pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
for. ŚlUW
Marszałek dał 60 000 zł na trzy place zabaw
07 czerwca 2018 r. | 08:53
28

Zarząd Województwa Śląskiego opublikował listę zadań rekomendowanych do udzielenia pomocy finansowej w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych. O pomoc finansową mogły ubiegać się sołectwa za pośrednictwem gmin, które opracowały projekty. W budżecie województwa zarezerwowano na ich wsparcie ok. 4,8 mln zł.

Wystarczyło poprawnie złożyć wniosek, by otrzymać wsparcie. Pieniądze z całego województwa otrzymają 343 projekty.

Z gminy Żarki wsparcie dostaną:
Sołectwo Kotowice na budowę placu zabaw w sołectwie Kotowice - 20 000 zł
Sołectwo Wysoka Lelowska na budowę placu zabaw w wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie Wysoka Lelowska - 20 000 zł
Sołectwo Czatachowa na budowę placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w sołectwie Czatachowa - 20 000 zł

PAWEŁ GĄSIORSKI28 odpowiedzi na “Marszałek dał 60 000 zł na trzy place zabaw”

 1. Wyborca pisze:

  a pozostałe sołectwa to co?

  13
  2
 2. mirka pisze:

  tam sie daje gdzie można uzyskac dużo głosów przed wyborami to już widac i czuc na odległośc wstyd

  13
  3
  • bruno pisze:

   Ty to masz wech lepszy niż hiena o północy.

   5
   8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Ciekawy jestem co zrobią Radni i Sołtysi tych miejscowości ,które schodzą na drugi plan i Burmistrz nie widzi ich potrzeb i nie kładzie pieniążków na ich upiększanie i doposażanie w różnego typu ciekawe inwestycje.Farsą jest to że Burmistrz Podlejski celowo nie dał do projektu uchwał w przeciągu ostatnich kilkunastu lat FUNDUSZU SOŁECKIEGO i sołectwa nie mogły skorzystać ze swoich ciekawych indywidualnych pomysłów i przedsięwzięć——–nie dano swobody mieszkańcom w wyborze działania a wszystko narzucał Burmistrz Podlejski co on uważa za zasadne do działania.

   10
   4
   • bruno pisze:

    Mądry gospodarz wie jak zadbac o swoje gospodarstwo .

    2
    9
    • Henio pisze:

     Twój pracodawca umie zadbać o swoje podwórko i swoich pociotków .Szczególnie gospodarstwa Agroturystyczne rosną jak grzyby po deszczu ,W tej ostatniej kadencji dodatkowo dwóch radnych dołączyło do wielbicieli Agroturystyki -już działają

     12
     0
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Masz rację Panie bruno że dobry gospodarz wie jak zadbać o swoje gospodarstwo ale swoje gospodarstwo a nie mieszkańców bo to już nie swoje a obce. Panie bruno może Pan podać jakieś konkretne przykłady ? Panie bruno proponuję posłuchać Radia ZŁOTE PRZEBOJE KATOWICE 91,2 FM . Pamiętaj bruno że jeszcze sprytny i przebiegły to dobry gospodarz.

     7
     3
     • bruno pisze:

      Ale często do dobrego gospodarstwa zagląda sprytny lisek z mysla jak by tu poddusic te kury w tym naszym kurniku.Mam nadzieję że masz gispodarz ma w pogotowiu jakies wnyki coby kury calo wyszly z tej czestej wizyty liska w zagrodzie.

      1
      9
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Panie bruno nastąpił zwrot akcji i liska pogonił jenot a kurkom już wszystko jedno.

      7
      3
     • prawdopodobnie bruno pisze:

      tak sie tylko liskowi wydaje 🙂

      1
      5
     • Ktoś pisze:

      Ten się śmieje ,kto ostatni się śmieje ostatni , l przyjdzie czas ,źe przyszła Kryska po Matyska ! -to do -bruno

      8
      5
 3. SEO pisze:

  nazakładałeś tego pseudo dziennikarzu go..nego portalu w kazdej gminie i szczujesz ludzi zbanowałeś mi mozliwosc pisania zadarłeś z
  -Burmistrz Blachownia
  -Wójt Poraj
  -Burmistrz Niegowa
  -Burmistrz Konopiska
  – Burmistrz Zarek Pan Podlejski
  Spraw w sadzie masz pełno za obrzydliwe komentarze i jeszcze piszesz sam ze sobą
  CWANIAKU

  13
  9
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   W Niegowie jest Wójt,chyba że Niegowa uzyskała prawa miejskie ostatnimi czasy. W Konopiskach też mamy Wójta———–to tak widzę że ty CWANIAKIEM nie jesteś jak przeglądam te wpisy.

   11
   3
 4. SEO pisze:

  Tutaj tez mi zablokujesz?
  Obrzucasz rajstopami samochodami i może Pana Podlejskiego obrzucisz skarpetkami

  1
  9
 5. SEO pisze:

  Jak sie zmowi Wojt Poraja i Burmistrz Zarek to ci zrobią tkai kocioł za podrzeganie ludzi ze sie nie pozbierasz

  1
  11
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   SEO zabierz się z nimi na pokład bo w ilości i jedności jest siła.

   9
   4
  • bruno pisze:

   Brawo widzę ze i normalni ludzie też tu piszą ?

   2
   11
  • Żarki mieszkaniec pisze:

   To są już groźby karalne , ja na miejscu Pana Szlęka złożyłbym doniesienie do Prokuratury . Zaczyna się ,do tej pory tego nie było !!!! Pan Gąsiorski przedewszystkim jak najszybciej powinien zgłosić najpierw na Policję !!!! SEO zastanów się mocno zaczym cos napiszesz albo zrobisz !!!!! Nikt na tym portalu nie podrzega ludzi -ludzie swój ROZUM mają ,dobry wzrok i słuch też !!!

   10
   5
 6. SEO pisze:

  przecież wszyscy wiedzą że te posty obrażające wszystkich to ty piszesz pseudo dziennikarzu Więc chyba to ty jesteś w tarapatach 🙂

  5
  11
  • Żarki mieszkaniec pisze:

   Heloł ja jestem z Żarek a ty z kąd ? Z kątowni ?

   11
   0
  • Jaroslaw pisze:

   Przepraszam bardzo na tym portalu jeszcze nikt mnie nie obraził .Seo po co piszesz ,że te posty obrażające wszystkich ! Jedyną osobą na tym portalu ,która obraża wszystkich zabierających głos jest ulubieniec -bruno ,ale wszyscy traktujemy go raczej jako nielubianą maskotkę

   10
   1
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Nie zgadzam się bo Pan bruno jest fajny i ma długie włosy a że taką dodatkową pracę mu zlecono to z tej pracy akurat wywiązuje się solidarnie i ofiarnie.

    8
    1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Strach się bać ale jak do tej pory to tylko “STRACH” firma jest co odbiera śmieci komunalne i to wszystko.SEO ty nie strasz jak Przewodnicząca Stanisława Nowak jeszcze Przewodnicząca i działaj a nie strasz.

   9
   1
   • Jaroslaw pisze:

    Firma strach to z samej nazwy juź naleźy jej się bać ,od kąd są na naszym rynku to odbiór śmieci to tylko są same problemy !!! Już pominę kilka terminów odbioru w miesiącu kosza i segregowanych to niestety Ci panowie są bardzo niegrzeczni ,mają chyba losowanie : teraz zabiorę wam a w następnym miesiącu nie zabiorę innym !!!Mimo iż tak dużo było skarg Burmistrz jednak wybrał ta firmę ,widocznie tylko jemu ta firma odpowiadała. Jakoś dla nas klijentów wcześniej nie było problemów z odbiorem śmieci .Ale burmistrz wie lepiej co dla mieszkańców jest dobre prawda !

    8
    2
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Jest rok wyborczy i firma “STRACH” musi być na rynku Gminy Żarki ,przecież wybory to kosztują dużo kasy i ktoś naprawdę musi pokryć te koszty. Chyba nikt nie uwierzy że za 10 tysięcy można przeprowadzić wybory samorządowe i je wygrać . Cyba że uwierzymy w opowieści Seniora Radnego Alojzego Zielińskiego z 20–sto letnią praktyką “bycia radnym” że pan Alojzy naprodukował breloczków z nazwiskiem włodarza Podlejskiego i udało się !!!

     6
     2
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Panie Jarosławie dałem 3-y wykrzykniki na końcu komentarza a Pan dał w środku komentarza ? Mam nadzieję że to nie plagiat ? Ewentualnie poproszę o zajęcie stanowiska przez Pana bruno lub jeszcze Przewodniczącą Stanisławę Nowak .

      6
      2
     • Ktoś pisze:

      Panie Darku tych państwa opinie ,to mnie osobiście wogóle nie interesują

      11
      2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *