zachmurzenie duże
16°
14°
środa
Reklama
Nieużywany MGOK
04 kwietnia 2018 r. | 11:43
55

W gminie Żarki panuje opinia, że budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach niszczenie. Ten niewykorzystywany budynek od wielu miesięcy jest sporadycznie używany do kulturalnych występów. Sami mnie informujecie, że nic się tam nie dzieje. Zresztą potwierdza to strona internetowa MGOK-u, z której wynika, że ośrodek nie tętni życiem.

Dyrektorek MGOK-u jest Magdalena Brzegowska, która według ostatniego oświadczenia majątkowego zarabia blisko 58 tys. zł, w ubiegłym roku otrzymała od Burmistrza Klemensa Podlejskiego 2500 zł nagrody. Za co? Za prawidłowo zrealizowany plan finansowy za 2016 rok. Do tego, realizuje projekty mające na celu wzbogacenie oferty kulturalnej i promocji gminy.

Pozostawiam to do waszej opinii.

MGOK łącznie na nagrody w 2017 roku przeznaczył 3400 zł.

Poniżej pismo w tej sprawie z MGOKu.

PAWEŁ GĄSIORSKI55 odpowiedzi na “Nieużywany MGOK”

 1. k.p. pisze:

  Strach przecież coś robić, bo zaraz pseudointeligenci obozu rządzącego zauważą, że to niepotrzebne, zbędne, szkodliwe, dla budżetu nieopłacalne. Mamy przykłady ze wspaniałą inwestycją, jaką jest Stary Młyn, którego tak wielu nam zazdrości, a który dla hołoty jest solą w oku.

  0
  14
 2. emerytka pisze:

  A która to ta Pani Dr. jest chyba nie ta co ledwo kieca tylek zakrywa , to wiadomo że mloda to jej się nie chce organizować imprez bo do rzadzenia to trzeba mieć chęci a po tej Pani to nie widac entuzjazmu i smykałki .

  13
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Pani Brzegoska jest ulubiennicą pana Burmistrza i wszystko jej wolno ,ta pani to nie nadaje się nawet do prowadzenia świetlicy wiejskiej .Umie robić tylko dobre wrażenie przed Burmistrzem . Za tak wysoką pensje to robienie dobrego wrażenia to chyba za mało ?

   11
   1
   • Kandydatka na Radną pisze:

    Tak wysoką pensję od kilku lat pobiera ,bo to tylko gmina ,nie powiat ,nawet w wojewódzkim mieście to do nie dawna była dobra pensja

    3
    4
  • Gucio pisze:

   A nasza emerytka to chyba w Zarkach nie mieszka?Skoro nie zna p.Dyrektor

   3
   7
 3. osa pisze:

  Miałam już nigdy nic tu nie pisać . Mam pytanie do emerytki .Pani zazdrości jej że może w krótkiej chodzić .Czy ma Pani jakiś kąpleks widząc się w lustrze ?Dla Pani wiedzy uroda i figóra zawsze z inteligecja idą w parze .

  4
  12
  • żarczanin pisze:

   Osa-Analfabetko ty masz racje ,nie pisz już nic więcej bo każdy wpis to twoja kompromitacja- figura pisze się zawsze U otwarte ! Ktoś kto jest inteligętny wie jak sie ubrać do pracy w Urzędzie ,do teatru,do kościoła itp . Prywatnie można się ubierać się jak kto chce ! Stanowisko pracy jako Dyrektora Domu Kultury do czegoś zobowiązuje .

   10
   0
 4. Marcin Labocha pisze:

  Nie mieć zmartwień, nic nie robić cały dzień to idealne określenie do tego przypadku

  9
  2
 5. AntyLABOCHA pisze:

  Nic nie robić tylko smutami nap…….c Tak można twój przypadek określić .

  0
  12
 6. bruno pisze:

  Labocha wiec ze tera będe pisać spod nicka AntyLABOCHA bo ktos mi ukradl muj nick i oddac mi nie chce.

  0
  6
 7. Kapitan Żarki pisze:

  Pani Magdo proszę już wyjść z pod biurka czarnego pana, ponieważ i tak pani to już nie pomoże.

  10
  1
 8. Majeczka pisze:

  Jak taka osoba moze byc dyrektorem domu kultury skoro sama z kultura ma niewiele wspólnego.

  11
  1
  • Siostra pisze:

   No wystarczy że ładna jest i bioderka na zumbie sobie wyrobiła

   3
   5
   • żarczanin pisze:

    Siostro co rozumiesz pod pojęciem ładna ? To pojęcie bardzo względne .Na tym stanowisku powinna być osoba otwarta, lubiąca ludzi ,operatywna, pracowita ,kompetentna . Z pewnością pani Magdalena takich cech nie posiada !

    11
    2
 9. Xena pisze:

  No na temat pani Magdaleny i jej nieróbstwa można wiele napisać. Poza tym z naszej organizacji wpływały do Niej podania z propozycjami współpracy, ale jak sama mówi MDK jest jej i boi się że ktoś go może zniszczyć organizując tam różne wydarzenia społeczne. I ja się pytam dlaczego osoba ciężka do współpracy jest na takim stanowisku?

  10
  0
 10. żarczanin pisze:

  Xena- też taką opinię słyszałem ,ktoś chciał nawiązać współpracę z MDK w rozmowie z ta panią było zaraz na nie, boi się najprawdopodobniej aby ktoś ją ze stołka nie zsadził . Takiej fuchy ze swoimi kompetencjami i beztalenciem organizacyjnym w całym Województwie by nie znalazła !

  10
  0
 11. kaja pisze:

  Pare lat temu miałam okazje na własnej skórze poznać jak wygląda współpraca z ową panią dyrektor. To był rok ciężkiej współpracy. Osoby tak specyficznej nikomu nie polecam, to też mnie nie dziwi, że wszyscy omijają żarecką instytucje kultury…

  11
  0
 12. Prezeska pisze:

  Znawcy od wszystkiego. Współpracy, spódnic, programu. Nie macie zajęcia, to ubrania pilnujcie, bo co drugi wpis to jakieś żenujące treści. Jak łatwo oceniać innych, jak to gładko idzie. Źdźbło w oku innych to dostrzegają, a belki w swoim oku to już nie. Mały duchem hodowca zwierzat pasie swoją wyobraźnię obserwując, jak ludzie obrażają innych ludzi. Szczyt osiągnięty? Czy dopiero szczytowanie się zaczyna.

  1
  15
 13. Xena pisze:

  My jako mieszkańcy Żarek, płacąc podatki mamy prawo czegoś od miasta wymagać. I jak już ktoś chce zorganizować coś żeby zespolic społeczeństwo gminy to jest mu nie wolno, bo Pani magister która pełni funkcję za ładne oczy nie poświęci paru minut na przeczytanie projektu. Za dużo?

  12
  2
  • bruno pisze:

   Wymagać od miasta to można i należy, ale czego wam trzeba to sami nie wiecie. Przyjeżdża kino to seanse świecą pustkami, mamy przedstawienie teatralne i to za darmo to też się nie chce du..y ruszyć nikomu i jest garstka tylko ludzi na przedstawieniu. Cokolwiek zrobić dla mieszkańców to jest źle. Źle jak za darmo bo pewnie gówno warte, źle jak trzeba płacić bo powinno być za darmo. Macie prelekcje dr Tabaki to jedne i te same osoby są na tych spotkaniach. Nikomu się nie chce przyjść posłuchać i czegoś się dowiedzieć. Macie możliwość kupienia biletu do Teatru w Częstochowie po sporej zniżce, to również jedne i te same osoby z tego korzystają. Siedzieć i narzekać na tym portalu tylko potraficie nieroby, bez ambicji i przyszłości. Krytykujecie każdego komu się coś chce, każdego co robi cokolwiek, wszędzie doszukujecie się układów i kumoterstwa bo NIC SOBĄ NIE REPREZENTUJECIE !!!!

   12
   21
 14. Majeczka pisze:

  A może projekt był słaby i szkoda było czasu na czytanie .Rozwiń wątek projektu to może ta wyższa inteligecja piszących tu specyjalistow od wszystkiego coś Ci wojiwniczko podpowie i oceni.

  1
  13
 15. Gwiazda pisze:

  A może jak masz jakiś projekt, to go po prostu zrób. Każdy ma swoje zadania i nie musi robi tego, co sobie ktoś inny wymyśli. Jest mnóstwo dzialaczy, co to chodzą po różnych miejscach, mają swoje pomysły tylko najlepiej żeby ktoś za nich zrobił, wziął odpowiedzialność. Zacznijcie od siebie wymagać.

  3
  10
 16. Siostra pisze:

  Stare porzekadło :lepiej g…a nie ruszać

  10
  0
 17. Xena pisze:

  Projekt miał za zadanie prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej dla dzieci i młodzieży i warsztatów teatralnych dla seniorow. Ale spokojnie, świetlica środowiskowa pobliskiej wsi udostępniła nam sale bez problemu, bez łaski i bez proszenia 🙂

  9
  0
 18. Xena pisze:

  Pogodziłam się z faktem, że nie dało się tego połączyć z zumbą i innymi wygibasami pani z kolorowymi włosami. No cóż są rzeczy ważne i ważniejsze. Ustąpilam i bez komentarza 🙂

  9
  0
 19. Żarczanka pisze:

  stanowisko dr do czegoś zobowiazuje Pani dyrektor to nie dyskoteka ,
  a tak apropo to kto tą panią posadził na tym Koniu bo znałam poprzedników co Pani Magdalena wysadziła ze siodła.

  13
  1
 20. Xena pisze:

  A tak z innej perspektywy:) Pamiętacie czasy dyskotek, wiejskich potańcówek, i wesel?

  4
  1
  • Majeczka pisze:

   TO tobie kochana balety sie marzą .Pewnie tesknisz za tym cudownym smakiem PATYKIEM PISANE , tabunem pijanych i spiewajaych MYDELKO FA samców . A mydlisz nam oczy ze niby projekty kultularne chciala byś robić z seniorami .

   1
   17
 21. Janusz pisze:

  Pani Dyrektor to osoba rozpuszczona jak koszula córki sołtysa na dożynkach.

  15
  1
  • Mamuska pisze:

   Popieram nawet na dzień dobry nie odpowiada udaje że nie zna ludzie się zmieniają Ale na takim stanowisku to powinna każdemu odpowiadać A co do domu kultury to gdyby nie angielski zumba balet i nauka gry na instrumentach co nie organizuję dom kultury to nie było by nic dla dzieci wielkie nic

   15
   4
 22. Grażynka pisze:

  Jaki Pan-taki Kram !

  14
  1
 23. emigrant pisze:

  zgadzam się z przedmówcami pani dyrektor warta pana burmistrza nigdy nie są nie byli i nie będą żarczanami bo nie są godni się nawet nimi nazywać mam nadzieje ze po powrocie w rodzinne strony juz ich nie zobacze pozdrawiam z uk 😉

  12
  1
 24. mieszkaniecc pisze:

  Jak ma się dziać coś w domu kultury skoro nawet nie potrafi zorganizować raz na rok cywilizowanej imprezy typu dni żarek. Patrząc wstecz to z roku na rok coraz większa chała… w porównaniu do imprez, które organizuje Poraj lub Myszków to jest obciach i dno. Ciekawe jakie atrakcje w tym roku zapewni wasza wysokość haha

  21
  1
 25. Kapitan Żarki pisze:

  Pani Magdo proszę już wyjść z pod biurka czarnego pana, ponieważ i tak to juz Pani nie pomoże.

  10
  5
 26. Majeczka pisze:

  Tu naprawdę same zj*by piszą .CIekawe jak byście się czuli gdyby na wasze ryje spadł taki bzpodstawny hejt.

  3
  19
  • mario pisze:

   Nie wiem czy jesteś zjebem czy nie, nie wnikam. Natomiast nie zauważyłem nie zauważyłem hejtu, a tym bardziej bezpodstawnego. To krytyka pani Dyrektor, która po prostu sobie nie radzi z obowiązkami. Jest z nadania Burmistrza i może spokojnie nic nie robić, korona z głowy jej nie spadnie. Jestem tutaj dopiero dwa lata, ale poziom na jakim organizuje Sylwestry czy Dni Żarek są na żenującym poziomie. Po co przychodzić na proszonego Sylwestra na plac targowy, kiedy przybyłymi nikt się nie zajmuje. Popatrzyć na Burmistrza i jego świtę ? Kilku radnych i pani dyrektor. Postoją, wypiją szampana i bez słowa odchodzą do domów. Dni Żarek ? Bezbarwne. Nieraz pytają mieszkańcy kiedy się odbędą, jak się dowiadują, że już były są bardzo zdziwieni bo wiele osób o nich nie wiedziało. Cóż, nieodpowiedni, ale zaufany człowiek piastuje funkcję dyrektorską i dlatego jest jak jest. Ale nagrody dostaje. 2500 dla siebie, reszta dla … no właśnie dla kogo ? Dla wszystkich świetliczanek i dla pracowników GOK to chyba 900 złotych trochę mało. Może na bułki wystarczy. A sam GOK jakoś tak życiem nie tętni. Szkoda. Może kto inny będzie potrafił tą instytucję rozruszać ?

   18
   3
 27. Grażynka pisze:

  Oj prawda w oczy kole i wzmaga agresję !

  2
  7
 28. Agnieszka pisze:

  A może pani dyrektor wyjaśnić sprawę baletu bo różne wersje słychać kto w końcu kupił stroje na balet bo z tego co wiem to rodzice się składali a ludzie mówią że burmistrz kupił to jak to w końcu jest? A może ktoś tam kręci niezły.”balet”?

  22
  1
 29. Majeczka pisze:

  Koniecznie musisz zgłosić to odpowiednim organą śledczym i oczywiście anonimem śledczej gęsi .

  2
  15
 30. duży bob pisze:

  najlepszym co mogłaby zrobić dla rozwoju kultury w żarkach to już zakończyć karierę dyrektorki i iść na kasę do biedronki (tam jej miejsce) 🙂

  20
  2
 31. Rydzard pisze:

  Wszystko rozumiem trzeba zwracać uwagę na nieprawidłowości itd ale tak sobie czytam te różne portale prowadzone przez p. “Redaktora i nigdzie nie ma choć jednej wiadomości o czymś co jest dobrze. To co wszędzie jest źle? Poza oczywiście gminami gdzie u władzy stoi pis. Nie trudno się domyślić. A komentujący…. pożal się…. szmatlawiec inaczej określić nie można. Lepiej skoczę poczytać pudełka. Żegnam. Miernoty

  9
  14
 32. Rysiuniek pisze:

  Z wypocin Ryszarda powiało dobrem i szacunkiem do drugiego człowieka. PiS pisze się dużymi literami ( nazwa własna). Gdy się pisze z takimi bykami to nic mądrego nie napiszesz.

  11
  5
 33. Kandydatka na Radną pisze:

  Jeźeli robi się cokolwiek dobrego na rzecz drugiego człowieka bezinteresownie – to jest już fajnie ale by to było szczere i nie i nteresownwne Dla nikogo

  3
  2
 34. Kandydatka na Radną pisze:

  -Nie ważne czy to Pis ,czy Po i inne partie -dla mnie ludzie są ważni

  7
  1
  • Rysiuniek pisze:

   Bardzo ważne czy to PiS ,czy PO lub inne partie. Przystępując do określonej organizacji lub partii członek utożsamia się z jej programem, wartościami itp szczególnie gdy od władz tej organizacji wszystko zależy.

   Człowiek dla którego nie ma znaczenia z kim się zadaje, jest najzwyklejszą k…rwą idącą z tym, który więcej zapłaci.

   Jeżeli naprawdę chcesz kandydować to zastanów się z kim. Inaczej możesz szybko pachnieć jak g..no z którym się zadajesz. Chyba, że już śmierdzisz to szukaj kogoś nie utaplanego.

   1
   9
 35. Szczelec pisze:

  Co tu dużo mówić zarówno pani Magdalena B. jak i pan Klemens P. ZAWIEDLI TO MIASTO!!!

  21
  5
 36. Woźny pisze:

  Teatr, przedstawienie, koncert, wykład dla ludzi niepotrafiących wymienić jednego nazwiska nauczyciela godnego wyróżnienia ze strachu przed atakiem miernych kolegów . Do takich potrzeb ludzi wychowuje się od przedszkola a może i wcześniej. Należy wykształcić potrzebę w człowieku. Kret ryje cały czas pod ziemią i nie widzi potrzeby oglądania słońca.

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *