pochmurnie
14°
środa
Reklama
fot. Klemens Podlejski / UMiG
Będą nowe ulice w Suliszowicach i Wysokiej Lelowskiej
04 marca 2022 r. | 11:19
14

Do 11 marca można wypowiedzieć się w konsultacjach dotyczących nadania nazw ulic w Suliszowicach oraz w Wysokiej Lelowskiej.

Zgodnie z projektem uchwały, w Suliszowicach mają powstać ulice:
1. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 367 obręb Suliszowice, do linii przebiegającej na wysokości granicy działki o nr ewid. 301 obręb Suliszowice z działką o nr ewid. 300 obręb Suliszowice, - nadaje się nazwę ulica Zastudnie.
2. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchmościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako: działka o nr ewid. 367 obręb Suliszowice od linii stanowiącej przedłużenie granicy działki o nr ewid. 300 obręb Suliszowice z działką o nr ewid.301 obręb Suliszowice oraz na działce o nr ewid. 177 obręb Suliszowice, do linii stanowiącej przedłużenie granicy działki nr ewid. 121 obręb Suliszowice z działką o nr ewid. 122 obręb Suliszowice - nadaje się nazwę ulica Wiejska.
3. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 369 obręb Suliszowice – nadaje się nazwę ulica Górska.
4. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki o nr ewid. 119 i 64, obydwie obręb Suliszowice – nadaje się nazwę ulica Szczypie.
5. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki o nr ewid. 97 i 68 obydwie obręb Suliszowice – nadaje się nazwę ulica Lipowa.
6. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki o nr ewid. 423 i 495 obydwie obręb Suliszowice – nadaje się nazwę ulica Podlesie.
7. Na drodze położonej w Suliszowicach na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 496 obręb Suliszowice – nadaje się nazwę ulica Spacerowa.

A w Wysokiej Lelowskiej:
1. Na drodze położonej w Wysokiej Lelowskiej na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki o nr ewid. 1535 i 1536 obydwie obręb Wysoka Lelowska- nadaje się nazwę ulica Czarka.
2. Na drodze położonej w Wysokiej Lelowskiej na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 2919 obręb Wysoka Lelowska - nadaje się nazwę ulica Jagodowa.
3. Na drodze położonej w Wysokiej Lelowskiej na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 2468/41 obręb Wysoka Lelowska – nadaje się nazwę ulica Poziomkowa.
4. Na drodze położonej w Wysokiej Lelowskiej na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka o nr ewid. 2393 obręb Wysoka Lelowska do linii stanowiącej przedłużenie granicy działki o nr ewid.2543/13 obręb Wysoka Lelowska z działką nr 2546 obręb Wysoka Lelowska – nadaje się nazwę ulica Jeżynowa.
5. Na drodze położonej w Wysokiej Lelowskiej na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki o nr ewid. 3643/3, 3644/11, 3645/10, 3657/1, 3658/2, 3659/1, 3721/1, 3805, 4682/1,3661/1, 3662/1,3663/1, 3717/1, 3716/1, 3715/1, 3714/1, 3713/1, 3712/1, 3711/1, 3710/1, 3709/2, 3670/5, 3670/7, 3671/3, 3674/1, 3680/1, 4684/1, 3701/3, 3700/1, 3682/1, 3695/1, 3693/1, 3695/3, 3553/1, 3803, 3633 wszystkie obręb Wysoka Lelowska – nadaje się nazwę ulica Kępina.

 14 odpowiedzi na “Będą nowe ulice w Suliszowicach i Wysokiej Lelowskiej”

 1. Niki pisze:

  Nie macie ważniejszych spraw na głowie
  Wariatka radna cichońka nie wie jak zabłysnąć to ulice wymyśliła tyle rzeczy bardzo ważnych do zrobienia ani mowy o nich a co klient nie może trafić po jaja to nich na płoci sobi napisze ul.cudów
  Nie dało jej rady szkoły pozamykać
  To pusty cembał wymyśliła ul.🤣🤣🤣 słysząc ja na sesji czy komisji jej wypowiedzi to sama nie wie co mówi o czym mówi
  Jolka następna sesja napisz sobie wszystko na kartce i nie rób nam obciachu a jeżeli chodzi o ul.to twój jest inkasentem na rynku
  Niech Ci kupi młotek i ulice z łuba sobie wybi

  6
  2
 2. okozarek pisze:

  A ja uważam, że to bardzo dobry pomysł, aby wreszcie nadać nazwy ulicom, już dawno powinno się to zrobić !!!!
  Przecież mamy XXI wiek, gminę turystyczną, dobrze się rozwijającą więc wręcz wstydem jest nie posiadać nazewnictwa ulic w sołectwach. Przecież tam też żyją ludzie, przyjeżdżają turyści, goście, muszą dojechać karetki pogotowia, straż pożarna w razie konieczności, listonosze, kurierzy i dlaczego mają się błąkać aby szybko dotrzeć do celu ????? Wszystkie szanujące się gminy już dawno to zrobiły, aby ułatwić życie swoim mieszkańcom. Mam nadzieję, że w następnej kolejności będą nadane nazwy ulic jeszcze w trzech sołectwach: Czatachowa, Zawada i Jaroszów, gdzie do tej pory tego nie uczyniono a numeracja najniższa spotyka się z najwyższą. Brawo Pani Radna za inicjatywę i poprawę wizerunku swojego okręgu wyborczego. Niech Pani radna z Czatachowej również wyjdzie z taką propozycją, bo jeszcze chyba głosu nie zabrała. A narzekanie na taką inicjatywę jest po prostu ośmieszaniem się i głębokim zacofaniem.

  3
  4
 3. Zbyszek pisze:

  Jolka nie chwal się sama na portalu
  Wyborcy cię w najbliższym czasie wychwalom
  Suliszowice to nie Warszawa żeby jakiejkolwiek służby nie trafiły
  A jeżeli będą te ulice to proszę jeszcze zagwarantować mieszkańcom koszty wymiany dokumentów
  Wariacja brak rozumu 🙉🙉🙉🙈🙈🙈

  5
  0
  • okozarek pisze:

   To akurat nie Jolka napisała tylko bezstronna osoba, która wcale z Jolką nie sympatyzuje, jednak dobre inicjatywy trzeba popierać bez względu od kogo wyszły. A ty Zbyszku, jeżeli byś miał większą wiedzę, to byś wiedział, że w nowych dowodach osobistych nie ma adresu zamieszkania, więc wymiana dowodów z tego powodu nie będzie konieczna. Trochę więcej wiedzy nikomu nie zaszkodzi.

   0
   2
 4. Odlot pisze:

  Co ta radna pije czy ćpa.
  Może kurze łajno ją tak wybija że ona wygląda jakby wiecznie była naprana.
  Głupi to i durny stwór boży

  4
  1
  • okozarek pisze:

   Skoro sam się nazywasz “odlot” to chyba nie stronisz od kieliszka i “trawki”. Każdy żyje tak jak chce i robi to co chce. Przecież sami wybraliście taką radną, więc na co teraz narzekacie ???? Na przyszły rok są wybory więc wybierzcie taką osobę, z której będziecie zadowoleni czyli taką, która nic nie robi bo tym samym nie narazi się na uszczypliwe komentarze.

   0
   0
 5. mieszkaniec pisze:

  Tak łatwo wam ubliżać ,oczerniać i siać bzdury na mnie pod pseudonimem ,jak jesteś taki odważny jeden z drugim to przyjdż albo zadzwoń i powiedz to w oczy!!!! Suliszowice to najpiękniejsza miejscowość w Gminie Żarki i dlatego chciałam zostać radną aby nasza wioska była jeszcze piękniejsza i łatwiej się żyło moim mieszkańcom.Wiele już udało się zrobić a jeszcze dużo jest do zrobienia i wierzę że mi się to uda.Duża większość mieszkańców jest już zadowolona z czynionych projektów ale oczywiście zawsze znajdzie się jakaś grupa która nic nie zrobi ale do krytyki jest pierwsza.Już dawno przestałam się przejmować tymi pajacami!!!Będę dalej robić w porozumieniu z mieszkańcami to co uważam za słuszne!A za tydzień tj.12-03-2022 godz.17:00 robię zebranie i zobaczymy ilu Was przyjdzie ,znowu 5-6 osób?A wracając do tematu to “Niki” nie muszę się martwić o klienta ,jak zazdrościsz mi tej pracy przy kurach i sprzedaży jajek to rób to samo,z twojej wypowiedzi wynika że ten młotek jest potrzebny tobie.A jeśli chodzi o mojego męża to wiem gdzie pracuję,jak byś czytał to co trzeba to byś wiedział ,że 2 stanowiska inkasenta były ogłoszone od listopada ,a mąż pracuje od grudnia ,w dalszym ciągu jakoś nie ma chętnego na drugie stanowisko ,możesz spróbować!Jeśli chodzi o nazwy ulic to nie jest mój wymysł tylko nakaz administracji państwowej tak ze “Zbyszek” się dokształć i poczytaj stosowne dokumenty!!Ponieważ mamy już nazwy swoich tzw.osiedli od zawsze a doprowadziłam do tego ,aby były również tablice ,w porozumieniu z mieszkańcami ,nazwę ulic postanowiłam nie zmieniać i wiem że to jest bardzo dobry wybór.Jeśli się to komuś nie podoba to konsultacje jeszcze trwają ,proszę jechać do gminy i dać swoją propozycję.A ty “Odlot” masz naprawdę odlot ,sprawdż swoje dokumenty i zobacz czy masz na nich adres,po wejściu w życie nazw ulic wystarczy tylko jeśli się będzie w danej instytucji jeśli proszą o adres podać nazwę ulicy .a oznakowanie naszej wioski właśnie dzięki mnie mamy najlepsze i jedyni w całej gminie,co nam reszta zazdrości .I to by było na tyle i aż tyle o więcej możecie spytać na zebraniu i może jeden z drugim powie mi w oczy te same słowa co napisał.A jeśli chodzi o opinę jaką wyraził “okazarek” to widać że ktoś mądry i logicznie myślący za co bardzo dziękuję.Do zobaczenia na zebraniu.CZYTAĆ OGŁOSZENIA NA TABLICACH !!!!!

  2
  5
 6. Jolanta Cichoń pisze:

  nie mieszkaniec tylko Jolanta Cichoń

  2
  1
 7. Jaroszów pisze:

  Jolanta Cichoń
  Dokładnie tak jak napisałaś że nie mieszkaniec BRAWA
  A jeżeli chodzi o zebranie to zależy ile się napije ale to nie ważne i tak wkolko to samo piepszy i kit ciśnienie to tylko wodę z mózgu chce zrobić
  Jolka sama widzisz ile idzie na zebranie wyborców sama podsumowałaś że 5 osób widoczne,nie reszta cię już ma dość
  Przed wyborami modliłaś się o dobrych wyborców to masz
  A my wyborcy mało się modliliśmy to mamy jolke jaką mamy

  4
  1
 8. Jolanta Cichoń pisze:

  widać ze nie rozumiesz nie jestem anonimowa jak ty a że nie chcecie przychodzić na zebrania to tylko o was świadczy ,tak wam zależy na swojej miejscowości ale i bez was a z tymi co chcą aby było lepiej zrobi się jeszcze ładniejszą wieś!

  1
  4
 9. Jolanta Cichoń pisze:

  I jeszcze jedno “Jaroszowie” z Suliszowic zobacz ile jest już zrobione za mojej kadencji a to jeszcze nie koniec a nie ubliżaj bo nie masz podstaw!!

  0
  4
 10. Odlot pisze:

  Babo@@@
  Nie pij już więcej bo ci się nicki popierdoliły Ty TROLU w postaci radnej
  Jak cie nie wstyd
  Pijaństwo ujawniło cie Ty TROLU

  3
  2
 11. Czyż pisze:

  Duplikowanie ulic w Zarkach i na Wysokiej L. To bardzo zły pomysł. I nazwy mało tematyczne do okolicy. Skoro Jagodowa jest w Żarkach , to powinny tam w przyszłości być nadane spokrewnione nazwy dla każdej nowej ulicy, czyli Jagodowa, Jerzynowa, Borówkowa, Poziomkowa, Malinowa itd… Takie nazwy na W-L to chyba zostały wymyślone przez kogoś kto nie myśli przyszłościowo. Przecież W-L jest scalona fizycznie z Żarkami i kwestiią decyzji administracyjnej jest, czas kiedy się to stanie. I wtedy znowu będzie zmiana nazw ulic?????? A na W-L to nawet kurier nie może trafić, bo np. Ul. Częstochowska ciągnie się przez całą drogę a numeracja się dwa razy zaczyna od początku, tj. w Ż i W-L.
  A w Suliszowicach to chyba prościej by było mieszkać na ul. Podleśnej niż ulicy, która przysparza kłopotów. Wiem to bo mieszkam przy ul. o dziwnie odmienionej nazwie i zawsze, każdemu kto chce zapisać jej nazwę, muszę tłumaczyć o co chodzi a nawet ją literować.
  W Myszkowskich wsiach na Beduszu, Mrzyglodzie, Nowej-Wsi, Osińskiej czy Helenowce, musieli to uporządkować nim weszły one w skład nowego miasta. A to wszystko kosztuje, pieniądze podatnika!!!!!

  0
  0
  • okozarek pisze:

   Zgadam się. Dublowanie tych samych nazw ulic w różnych miejscowościach w tej samej gminie to duży błąd. Widać kreatywność pomysłodawców jest ograniczona.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *