zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
policja.pl
Dwa razy w ciągu dnia mieszkaniec Żarek zatrzymany za jazdę po alkoholu
03 stycznia 2023 r. | 11:21
1

Myszkowscy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który po alkoholu wsiadł za kierownicę. Za swoje postępowanie 43-letni mieszkaniec Żarek wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj rano na ulicy Wolności w Choroniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę renault. W trakcie czynności okazało się, że 43-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek nie miał prawa jazdy, bo w przeszłości zostało mu zatrzymane. Po zakończonej kontroli mężczyznę odebrała jego żona, której przekazano również auto.

Po niespełna dwóch godzinach ten sam policyjny patrol w tym samym miejscu zauważył tego samego mężczyznę za kierownicą osobówki. Badanie alkomatem wykazało pół promila mniej niż poprzednio. Tym razem 43-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oprócz grzywny nie niższej niż 1500 złotych, grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego 43-latka wkrótce zadecyduje sąd. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Dwa razy w ciągu dnia mieszkaniec Żarek zatrzymany za jazdę po alkoholu”

  1. Sygnalista pisze:

    A pan Adam G. ( zagadka dla policji ) z Bliżyc to ma już prawo jazdy oddane? Codziennie widzę go uśmiechniętego , podczas jazdy traktorem. Na bocznych przecież nie stoją.

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *