słabe opady deszczu
18°
16°
niedziela
Reklama
fot. Powiat Myszkowski
Dodatki dla nauczycieli
12 września 2019 r. | 10:32
7

W starostwie powiatowym miało miejsce spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli ze szkół średnich działających na terenie Powiatu Myszkowskiego. Przedmiotem rozmów były regulaminy określające wysokość dodatków funkcyjnych i nagród. Należy dodać, że regulaminy muszą zostać przyjęte przez Radę Powiatu w drodze uchwały.

Spotkanie poprowadziła Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska. Do rozmów przystąpiło kilkanaście organizacji związkowych nauczycieli. Debatowano w sprawach regulaminu dodatków do wynagrodzeń oraz regulaminu przyznawania nagród.

Sekretarz Krystyna Jasińska poinformowała zebranych o obowiązku określenia nowych stawek, jaki ciąży na powiatach, a następnie przedstawiła stanowisko Zarządu Powiatu.

Ostatecznie rozmowy przyniosły wymierny efekt. Najwięcej czasu zabrało uzgodnienie dodatku dla nauczycieli, którym powierzono funkcję wychowawcy klasy. Strony zgodziły się na 320 zł.

Za sprawowanie funkcji opiekuna stażu przyznano dodatek w wysokości 70 zł.

Ponadto uzgodniono pozostałe stawki, które są uwzględnione w obu regulaminach. Dokumenty będzie rozpatrywać Rada Powiatu, która podejmie uchwałę w sprawę regulaminów. /Powiat Myszkowski/7 odpowiedzi na “Dodatki dla nauczycieli”

 1. Kazia pisze:

  Dobrze bruno że twoi rodzice nie są nauczycielami

  7
  3
 2. Głąb pisze:

  W Żarkach nauczyciele nie dostaną podwyżek bo w stopniu niedostatecznym uczą dzieci

  14
  2
 3. Pinki pisze:

  Podwyżki dla nauczycieli. Za to że są tępi, nie potrafią nauczyć dzieci a uczniowie całymi klasami chodzą na korepetycje jeśli chcą mieć dobre oceny. Żenada

  14
  2
  • xxd pisze:

   tak to jest jak wszyscy są zatrudniani po znajomości – mierni ale wierni

   14
   2
  • Tata pisze:

   Zamiast uczyć to wolą krzyczeć na nasze biedne dzieci. Co to za pedagog co doprowadza do chorób nerwowych uczniów. Te tępaki nie wiedzą, że strach blokuje ucznia. Może zajmą, się prowadzeniem zajęć a nie zawalaniem stosami prac domowych na rodziców i korepetytorow.

   3
   3
   • Korepetytor pisze:

    Napędzają klientów w postaci uczniów i po szkole trzeba dzieci prywatnie wozić na korki i jest to druga szkoła ale płatna.

    2
    1
 4. Glob pisze:

  a za ten strajk to mieli zapłacone ?

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *