bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
fot. facebook.com/zawada56/
Będą przekształcać szkoły w Jaworzniku i Zawadzie. Dziś i jutro odbędą się “tajne” spotkania z wybranymi rodzicami dzieci w tej sprawie
12 stycznia 2022 r. | 11:35
7

Dziś o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej w Jaworzniku odbędzie się "tajne" spotkanie z mieszkańcami Jaworznika w związku ze złożoną petycją w sprawie ratowania Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Spotkanie organizuje Burmistrz Klemens Podlejski, który nie chciał za bardzo rozgłosu tego wydarzenia.

Przypominam, że rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku złożyli petycję do burmistrza z prośbą o ratowanie szkoły. Według wstępnych założeń, burmistrz chce przekształcić Szkołę Podstawową w Jaworzniku w filię Szkoły Podstawowej w Żarkach. W Jaworzniku miałby pozostać oddział przedszkolny oraz klasy 1-3. Pozostałe dzieci z klas 4-8 miałyby dojeżdżać do Żarek.

Podobne spotkanie ma odbyć się jutro w Zawadzie. Tam również Szkoła Podstawowa ma zostać przekształcona, jak ta w Jaworzniku. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 17:30 w SP w Zawadzie.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Będą przekształcać szkoły w Jaworzniku i Zawadzie. Dziś i jutro odbędą się “tajne” spotkania z wybranymi rodzicami dzieci w tej sprawie”

 1. Tereska pisze:

  Słyszałam że to zebranie w Jaworzniku jest tak tajne że odbedzie się w kotłowni w szkole przy zgaszonym świetle , a uczestnicy spotkania mają być ubrani i na czarno aby ich nie było widać , a wszystkie zapiski ze spotkania będą spalone w nocy na hubach Jaworznickich
  Tereska pseudonim ” koza”

  13
  6
  • Rodzic pisze:

   Dlaczego nie ma informacji na stronie gminy. Filozofki lub filizofie. O zebraniu na Wysoce Lelowskiej to zostało zamieszczone,, cwaniaki a nie urzędnicy.

   14
   5
 2. Zbyszek pisze:

  Proszę nowy ład
  Najprościej wszystko pozamykać tak piękne szkoły tyle rodzice poświęcali czasu pracy w tych szkołach szkoły z prawdziwego zdarzenia teraz najprościej pozamykać
  Co wy robicie już wioski chcecie odciągać od świata
  Lampy na wioskach nocą nie świecą
  Gmina szuka oszczędności ok
  Ale podatek wiedzą gdzie na wioskach dostarczyć
  A radnej Cichońki nie widać nigdzie
  Ale będzie głosować za zamknięciem
  Materialistka nic tylko kasa Babo stuknij się w tą pustą pacynkę co ty z siebie robisz ile czasu poswiecilas tym szkołom
  Nic kompletne zero
  My mieszkańcy Jaroszowa i Suliszowic na najbliższym zebraniu będziesz zbukami poczęstowana
  Bo na nic innego sobie nie zasłużyłaś 😡😡

  22
  6
 3. Jaworznik pisze:

  Gdyby pan tego nie nagłośnił to na spotkanie przyszłoby 10 osób z czego same przydupasy burmistrza. Pompa, Zamora i cała reszta głosowałaby za likwidacją bez mrugnięcia okiem. Dziękujemy i chcemy jeszcze. Kolejny raz nam pan pomógł. Grażyna Ł.

  10
  4
 4. Mieszkaniec pisze:

  Wymienione przez Panią nazwiska to akurat osoby znajdujące się na czarnej liście Klemensa P…
  A Zamory, gdyby tylko burmistrz mogł to pozbyłby sie w pierwszej kolejności z Rady Gminy..

  3
  8
 5. Jaworznik 2 pisze:

  Przepraszam “mieszkańcu” , do tej pory tego nie widać. W ostatnim czasie trochę się zainteresowałem pracą radnych ze względu na decyzję odnośnie szkół i nie zauważyłem zainteresowania z ich strony . Tak samo od pani Król ,która chciała wyciszyć ten temat. Nie znam ich osobiście ale ja tu dostrzegam dwulicowość. Ja znam całkiem inną historię .I wielu mieszkańców też , komu zależało na naszych dzieciach, szkołach i nauczycielach. Trzymam kciuki za tą osobę.

  7
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Radni Zamora, Pompa, Krulik oraz Stępień i Król to przeciwnicy likwidacji i swój sprzeciw wyrazili oficjalnie.. Radny Zamora w związku z ta sprawą opublikował post na swoim profilu Radnego na Facebooku, przedstawiając wspólne stanowisko wyżej wymienionych radnych.

   4
   3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *