zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Będzie odnowa Topolowa
08 grudnia 2017 r. | 17:07
17

Będzie odnowa Topolowa. Gmina Żarki otrzymała 829 834,19 zł dofinansowania na Rewitalizację przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej w Żarkach Gmina Żarki.

Wartość całej inwestycji to 2 510 980,44 zł. Pozostałą kwotę - 1 681 146,25 zł gmina będzie musiała zapewnić z własnych środków.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Będzie odnowa Topolowa”

 1. barbara pisze:

  Żarki, to nie samotna wyspa lecz cześć Polski. Dziwi więc opieszałość władz które marnują czas nie wykorzystując propozycji rządu ,, mieszkanie plus” będących szansą dla rozwoju i dla optymistycznego spojrzenia w przyszłość dla wszystkich, również mieszkańców ul. Topolowej . Koszty dla gminy związane z budową takich mieszkań to przeznaczenie działek pod budowę. Wiele gmin już dawno przystąpiło do tego projektu
  Utworzenie nowych mieszkań socjalnych i remont istniejących za kwotę 1.681.146 zł nie może być odpowiedzią na zaniechania w tym zakresie. Istnienie mieszkań socjalnych jest zadaniem gminy, ale nie rozwiązuje ono trudnej sytuacji mieszkaniowej i nigdy nie zastąpi mieszkań, które w pełni zabezpieczają podstawowe potrzeby rodziny czy osób samotnych.
  Dziś pewnie cześć osób mieszkających w mieszkaniach socjalnych, chętnie skorzystałoby z propozycji ,,Mieszkanie plus” na normalnych warunkach. Dlatego może warto się zastanowić i szerzej spojrzeć na problem braku mieszkań w naszej gminie i zaproponować mieszkańcom nowe, lepsze rozwiązania .

  0
  0
 2. barbara pisze:

  Żarki, to nie samotna wyspa lecz cześć Polski. Dziwi więc opieszałość władz które marnują czas nie wykorzystując propozycji rządu ,, mieszkanie plus” będących szansą dla rozwoju i dla optymistycznego spojrzenia w przyszłość dla wszystkich, również mieszkańców ul. Topolowej . Koszty dla gminy związane z budową takich mieszkań to przeznaczenie działek pod budowę. Wiele gmin już dawno przystąpiło do tego projektu
  Utworzenie nowych mieszkań socjalnych i remont istniejących za kwotę 1.681.146 zł nie może być odpowiedzią na zaniechania w tym zakresie. Istnienie mieszkań socjalnych jest zadaniem gminy, ale nie rozwiązuje ono trudnej sytuacji mieszkaniowej i nigdy nie zastąpi mieszkań, które w pełni zabezpieczają podstawowe potrzeby rodziny czy osób samotnych.
  Dziś pewnie cześć osób mieszkających w mieszkaniach socjalnych, chętnie skorzystałoby z propozycji ,,Mieszkanie plus” na normalnych warunkach. Dlatego może warto się zastanowić i szerzej spojrzeć na problem braku mieszkań w naszej gminie i zaproponować mieszkańcom nowe, lepsze rozwiązania .

  0
  0
 3. Barbara pisze:

  Nie uważam że tylko wałkują. Myślę że jest to bardzo dobra propozycja z której nasza gmina nie korzysta tylko woli obciążać mieszkańców wypłacaniem kolejnych środków z budżetu, nie małych.

  0
  0
 4. mieszkaniec pisze:

  Prosze podac jakis przyklad tych obciazen ????.Bo nie rozumiem pani wypowiedzi

  0
  0
 5. Barbara pisze:

  Proszę pomyśleć i policzyć.

  0
  0
 6. CIAMAJDA pisze:

  A kto mi powie dlaczego właśnie chodzi o remont ul. Topolowej w Żarkach ,bo ja już wiem bo jak zaprzyjaznieni Gargamela walili sake ,aj to potem mieli długie jęzory i to co oni opowiadali to tego wszystkiego słuchał MARUDA to uszy miał potem przez tydzień jak królik i nam pózniej to wszystko opowiedział to Papa Smerf to zrozumiał dlaczego właśnie ul.Topolowa.Kto zgadnie jest nagroda beczka soku ze smerfowych jagód.

  0
  0
 7. Marcin Labocha pisze:

  Dobrze, że takie pieniądze są pozyskane. Ale nikt nie pomyślał, że do tego interesu trzeba dolozyc ponad 1,7 miliona

  0
  0
  • Barbara pisze:

   No tak. A przecież gmina posiada jeszcze działki ( mam nadzieję) które można przeznaczyć pod budowę mieszkań w ramach programu,,mieszkanie plus”
   I nie trzeba się zadłużać.

   0
   0
 8. OFERMA pisze:

  Nie chodzi o dołożenie tych brakujących pieniędzy bo choćby Burmistrz Podlejski miał sprzedać ze 3 remizy wiejskie to sprzeda i te 1,7 miliona będzie na ulicę Topolową.Zgaduj dalej o co tu chodzi i konkurs trwa …….

  0
  0
 9. osa pisze:

  ofermo zdradz ta tajemnice wszyscy czekamy??????????chyba ze twoja wypowiedz to zwykla sciema!!!!!!!

  0
  0
 10. Helena pisze:

  To co pisze pani Barbara ma sens , Może warto zapoznać się głębiej z tym programem .Mimo iż to jest program PIS to ludzie młodzi,starsi nie mający gdzie mieszkać zyskali by swój dach nad głową.Jeżęli Gmina tylko ma przeznaczyć działki pod budowę,to powinna już zabiegać o ten Projekt !!!!!

  0
  0
 11. OFERMA pisze:

  Ściemy nie ma a nawet jeśli jestem OFERMĄ to po jakiego diabła mam cyganić Smerfiątka ? Od cygaństw i przekrętów to jest inny Pon a nie ja OFERMA.Konkurs trwa a nagrody to lizaki albo przejażdżka gazikami.

  0
  0
 12. OFERMA pisze:

  Fakir jesteś już naprawdę bardzo blisko do rozwiązania zagadki ale w adwencie nie pijemy a zważywszy fakt że to wszystko dzieje się w pobliżu Klasztoru w Leśniowie to tym bardziej po wygranej pełna abstynencja.Kąpielisko miejskie tak to też catering i ten gostek za cały rok kalendarzowy -dzierżawy płaci do gminy około 3800 złotych-podkreślam na rok 365 dni ? A ciekawe WAŻNIAKU ile ten gostek płaci za dzierżawę baru na Targowisku Miejskim w Żarkach WILCZY GŁÓD ,bo widzę że to skąpiec albo Burmistrz Podlejski jest łaskaw dla niego i pobiera symboliczną opłatę bo gmina bogata jest, albo przedsiębiorce z Myszkowa traktuje się na innych warunkach bo to gość z innej gminy. WILCZY GŁÓD i Restauracja znad Kąpieliska Miejskiego to ten sam najemca i może trzeba sprawdzić preferencyjne umowy dzierżawy i dlaczego ?

  0
  0
 13. Gwiazdka pisze:

  Wyciszmy się Bracia i Siostry bo to okres Adwentu,Oczekiwania.

  0
  0
 14. Barbara pisze:

  Dziękuję za troskę o ten piękny czas Gwizadeczko.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *