bezchmurnie
16°
14°
poniedziałek
Reklama
Bezradni radni!
18 września 2017 r. | 10:59
6

Pobierają rocznie nawet 22 tys. zł. Przeciętny radny, za udział w komisjach i sesjach dostaje rocznie ponad 13 tys. zł. Dobrych radnych poznaje się przede wszystkim po aktywności na sesjach, po liczbie złożonych wniosków i interpelacji w imieniu swoich wyborców, po walce o pieniądze dla swojego okręgu. Być może to zwyczaj, który panuje w innych gminach, bynajmniej nie w gminie Żarki.

Radni mają po kilkanaście tysięcy złotych, przyjdą na sesje, podniosą ręce i rozejdą się do domów. Liczy się dieta, a ta w gminie Żarki jest wyjątkowo wysoka. Dla porównania w znacznie większej Blachowni, radni mają po 7-8 tys. zł rocznie, w Konopiskach po 6-7 tys. zł, czy w Pankach po 4-5 tys. zł. Ale tam radni są znacznie aktywniejsi na sesjach, składają wnioski, składają interpelacje, walczą o pieniądze dla swoich Mieszkańców, zadają pytania Burmistrzowi czy Wójtowi. W Żarkach jest inaczej.

Cała rada (15 radnych) w ubiegłym roku złożyła tylko 13. wniosków i 2. interpelacje! Dla porównania w Blachowni najaktywniejszy radny w ubiegłym roku złożył 78. wniosków i 42. interpelacje.

Jeżeli radnym zależy to są aktywni, jeżeli patrzą tylko na diety, to nic nie robią!

Poniżej informacja z gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Bezradni radni!”

 1. Wyborca pisze:

  teraz każdy z nas może się zastanowić dlaczego to są wybrańcy narodu i co dla nas robią

  0
  0
 2. zmęczony pisze:

  Przy takiej aktywności należy radnych traktować jako maszynki do klepania tego co im burmistrz zaproponuje. Przecież to jest jawna kpina.

  0
  0
 3. Jolanta pisze:

  Infamia polityczna powinna ich spotkać.Ale co sobie , swoim agnatom i enatom ułatwili to się stało.

  0
  0
 4. Tytus pisze:

  a to nieroby!!!

  0
  0
 5. darek161093 pisze:

  Radni Rady Miejskiej w Żarkach to Grupa Wzajemnej Adoracji gdzie tutaj łapę powinien położyć Wojewoda lub Marszałek województwa śląskiego i rozkminić ten cyrk a klaunów przegonić łącznie z pryncypałem tego cyrku.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *