pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Alkoholówka z budżetem 120 000 zł
12 października 2017 r. | 13:13
40

W Żarkach działa Miejsko - Gminnej komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w skład której wchodzi siedmioro członków. Przewodniczącą komisji jest radna Monika Radosz, za co otrzymuje 5087,50 zł. Pozostali członkowie w ubiegłym roku otrzymali 22 370,50 zł. W tym roku komisja dysponuje budżetem 120 000 zł. Niestety, komisja nie jest niezależna. Starannie wykonuje polecenia Burmistrza Klemensa Podlejskiego.

skład komisji:
Monika Radosz – przewodnicząca
Bubel Kazimiera – członek
Kowacka Teresa – członek
Madejska Maria – członek
Michalik Jolanta – członek
Motyl Zdzisława – członek
Szpak Henryk – członek

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKI



40 odpowiedzi na “Alkoholówka z budżetem 120 000 zł”

 1. SMERFY pisze:

  Kochane Smerfiątka Radoszowa chce nas zjeść a Gargamel dał na to grubą kasę. Wielka nie odpuści i jak my będziemy teraz spożywać sok ze Smerfowych Jagód ? Jeszcze Klakier w tym wszystkim ręce maczał bo dokoptowali Wielkiej większe pieniądze. Ochydy jedne ,paskudy a pić się chce nawet za kółkiem.

  0
  0
 2. wiernasasiadka1239b pisze:

  Do pana pisze czy ta pani to osoba publiczna bo ona ma wiecy etatuw moze oswiadczenie ma jakies majatkowe bo wymądrza sie ona tu na calą szkole u nas na wsi

  0
  0
 3. Mentalista pisze:

  To praca w komisji alkoholowej nie jest pracą społeczną ? To 20-25% budżetu idzie na wynagrodzenia ? Za co ? Sam bym chętnie za takie pieniądze powalczył z alkoholem. Tym bardziej, że w Żarkach spożywa się go dużo. Czy to zasługa komisji pani Radosz ?

  0
  0
 4. kobyła pisze:

  To teraz rozumiem czemu nasza Pani Monika zawsze taka zła na każdych imprezach ona jest anty……lowa , no no kasę trzepie .

  0
  0
 5. Żul pisze:

  To ta Radoszowa pizwala pić czy nie pić oto jest pytanie. A w jakim Zakonie ta Radoszowa występuje ? Ona w młodości to chyba nic z tych rzeczy PPP co za przypadek i gdzie to w ogóle leczyć ? To tak samo jak ten z Nowogrodzkiej ul. ?

  0
  0
 6. Wyborca pisze:

  ona gra tak jak Podlejski chce, zawdzięcza mu całą kasę z gminy

  0
  0
 7. anna6789mucha pisze:

  to tu wszyscy nasi wybrańcy czyli radni to najwierniejsi są naszemu panu Burmistrzowi bo ta Pani ze szkolnictwa uczy w naszej szkole to znowu chłopaki z zakładu usług komunalnych co zarządza i kieruje nasz Burmistrz czy to tak może być

  0
  0
 8. Browarek pisze:

  Jak ta Radoszka ma tyle funkcji tokurna tak myślę kiedy ona dzieci w szkole uczy ? Chyba że dzieciaki chodzą do szkoły w systemie brygadowym no wtedy obskoczy jak pszczółka kwiatki i nawet se nie pobzyka a zresztą 2017 rok to rok Pszczoły czyli jest bzykanie ale nie ma zapładniania .To hak jej notorycznie nie ma w szkole to Dyrektor jej nie daje wypłaty ? Ale jak Klimek zadzwoni to i Dyrektor jej zapłaci ?

  0
  0
 9. Półwytrawne pisze:

  Jak tu samicę rozebrać bez winka albo jak zaprosić Damę na wyśmienitą kolację bez dobrego wina, przecież to na przemianę materii dobrze wpływa tak Marek Konrad mówił i jaki on przystojny ? Może panią Monikę do pani pisłanki Pawłowicz podesłać na ul. Wiejską bo ona je a nie przepija to niezdrowo. Rzymianie jak pili o matko …..?

  0
  0
 10. Tadzio pisze:

  Żenujące są te komentarze. Weźta się ludzie do roboty…..a zapomniałbym na tym polega wasza praca. Na dodawaniu chamskich komentarzy. No chyba że nikt wam za to nie płaci to już kompletny idiotyzm i naiwność! Żegnam/szkoda czasu

  0
  0
 11. Maruda pisze:

  Tadzio co ty jestes nie z tego świata czy co?a może sam pobierasz jakies gaże z UG

  0
  0
 12. bruno pisze:

  niewiarygodne jak prosto za pomoca prymitywnego tzw dziennikarstwa latwo manipulowac ludzmi.To jest tzw swinia dziennikarska gosc pisze o sprawie ktora nie jest niczym nowym komisja istnieje juz wiele lat i nigdy nie byla jakims wielkim tematem.Normalne jest ze ludzie za prace pobieraja pieniadze .Praca z alkocholikami mysle ze nie jest ani mila ani przyjemna wiekszosc tej patologi sama stala sie alkocholikami na wlasne zyczenie bo to nie jest choroba zarazliwa .Niestety tak to jest juz w tym kraju ze jedni ida do pracy placa podatki a wybrancy caly dzien stoja pod sklepem i maja tzw wyjebane na system i trzeba im pomagac. Poszperalem troszke w necie i okazuje sie ze tzw dziennikarz juz za niejedna gmine sie bral piszac artykuly ktore bazuja na ludzkiej wyobrazni bo nikogo nie oskarza bo niema podstaw prawnych tylko tak pisze zeby ludzie sie wzajemnie atakowali i sobie sami dopisywali zaknczenia .Szkoda tylko ze nie napisze za jaka kase prowadzi ta strone i kto mu placi .

  0
  0
  • Misiek pisze:

   Na pewno taka praca jest ciężka, ale jak by te Panie nie chciały to by nie pracowały. Niestety wiele rzeczy chowa się pod dywan. To nie tędy droga….

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   one pracują z alkoholikami? a nie psycholodzy?

   0
   0
  • Staśka pisze:

   Bruno jesteś inteligętny facet!!!! też moźesz taką stronkę sobie zafundować!!!!Ja już tobie kibicuję!POWODZENIA !!!!!!!!

   0
   0
  • Mentalista pisze:

   Panie Bruno. Pan mylisz pojęcia. Od kiedy to za pracę społeczną pobiera się pieniądze ? I to całkiem niemałe. Ta komisja spotyka się w jakimś biurze i obraduje o alkoholikach (przez samo h), a nie spotyka się z alkoholikami. Jest to czysta praca teoretyczna, a nie praca u podstaw. Jeżeli 20-25% budżetu komisji zasila kieszenie jej członków to sam chciałbym w niej “pracować” . Musisz wiedzieć Bruno, praca społeczna jest dla pasjonatów, którzy za swoje działania nie pobierają wynagrodzenia. Kiedyś praca społeczna była dla idei teraz dla pieniędzy. A dziennikarz ? Dziennikarz robi swoje i pokazuje patologię jaka krzewi się w całej Polsce. I taką patologię trzeba eliminować. Chyba rozumiesz, że mówię o patologicznych, pseudo-społecznych komisjach.

   0
   0
 13. ŚLEPY pisze:

  Tadzio to milioner i ma w dupie pieniążki podatników. Tyś Tadzio głupi jest a wyborcy żyją od 1-go do 1-go myśląc nad każdą wydaną złotówką a ty kasą szastasz. No my rzeczywiście wyrażamy nasze spostrzeżenia zupełnie darmo. Idź Tadziu zalej pałe a może potem żona ci przyłoży w ten pusty łeb twój to zrobi wtedy mały krok dla Samorządności ?

  0
  0
 14. bruno pisze:

  Slepy jestes zwykly prostak a skoro zyjesz od 1 do 1 to znaczy ze jeszcze jestes nieudacznik Wyrazac swoje spostrzezenia mozna ale z sensem a wiekszosc pisze bzdury tyle w temacie

  0
  0
 15. Misiek pisze:

  Jestem zażenowany tymi zarobkami. Co szanowna komisja zrobiła aby problem alkoholowy w Żarkach i w sołectwach zmniejszyć a jest bardzo duży. W jakich szkoleniach Państwo brali udział aby dostać się do komisji.
  czy wystarczyło mieć sklep monopolowy aby w tej komisji być. Jedyną osobą do której mam szacunek to Pan Szpak. Za dużo MOPS u w tym wszystkim. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale może policzyć w ilu komisjach jest ta pani i reszta członków. Cały czas przewijają się te same nazwiska.

  0
  0
 16. Maruda pisze:

  Kolejna afera bez afery? Slaby artykuł bo Prezes skanu żadnego nie wrzucił, nic na czerwono nie zamalował, chyba się skaner popsuł, Poziom schodzi na psy. Na szczęście wytłuszczenia są ok.
  Co ma niezależność komisji do jej zadań, bo ni z gruchy ni z pietruchy jak zwykle? Co to jest sąd powszechny, że ma być niezawisły? Przecież to są zadania powierzone przez Radę właśnie Burmistrzowi. Gdzieś Pan Panie Prezesie nauki pobierał?

  0
  0
 17. Marcin Labocha pisze:

  Monika i po co ci to wszystko? Czy dla ciebie liczy się tylko kasa?

  0
  0
 18. ŚLEPY pisze:

  Jak oni nie mają szkolenia ani nie są fachowcami w tej dziedzinie to wiadomo że zasiadają w tej komisji dla kasy. W tej komisji to powinni być lekarze, księża, ludzie z dziennej opieki nad takimi ludźmi co piją i zażywają narkotyki i palą papierosy. Ty bruno to już zupełnie mamroczesz jakbyś był po dopalaczach bo ty tylko bronisz członków komisji a nie wiesz co się dzieje w naszej gminie. Jak ja jestem Prostak to co ty jesteś ? Zwróćcie tylko uwagę co się dzieje w naszej gminie- tutaj gołymi oczami widać jak piją przy sklepach, jakie osoby chodzą po dary do MOPS-u, ile narkotyków i dopalaczy się rozprowadza w Gimnazjum i Podstawówce ? Niech tutaj Burmistrz poda statystyki bo są najgorsze w rejonie. Najgorsze jest Gimnazjum ale co mądrzejszy przeniósł dziecko do innego bo widzi że Janochowa kładzie lagę na to. Komisja to mają być fachowcy a nie kasiarze i grono wyborczych żołnierzy Podlejskiego. Podlejski ma pod nosem Sanktuarium w Leśniowie słynne na całą Polskę ale też za jego kadencji pijaństwo,ćpuństwo , handel dopalaczami rozwinęły się na 6 – taką ocenę bym mu dał o ci producenci powinni mu wręczyć odznaczenie i koło Pomnika Kościuszki bym mu zrobił popiersie na Źubrze a ty bruno byś odświeżał to popiersie.

  0
  0
 19. naucycielka pisze:

  Tez bym ta ciala jezdzic se tu i tam Audi miec etat w skole jesce fuch od podlejskiego co nie miara bo już wincy nie do sie wykombinować i ni ma i w skole a pynsja jes co mosioc.leca ucyc a noikogo nie beda lizodupą

  0
  0
  • Magda pisze:

   Na początku naucz się pisać “nauczycielko” po drugie to,że chcą aby pijacy nie pij to zle?
   Wy tylko “ile oni mają kasę A nic nie robia skąd wiecie oglądacie ich?
   A to ten podlekski ulala brakło wam na chleb?
   Dobrze ze taką akcję robią J np straciłam tatę przez to ze nie było akcji wiec najpier zastanów się co piszesz

   0
   0
 20. SMERFY pisze:

  Smerfiątka wy moje jedyne i kochane Pijaczyny brać mi się ale to żwawo za głosowanie na Oceń Radnego bo coś słabo wam idzie. Koniec picia i do roboty a robicie to za darmo – społecznie ? Chyba że Gargamel coś zasponsoruje wy ryje moje !

  0
  0
 21. ciapaka pisze:

  Wysłać Monikę Radosz do Arabii Sudyjskiej i niech tam się udziela a nie tu głópawkę odwala za pieniądze podatników, przecież to jest 120 000 tysięcy złotych i oni to przepuszczają. Ilu ludziom dałoby radę pomóż i młodzieży odciągnąć od narkotyków . Ale w u Arabów to pani Monika nie szpanowałaby Audi bo tam kobietom nie wolno samym wychodzić na ulicę a co dopiero prowadzić auto / tam by ją utemperowali i zaszeregowali według Świętej Księgi Koranu.

  0
  0
  • Magda pisze:

   Inni jadą za 1300000zl
   Ratuje ludzi z nałogów jak byś nie wiedział
   To że ma kasę nieoznacze ze macie wyzywać od najgorszych brakło na chleb tak ja dam
   Dobrze ze taką akcją jest

   0
   0
 22. Bruno pisze:

  Aż mnie oczy szczypia jak czytam takie prostackie wypowiedzi to jest forum dla debili i szkoda czasu na pisanie

  0
  0
 23. ŚLEPY pisze:

  Ty pseudo masz poniemieckie i po co ty czytasz i wchodzisz na ten portal. Nie denerwuj się i opuść to i nie wysilaj się a ja naprawdę nie lubię imion niemieckich. Debil to z ciebie jest prawdziwy bo tekstu pisanego nie kumasz albo po Niemiecku ci trzeba napisać ?

  0
  0
 24. bruno pisze:

  slepy zmien nik na zacofany a kto tych textow tego dziennikarza nie rozumie to TY .to jest zwykle pisanie pod publiczke bo zadnych nieprawidlowosci nie wymienia a bazuje tylko na wyobrazni prostych ludzi takich jak ty. Chyba ze myle sie moze jestes wyrafinowanym oplacanym gosciem ktory pisze tak zeby afere zrobic .CHoc mysle ze ty niczym marcin labocha jestescie poprostu idiotami z laptopami

  0
  0
 25. anna6789mucha pisze:

  ja mam pytanie do Pani Radosz o statystyki czy dużo osób wyciągła z nałogu czy pani jest psychologiem psychiatrą czy tylko w…….łą lalą bo w takich komisjach to powinni pracować z powołania a nie dla kasy powinnni rozumieć tych chorych ludzi a pani do tych co pomagaja to nie pasuje

  0
  0
 26. koleżanka pisze:

  O nasza teraz Pani Monika a w podstawówce nawet ściągać nie dawała taka ważniara była a widzę tu na zdjęciu koło niej siedzi kolega z dawnych lat to ciekawe czy chociaż do niego gada bo ona z miastowa a on ze wsi

  0
  0
 27. ŚLEPY pisze:

  bruno chętnie spotkam się z tobą sam na sam i pewne kwestie sobie wyjaśnimy między sobą,lubię posłuchać jak ktoś mnie obraża tak w reality a nie przez laptopa jak to ty piszesz a powiedz no ty prostaku bruno po co mi laptop do tych wpisów ty zacofańcu jeden. Miejsce ,dzień i godzinę spotkania ty ustalasz i myśl co ty piszesz aby cię jakaś kara nie spotkała bo laptop ciebie może opluć.Ja nie potrzebuje sponsorów , ani nikt mnie nie opłaca ,to ja pomagam ludziom finansowo i w każdy inny sposób a na pieniądze to ja sram bo ja je wydaje a nie muszę ich zarabiać ty nieokrzesany prostaku z myszką.

  0
  0
  • bruno pisze:

   oj bardzo nerwowy jestes ale skoro masz ochote spotkac sie bede w srode na Malcie wiedz moze przed lotniskiem na parkingu na poziomie c sam dales mi wybor miejsca wiedz ja tam o 11 bede czekal z tabliczka czekam na prostaka

   0
   0
 28. ona pisze:

  Witam ta pani to w czym pomaga rodziną alkoholików, narkomanów macie Gimnazjum w którym można dostać używki pani R wie bo uczęszczał jej syn do tegoż gimnazjum i co zrobiła w tym kierunku pytam wnioski tylko może pisać o ograniczenie praw rodzicielskich dla rodzin patologicznych i odbierania dzieci przez sady . Pozdrawiam

  0
  0
 29. ŚLEPY pisze:

  Te bruno a jak będziesz musiał to wszystko odszczekać to co ty wtedy zrobisz ? Gdzie ty na Maltę miałeś lecieć jak ty chłopaku nawet kodu destynacji portu na Malcie nie znasz ? Otrząśnij ty się i nie pisz głupot. Uważaj jak siedzisz z tym laptopem i piszesz bo zapukają do drzwi i laptop ciebie może pokopać bo wilgne opuszki palców będziesz miał. Ty nie wiesz kiedy zapukają do ciebie a ja mam tą przewagę że wiem kiedy się spotkamy.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *