zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
Drogie handlowanie na targowisku w Żarkach
17 kwietnia 2020 r. | 12:14
13

Burmistrz Klemens Podlejski wydał zarządzenie w sprawie wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w gminie Żarki. Chodzi o stawki dla handlujących na targowisku w Żarkach.

Zarządzenie znajdziecie poniżej:

Na podstawie art. 30 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. poz. 594) oraz uchwały Nr XXXIX/287/2006 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 30 sierpnia 2006 roku w sprawie udzielenia upoważnienia Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie
z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w gminie Żarki zarządzam, co następuje:

§ 1
Ustala się stawkę opłaty za korzystanie z obiektów i urządzeń targowych na targowisku miejskim w Żarkach w miesiącu kwietniu 2020 r. za zajęcie i korzystanie ze stanowiska oznaczonego numerem porządkowym celem handlu wyrobami tekstylnymi, odzieżowymi, meblowymi, obuwniczymi, oświetleniowymi, metalowymi, galanterią, sprzętem gospodarstwa domowego, RTV i AGD, sprzętem sportowym, artykułami przemysłowymi, biurowymi i papierniczymi w następującej wysokości:

1) za zajęcie i korzystanie ze stanowiska oznaczonego numerem porządkowym bez możliwości parkowania pojazdu 120,00 zł,
2) za zajęcie i korzystanie ze stanowiska oznaczonego numerem porządkowym z możliwością parkowania pojazdu 140,00 zł,

§ 2
Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.

§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do dnia 30 kwietnia 2020 roku.

Uzasadnienie do Zarządzenia nr 27/2020:
Od 12 marca 2020 roku na terenie kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, a w związku z tym szereg organiczne związanych z działalnością gastronomiczną, rozrywkową oraz galerii handlowych. W gminie Żarki w ślad za tym, od dnia 18 marca na targowisku miejskim w Żarkach ograniczono możliwość sprzedaży wyłącznie do produktów spożywczych i drogeryjnych.

Działania te podjęto celem dostosowania się do wprowadzonych obostrzeń, mimo niedoprecyzowania zapisów dotyczących działalności targowisk oraz celem minimalizacji ryzyka narażenia zdrowia kupujących jak i sprzedających oraz uniknięcia tworzenia się dużych skupisk ludzkich.

Po analizie przepisów od dnia 8 kwietnia przywrócono możliwość sprzedawania wszystkich artykułów i produktów jakie były oferowane na targowisku przed wprowadzeniem stanu epidemicznego.

Celem rekompensaty za utracone dni targowe postanowiono o obniżeniu opłaty za korzystanie z obiektów i urządzeń targowych na targowisku miejskim w Żarkach dla grup sprzedających artykuły, które objęte były obostrzeniami w zakresie ich sprzedaży.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Drogie handlowanie na targowisku w Żarkach”

 1. Molando pisze:

  Napisane na kolanie i prędko
  Niczym ten pies co szybko………………………………………………………………………………….

  10
  2
 2. niegrzeczny pisze:

  brak kasy ale celem powinno byc zwolnienie z opłat aby chandlujacy tam mogli zarabiac na chleb a urzedasów trzeba utrzymac i sowicie ich wynagrodzic paranoja

  15
  2
 3. Beszczelny pisze:

  Dodaj że większość tych urzędasów to totalna ciemna masa

  13
  3
  • Referat pisze:

   Dlatego tak bardzo trzymają się mocno stołków i popierają burmistrza, ponieważ jakby przyszedł nowy burmistrz nie będącym marionetką obecnego to na tysiąc procent byłyby zwolnienia.

   Gmina potrzebuje w urzędników z kompetencjami a nie z układami.

   16
   1
 4. Ja pisze:

  Do “beszczelnego” i “niegrzecznego” -mieliście baaaaaaaaardzo pod “górkę” gdy był czas edukacji.A od urzędasów to się odp…….

  4
  11
 5. niegrzeczny pisze:

  ja czy jak ci tam na imie twoja bezczelnosc jest na poziomie krzesła

  9
  3
 6. magdalena pisze:

  Te urzędasy to krzesła mają przyspawane do tyłków tu brak kasy w naszej Gminie , a na tak wysokie nagrody Panie Burmistrzu było zamiast kupić teraz dla całej społeczności gminnej maski i rozdać za darmo bo gdyby nie my państwa by tam nie było nie mówiąc już o tych fikcyjnych stołkach
  matka , córka , syn , zięć , teściu , teściowa , synowa
  począwszy od szkolnictwa , mops, na czele URZĄD GMINY cała jedna wielka rodzina jak by ktoś z urzędasów imprezkę robił to rodzinkę ma na miejscu w komplecie
  wasze matki bardzo was rozpieszczają nie dając szansy wybicia się i podając wszystko na tacy tzw. po znajomości się załatwia stołki urząd gminy to jeden wielki kokon w którym zarządza zdalnie ucząc młodego Pająka , który z pracownika prac interwencyjnych wskoczył po znajomości wuja na stołek dyrektora szkolnictwa a teraz mamy wielkiego zastępcę który goli kasę gminną za nic /////////////////////////

  15
  2
 7. INKASENCI pisze:

  O NOS TO JUZ ZAPOMNIELISCIE MY TEZ MAMY RODZINY MY TEZ MAMY ZOŁADKI TEZ MUSIMY COS DO GARKA WLOZYC MAMY DZIECI RODZINY

  9
  2
 8. Mieszkaniec Żarek pisze:

  Droga Magdaleno ,z tego co wiem ,to Pająk w następnych wyborach będzie startował na burmistrza.

  5
  0
  • Wyborca pisze:

   To niech startuje, podobało bardzo błagał by głosować tak jak on, taki z podkulonymi ogonkiem skomlał a po wyborach ch.w.d. mieszkańcy!!

   Z resztą oddali ludze głos by był radnym powiatowym ale olał to bo mu się fucha trafiła……..
   więc zastanowić się trzebaprzed wyborem bo mu się trafi lepsza fucha i kopnie w tyłek Żarki
   Z resztą w Żarkach trzeba burmistrza z jajami, by był pomocny i otwarty a nie na sztukę być?

   3
   0
 9. BABUSZKA pisze:

  Na Topolowej to ma duże szanse

  10
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *