zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
wtorek
Reklama
Bezsensowne decyzje burmistrza mgr Klemensa Podlejskiego
13 lutego 2019 r. | 07:21
41

Pozwolę sobie dodać wpis jednego z rodziców a zarazem mieszkańca Gminy Żarki który opublikował pismo od burmistrza mgr Klemensa Podlejskiego na grupie zamkniętej GMINA ŻARKI. Proszę zwrócić uwagę że burmistrz Podlejski jest magistrem prawa administracyjnego i magistrem prawa a nie umie w żadnym przypadku stosować się do tego prawa ustanowionego i co najważniejsze przestrzegać prawa na każdym etapie.

WPIS RODZICA:

"Czy inni z Państwa też dostali pismo w sprawie zmian w szkołach? Ciekawe bardzo co zostało ostatnio zmienione w budynku po Gimnazjum ? O ile pamiętam z "debaty" z Panią z kuratorium, to obiekt ten kategorycznie nie nadawał się na potrzeby szkoły podstawowej, był niebezpieczny dla małych dzieci, brak placu zabaw i podwórka żeby wyjść na przerwie. Pozatym odległość od ruchliwej drogi i targowiska co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo. Takie stanowisko miało wielu przedstawicieli oświaty i urzędu. Podczas wspomianej już debaty Burmistrz, Dyrektor szkoły i inni zapewniali że wszyscy się zmieszczą na Częstochowskiej. Już wtedy trzeba było zrobić dwie konkurencyjne szkoły podstawowe i regionalizację, a nie się sądzić z Kuratorium. Jak dla mnie to wbrew logice. Teraz zostaniemy zmuszeni do odprowadzania dzieci z jednego końca miasta na drugi. Totalnie bez sensu. Co wy sądzicie na ten temat?"

BARDZO WAŻNE POSIEDZENIE KOMISJI W SPRAWIE GIMNAZJUM I POWSTANIA W NIM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DNIU 18.LUTEGO 2019 O GODZINIE 08.00 W UMiG ŻARKI SALA NARAD

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA SESJĘ RADY MIEJSKIEJ W ŻARKACH W DNIU 18 LUTEGO 2019 ROKU O GODZINIE 09.00  DO SALI NARAD W BUDYNKU UMiG ŻARKI NA UL. Kościuszki 15/17. 

 

WAŻNA UCHWAŁA BĘDZIE PODDANA POD GŁOSOWANIE ODNOŚNIE PRZEKSZTAŁCENIA GIMNAZJUM NA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W ŻARKACH. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNYMI RODZICAMI.

 

 

 41 odpowiedzi na “Bezsensowne decyzje burmistrza mgr Klemensa Podlejskiego”

 1. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Burmistrz nie liczy się z nikim! Podejmuje nielogiczne decyzje “bo tak”, żadne argumenty nie przemawiają za takim rozwiązaniem! W poniedziałek 18 lutego sesja na której podjęta zostanie stosowna uchwała. Na zebraniu zostaniemy co najwyżej poinformowani, o widomej z góry decyzji, nikogo nie obchodzi nasze zdanie! Może powinniśmy pójść na tą sesję?

  27
  3
  • POMOC Z INTERNETU pisze:

   Jedna wielka glupota. Ja słyszałam że mają być podzieleni 1-3 w gimnazjum i reszta w podstawowce. Mam 2 dzieci które idzie do 1 klasy A drugie do 4. I każde dziecko w innym budynku. Szok . ?

   19
   2
 2. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Wydaje mnie sie,że w w dawnym gimnazium powinny być klasy 7-dma i 8-sma.To są już duże dzieci i bliskość targu oraz drogi nie będzie miało żadnego znaczenia.Pozdrawiam nasze władze.

  20
  3
 3. POMOC Z INTERNETU pisze:

  gdyby nasz głos się liczył to przeprowadzone zostało by referendum a sama wizyta na sesji nie pomoze?

  17
  2
 4. Mieszkanka pisze:

  Straszne!!!! Z jednego konca miasta na drugi!!! Ludzie jak my sobie z tym poradzimy!! Nasze auta sobie z tym nieporadza!!! A co z dziecmi ktore w tym momencie dojezdzaja z drugiego konca miasta!! jejku wspolczuje!!!! Nie no uważam ze korzystanie z nowoczesnego budynku tylko nam zaszkodzi. Lepieiej by nasza dzieciarnia dalej siedziala w tej obskurnej brudnej i zniszczonej po-PRL-iej budzie!!!! Dopoki ludzie beda myslec w ten sposob nic sie nie zmieni. Dopoki sami problemy beda sobie wymyslac. Wiele rzeczy nie podoba mi sie ale w tym przypadku jest to dobre dla dzieci.

  18
  5
  • ann pisze:

   Chodzi o to żeby stworzyć drugą szkołę. Niektórzy myślą że nagle wszyscy się rzucą żeby ich dzieci chodziły do jednej czy drugiej szkoły! Nie będzie tak! Każda ze szkół ma swoje plusy i minusy, a rodzice najpewniej wybiorą tą szkołę do której dziecko ma bliżej, po prostu! Nigdzie nie funkcjonują takie idiotyczne rozwiązania, że rodzeństwo niby w jednej szkole ale w innych budynkach, a rodzic jeździ po całym mieście, kiedy śpieszy mu się do pracy!

   16
   2
 5. POMOC Z INTERNETU pisze:

  obawiam się że ostatnie głosowanie w wyborach pokazało jakie kto ma poparcie i referendum mogłoby nas jeszcze bardziej zdziwić. Generalnie to decyzja już pewnie zapadła, teraz trzeba tylko przyklepać.

  18
  1
  • ann pisze:

   Ale dlaczego referendum, przecież nie wszystkich ta sprawa dotyczy, więc czemu mieliby decydować? Ja tego nie rozumiem! Rejonizacja jest wszędzie, dlaczego nie może być w Żarkach?

   19
   3
 6. POMOC Z INTERNETU pisze:

  zgadzam się z tym że decyzja już zapadła Zebranie odbędzie się tylko po to aby przekazać rodzica informacje a jeżeli chodzi o wybory to widać że nasze małe społeczeństwo nie chce zmian

  16
  2
 7. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Tak powinniście wreszcie ostro zaprotestować na wzór Francji “żółte kamizelki”

  18
  3
 8. Mieszkanka pisze:

  Aha jeszcze jedno spojrzcie jak funkcjonuje szkola w poraju. tam wkladaja w dzieci to samo jest z przedszkolem. no ale wszystko zalezy od gminy. Nasza gmina nie wspiera edukacji od wczesnych lat.

  17
  2
 9. POMOC Z INTERNETU pisze:

  a ja nie zamierzam wozić dzieci z jednego końca miasta na drugi dwa razy dziennie!

  15
  2
 10. RYSIEK pisze:

  bruno ty CWELU gdzie twoje dzieci uczęszczają do szkoły czy do przedszkola

  13
  5
 11. Plac zabaw pisze:

  Należy zapytać Burmistrza w jakich okolicznościach Pan Ulman stał się właścicielem gminnego terenu pomiędzy SKR-em a OSP.
  Może Burmistrz odkupi ten teren i zorganizuje plac zabaw.
  Może gdyby Pan Ulman zaprojektował szkołę bez zasypywania parteru piachem, budynek szkoły miałby mniejszą powierzchnię zabudowy przy takiej samej powierzchni dydaktycznej.
  Mamy za to dużo schodów i okazałą zjeżdżalnie dla niepełnosprawnych zbudowaną na chodniku.

  Pan Ulman byle co rysował a Burmistrz przyklepywał i płacił.

  21
  3
 12. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Widzimy przykład arogancji i podporządkowania się radnej i przewodniczącej Komisji ds. Socjalnych i Społecznych Wioletty Król burmistrzowi Klemensowi Podlejskiemu. Przewodnicząca Wioletta Król zwołuje posiedzenie komisji o godzinie 08.00 rano a o godzinie 09.00 odbędzie się Sesja tego samego dnia. Ponownie członkowie tej Komisji nie będą dyskutować merytorycznie a tylko przegłosują projekty napisane za wiedzą i pod nadzorem Głównego Dyrygenta Zamieszania Klemensa Podlejskiego. Mieszkańcy i rodzice waszym obowiązkiem jest uczestnictwo podczas pracy tej Komisji i Sesji. Pamiętajcie że przebiegły Podlejski spędzi na Salę Narad w tym dniu krzykaczy którzy będą popierać jego wyimagowane pomysły. Pamiętajcie że dopiero Podlejski szczycił się że wygrał w NSA sprawę w sprawie Gimnazjum a teraz wbrew zwycięstwa chce otworzyć oddział Szkoły Podstawowej w Żarkach. Ten burmistrz jest nieobliczalny a Rada Miejska w Żarkach nie panuje nad burmistrzem Podlejskim i go nie rozlicza ze złych decyzji a wszystko kosztem podatników i krzywdzeniem dzieci. Niech Rada Miejska w Żarkach wreszcie się obudzi z letargu.

  24
  4
  • bruno pisze:

   Bez sensowna i typowo nastawione na show to są twoje przemyślenia przelewane na tym portalu !!!!choc czy twoje czy kierowane gdzies zza sciany to bardziej prawdopodobne ?????

   3
   19
   • Zenon pisze:

    Bruno, nie opowiadaj głupot i nie broń tak ostro włodarzy bo ci żyłka pęknie.
    Radni są od tego by robili zgodnie z życzeniem mieszkańców.
    Każdy radny jest przedstawicielem mieszkańców z danego okręgu więc ma obowiązek przeprowadzić rozmowy z mieszkańcami i rodzicami że swojej dzielnicy.
    Jeżeli chce być w porządku to niech każdy radny zacznie robić ankietę wśród rodziców, zebrać podpisy i przedstawić na sesjach jak się to ma w prawdzie.

    Tak powinno być i wtedy jest możliwość ustawienia sytuacji dla mieszkańców a nie tylko przyklepać myśl burmistrza i po sprawie.?

    17
    2
    • bruno pisze:

     No właśnie komu pęka to pęka ta żyłka hehehe ?to po co wybierać radnych skoro w każdej decyzji ma być ankieta ? Kogo pytać w tej ankiecie tych co są już rodzicami czy i tych co za jakiś czas będą ?czy tych co już dzici mają dorosłe i tylko dla kasy czy show się tym interesują ?

     2
     16
     • Aleksandra pisze:

      Dokładnie tak, po co wybieramy Radnych skoro oni nie mają własnego zdania?
      Każdy Radny ma obowiązek zapoznania się z opinią mieszkańców ze swojego okręgu.
      W końcu dostaje za to pieniądze i to dość duże więc niech się wykazują.
      To ich praca jest a nie tylko podnosić rękę na zawołanie jak tresowane małpki

      20
      2
    • prawus pisze:

     Zenonie – a nie słyszałeś o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej ?spytaj swojego radnego to Ci powie bo wie.

     14
     2
     • Zenon pisze:

      Mój Radny jest na tyle poważny i zorientowany w temacie, że mi może odpowiedzieć co najwyżej
      ,, dzień dobry,,

      17
      2
 13. Karta Nauczyciela pisze:

  Ja zadbam o to, by w każdej szkole nauczyciele udawali nauczanie i wychowywanie dzieci.

  17
  3
 14. bruno pisze:

  A kto niby i w jaki sposob miał by te nasze dzieci dzielić na szkoly ? Pisanie i dojazdach z końca Zarek jest śmieszne bo dzieciaki coraz grubsze i taki spacer się im przyda na zdrowie ?

  6
  13
 15. ZGRYWUS pisze:

  bruno najważniejsze że CZARDASZANKI z Koziegłów są cienkie w pasie to dobrze je „pcha się”

  13
  3
  • Grands pisze:

   Oj tak, czardaszki są super, tylko niech lepiej siedzą cicho bo dopiero się popierdoli w życiu!???
   Czardaszanki, kasować wszystkie smsy, maile itp!!!?

   14
   4
 16. AGATA pisze:

  to z tą szkołą to chyba po tym całym zamięszaniu szołmena który powiedział i pokazał co się dzieje w tej SZKOLE na Częstochowskiej lekcje WF na schodach to tzw ZUMBA Panie Darku
  Pani Wice dr powinna to wytłumaczyć i pokazać jak wyglądają lekcje WF
  a nauczanie nic nie uczą bo za naukę to trzeba słono płacić po godzinach
  czyli KOOOOORRRRKI

  15
  3
 17. xxd pisze:

  ale widzę że coś małe zainteresowanie tematem!!! gawiedź nasza zadowoliła się ochłpem ze stołu pańskiego w postaci szkoły w dwóch budynkach oddalonych 2 km od siebie i będą drałować od jednego do drugiego!!!!! nie zależy tu nikomu na porządnej edukacji – macie na co zasługujecie!!!!!!!!!!!!!!

  11
  3
 18. kasia pisze:

  Bo każdy ma juz dosc, słuchania i czytania bredni pseudo dziennikarza !!!!!!

  4
  16
 19. Mieszkaniec pisze:

  Jestem za aby była rejonizacja połowa szkoły 1-8 tam 1-8 tu tylko jest mały problem bo dzieci w klasach się zaklimatyzowaly do wychowawcy przyzwyczaiły a tu nagle zmiana

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *