bezchmurnie
22°
20°
niedziela
Reklama
Mieszkaniec Kotowic jechał pijany na rowerze. Policja ukarała go mandatem w wysokości 2500 zł!
18 lutego 2022 r. | 11:21
0

Wysokim mandatem zakończyła się jazda na rowerze dla 46-letniego mieszkańca Kotowic. Zatrzymany do kontroli mężczyzna, miał w swoim organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Takie kary przewiduje taryfikator obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku.

​​​​​​​​​​​​​​We wtorek policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Kieleckiej w Jaworzniku 46-letniego rowerzystę. Jego sposób jazdy na rowerze wzbudził u mundurowych podejrzenie, że może on być pijany. Policjanci się nie pomylili. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 46-latek w swoim organizmie ma blisko 4 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Takie kary przewiduje od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator. Teraz za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny, czyli na przykład rowerem, po użyciu alkoholu, czyli między 0,2 a 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast, jeśli kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, wówczas mandat wynosi 2500 złotych.

Kolejny raz przestrzegamy przed wsiadaniem na rower po alkoholu. Pamiętajmy, że pijani rowerzyści stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego i często są sprawcami poważnych zdarzeń drogowych. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *