pochmurnie
24°
23°
sobota
Reklama
Wypadek w Kotowicach. Są ranni!
27 maja 2018 r. | 16:33
25

Dzis ok. godz. 16:00 w Kotowicach na skrzyżowaniu ulic Żarekciej, Włodowskiej i Zamkowej doszło do wypadku drogowego trzech samochodów osobowych, w którym dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

 

PAWEŁ GĄSIORSKI

 25 odpowiedzi na “Wypadek w Kotowicach. Są ranni!”

 1. Cypis pisze:

  Na 1000% wina Labochy ?

  15
  5
 2. Dariusz Szlęk pisze:

  Bardzo niebiezpieczne skrzyżowanie w KOTOWICACH na drodze krajowej 792 Żarki-Kroczyce ,którą przecina droga powiatowa z Niegowy do Włodowic ,krzyżujące się ulice w KOTOWICACH ul.Żarecka,Zamkowa,Włodowska . W weekendy panuje ogromny ruch pojazdów ,rowerzystów i pieszych na tym i w jego obrębie skrzyżowania spowodowane ruchem turystycznym skierowanym na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Uważam że obecny Radny KOTOWIC PAWEŁ LABOCHA gdzie obecnie dzierży mandat radnego już 8 lat nie zatroszczył się o bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu gdzie nawet nie są namalowane znaki i linie poziome warunkowego zatrzymania się na skrzyżowaniu pod względem pierszeństwa. Należy winić RADNEGO PAWŁA LABOCHĘ za ten stan rzeczy a muszę dodać że to następny z kilkudziesięciu wypadków w tym miejscu z ofiarami w ludziach. Na szczęście nie było wypadku śmiertelnego ale jak cierpią ofiary i poszkodowani w tych wypadkach to już później nikt się tym nie zajmuje i nie publikuje,gdzie czasem rekonwalescencja i powrót do zdrowia trwa latami.

  24
  9
  • Max pisze:

   Dobrze ,że nikomu nic się nie stało -to najważniejsze

   19
   0
  • tralalala pisze:

   Tak! Święta prawda! radny Labocha osobiście stoi na tym skrzyżowaniu i nakazuje tym ludziom nie zatrzymywac się na STOPie! 😀 To wszystko jego wina! Namawia kierowców żeby się nie zatrzymywali, wjeżdżali w inne pojazdy i łamali prawo. Człowieku, zastanów się co ty piszesz. Jeśli faktycznie chcesz coś zrobić dla tej wsi, a nie tylko gnoić ludzi to weź się do roboty, napisz podanie jakieś do odpowiedniego organu, zbierz podpisy mieszkańców (na pewno się podpiszą, to ważna sprawa). I tak siedzisz non stop w urzędzie to się przynajmniej na coś pan przyda…

   7
   7
   • Dariusz Szlęk pisze:

    tralalala ja proszę cię abyś atakowała i wszystko to wytłumaczyła Radnemu Pawłowi Labosze że to należy do jego obowiązków czyli składanie petycji,interpelacji,wniosków czy też podań i zbierania podpisów mieszkańców gdyż to on Radny Paweł Labocha ma mandat mieszkańców i jego pomocnikiem w tej pracy społecznej powinien być Sołtys Wsi Kotowice . Moim zdaniem to jest stwierdzenie następujące że gdyby Radny Paweł Labocha zajął się bezpieczeństwem na tym skrzyżowaniu w takim stopniu jak przygotowaniem i organizowaniem FESTYNÓW w KOTOWICACH to byłoby to bezpieczne skrzyżowanie i nie ja jestem adresatem twoich stwierdzeń i proszę tralalala o skierowanie swoich spostrzeżeń pod właściwą osobę i jej funkcję publiczną tj. RADNY PAWEŁ LABOCHA SOŁECTWA KOTOWICE.

    8
    5
    • tralalala pisze:

     Doskonale, ale z tego co wiem pan jako mieszkaniec Kotowic może w NORMALNY sposób zainicjować jakąkolwiek aktywność w sołectwie, z racji przysługującej każdemu obywatelowi inicjatywy. Niestety w pana przypadku INICJATYWA ogranicza się wyłącznie do krytyki wszystkiego, co robią władze gminy. Taka rada – znacznie lepsze efekty uzyskałby pan, gdyby zamiast siedzieć i narzekać, pokazał władzy, że mieszkańcy mają własne zdanie, znają swoje prawa i obowiązki i potrafią OBIEKTYWNIE oceniać procesy zachodzące w otoczeniu. Tak działa społeczeństwo obywatelskie. Metody o charakterze cebulowo-ziemniaczanym, ktore pan tak sobie upodobał nie mają z tym nic wspólnego 🙂

     5
     9
   • Żarki mieszkaniec pisze:

    Tralala jesteś pracownikiem urzędu /i tak siedzisz non stop w urzędzie / my mieszkańcy osobiście to możemy sobie tylko wyśnić urząd przyjazny ludzią !!!!!! Tak powinno być ,ludzie zgłaszają ,a wy jesteście od tego ,aby te wszystkie problemy załątwiać ! Po to chyba są Urzędy ,od załatwiania wszystkich problemów petentów !!! Jesteście od tego jak D………pa od S……..nia . Przepraszam za przytoczenie popularnego powiedzenia ,bo co niektórzy zapomnieli za co pobierają pobory ,w brew pozorą wcale nie takie małe !

    3
    0
 3. obruno pisze:

  Ty to już nawet ludzka krzywde wykorzystasz bezczelnie byle się tylko pokazac i zapromowac.Jednak prawda jest taka że ludzie swoje zdanie mają a z kazdym kolejnym show tylko się w swej ocenie utwierdzaja .

  6
  21
 4. Max pisze:

  To ty Bruno —nie kłam ,że twój układ Ci pasuje !!!!!

  15
  2
 5. Łukasz Myszków pisze:

  Sześć osób było rannych, które zostały przewiezione trzema karetkami do szpitali. W tym jedno dziecko, które z matką zostało przewiezione na Parkitke do Częstochowy.

  14
  0
 6. Krycha pisze:

  Ludzie mieszkajacy w Kotowicach nawet nie moga czuc sie bezpieczni siedzac na wlasnym placu ostatni wypadek byl taki ze sanochod wjechal poprostu na plac rodziny mieszkajacej przy tym skrzyzowaniu czy ktos wkoncu cos zrobi z tym moze jakies progi zwalniajace chociaz !!!

  16
  1
 7. Jacek pisze:

  Wystarczy myśleć, nie zapierd…… i nie wjeżdżać na to skrzyżowanie z podporządkowanej gdy na 1500 % nie mamy pewności prawidłowego przejazdu. Pokonuje to skrzyżowanie prawie codziennie i to od kilku lat i wiele dziwnych zachowań kierowców na tym skrzyżowaniu widziałem. W 95 % jest to bezmyślność kierowcy któremu się wydaje że ,, da radę”. Wyobraźni ludziom brakuje a wielu na tym skrzyżowaniu powinno tracić prawo jazdy.

  6
  1
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Jacku zdaję sobie sprawę że ty zawsze jeździsz bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego i nigdy się nie mylisz i nie masz pecha. Podróżując po Polsce i Europie czy też po innych kontynentach gdzie np. panuje ruch lewostronny to ty Jacku nigdy nie pomylisz się ????? Ciekawy jestem jak żona rozpoczęła by np. poród lub twoje dziecko uległoby wypadkowi to próbując dostarczyć te osoby ty na pewno Jacku jechałbyś prędkością zgodną z dopuszczeniami w poszczególnych odcinkach drogi czy też “strefie zamieszkania”

   1
   0
 8. znak pisze:

  Na tym zdjęciu znaków zbyt dużo nie widzę.

  1
  1
 9. Mirów Polska pisze:

  Podobnie niebezpieczne skrzyżowanie było/jest w Mirowie, gdzie też ruch weekendowy turystyczny odbywał się z dużo większym natężeniem niż w zwykłe dni, też były kolizje itp. M. in. burmistrz Żarek był uczestnikiem takiej kolizji. Niegowski radny Dudek o ile wiem (wraz z mieszkańcami, niektórzy mieszkańcy nawet wnioskowali o “rondo”) pisali coś tam w tej sprawie do powiatu i wprawdzie nic nie poszerzano itp. ale przynajmniej “coś tam zrobiono” (zamontowano te czerwone mini progi sugerujące podczas jazdy, że zbliżamy się do miejsca niebezpiecznego) – czyli radny wraz z mieszkańcami zwracał uwagę, że jest jakiś problem. Tam, gdzie się nie zwraca uwagi -pisemnie – na jakikolwiek problem, tam nic się nie zmieni “samo”. Po to są przecież radni, sołtysowie itp.
  Owszem, można powiedzieć, że”niech kierowca uważa” – i nic nie robić dalej. Tylko przy dużym natężeniu, którego nikt się w Kotowicach w sumie nie spodziewa, zawsze znajdzie się ktoś nie uważający. Wg mnie nie wystarczy tam już powiedzieć “a niech uważają”, bo np. wczoraj gdyby na drodze pojazdu między jezdnią a płotem na chodniku był pieszy mieszkaniec Kotowic, to byłaby raczej ofiara śmiertelna. Wg mnie, z punktu widzenia sąsiedniej wsi – Mirowa – nie wystarczy pośmiać się z p. Szlęka, powiedzieć, że “a niech kierowcy uważają” i zachować status quo. Bo taki nawet co właśnie “uważa” gdy mu ktoś nagle wyjedzie z podporządkowanej,odbije na ten chodnik i przyłoży w pieszego mieszkańca Kotowic. Władza jest od tego, by chronić interes swoich mieszkańców,a nie scedować sprawę na “niech przyjezdni uważają, to będzie ok”. Ja gdy tam jadę w weekendy, to chętnie widziałbym nawet ruch regulowany światłami w niektórych godzinach. Ale to by pewnie kosztowało niebotyczną kasę, dezorganizowało ruch na drodze wojewódzkiej Żarki – Kroczyce, nie wiem, są tam władze, to niech myślą. Stawką tam nie jest to, czy kierowca uważa, tylko bezpieczeństwo mieszkańców Kotowic.

  10
  0
 10. Obywatel pisze:

  Jak się nie mylę to z Żarek do Kroczyc jest droga wojewódzka.Należy pomyśleć o rondzie i będzie spokój.

  1
  1
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Obywatelu na tym skrzyżowaniu chodzi o doraźną interwencję i jego oznakowanie w sposób wystarczający i zapewniający bezpieczeństwo uczestnikom ruchu jak i mieszkańcom w tym przypadku.Budowa ronda itp. to daleka przyszłość i wielka złożoność inwestycji.Każdy pomysł jest dobry ale wymaga ogromnego zachodu i znajomości sytuacji.

   3
   2
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Obywatelu to fakt jest jest to droga krajowa 792 i potem przecięcie drogi powiatowej ale uzupełnij mnie powyżej ? Nikt nie pytał mieszkań ców co do ronda ? Na tym skrzyżowaniu jest OK tylko nie stosują się do ustawy widokowej a RADNY TO CIEMNIAK albo GREKA STRUGA.

   1
   0
 11. Mieszkaniec pisze:

  Szanowny Panie Dariuszu Szlęk,

  Czy jako bardzo zaniepokojony mieszkaniec Kotowic podjął już Pan działania w sprawie poprawy bezpieczeństwa na głównym skrzyżowaniu w Kotowicach? Czy rozmawiał Pan z powiatowym lub/i wojewódzkim zarządem dróg? Czy może Pana działania ograniczyły się do wyrażenia niezadowolenia z radnego Labochy? Jeśli tylko to drugie, chyba w ogóle nie zależy panu na bezpieczeństwu na skrzyżowaniu.

  2
  4
 12. Mieszkaniec pisze:

  Gdzie pisałem coś o gminie Olsztyn? Proszę o odpowiedź na.moje pytanie

  0
  0
 13. Wasz znajomy pisze:

  p.Szlęk załatw bezkolizyjne z wiaduktem skrzyżowanie a postawimy CI pomnik

  0
  0
 14. Mieszkaniec pisze:

  Pan Dariusz to nic nie załatwi bo nie umie. Potrafi tylko narzekać i płakać na tej stronie jakim to jest “biednym” mieszkańcem … Bo wszyscy są źli… Tylko Pan Darek jest dobry ale jest biedny… Tydzien temu zależało panu Darkowi na bezpieczeństwie na skrzyżowaniu a teraz już zapomniał o temacie. Liczy się szum, nie działania…

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *