bezchmurnie
17°
13°
środa
Reklama
fot. Teatr Odjazd
Zapraszamy na komedię pt. “Trele-Morele”
04 listopada 2017 r. | 21:41
3

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Teatr Odjazd zapraszają na sztukę komediową pt. "Trele - Morele", która odbędzie się w piątek 17 listopada w siedzibie MGOK.

Początek spektaklu o godz. 18:00. Cena biletu wynosi 5 zł.3 odpowiedzi na “Zapraszamy na komedię pt. “Trele-Morele””

 1. Skąpiec pisze:

  Jak to jest że GOK pod patronatem Dobrodzieja Burmistrza POdlejskiego zaprasza na spektakle mieszkańców żeby ich rozwijać intelektualnie a tu jeszcze rządzą opłaty od mieszkańców 5 złotych za wstęp ? Niech Dobrodziej POdlejski nie rozdaje nagród na lewo i prawo a nagrody niech wypłaca zasłużonym a nie naganiaczom wyborczym ! Pan POdlejski lubi mieć mieszkańców otłumanionych i najlepiej bez dostępu do internetu a czytających Gazetę Myszkowską gdzie na każdej niemal stronie pisze co Wielki Dobrodziej Burmistrz POdlejski zrobił i darował ale oczywiście nie ze swojego portfela. POdlejski w Gminie Żarki zrobił Epokę Średniowiecza bo dobrze się rządzi Ciemną Masą.Do Teatru to mogę sobie iść sam a tutaj dla mieszkańców Panie Burmistrzu POdlejski to wstyd targać jeszcze po te 5 złotych. Pan Burmistrz zaprasza czy haracz zbiera ?

  0
  0
 2. Joanna Ożóg pisze:

  Zwykle nie bawię się w słowne przepychanki online, ale tym razem moje palce drgnęły na widok ( o którym z resztą dowiedziałam się zupełnie przypadkowo) powyższego komentarza, w odpowiedzi na nasze zaproszenie na drugą odsłonę spektaklu pt. “TRELE-MORELE” i dlatego pozwolę sobie skomentować ten, że komentarz.
  Drogi “Skąpcu” jak się raczyłeś podpisać- współczuję ci serdecznie. Piszesz o 5 zł wciągając w to lokalną politykę, jakby mowa była o co najmniej bilecie za 150 zł.
  Jeżeli szkoda ci wydać pieniądze na bilet, to po prostu go nie kupuj, bo z takim podejściem przychodząc na jakiekolwiek wydarzenie kulturalne i tak go nie zrozumiesz. I nie udawaj, że zależy ci na mieszkańcach, bo nikt w to nie uwierzy. Nie żyjemy już w czasach, że człowiek jest dla człowieka człowiekiem.
  Nasza premiera oraz druga odsłona spektaklu była całkowicie neutralnym wydarzeniem w MGOK w Żarkach.
  Ale żeby oceniać i komentować najpierw trzeba mieć o tym jakiekolwiek pojęcie.
  Dla ścisłości: decyzja o tym ile będzie kosztował wstęp była tylko i wyłącznie moja. Były sprzeciwy, ale powiedziałam: że jak ma być wejście za darmo, to nie ma sensu tego robić.
  Jako reżyserka, scenarzystka, odtwórczyni roli Antoniny oraz koordynatorka Teatru Odjazd pragnę cię zapewnić, że dopóki prowadzę te zajęcia bilet nigdy nie będzie darmowy! Wiesz dlaczego? Dlatego, że “Ciemna Masa” jak się wyraziłeś to ludzie tacy jak ty, a na nasze spektakle przychodzi widownia, która chce coś zobaczyć, dobrze się bawić, a przede wszystkim tworzyć z nami teatralną atmosferę. I nie bardzo rozumiem dlaczego wstęp ma być darmowy skoro nad spektaklem pracują ludzie przez wiele miesięcy. Bo tak jest wygodnie? Mieć wszystko za darmo, a i tak narzekać, krytykować i oczekiwać jeszcze więcej? A może jeszcze zapewnić bankiet po spektaklu, jedzenie na wynos, albo w ogóle zapłacić widzom po 50 zł za to, że raczyli przyjść? !
  A zacofanie, o którym piszesz przede wszystkim jest w twoim mózgu. O ile go masz, bo czytając twój “wywód” poważnie się zastanawiam czy naprawdę 5 zł to suma, dla której warto było poświęcić czas i napisać tyle słów w komentarzu. O ile mnie pamięć nie myli lokalna prasa, która była wspomniana, jest mniej więcej w podobnej cenie, co nasze bilety. Nooo ciut tańsza…. Czyżby na to nie szkoda Ci było pieniędzy???
  Piszesz o mieszkańcach Żarek jak o nędzarzach, o ludziach, którzy wyszli z ciemności i nie potrafią o sobie decydować. A może to tylko dla ludzi pokroju takiego jak ty 5 zł jest majątkiem?
  Ludzie są chyba na tyle świadomi, że wiedzą czy będą w stanie zapłacić za bilet, bo jakoś nie widzę, aby była “bieda” patrząc na wyładowane po brzegi wózki wyjeżdżające z supermarketów, nowe samochody i inne “przyjemności”, których większość sobie nie szczędzi. A po za tym…? Za kulturę zawsze się płaciło, płaci i przynajmniej dopóki ja o tym decyduję płacić będzie 🙂
  To nie była uroczystość ani kościelna, ani polityczna, gdzie wstęp zawsze musi być darmowy.
  Cena biletu nie przeszkodziła w tym, aby na widowni zasiadło prawie 200 widzów, jestem ciekawa ile osób by przyszło, gdyby spektakl był za darmo. Bo tak się składa, że miałam przyjemność grać dla widowni Żareckiej z biletami za 5 zł i z wejściówkami gratis i jak się okazało na tym pierwszym zabrakło krzeseł 🙂

  Szkoda, że jesteś taki hardy/a tylko w sieci i nie miałeś/aś odwagi, żeby się podpisać.
  Jeżeli masz jeszcze jakiś problem, to może chcesz o tym porozmawiać? Zapraszam serdecznie w
  jakikolwiek czwartek o godz. 17:30 do MGOK (wejście ZA DARMO) chętnie porozmawiam w cztery oczy i nieco dobitniej przedstawię swoje stanowisko w tej sprawie.

  P.S. Proszę nie odpisywać już na ten komentarz. I tak go nie przeczytam, ani tym bardziej nie odpiszę. Wiem, że będzie to kolejna żałosna wypowiedź, na tym samym poziomie jak ten pierwszy. Zrobiłam wyjątek, bo było to ta słabe, że aż śmieszne.

  Pozdrawiam ciepło, Joanna Ożóg.

  1
  0
 3. artur pisze:

  Pani Joanno,
  Pan Sknerus ma absolutna rację, 5 złotych to jednak duża kwota.
  W końcu jak jest 100 osób n awidowni to daje kwotę 500zł. Chyba to dużo na 9 aktorow, dekoracje, kostiumy , 4
  m-ce prob scenicznych.
  Uwazam, ze 90 groszy by w zupelności wystarczylo.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *