-1°
-2°
wtorek
środa
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Burmistrz Podlejski poza pierwszą trójką!
13 listopada 2017 r. | 13:03
10

Zakończył się pierwszy w historii Żarek sondaż przedwyborczy na Burmistrza Żarek. Na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało sześcioro kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 880 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Burmistrza, nie ma zdecydowanego faworyta, jak to było do tej pory. W sondażu zwyciężyła Radna Sejmu Województwa Śląskiego, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość - Krystyna Jasińska. Jasińska w przyszłorocznych wyborach uzyskałaby 27,16 proc. poparcia. W drugiej turze w walce o fotel Burmistrza musiałaby zmierzyć się z Andrzejem Lechem, który w sondażu uzyskał 21,14 proc. głosów.

Na trzecim miejscu uplasował się "ktoś inny", czyli kandydat, którego nie wymieniłem w sondażu. Mógłby on liczyć na 18,18 proc. poparcia. Dopiero na czwartej pozycji znalazł się Burmistrz Klemens Podlejski. Jest to z pewnością ogromny cios dla niego i całego urzędu. Być może, gdyby z urzędu nie wychodziły faktury i rozliczenia na nazwisko "Podlejski", Burmistrz mógłby liczyć na znacznie większe poparcie. A tak, na rok przed wyborami, Podlejski dostałby 17,39 proc. głosów i nie znalazłby się w drugiej turze wyborów.

Na 10,23 proc. poparcia może liczyć radny Adam Zamora. Tuż za nim znalazł się radny Andrzej Jakóbczak, który w tej kadencji miał zostać Przewodniczącym Rady. Miał, ale nie został. Jakóbczak w przyszłorocznych wyborach otrzymałby 4,55 proc. głosów. Na ostatnim, siódmym miejscu znalazł się Lucjan Koral z poparciem na poziomie 1,36 proc.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że cierpliwość i zaufanie do Burmistrza Klemensa Podlejskiego jest już na wyczerpaniu. Żarki potrzebują zmian i przede wszystkim rozbicia magii nazwiska "Podlejski".

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Wybory 2018: Burmistrz Podlejski poza pierwszą trójką!”

 1. Wyborca napisał(a):

  za dużo hałasu na jego temat i później jest taki efekt

 2. Maniano napisał(a):

  Ja tam zagłosuje na siuraka :p

 3. Agnieszka napisał(a):

  Ja tez Siurak górą

 4. mentalista napisał(a):

  ,Witamy w ciemnogrodzie !!!!!!!

 5. Mentalista napisał(a):

  Ty mentalista, nie podszywaj się pode mnie. Nie możesz wymyślić innego nicka ?

 6. Marcin Labocha napisał(a):

  Burmistrz sobie nagrabil i będzie musiał się sporo napocic by odzyskać utracone zaufanie

 7. mentalista napisał(a):

  880 glosow na 10000 tysieczna gmine to faktycznie jest wiarygodne hehehhehe. Biorac pod uwage ze ta strone odwiedza 90 procent przeciwnikow podlejskiego to juz 100 procentowa wiarygodnosc hehehhehe.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).