zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
policja.pl
27-latek z Żarek wpadł z narkotykami
22 września 2021 r. | 11:55
0

Nawet 3 lata za kratami grozi mieszkańcowi Żarek, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki w trakcie kontroli drogowej. Na domiar złego 27-latek prawdopodobnie prowadził też pojazd pod wpływem narkotyków, za co grozi kara nawet 2 lat więzienia.

W piątek wieczorem, myszkowscy stróże prawa podczas patrolu w Żarkach, zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Za kierownicą siedział 27-letni żarczanin. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach danych, mundurowi zauważyli, że jest on wyraźnie pobudzony i zdenerwowany sytuacją. Miał szkliste oczy i powiększone źrenice.

Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może on być pod wpływem narkotyków, jak również posiadać je przy sobie lub w pojeździe. W trakcie przeszukania, stróże prawa znaleźli przy nim amfetaminę, którą ukrył w portfelu. W związku z podejrzeniem, że 27-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne kłopoty. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał na razie zarzut posiadania substancji niedozwolonych. Grozi mu kara do 3 lat za kratami. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *