pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
MWM Brzesko
2 marca radni podniosą wam opłatę za śmieci!
24 lutego 2020 r. | 10:56
15

Już dziś zapraszamy do udziału w sesji Rady Miejskiej w Żarkach, która odbędzie się 2 marca w urzędzie. Podczas sesji radni zdecydują o nowych stawkach za za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Początek sesji o godz. 10:00.

porządek obrad:
1.Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2.Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3.Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Żarki z pracy w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał.
4.Informacja przewodniczących komisji stałych o pracy w okresie międzysesyjnym.
5.Uchwalenie zmian w budżecie Gminy Żarki
6.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia górnych stawek opłat od właścicieli nieruchomości którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych oraz od właścicieli nieruchomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy.
7.Uchwalenie zmian w uchwale XV/96/2019 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
8.Uchwalenie zmian w uchwale XV/97/2019 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 grudnia 2029 roku w sprawie określenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych przez mieszkańców-od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
9.Podjęcie uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na 2021 rok.
10.Podjęcie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki dla obszaru sołectwa Wysoka Lelowska.
11.Uchwalenie planów pracy Rady i stałych komisji Rady na 2020 rok.
12.Uchwalenie zmian w uchwale Nr II/4/2018 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 28 listopada 2018 roku w sprawie określenia liczby członków w stałych komisjach Rady Miejskiej w Żarkach oraz ustalenia ich składów osobowych.
13.Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i wnioskach radnych.
14.Sprawy różne,bieżące.
15.Zamknięcie obrad XVII sesji.15 odpowiedzi na “2 marca radni podniosą wam opłatę za śmieci!”

 1. Krzysiek pisze:

  Czy to znaczy podnieść jeszcze bardziej w stosunku do nowych już dużo wyższych stawek?

  8
  1
 2. Myszka Miki pisze:

  Za zmianami w tych uchwałach się nie da połapać tak szybko je zmieniają.
  Ale czy oni wiedzą co zmieniają jak w punkcie 8 tego porządku obrad będą zmieniać uchwałę z 2029 roku.
  Kto sprawdza pod względem merytorycznym te buble.
  Nie ubliżając panu Bublowi.

  8
  2
 3. Mieszkaniec pisze:

  Niech się przejdą po domach i spiszą ile faktycznie ludzi mieszka w gospodarstwie. Zamiast deklarowanych 2 osób mieszka 5. Każdy by płacił za stan faktyczny osób w domu i ceny by poszły na dół. Taka prawda. Ale po co? Lepiej dowalić ceny żeby więcej śmieci po lasach było.

  12
  1
  • Barbara pisze:

   No tak! To znowu mieszkańcy winni bo kłamią! Jak można w ten spośród ubliźać Spis ludności trzeba zrobić?! Wchodzić do domów, szukać, prześwietlać ile osób zamieszkuje, kto jest kogo nie ma, kto wyjechał, kto przyjechał? Do czego doszliśmy? Wstyd!

   5
   2
 4. Subiekt pisze:

  proponuję zapoznać się z projektem uchwały a nie siać plotek i straszyć ludzi.

  2
  6
 5. Willi pisze:

  Ty Temat napewno czytałeś i wszystko zrozumiałeś.Ty wiesz i rozumiesz że piszą o uchwale z 2029 roku.
  Oj Willi przestań siać zamęt bo oni są w czasie przyszłym i zmieniają uchwałę w tak odległym czasie jak 29 rok i nie wiadomo kto tego dożyje.

  5
  1
 6. Mieszkaniec2 pisze:

  A czy pracownicy urzędu segregują śmieci? na wewnętrznym dziedzińcu stoi kilkanaście koszy, najprawdopodobniej na śmieci mieszane. W różnych biurach segreguje się śmieci, a tu jest z tym problem?

  7
  2
  • Ja pisze:

   Mieszkańcu 2 : masz jakąś fobię w związku z urzędem? proponuję abyś przeprowadził wizytację w toaletach w budynku urzędu i przekonaj się,że śmieci są segregowane ! od dawna !

   2
   5
 7. Spacerowicz pisze:

  Witam,
  Zapytam wprost, czy nie uważają Państwo, że taki sposób na oszczędność w gminie jest żałosny? Wygaszanie oświetlenia na ulicach? Nie jestem w stanie tego pojąć. Jest to kary godne. Takie miejsca jak bardzo gęsto uczęszczana ulica Moniuszki, teren przy basenie na ulicy Wierzbowej gdzie znajduje się również zbiornik wodny oraz z dwóch stron rzeka ? Jako, ze gmina jest odpowiedzialna, to czy będzie wypłacać ewentualne odszkodowania, za nie daj Boże wypadki, które mogą się zdarzyć mieszkańcom? 70% Żarek wygaszone, ale u Pana Burmistrza na Kopernika każda lampa swieci.

  13
  0
 8. Mieszkaniec2 pisze:

  Fobię??? fobia to lęk, proszę sobie nie pochlebiać.

  1
  1
 9. Czesuaf pisze:

  W nocy się śpi a nie szwenda i kusi los;P Jak byłem młodszy i w nocy się chodziło to nigdzie nie było oświetlenia i nikt sobie nic nie zrobił a teraz o jeju bo już ludzie zaczną umierać z powodu braku oświetlenia w nocy. Głosujcie dalej na pisioków to będzie jeszcze lepiej w naszym kraju, to oni są odpowiedzialni za wzrost opłaty za śmieci i podwyżki prądu ot co…

  1
  7
 10. Figiel pisze:

  Jak byłeś młodszy to też podejrzewam nie stosowałeś prezerwatyw i teraz wiele twoich wybryków z lat młodzieńczych pląta się po świecie i nie zna do końca ojca jak matka nie zdradziła tajemnicy,czyż nie tak jest?
  Taki to byłeś odpowiedzialny

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *