia porównywalne co burmistrz Myszkowa. Ba nie ma nawet wielkiej przepaści do pensji prezydenta dużego miasta. O tym zadecydowali parlamentarzyści. Ale co to kogo ochodzi. Przecież burmistrz Myszkowa może skorzystać z ostatnio wdrazanej propozycji dojnej zmiany. Czyli co miesiąc wypłacić sobie wysoką nagrodę. I git. Bierzemy przykład z góry.

 4. Sunia napisał(a):

  Burmistrz Żarek zarobił 156066,66. tz wszedł w posiadanie części waszych podatków zgodnie z prawem

  W 2016 roku Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski za rządzenie miastem dostał 157 tys. zł, czyli o 930 zł w skali roku więcej od Pana Podlejskiego.

  Ciekawe spostrzeżenie zamieściłam dzisiaj pod artykułem z piątku na temat środków z UE, jakie gmina pozyskała za lata 2014-2016.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/prezydent-krakowa-wiecej-zarabia-na-uczelniach-niz-za-prace-dla-miasta,12162700/

 5. bruno napisał(a):

  Żenada gasko żenada .piszesz o zeczach ogólno dostępnych do wiadomości i robisz z igły widły .piszesz o sprawiedliwości to napisz ile Ty dostajesz za pisanie tych pomyji .Ale jak rozliczyć datki od cichych sponsorów to nawet ciekawe .

 6. bruno napisał(a):

  Czemu nie napisał ten podkrecacz też ze wszystko przewiduje ustawa tylko jak zwykle zakończył w sposób dający co niektórym możliwości do siania bezsensownych tez !!!!!

 7. bruno napisał(a):

  Jeszcze jedna wykrylem nieścisłość w tym poważnym artykule .Zapomniałeś napisać że burmistrz myszkowa ma zastępcę wiedz pensję tego stanowiska są dwie co daje inny przelicznik.A nasz nikogo w zastępstwie nie ma i sam to wszystko ogarnia za taką samą kasę co ten z myszkowa a pracy ma połowę mniej ten z myszkowa !!!!

 8. Jaro napisał(a):

  Ten news jest tak absurdalny, że brak słów. Słów a nie argumentów, takie sensacje tylko na tym portalu, nigdzie indziej by tego nie wymyślono. Burmistrzowie czy prezydenci miast, czy to 5, 10, 50, 100, 500 tysięcznych, zarabiają zasadniczo tyle samo. I ktoś kto choć trochę interesuje się tematem doskonale o tym wie. Jak już przeliczać na mieszkańca , to raczej wydatki na utrzymanie całego urzędu.
  W ramach pomysłów absurdalnych proponuję przeliczenie zarobków Gąsiorskiego na liczbę czytelników portalu 😀 albo kliknięć haha.

 9. osa napisał(a):

  a to ci hit wpisy pojawiaja sie i znikaja ciekawe czyzby sam pan dziennikarz je pisal i usowal hheheheheheheh

 10. stały czytelnik napisał(a):

  Oczywiście wszystko jest wiadomo, ludzie którzy tak komentują każdą informację najprawdopodobniej swoich dzieci nie posyłają do szkoły. W szkole zawsze uczą wiedzy ogólnie dostępnej. Są tajemne środowiska ale o nich w tym miejscu nikt nie pisze. Szukających wiedzy tajemnej muszą zmienić portal.

 11. Kos napisał(a):

  13 tys mies to nie tak strasznie

 12. Banduch napisał(a):

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Jeszcze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 13. Moher napisał(a):

  Pomódl się również za mnie. Módlmy się wzajemnie za siebie. Owoce pracy Pana Gąsiorowskiego są nadzwyczajne.

  • Banduch napisał(a):

   I za Ciebie i wszystkich tu piszących o pokój i dobro w sercu. A jeśli chcesz pomóc sobie i innym to dołącz do mnie i rób to co ja.

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 14. bruno napisał(a):

  Jego to tylko egzorcyzmy mogą ogarnąć .TU trzeba fachowców z CZatachowy .hahaha

 15. Moher napisał(a):

  Pycha szyderstwo i poniżanie bliźniego to specjalność bruna. Cierpliwie poczekam, może kiedyś śliny Ci zabraknie i przestaniesz pluć, wzniesiesz się na wyżyny intelektu i napiszesz na temat chociaż jedno zdanie. Banduch modląc się za nas nie zapomnij dołączyć do intencji swojej osoby. W Niebie brakowałoby nam Ciebie.

  • Banduch napisał(a):

   „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Jest między wami choć jeden sprawiedliwy i mi pomoże. Moja samotna modlitwa to trochę mało. Zapraszam:

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 16. Moher napisał(a):

  Targowanie się Abrahama zostało zakończone na dziesięciu sprawiedliwych. Zapewne mógł on wyprosić ocalenie ze względu na jednego tylko sprawiedliwego, ale chyba nie przypuszczał, że zepsucie w Sodomie jest tak wielkie, iż nawet dziesięciu sprawiedliwych nie da się w niej znaleźć. Jak jest w Żarkach.

 17. Wasz znajomy napisał(a):

  – bruno iJaro tu nie chodzi o napisanie prawdy przez gąske,tu chodzi o zrobieniu czytelniką z mózgu szamba. Moher ciebie modlitwa nie pomoże ,raczej najlepszy byłby dla ciebie rozżarzony ruszt.

 18. Moher napisał(a):

  Modlitwa cuda czyni.

 19. Banduch napisał(a):

  Szawle Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?

  „Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych,
  nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,
  lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
  Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie,
  a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.”
  Ps 1. 1-3

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).