zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 38, fot. UMiG
Gmina stara się o pieniądze na remonty budynków
27 lipca 2017 r. | 13:48
0

Gmina Żarki złożyła w tym roku trzy wnioski o dofinansowania na poprawę warunków mieszkaniowych w budynkach komunalnych: pierwszy związany z dawną szkołą w Wysokiej Lelowskiej, drugi z mieszkaniami przy ul. Topolowej, a trzeci dotyczy termomodernizacji komunalnych budynków mieszkalnych w Żarkach i w Przybynowie.

W Wysokiej Lelowskiej zaplanowano kompleksową przebudowę budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku po dawnej szkole podstawowej na socjalne lokalne mieszkalne. Ma powstać 9 mieszkań o różnej powierzchni od typowej kawalerki po mieszkanie dla rodziny z większą liczbą dzieci, zagospodarowane zostanie również podwórko. Gmina stara się o 95 proc. wartości zadania, tylko 5 proc. dołoży z miejskiego budżetu. Projekt dla mieszkań socjalnych przy ul. Topolowej zakłada całkowity remont oraz rewitalizację podwórka i tak będą nowe rośliny, miejsca do wypoczynku, parkingi.

Gmina stara się również o pieniądze na termomodernizację czterech budynków mieszkalnych - w Żarkach przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 38, ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11 oraz w Przybynowie na budynek przy ul. Szkolnej 4. /UMiG Żarki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *