zachmurzenie umiarkowane
11°
sobota
Reklama
Przepadły wnioski Burmistrza Klemensa Podlejskiego z RFIL. Pieniądze otrzymał powiat na dwie inwestycje w Kotowicach i Przybynowie!
09 grudnia 2020 r. | 10:38
3

Na wczorajszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu 12 mld zł dla samorządów w całej w Polsce w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

6 mld zł otrzymały wszystkie gminy i powiaty w Polsce już latem, w tym gmina Żarki. Kolejne 6 mld zł można było zdobyć w ramach konkursu. Wszystkie gminy w powiecie myszkowskim, w tym gmina Żarki, złożyły wnioski. Niestety, kolejny raz wniosek złożony przez Burmistrza Klemensa Podlejskiego przepadł, a pieniądze otrzymają inne gminy.

Środki trafiły do Koziegłów i Niegowy.

Na szczęście, wnioski złożyło również Starostwo Powiatowe w Myszkowie, które otrzyma 3 000 000 zł na przebudowę wiaduktu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 1713 S o długości 882,26 mb nad torami PKP w m. Kotowice oraz chodnika w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu dla jej użytkowników, a także 4 000 000 zł na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3809 S Przybynów-Zaborze o dł. 4.1 km w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu dla jej użytkowników.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Przepadły wnioski Burmistrza Klemensa Podlejskiego z RFIL. Pieniądze otrzymał powiat na dwie inwestycje w Kotowicach i Przybynowie!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Burmistrz musi wpisać się do PIS-u ,to przy podziale środków o Nim nie zapomną.

  6
  1
 2. Ted pisze:

  A osiedle 600 lecie jak bezświatłowodu były ta i dalej będą.
  Ciemnogród radiowy.
  A premier obiecał w każdym polskim domu internet światłowodowy i co i nadal ciemno wszędzie głucho wszędzie………

  4
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  A w Gminie Niegowa od ponad 10-ciu lat każdy może się przyłączyć do internetu .Wstyd Włodarze!

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *