pochmurnie
14°
środa
Reklama
Bezpieczeństwo najmłodszych
21 kwietnia 2023 r. | 11:28
0

Policyjny profilaktyk oraz dzielnicowi z Myszkowa spotkali się z przedszkolakami z Żarek i uczniami Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Wiodącą tematyką edukacyjnych prelekcji stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu.

Przedszkolaki z Żarek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybynowie uczestniczyli w spotkaniach z policjantami, którym towarzyszył Sznupek — maskotka śląskiej policji. O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie chyba każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Podczas spotkań, dzieci miały okazję porozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Funkcjonariusze poruszali także tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi.

Niespodzianką dla dzieci była wizyta Sznupka, maskotki śląskiej policji, z którą dzieci od razu się zaprzyjaźniły. Na zakończenie nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z maskotką. Wszystkie dzieci obiecały, że będą stosować się do poznanych zasad bezpiecznego zachowania na drodze do szkoły oraz podczas spędzania wolnego czasu. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *