zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
wtorek
Reklama
policja.pl
28-latka z Żarek zamknęła się w samochodzie, by uniknąć kontroli. Teraz grozi jej do 5 lat za kratkami
03 czerwca 2024 r. | 07:00
1

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 28-latkę, która chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków, postanowiła uciec policjantom. Gdy mundurowi uniemożliwili jej dalszą jazdę, postanowiła zaryglować się w aucie. .. Została zatrzymana.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, który w rażący sposób łamał przepisy ruchu drogowego. Kierowca stwarzał duże zagrożenie, poruszając się z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał pojazdy w obrębie skrzyżowania, zmuszając jadących z przeciwka do zjechania na chodnik, aby uniknąć zderzenia. Kiedy mundurowi dali sygnał kierującemu do zatrzymania pojazdu, ten początkowo nie zareagował, a następnie gwałtownie zaczął przyspieszać i odjechał. Stróże prawa powiadomili dyżurnego jednostki i ruszyli w pościg.

Po kilku minutach, w rejonie ulicy Słowackiego, bmw utknęło pomiędzy innymi pojazdami. Kierująca na widok policjantów zaryglowała się w samochodzie, próbując odjechać. Chcąc uniemożliwić jej ucieczkę, policjanci, zdecydowali o wybiciu szyby, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki.

Za kierownicą siedziała 28-letnia mieszkanka Żarek oraz 47-letni pasażer. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa. Została ona jednak dodatkowo zbadana narkotestem, który wykazał, że jest pod działaniem amfetaminy. Uciekinierce pobrano krew do dalszych badań, a resztę nocy spędziła w policyjnym areszcie.

Podejrzanej przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Jeśli wyniki badania wykażą, że prowadziła auto pod wpływem środków odurzających, zarzut zostanie rozszerzony o kolejne przestępstwo. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “28-latka z Żarek zamknęła się w samochodzie, by uniknąć kontroli. Teraz grozi jej do 5 lat za kratkami”

  1. ZGRYWUS pisze:

    Czy to GRUCELA?

    6
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *