zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
Policja na koloniach w Przybynowie
08 lipca 2022 r. | 11:27
1

Myszkowscy mundurowi zajmujący się profilaktyką w dalszym ciągu mają ręce pełne pracy. Wszystko po to aby wakacje, zwłaszcza te spędzane nad wodą były bezpieczne. W środę myszkowski profilaktyk spotykał się z półkolonistami z Przybynowa. Promował tam zdrowy styl życia i wypoczynek tylko w bezpiecznych miejscach.

Policjant spotkał się z grupą wypoczywających aktywnie półkolonistóww Przybynowie. Była to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i wypoczynku tylko w bezpiecznych miejscach. Stróż prawa zwracali szczególną uwagę na to jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne.

Poza tym, tradycyjnie policjant przypominał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, tudzież bezpieczeństwa podczas wycieczek rowerowych. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego wyposażenia roweru i podstawowych przepisów dotyczących Prawa o Ruchu Drogowym. Mundurowy uczył jak prawidłowo przejść przez jezdnię-każdy musiał zdać egzamin praktyczny. Przestrzegał też przed nieznajomymi, i radził jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na przykład w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. Dzieci doskonale znały numery alarmowe i wiedziały kiedy należy z nich korzystać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało element odblaskowy po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Największą niespodzianką było jednak zwiedzanie radiowozu. Każdy mógł wejść do policyjnego samochodu, założyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Wszystkie działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństw nad wodą”. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Policja na koloniach w Przybynowie”

  1. Wojciech Widera pisze:

    Że też rodzice się nie boją, gdyby któreś dziecko wyjęło nożyczki, Pan policjant zastrzelił by je zgodnie z polskim prawem w samoobronie.

    0
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *