zachmurzenie duże
21°
19°
poniedziałek
Reklama
fot. Jarek M.
Zaniedbane osiedle 600-lecia w Żarkach
05 czerwca 2018 r. | 10:57
35

Sprzątaniem w gminie zajmuje się firma POLBUT Marcin Podlejski. Burmistrz Klemens Podlejski chętnie korzysta z usług Marcina Podlejskiego. Problem w tym, że w gminie jest wiele miejsc brudnych, które o sprzątaniu mogą tylko pomarzyć. Są też takie miejsca w Żarkach, o czym piszecie do mnie w wiadomościach na facebooku.

Zobaczcie jak wygląda osiedle 600-lecia. Na jezdni mnóstwo piasku, niewykoszone są pobocza w pasie drogi, kostka brukowa przerośnięta mchem i trawą, śmieci w rejonie studzienek, słaba drożność kanalizacji deszczowo-burzowej, a na jednym z chodników...magazyn. Już nie wspominam o pofałdowanych drogach z kostki brukowej, po której jeździ się jak po kamieniach.

I wszystko to w rejonie Sanktuarium w Leśniowie, do którego przybywają liczne grupy pielgrzymów.

Panie Burmistrzu, może Pan coś z tym zrobi? Telefon do "Marcina" Pan na pewno ma.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. Jarek M.

fot. Jarek M.

fot. Jarek M.

fot. Jarek M.

fot. Jarek M.

fot. Jarek M.

 

fot. Jarek M.35 odpowiedzi na “Zaniedbane osiedle 600-lecia w Żarkach”

 1. Mieszkanka pisze:

  no a szczególnie po targowisku, zanim zabiorą się do sprzątania to wiatr wywiewa cały dyr na okoliczne domy.

  12
  0
  • mieszkaniec 600 LECIE pisze:

   Co za MARNY artykuł !
   każdy mieszkaniec tego osiedla wie że osiedle jedno z najładniejszych w gminie ! Piękne drogi, chodniki, odwodnienia, podjazdy, teraz jeszcze oznakowane ulice i znaki drogowe. A że trawa wyrasta między kostką haha śmiech – każdy dba jak może o chodnik przed swoją posesją i powinien, a “klemensówka” regularnie każdego roku pobocza koszone przez gminę.
   Chwała Burmistrzowi za to osiedle, zresztą wystarczy zobaczyć po tym jak osiedle się rozbudowuje, ogromne zainteresowanie, acha i szacun dla radego z osiedla co za tym wszystkim chodzi i zabiega.
   Fakt jedyne co zasługuje na uwagę to składowisko tych materiałów na jednej z ulic … nie powinno to zajmować chodnika.

   13
   9
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Ty chyba nawetak nie znasz nazw ulic na tym Osiedlu 600-Lecia. Zobacz jaki to wstyd przed turystami i ludźmi, którzy podążają do Sanktuarium w Leśniowie a Burmistrz Podlejski w 2014 roku informował źe jest dobrym gospodarzem . Weź ty człowieku i opisz obejście i podwórko Burmistrza Podlejskiego i weź już nie pisz głupot a może tylko ty ślepy jesteś ? Był taki konkurs ” Piękna Wieś ” a to teraz zarobimy konkurs ” Najbardziej zaniedbane podwórko “

    10
    3
 2. Wyborca pisze:

  po co ma dzwonić ? czarny pan spotka się z nim na sobotnim obiadku i mu powie

  14
  1
 3. ktoś pisze:

  Brono dajesz,broń pana

  10
  1
 4. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Pan bruno stracił ochotę na dodawanie komentarzy w stylu że nikt nic nie wie i każdy jest głupi a Burmistrz Podlejski wszystko robi najlepiej czyi Pan bruno musi być chyba fanatykiem obecnego Włodarza. Ewentualnie Pan bruno jest jeszcze na odprawie albo coś mu wypadło że nie może walczyć o dobre imię naszego Włodarza Gminy Żarki.

  13
  1
  • bruno pisze:

   Mam nadzieję ze możesz spać w nocy i Nick bruno nie spędza Ci snu z powiek.?

   3
   9
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    O co chodzi z tym snem Panie bruno ? Panie bruno ile Pan godzin snu potrzebuje aby czuć się wyspanym i wypoczętym ? Pani Stanisława Nowak jeszcze Przewodnicząca też na Komisji Gospodarki i Mienia też interesowała się moim snem ? Panie bruno jeśli Pan Radny Zaborza doktor Mirosław Jaskólski mi takie pytanie zadał to odniósłbym się do tego ze względu na jego profesję . Natomiast Pana pytanie i jeszcze Przewodniczącej Nowak uważam za bezzasadne i bezsensowne a po to żeby tylko mnie i moją osobę ośmieszać i to nieładnie jest z obojga Państwa strony domniemam że wybitnie wykształconych z tytułami o Których jeszcze Przewodnicząca Nowak wypowiadała się przed kamerami.

    14
    0
 5. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Takie nowe OSIEDLE 600-Lecia w Żarkach ,wybudowane drogi i chodniki i tak zaniedbane ! Panie Burmistrzu jak Panu nie wstyd że doprowadził Pan jako Burmistrz do takiego stanu gdzie Pan tam mieszka i codziennie Pan porusza się po tym osiedlu ? Panie Burmistrzu teraz dosłownie przed chwilą znowu Straż Miejska z Żarek przejechała koło mojej posesji w Kotowicach na ulicy Ogrodowej i jeszcze raz pytam po co ich Pan tutaj do mnie wysyła to już Panu zwróciłem uwagę na Komisji Gospodarki i Mienia i na spotkaniu w Pana gabinecie też ten temat poruszyłem. Niech Pan zadzwoni do Komendanta Straży Miejskiej w Żarkach i da mu Pan polecenie służbowe że robimy porządek na Osiedlu 600-Lecia bo to jest ciężki wstyd ze strony Gości i Turystów ,którzy licznie udają się do Sanktuarium w Leśniowie. Nie dbanie o higienę i porządek to też grzech jakby Pan Burmistrz nie wiedział zwracając się do mnie że ja do Kościoła nie uczęszczam ? Telefon do Straży Miejskiej w Żarkach stacjonarny +34 3148036 wewnętrzny 35 telefon komórkowy 692-498 747

  13
  5
  • bruno pisze:

   Ja bym jeszcze poszedł na twym miejscu do szefa policji i spytał go czemu i nas po Kotowicach patrole jeżdżą i ze sobie tego nie zyczysz bo przecież Ty porzadku niczym strarz sasiedzka w gminie calej upilnujesz.A my mieszkańcy zrobimy sciepke i fundnuemy Ci odznake na piers niczym strarznika texasu.Teraz będą odpusty w Lesniowie i na pewno odznake znajdziemy .

   4
   11
  • Fan pisze:

   Brawo darek.

   12
   0
 6. bruno pisze:

  Przecież wiele komentarzy już jest na tym portalu, które w sposób jak najbardziej trafny opisuje sposób działania Urzędu w Żarkach. Macie się motłochu żarecki cieszyć że cokolwiek macie a nie jak to wygląda już po zrealizowaniu i jak o to jest NIEdbane. Przecież takich inwestycji zrobionych tylko po to,aby były jest coraz więcej. Teraz ciemny ludu pomyślcie jak będzie wyglądał przyszły zmodernizowany basen w Żarkach. Słyszy się ,, na mieście” jaką to inwestycję na jesień ( zaraz przez wyborami) nasz król POdlejski będzie pilotował i z jaką będzie się obnosił . Modernizacja basenu i terenu wkoło niego to kolejna inwestycja która przyczyni się do jeszcze większego zadłużenia miasta, inwestycja jak najbardziej potrzebna tyle że jeśli po jej zrealizowaniu tak będzie urząd o nią dbał jak o ,, Klemensówkę” czy pozostałe przedstawione tu drogi to czy JEST NAM POTRZEBNA ? Już na ,, oficjalnej” stronie urzędu jest wpis o niszczeniu drogi przy okazji budowy chodnika na Kusocińskiego. To są Żarki – tutaj się tak buduje ! a komu się nie podoba niech spier…… do Labochy czy Szlęka . AMEN.

  13
  2
 7. Marcin Labocha pisze:

  Wysłać tam Podlejskiego niech posprząta.

  16
  1
 8. Obywatel pisze:

  Ale którego?

  16
  0
 9. Włodek pisze:

  Zebrac pracownikow gminy radnych prezesa Lks Zieloni Zarki kierownika MOPS(mieszkanke osiedla 600lecia) i zrobic mecz typu kto wiecej smieci nazbiera gmina czy mieszkancy osiedla a pozniej zrobic pieczonki niech se ludzie pojedza za pieniadze pojedza tak jak to bylo w niedziele z ulica Topolowa tam wszystko dostaja od gminy za darmo nawet jedzenie a nam osiedla nawet nie posprzataja

  12
  7
 10. Zza światów pisze:

  Gdzie jesteś Bruno i gdzie byłeś dzisiaj ?

  5
  5
 11. Pani mgr inż. pisze:

  Proponowałabym Panu redaktorowi powrót do tematu Osiedla Sportowców i budowanych przez wykonawcę dróg w Żarkach. Jak można przeczytać w Specyfikacji Technicznej dotyczącej osiedla Sportowców powinno być tam zastosowane kruszywo łamane, zamiast tego stosuje się dużo tańszy materiał czyli ŻUŻEL będący ODPADEM i którego zastosowanie wymaga specjalnych badań chociażby promieniotwórczości !!! Ta sama firma chwilę temu zakończyła budowę ulicy TOPOLOWEJ gdzie również stosowany był ŻUŻEL !!! Proszę tylko porównać cenę tony kruszywa łamanego i zastosowanego żużla .

  11
  1
 12. studencina budownicta pisze:

  Tam jest inż. więcej takich niespodzianek, wystarczy przyjrzeć się zastosowanej kostce brukowej znanego producenta.

  8
  0
 13. Żarki mieszkaniec pisze:

  A w dokumentacji będzie wszystko jak należy ,Panie Szlęk nie ma co sprawdzać dokumentów w Urzedzię ,bo wiadomo że bedą pod linijkę .

  8
  1
 14. Żarki mieszkaniec pisze:

  Chodziło mi o to czy zgodnie z dokumentacja techniczną zastosowano materiały wyszczególnione w specyfikacji

  7
  0
  • bruno pisze:

   Zawsze możesz iść powachac polizac pocyckac pomagać te materialy i będziesz wiedział czy wszystko jest ok. Potem zdaj nam relacje na tym poczytnym portalu .?

   1
   8
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie bruno a dla Pana to sprawdzę i zobaczymy czy przy dotyku idzie wyczuć czy jest coś dobre czy złe ? Panie bruno ja Panu mówiłem że Pana aktywność powoduje że do UMiG Żarki wpływa coraz więcej wniosków i Pana AKTYWNOŚĆ doprowadzi do paraliżu pracy tamtejszego magistratu. Panie bruno oszczędź Pan pracy osób ,które muszą wykonać morderczą pracę. Panie bruno powiedz Pan mocodawcy że jest to szaleństwo.

    7
    1
    • bruno pisze:

     Jak już wcześniej pisałem namiot przed UM sobie postaw to bedziesz miał blizej biegac!!!!

     0
     7
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Panie bruno dla Pana wezmę pod uwagę możliwość postawienia namiotu przed UMiG w Żarkach a jeśli wkrótce będą wybory samorządowe to Panie bruno Pan mi podsunął “złotą myśl”——Dziękuję Panie bruno—-Pan to jednak małeb na karku a ja na to bym nie wpadł.

      8
      0
 15. Żarki mieszkaniec pisze:

  -bruno a co odpowiesz na wpis Pani mgr inż. ???

  4
  0
  • bruno pisze:

   Jakiej Pani mgr inz bo ja mogę podpisać się tytułem profesora i też bedziesz chwytal wszystko co napiszę !!!!!

   0
   4
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Panie bruno ale badania będą robić eksperci z AGH z Krakowa to proszę cię tylko o pewien szacunek i nie naśmiewaj się z ich pracy i wykształcenia.

    6
    1
 16. studencina budownicta pisze:

  bruno ty naprawdę jestes debilem

  6
  1
  • bruno pisze:

   Niby student a taki wiesniakowaty w slownictwie.Ta dzisiejsza mlodzierz .

   3
   7
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Za wysoko Pani wzięła i oceniła bruna. To jest człowiek n ormalny ale że dostał pracę dodatkową od Włodarza to wykonuje ją solidnie i poświęca wszystko na rzecz Jedynego.

   9
   0
 17. Kazimierz pisze:

  bruno Ty chociaż wiesz ile masz mieszkańców w swojej miejscowości nie mówie już o gminie , a w magistracie wiesz ile pracuje osób bo w tym pokoiku to ci sie nudzi na stołku dr .

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *