zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
Doskonałe zarobki radnego konserwatora
10 października 2017 r. | 13:10
16

56-letni Henryk Świerdza to konserwator w Zakładzie Usług Komunalnych w Żarkach, który jest bezpośrednio podległy Burmistrzowi Klemensowi Podlejskiemu. Świerdza nie posiada konta bankowego. Ma dom o powierzchni 100m2 i i wartości 150 000 zł (jest jego współwłaścicielem). Jest także współwłaścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 3,8828ha i wartości 23 500 zł oraz budynku mieszkalnego (75m2) o wartości 120 000 zł.

W ubiegłym roku jako konserwator zarobił 55 449,58 zł, a jako wiceprzewodniczący rady 15 540 zł.

Ile średnio powinna zarabiać osoba na takim stanowisku? Według Google miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 2 710 PLN brutto. Co drugi konserwator otrzymuje pensję od 2 188 PLN do 3 500 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych konserwatorów zarabia poniżej 2 188 PLN brutto.

google

Ile zarabia miesięcznie Świerdza? 4620,79 zł miesięcznie - czyli ZNACZNIE więcej niż osoby na podobnych stanowiskach np. w Warszawie.

Więcej informacji znajdziecie w jego oświadczeniu majątkowym.16 odpowiedzi na “Doskonałe zarobki radnego konserwatora”

 1. mieszkaniec pisze:

  Jakim sposobem osoba podległa burmistrzowi może być radnym ? Coś tu się nie zgadza.

  0
  0
 2. Wyborca pisze:

  bo ten facet pracuje w ZUK i nie pracuje bezpośrednio u Klimka. Zarobki gigantyczne jak na to czym się zajmuje. Ktoś to powinien sprawdzić!

  0
  0
 3. ciemna maso Żarecka pisze:

  Podana kwota przeszło 55 tyś jest KWOTĄ BRUTTO !!! Ciemny ludzie z Żarek, daje to ,, na rękę” miesięcznie nie całe 3300. Jak na faceta w tym wieku to ten gość zarabia wielkie G…O. Powyższy artykuł powinien zmobilizować Pana Burmistrza do podwyżek. Przecież zarobki rzędu 3300 zł dla faceta w obecnych czasach to prawie jak praca na zasadach wolontariatu !!! Wstyd aby facet na Państwowym tylko tyle zarabiał. nawet z tymi groszami radnego to i tak jest miesięcznie bardzo mało jak dla faceta. Wstyd Panie Henryku że tylko tyle Pan wpisał w oświadczeniu, będą się dzieci z Pana w Żarkach śmiały. Wstyd.

  0
  0
 4. Wizjer pisze:

  Kto ciemny a kto oświecony to diabli wiedzą. Nie obrażaj ludzi z Żarek. Henio tak jest zarąbany fuchami na lewo jak jeździ beczką i szamba ciągnie że choćby mu pensji nie dali to nawet by nie zauważył a byle tylko beczkę miał na stanie. Henio to już nawet po robocie zjeżdża do chaty zestawem i potem sobie hasa po terenie , tylko gdzie on później to wypuszcza ? Też chciałbym sobie po robocie wziąść od Szefa maszynę i komponenty i butów napierdolić ile się da i je zgolić – fajnie by tak było ale problem taki że mój Szef nie jest ślepy i głupi i wszystko widzi.

  0
  0
 5. ciemna maso Żarecka pisze:

  Wizjer czy sugerujesz że Pan Burmistrz jest ślepy ? a może głupi ?

  0
  0
 6. Marcin Labocha pisze:

  Napiszcie też o Pawle, jest po zawodówce i robi to samo co Świerdza

  0
  0
 7. Mentalista pisze:

  Wizjer – chyba masz rację bo przy tak marnych zarobkach budowanie równolegle dwóch domów dla dzieci to jest sztuka. Widać, że dzieci wielu radnych to mają dobrze.

  0
  0
 8. Zgrywus pisze:

  Chętnie kupie dom od pana Swierdzy za kwotę zdeklarowana w oświadczeniu majatkowym,a swoja droga kto te operaty szacunkowe robi naszym radnym???????pozdrawiam

  0
  0
 9. Wizjer pisze:

  ciemnamasoŻarecka to ja jestem ślepy i głupi ale nie pisz już tych podtekstów do tych następnych miłych osóbkę co troszeczkę oczy ludziom się otworzà bo jak zobaczą to i może zmądrzeją tak sobie myślę głośno i to też moja wada.Nie znam pana Burmistrza to nie wiem a od tego są specjaliści. Nie odnoś się bezpośrednio do porównań i przywar a traktuj to z przymróżeniem oka bo może to tylko farsa czy też ten twój przydomek jest adekwatny do twojej osoby ? Skąd ty wiesz kto jest Szefem Świerdzy bo napewno nie ten co piszesz ?

  0
  0
 10. Zgrywus pisze:

  Już za rok WYBORY

  0
  0
 11. OFERMA pisze:

  Wszystkie Smerfy mają iść na wybory solidarnie ale Papa Smerf powiedział że po co iść jak wiadomo kto zostanie Naczelnym. ? Papa Smerf mówił że po wyborze Nowego a Obecnego Naczelnego to będzie dużo do picia soku z Gumisiowych Jagód ale żeby nas potem Gargamel nie wyłapał ?

  0
  0
 12. PRACUŚ pisze:

  Jak Świerdzy nie pasuje robota szambo-nurka w ZUK to niech idzie pracować do Biedronki w Żarkach bo on jako Radny głosował za budową tego Supermaketu Biedronka w Żarkach to tam go docenią i wynagrodzą odpowiednio za wykonaną pracę a jak coś to Klimek mu tam załatwi robotę i wszystko będzie grało ciemnamasoŻarecka a dzieci zawsze wtedy często będą mówić panu Świerdzy Dzień Dobry , bo gorzej ze sklepikarzami, przedsiębiorcami i ludzi którzy wynajmują lokale pod działalność gospodarczą – to oni sobie już ząbki ostrzą na tego pana w wyborach 2018

  0
  0
 13. PRACUŚ pisze:

  Taka cisowa wolność słowa. Prawda o naczelnym nie przeszła, ale karczemne obelgi owszem. Wstyd Panie Pawle!

  0
  0
 14. Andrzej pisze:

  Jak można zauważyć , takie postępowanie jest przyjęte również w innej Gminie, w której władza przynależy do PO,
  mam na myśli gminę Poraj , w której mało radny , przewodniczący Rady Gminy Poraj pan Andrzej Pawłowski również jest zatrudniony jako konserwator i na majątku gminnym zarabia 32.663,88 zł (umowa o pracę) + 24.400 zł (umowa o dzieło-zlecenia) co daje roczny dochód za 2016 r 59.063 zł . Jak widzimy nawet zarobił więcej niż radny w gminie Żarki.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *