zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
fot. youtube
Czatachowa: Maseczki to zło!
14 października 2020 r. | 11:23
14

Daniel Galus - ksiądz kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w Czatachowej to antycovidowiec. Ksiądz namawiał wiernych na "nienoszenie maseczek". To zło i przez to się zakaża, a nawet umiera.

Film z mszy świętej obiegł całą Polskę, sprawą zajęła się również Archidiecezja Częstochowska, która wydała w tej sprawie oświadczenie.

Ksiądz Galus rozsławił wieś Czatachowa na całą Polskę.

Poniżej oświadczenie Archidiecezji i jedno z nagrań księdza.

PAWEŁ GĄSIORSKI

OŚWIADCZENIE
w sprawie działalności i wypowiedzi
ks. Daniela GALUSA

Arcybiskup Metropolita Częstochowski i Archidiecezja Częstochowska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. Daniela GALUSA oraz grupy wiernych określających się jako „Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa”, a skupionych wokół tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki tychże wypowiedzi i działań, przypominając wszystkim wiernym o zobowiązaniu do stosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Ks. GALUS w marcu br. otrzymał karę nagany kanonicznej, która była reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Został ponadto zobowiązany do powstrzymania się od krytyki przepisów państwowych i kościelnych, a także do ścisłego respektowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. GALUSA.

Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że wypowiedzi ks. GALUSA nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu.

ks. Mariusz BAKALARZ
rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej14 odpowiedzi na “Czatachowa: Maseczki to zło!”

 1. bruno pisze:

  Debilizm typa ciezko nawet opisac !!!!!

  12
  19
 2. Martin pisze:

  Popieram tego księdza. Dość tych kłamstw medialnych. Kocham Boga i oddaje się w jego ręce.. bez maseczki, wirze i ufam Jemu a nie maseczce, bo Pan jest Wszechmogący a masaczka zawodna, bo są chorzy z tych którzy przestrzegali zasad sanitarnych, a ta przyłbica? Zarazki są wszędzie dostają się szparami, szpary są wokół buzi jak się ma maseczkę, i tą przyłbice, nie są szczelne. Trzeba powierzać losy swoje Bogu nawet jeśli ma się umrzeć w Imię Chrystusa. Ludzie żyją zbyt przyziemnie dlatego chcą jak najdłużej żyć, jakby nie wierzyli w to, że tam po drugiej stronie jest spokój i bezpieczeństwo od Pana. On jest Bogiem Wszechmogącym i On daje życie i je odbiera niezależnie od tego czy ktoś nosi maskę czy nie, On chroni też kazdego,. i On wie kiedy jest każdego pora. Ci którzy wierzą w maseczkę bardziej, a nie w Boga walcząc z Nim, to kim oni sa? I kim jest Bóg dla ludzi skoro ludzie traktują maseczkę jako jedyny ratunek? Ja nie zakładałam maski od powstania tego czegoś ani razu. Mam obniżoną odporność na wszystko i powinnam być w mogile do tej pory, a żyje. Chodzę wszędzie bo muszę i dawno bym to załapała. Pan Bóg chroni w przeciwieństwie do maseczki i tej przyłbicy gdzie człowiek wygląda jakby studiował przynajmniej podręcznik do walki z tłumem, bo takich przyłbic używają Policjanci do rozpędzania kiboli na stadionach. Z Bogiem. Pozdrawiam.

  18
  13
 3. xyz pisze:

  to sekta a nie kościół!

  15
  8
  • Southport pisze:

   Zastanawia mnie czy gdyby doszło do zakażenia wśród osób popierających tego księdza również beda one twierdziły że nie na covidu i zamiast do szpitala pojda do kościoła. Mam nadzieję że nie beda blokowały respiratorów tylko poleja się woda z kropielnicy. Ludzie nie wracajmy do średniowiecza

   15
   7
   • Mieszkaniec Gminy pisze:

    Wszyscy anty…… Covid,szczepionki, Owsiak itp….. podpiszecie oświadczenie, że w razie choroby odmawiacie leżenia na łóżkach WOŚP. W razie objawów covid odmowcie leczenia, idźcie bez maski do kościoła i obmywajcie się “święconką” na wzajem. A…. najważniejsze nie wyciągacie rączek po kolejne Pisowskie plus bo normalni myślący ludzkie muszą płacić na takich debili..

    5
    4
 4. Mieszkaniec pisze:

  Tam trzeba wprowadzić policję ,a tego księdza wyprowadzić .Tragedia ! Średniowiecze!

  13
  9
 5. Mieszkaniec Czatachowy pisze:

  Ten teren trzeba odgrodzić od miejscowości , żeby nie rozsiewali zła ,zgorszenia i zarazy.

  9
  6
 6. Mieszkaniec pisze:

  Chorzy, w chorej sekcie

  11
  3
 7. Zdezorientowana, zagubiona owieczka pisze:

  Szanowny .księże . Mariuszu BAKALARZU
  rzeczniku prasowy Archidiecezji Częstochowskiej

  Nie przepraszaj za księdza Daniela Galusa, z pokorą popatrz na swoje grzechy ( belka w oku swoim itd.)

  Oczekujemy przeprosin za ks biskupa Długosza, który ogłosił przed Obrazem MB Częstochowskiej panów Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego Apostołem i Ewangelistą.
  Może ksiądz rzecznik poda jaki to był i przez kogo prowadzony proces beatyfikacyjny tych dwóch panów. Myślę, że do Kurii Biskupiej ks rzecznik ma bliżej niż do Czatachowy i szybko odpowie na moje pytania.
  Czy ks rzecznik ma prawo osądzać kto bardziej ufa Chrystusowi – ks Daniel Galus czy członkowie instytucji której jest rzecznikiem.

  11
  5
 8. krzyś pisze:

  Panie Burmistrzu – dziękujemy za ukłon w stronę mieszkańców i propozycję obniżki Śmieci dla mieszkańców – Sesja w Poniedziałek i punkt 5 sesji – Podjęcie uchwały w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz w sprawie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. https://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/5563

  3
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *