bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
Doskonałe zarobki Burmistrza Klemensa Podlejskiego
13 września 2017 r. | 13:34
19

Jak rozmawiam z Mieszkańcami Żarek, to żaden z nich nie wie ile zarabia Burmistrz. Otóż, 60-letni Klemens Podlejski w ubiegłym roku z tytułu pełnienia funkcji Burmistrza zarobił 156 066,66 zł. To o nieco ponad 3000 zł mniej niż Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Podlejski zarobił także 520 zł z "innych źródeł", otrzymał częściową dopłatę do kredytu w wysokości 12 760 zł oraz uzyskał dochód w wysokości 121,74 zł z tytułu sprzedaży energii elektrycznej.

Burmistrz posiada 221 726,64 zł oszczędności na koncie bankowym. Do tego 147m2 dom o wartości 150 000 zł (współwłasność małżeńska), cztery działki o wartości ponad 136 tys. zł, działkę rolną o wartości 3000 zł, nieruchomość 685m2 o wartości 14 000 zł i działkę, na której znajduje się jego dom mieszkalny o wartości 125 tys. zł.

Podlejski jeździ 6-letnim Fordem Focusem.

Całość jego oświadczenia majątkowego jest do wglądu poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UMiG Żarki19 odpowiedzi na “Doskonałe zarobki Burmistrza Klemensa Podlejskiego”

 1. ankasz pisze:

  ładnie przytula

  2
  0
 2. wilhelmpatroszewski@wp.pl pisze:

  kto Mu dał taką pensje?

  1
  0
 3. Tytus pisze:

  Za co ma aż tyle?

  1
  0
 4. as pisze:

  Dał radnym podwyżkę to radni dali mu 😛

  1
  0
 5. Bulldog pisze:

  Zasłużył sobie czy nie? Jak te wasze Żarki wyglądały 10.lat temu? Pies z kulawą nogą nie chciał tam.mieszkać. oczywiście na nexie znajdzie się takich na pęczki co by o niebo lepiej zarządzali. Trzeba było się uczyć i zapierda#*#&ć ogon podtulić jak pomyje na łeb wylewają i robić swoje. Ale zawsze można wytykać na necie leżąc na kanapie w domu po 8 godzinach odbębnionych z wielkim bólem i wyć z bólu d^@py.

  0
  2
 6. Ania pisze:

  Ale o co ten bulwers że zarabia… kto by nie siedział na tym stołku to zarabiał będzie, korzyści czerpał… wy na jego miejscu nie?? charytatywnie byście robili? czy chcieli ustawić siebie i rodzinę? niech zarabia moim zdaniem… jeżeli przy okazji robi coś dla miasta- czy to z dotacji czy kredytów czy innych środków… przynajmniej nasze Żarki zaczynają wyglądać… aż chce się tu przyjeżdzać…pomijam obecne remonty … ale przezyjemy i to… jakby nic nie robił tez byłby zły i niedobry… więc niech ma niech zarabia..i niech robi dla żarek to co robi…

  0
  2
  • darek161093 pisze:

   Droga “Aniu” niewiasto złota czy ty wiesz że obecne zadłużenie Żarek wynosi obecnie 5 mln. złotych (pięć milionów złotych ) i ciągle wzrasta ,ludzie prowadzący działalność gospodarczą uciekają z Gminy Żarki do ościennych gmin a Targowisko w Żarkach zaczyna kuleć i wpływy finansowe uciekają dzięki poczynaniom POdlejskiego i Radnych np. zlokalizowanie sklepu BIEDRONKA i temu podobnych molochów z kapitałem zagranicznym i do tego jeszcze ogrom nietrafionych inwestycji klepniętych przez Radnych gdzie oni nie wiedzą za czym głosują i podnoszą ręke i to wszystko przynosi tylko straty. Przyjdzie potem Żyd i kupi Żarki i do czego ty będziesz wracać,weż ty myśl logicznie i pesymistycznie bo najgorzej się obudzić z ręką w nocniku.

   2
   0
 7. wątpący pisze:

  Skoro pan porównuje zarobki, to dla porównania wójt gminy Poraj ze stosunku pracy 143 395 zł. Pensja burmistrza, wójta jest określona w przepisach. Radni decydują, jakie będą zarobki, ale w określonym przedziale. A to, że w Żarkach pracę burmistrza i radnych widać gołym okiem, to chyba pensja jest odpowiednia. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że burmistrz nie pracuje 5 dni w tygodniu, tylko 7. Proszę przeczytać sprawozdania, które składa na sesji. Tematów, którymi się zajmuje, jest mnóstwo. Pana tytuły i wybiórcze traktowanie tematu, to nie jest rzetelne dziennikarstwo!

  0
  2
  • Wyborca pisze:

   Chłopie co ty pierd****** Pensja 156k jest adekwatne do jego ciężkiej pracy?Jakiej ciężkiej pracy? Dzięki jego znajomością synek dostał z tego lgd 300k na jakiś zajazd. Ma za wszystko zwracane, nic nie musi robić. To jest ciężka praca? Ja też tak będę pracować daj mi 156k. Czy was pojeba***

   2
   0
   • darek161093 pisze:

    Masz rację “Wyborco” co do pensji, a robotę za POdlejskiego to robi sztab ludzi gdzie każdy z nich odwala konkretną robotę a pochwały zbiera Burmistrz Klemens POdlejski o ironio jaka to jest obłuda-szkoda mi naprawdę tych osób co ślęczą nocami nad wnioskami żeby to wszystko zagrało i wypaliło-to im się się należą premie finansowe i podziękowania a nie POdlejskiemu to jest przecież oczywiste a to tylko KLEMENS dostaje wyróżnienia,odznaki i medale ? Przecież prekursorem DOFINANSOWAŃ UNIJNYCH w Gminie Żarki to był KLESZCZEWSKI i on wszystko załatwiał i przepychał bo na ówczas miał taki stołek i możliwości czyli zasługa KLESZCZEWSKIEGO a bez pieniędzy unijnych to cała Gmina Żarki to gołodupce i nic więcej bo ŻYDZI już dawno wyjechali a u nas bogactw naturalnych brak.”Wyborco” pisz zawsze prawdę o nie publikuj tego co nie wiesz. Nie mieszaj tutaj dotacji dla Karola Podlejskiego z LGD bo on pozyskał dofinansowanie z PPJ ZŁOTY POTOK na kwotę 300.ooo złotych ( trzysta tysięcy złotych) na lata 2014-2020 a porzednio Karol Podlejski również otrzymał dofinansowanie w wysokości około 250.000 złotych ( dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych ) w rozdaniu na lata 2007-2013 też z PPJ ZŁOTY POTOK na modernizację budynku w Żarkach na ulicy Mokrej 13 Jurajskie Pokoje Gościnne http://www.jurajskiepokoje.pl W 2015 roku miało miejsce to przedsięwzięcie na równi chyba z odnową Starego Młynu w Żarkach to widać że młody Podlejski ma cholerne szczęście w tych konkursach w PPJ albo …………..? Musisz też wiedzieć że Burmistrz Klemens POdlejski zasiadał kupę lat w Komisji Konkursowej PPJ Złoty Potok gdzie to ona właśnie orzeka czyj projekt wygrywa, więc resztę już sami czytelnicy muszą sobie dokończyć.

    2
    0
  • darek161093 pisze:

   Co tobie POdlejski załatwił pracę i jesteś na jego garnuszku,weż nie pisz takich bzdur bo ty nie wiesz jak robota wygląda. Ty chyba rzeczywiście pracujesz po 8 godzin w tygodniu za biurkiem w UMiG Żarki.Z tym dokonanym wpisem polecisz chyba pokazać Klemensowi i wtedy będziesz nominowana i premię otrzymasz,co ty wiesz o pracy Burmistrza i Radnych-moim zdaniem NIC.Jesteś “uchem burmistrza” on takie lubi i to nie bez przyczyny.

   2
   0
 8. Romek pisze:

  Kasę kosi konkretną a wygląda jak dziad. Pomijam wadę wzroku.

  1
  0
  • wilhelmpatroszewski@wp.pl pisze:

   Nieprzyzwoite te Twoje słowa Panie Romku;zastanów się nad tym co napisałeś;nie myślisz o tym,że wada wzroku to choroba która może dotknąć każdego,również Ciebie i członków Twojej Rodziny którą na pewno kochasz i jesteś praktykującym katolikiem.ubolewam nad tym,że takie teksty są publikowane przez administratora strony,ale “jaki pan,taki kram”.

   0
   0
   • darek161093 pisze:

    Administrator nie jest cenzorem,ludzie muszą mieć prawo do swobodnej wypowiedzi,trochę nie ładnie że czasami wytkają wady o których z grzeczności , kultury osobistej,inteligencji i dobrego wychowania należałoby nie mówić i przemilczeć ale widać gołym okiem że ludzie żywią złość w kierunku tej osoby czyli musi to być czymś spowodowane czyli jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Karma wraca.

    0
    0
 9. Elizabeth Espinosa pisze:

  Dzień dobry wszystkim, słyszeliście o Jameson Finance? udzielają pożyczki po bardzo przystępnej cenie. udało mi się kupić mój wymarzony dom za pożyczkę, którą dostałem od Jameson Finance. Skontaktuj się z nimi na e-mail: Theodorejamesonfinance@gmail.com

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *