pochmurnie
25°
24°
wtorek
Reklama
Dyrektor Tadeusz Pakuła stosuje średniowieczne metody zarządzania placówką oświatową!
01 lutego 2019 r. | 13:30
160

Odwiedziłem z kamerą Szkołę Podstawową im. Władysława Szafera w Żarkach na ul. Częstochowskiej 61.  Posiadam materiał wideo, który nagraliśmy 19 grudnia 2018 roku, ale ze względu na ochronę prawną osób, nie zamieszczę go poniżej.. Oczywiście pan dyrektor Tadeusz Pakuła ukrył się na terenie szkoły, abym nie mógł zadać mu niewygodnych pytań bez wcześniejszej konsultacji dyrektora Pakuły z organem prowadzącym, którym oczywiście jest Burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach mgr Klemens Podlejski. Podczas ucieczki i unikania rozmowy z mediami dyrektor Pakuła tym samym pozostawił do kontaktu i reprezentowania szkoły wicedyrektor Katarzynę Samek. Według mnie, Pani wicedyrektor Samek nie zna podstaw funkcjonowania szkoły, której notabene jest wicedyrektorem i ta pani co gorsza nie zapoznała się ze Statutem szkoły a powinna go znać jak katechizm. Informuję panią wicedyrektor Samek że zgodnie ze Statutem Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach, który obowiązuje od 01.12.2017 w Dziale VIII  POSTANOWIENIA KOŃCOWE $ 94  w punkcie 3. cyt. "Statut jest dostępny w sekretariacie, bibliotece i na stronie internetowej szkoły. Jest udostępniany wszystkim zainteresowanym osobom." Pani wicedyrektor Samek,  proszę panią, aby pani odbyła szereg szkoleń związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem szkoły na szczeblu podstawowym. Widzę że pani jako wicedyrektor nie wie że jest pani osobą publiczną, że mam prawo nagrywać panią. Widzę że uczniowie i nauczyciele w tej szkole nie mogą się swobodnie wypowiadać a jeśli chcą uzyskać merytoryczną odpowiedź to przy wiedzy Kadry Kierowniczej są wprowadzani w błąd z powodu braku kompetencji. Nie dziwi mnie fakt że sporo rodziców przenosi z terenu gminy w Żarkach swoje pociechy do innych szkół nie zlokalizowanych na terenie tej turystycznej gminy. Pani wicedyrektor Samek, pani się boi niezapowiedzianych wizyt! Jak pani śmiała dzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie prosząc o interwencję w sprawie przybycia do szkoły mediów w postaci dziennikarzy z kamerą i otrzymała pani odmowę od oficera dyżurnego podjęcia interwencji w sprawie naszego usunięcia siłą w postaci przymusu bezpośredniego. Pani wicedyrektor Samek nie może pani przygotowywać nauczycieli i dzieci do udzielania wypowiedzi do wcześniejszego pani scenariusza, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. To nie jest taka sytuacja jaka miała miejsce parę lat wstecz, gdzie Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Żarkach wizytując Remizy Wiejskie i Świetlice w poszczególnych Sołectwach dostrzegły fakt że było sporo dzieci uczęszczających na zajęcia do tych placówek pożytku publicznego ale też okazało się że dzieci i młodzież zostały sztucznie natłoczone w tych placówkach. Otóż zrobiono coś takiego że dzieci i młodzież z Żarek zawieziono do innych Sołectw do tych placówek pożytku publicznego aby była wysoka frekwencja a termin i godzinę wizytowania Komisji Rewizyjnej doskonale znał Dyrygent Gminnego Kamuflażu  burmistrz mgr Klemens Podlejski.

DARIUSZ SZLĘK

Dariusz Szlęk odwiedza Szkołę w Żarkach - cz. 1

Dariusz Szlęk odwiedza Szkołę w Żarkach - cz. 1

Gepostet von Gmina Żarki am Freitag, 1. Februar 2019

Dariusz Szlęk odwiedza Szkołę w Żarkach - cz. 2

Dariusz Szlęk odwiedza Szkołę w Żarkach - cz. 2

Gepostet von Gmina Żarki am Freitag, 1. Februar 2019

 

 160 odpowiedzi na “Dyrektor Tadeusz Pakuła stosuje średniowieczne metody zarządzania placówką oświatową!”

 1. babajaga pisze:

  Ale mają tzw burde….,.. w tym gabinecie Panie dr przecież mamy RODDO a u was w szkole wszystko leży jak na bazarze w środę lub w sobotę bierzta i róbta co chceta wstydddddddd

  30
  17
  • NEUTRALNY pisze:

   Jeśli udzielasz wywiadu dziennikarzowi, możesz poprosić, aby udostępnił ci treść twoich wypowiedzi przed publikacją. Dziennikarz ma w takiej sytuacji obowiązek poczekać na twoją zgodę na rozpowszechnianie materiału prasowego. Wyrażenie tej zgody to tzw. autoryzacja. W jej ramach masz prawo przeczytać zredagowany materiał i ewentualnie poprosić o poprawki przed jego opublikowaniem. Celem autoryzacji jest wyeliminowanie błędów czy doprecyzowanie informacji, które dziennikarz mógł źle zrozumieć w trakcie wywiadu. Jeśli zostanie opublikowany materiał zawierający nieprawdziwe informacje, masz prawo do sprostowania. Sprostowanie to oficjalne zaprzeczenie, wyjaśnienie wiadomości nieprawdziwej i nieścisłej, która została podana w mediach. Redakcja ma obowiązek je zamieścić bezpłatnie, jeśli jest zasadne: odnosi się do faktów, jest rzeczowe i treściwe.
   Zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Taki zapis znajduje się w ustawie „Prawo prasowe”, która określa obowiązki i prawa dziennikarzy, redaktorów i wydawców oraz uprawnienia odbiorców, czytelników i osób udzielających informacji. Do obowiązków dziennikarzy należą według ustawy rzetelność i staranność przy gromadzeniu i rozpowszechnianiu informacji, chronienie informatorów, DBANIE O WYSOKI POZIOM JĘZYKA POLSKIEGO. Podstawą dziennikarstwa jest odpowiedzialność i przestrzeganie zasad etyki zawodowej. Dziennikarze powinni w swojej pracy kierować się prawdą i zasadą obiektywizmu (m.in. nie wolno manipulować informacjami i wprowadzać w błąd opinii publicznej, należy sprawdzać prawdziwość zdobytych informacji, a relacjonowanie faktów oddzielać od komentarza).Wolność prasy oraz swoboda wypowiedzi są zapisane w konstytucji. Nie wolno utrudniać dziennikarzom zdobywania informacji ani tłumić krytyki prasowej. Każdy, kto chce założyć dziennik lub czasopismo, musi je wcześniej zarejestrować w sądzie w specjalnym rejestrze.
   POZDRAWIAM: NEUTRALNY

   27
   13
   • Iwo pisze:

    Masz 100 % racji. Polecam też sprawdzić kiedy można o sobie mówić dziennikarz, jaką legitymacja związkowa musi się on okazać, a kiedy jest się zwykłym blogerem który nie ma prawa powoływać się na prawo prasowe.

    17
    15
  • Jaś i Małgosia pisze:

   babajago

   co chcesz to był dzień targowy, więc wszystko się zgadza. Przed następnym wpisem zajrzyj do źródeł, bo RODO pisze się przez jedno D. Użyłaś jeszcze kilku d niepotrzebnie. Przy następnym wejściu uważaj, bo od tej litery zaczyna się bardzo brzydkie słowo. W sumie większy “burde…” w twojej wypowiedzi i twojej głowie niż w tym gabinecie.
   pozdrawiamy serdecznie Jaś i Małgosia

   9
   19
  • Tomasz pisze:

   Może rodzina nie chce, żeby temat był na tapecie, bo to w naszych żareckich kręgach to takie passe… Podaję przepis na udane zareckie życie rodzinne : 1.Najlepiej mieć udane życie rodzinne tzn. dwójkę dzieci (różnej płci), 2. Posiadać dom minimum 150 m2 na działce kwadratowej bez żadnych nierówności (mimo dużego zadłużenia w bankach) 3. Co najmniej dwa razy w roku trzeba jeździć na zagraniczne wakacje (dokumentujac to w mediach społecznościowych) 4.Ma być jak w reklamie płatków śniadaniowych.,(mają wszyscy zazdrościć).

   51
   8
   • Marlena pisze:

    Zwróć uwagę co dzieje się jak jedno dziecko z tego świata odchodzi niespodziewanie. Jaki to smutek i żal.Nic tu nie zrekompensują wczasy zagraniczne ani dom.Lecz życie się odwiędzięcza dla tych,którzy wcześniej dokuczali innym i to jest takie naprawdę passe

    13
    1
   • Zenon pisze:

    No niestety na naszym terenie już od dłuższego czasu była i jest metoda tzw. “ZASTAW SIĘ A POSTAW SIĘ” więc nie ważne jak w rodzinie się żyje, nie ważne jest, że życie na kredyt,
    ale najważniejsze jest by sprawiać wrażenie zadowolenia z życia,
    tak by innym szczena opadała z zazdrości.
    W sumie Tomasz dobrze to opisałeś bo coś w tym jest…,…

    9
    5
  • Elza pisze:

   Elizabeth pisze:
   2 lutego 2019 o 19:59
   Pragnę zauważyć, że szkoły nie były rzucone w samopas. Czuwał nad nimi ojciec derektor derektorow, więc pretensje powinny być do niego, bo zbierał kasę i nic nie robił?! Stan szkół w naszej gminie jaki jest taki jest od kilku lat, więc Graboski niech odpowiada i bierze na klatkę te swoje czyny. Tyle w temacie.

   6 1

   45
   1
   • Myszkowska pisze:

    Dokładnie tak, nagle usuwają stanowisko Dyrektora, który do tej pory sprawował funkcję nadzoru??
    Czy to jest czasem nie w porządku wobec mieszkańców??
    Moje dzieci też chodzą do tej szkoły i dają młodym przykład jak unikać odpowiedzialności???
    To absurd!!
    To jest ewidentnie uciekanie od odpowiedzialności Dyrektora Graboskiego i pomógł mu w tym burmistrz.!!?
    Widocznie nie nadaje się na takie odpowiedzialne funkcje P.Graboski,
    Bo takie zachowanie jest brakiem swoich kompetencji.
    Jeżeli P.Graboski byłby kapitanem na Titanicu to by pierwszy siedział w łodzi ratunkowej a inni niech robią co chcą……
    Wstyd P.Graboski na cały powiat!!!!?

    18
    2
 2. Zenia pisze:

  Taka jest specyfika szkół na terenie naszej gminy, wystarczy zobaczyć ile nauczycieli jest przyjętych po starych znajomościach, ile nauczycieli jest spokrewnionych ze starszymi nauczycielami lub pracownikami z gminy i czy to też przypadek??
  Czy też jest to w porządku według organizatorów nadzorujących szkoły??

  71
  8
  • Gienia pisze:

   Umig Żarki i jednostki gminne to himalaje nepotyzmu…. Układy, układziki… To przemyślana strategia włodarza, trzymającego w ryzach głosy wyborcze?!

   52
   5
  • HALYNA pisze:

   Zenia, Gienia – to… spisek! A wszystko WINA TUSKA! Kto to widział, żebych dziecko belfra było belfrem! Na kasę do Biedronki! A co jak fater nauczyciela nie jest nauczycielem? Pewnie w gminie siedzi! Wniosek? Każde relacje i koligacje są niepożądane. Kim muszą być rodzice nauczyciela w tej gminie, żeby przestano go postrzegać przez pryzmat drzewa genealogicznego? Chyba najlepiej jakby był sierotą z bidula. Idźta baby

   14
   32
   • Malyna pisze:

    Halyna nie zrozumiałas przekazu, nie chodzi o to, że pracują w danym zawodzie. Chodzi o to, że maja pierwszeństwo i wyłączność pracy na terenie gminy, blokując start innym?! Trochę logiki Halyna!

    62
    4
    • HALYNA pisze:

     Malyna, dziołcha, ale co tutaj ma pierwszeństwo i blokada miejsca? To mają jeździć do pracy do Katowic, a ktoś z Katowic tutaj? Ten tok myślenia nie ociera się nawet o logikę. Idźta baby

     4
     35
     • Michał pisze:

      Halina,
      Jesteś naprawdę mało zorientowana w temacie, przetrzyj oczy albo zmień szkła, bo z naszej gminy jest dużo wykształconych osób o kierunku pedagogicznym i albo nie pracują w zawodzie albo dojeżdżają.
      Dlaczego tak?
      Bo były permanentne braki w etatach jak było pytane o wolne etaty a po dwóch tygodniach okazuje się, że etacik się jednak znalazł…..?
      Myślisz, że dla przypadkowej osoby…?

      8
      1
 3. Animator pisze:

  Drogi “Panie dziennikarzu”!

  Narobił “Pan” szumu wkoło jednej szkoły podstawowej w gminie i zabrał się za psucie reputacji drugiej.
  Z całym szacunkiem ale dla społeczności nie jest “pan” dziennikarzem tylko człowiekiem który BARDZO zazdrości Burmistrzowi i robi wszystko żeby żeby oczerniać zarówno burmistrza jak i gminę! Pozdrawiam

  53
  35
 4. Andzia pisze:

  A co robi dyrektor dyrektorów? Zbiera zabawki i idzie do innej piaskownicy!? Tak to już jest z fikcyjnymi wakatami?? ?‍♂️?‍♂️?‍♂️

  136
  6
  • Messi pisze:

   No niestety dyrektor Ala Jeżyna ze Szczecina zawsze tak się zachowywał,
   jak dziewczynka w czasie miesiączki….??

   48
   2
  • Gienia pisze:

   Tak to już bywa, jak życie spycha z wysokości własnego ego do poziomu własnej inteligencji.

   83
   0
   • Karma pisze:

    Taka karma Gienia, taka karma. Czyż nie? własne doświadczenie pewne wiele mówi Tobie na temat tej tragicznej degradacji (z poziomu ego do sama wiesz jakiego).

    16
    38
    • Gienia pisze:

     Karma, co ty tutaj opisujesz swoja osobę???
     Ta niby degradacja to skierowana jest niby do Gieni?
     Człowieku, Gienia ma się dobrze i jest dobrze ustawiona i nie ma opcji degradacji ?
     To boli ciebie i ludzi którzy zostają zdegradowani za swoje malutkie kompetencje i boją się przyznać że są ofermami życia,
     to dlatego uciekają od odpowiedzialności..!??

     6
     2
 5. Alicja pisze:

  ale maja porządek w tej szkole wstyd
  oni nikogo się nie boją
  po dodaniu artykułu o odśnieżaniu np. w Gimnazjum w Żarkach nic się nie zmieniło wstyd i chańba jaki były zaśnieżone schody takie są do tej pory

  26
  17
 6. Była uczennica pisze:

  Jak można tak prowadzić szkołę.Pamiętam panią Samek ale ona zupełnie była inna i nie wiem co stało sie z tą kobieta i skąd u niej taki język grubiański i chamski czy wręcz jak mówią teraz o mowie nienawiści.Jak tam funkcjonują dzieci i kadra pracownicza jak tam wicedyrektor warczy a nie prowadzi rozmowy.

  36
  13
 7. Ernest pisze:

  Pseudo dziennikarzyna bardzo cichutko głosił miał dziś czyzby słabość po wczorajszym wieczorze ?%

  21
  29
  • Jarek pisze:

   Po co miał mówić głośniej, mówił normalnie. Za to zastępstwo dyrekcji bez wyraźnej potrzeby próbowało zakrzyczec i wziąć na huki.. Cóż za znikoma inteligencja emocjonalna ?

   71
   16
 8. bruno pisze:

  Wywiad na tym szmatlawcu to wieczny wstyd i potepienie dla inteligetnego czlowieka na stanowku tak waznym w gminie .wiedz co się dziwisz dario ze nikt się na taki wstyd nie ma zamiaru narażać ??

  21
  28
 9. Bałwan pisze:

  Ta wielka baba to dyrektor.Matko ta baba nie umie się schludnie ubrać a w fotelu to nie siedzi a się rozlała na tym krzesełku. Jaki burmistrz taka gmina

  21
  22
 10. Mieszkaniec 1 pisze:

  Czy w tej nowo powstałej “niezależnej i beztronnej” telewizji gminnej będą jakieś reklamy?Czy same takie naciągane pseudo afery? Dramat dramat dramat jest tyle spraw do rozwiązania gdzie mozna by było wspólnie coś zrobić to latają z kamerą i mikrofonem i patrzą gdzie jest jakaś bzdura do rozdrapania. Towarzystwo wzajemnej adoracji chyba mogę liczyć na minusiki pod moim komentarzem? pozdrowienia dla wszystkich obiektywnych których tu pewnie nie brakuje i plusiki też będą ?

  27
  28
  • Mieszkanka pisze:

   Jak widzisz potrzeby i szanse na zrobienie czegoś pożytecznego to działaj nie próbuj się wysługiwać innymi.

   26
   1
 11. adam pisze:

  Czytam już po raz 3. tekst z podpisem D. Szlęk, ale doprawdy nie mogę zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi autorowi, poza oczywiście atakiem personalnym na wicedyrektor Samek. Proponuję panu, panie Szlęk, ograniczenie swoich wypowiedzi do 2, 3 zdań ( tak jak do tej pory), bo gubi się pan w swoim wywodzie. Chaos, bełkot, błędów tyle, że nie da się policzyć. Taka wypowiedź pisemna sugeruje, że autor skończył może podstawówkę, ale nic poza tym. Niech pan nie zaczyna od statutu, tekst za trudny dla pana, ale od jakiegoś poradnika – jak rozmawiać z kobietami, jak zachować się w instytucjach publicznych. Wzięcie dopalacza przed wizytą, jak widać, nie pomaga.

  48
  25
  • bruno pisze:

   Dario celuje textami do tych na podobnym do niego poziomie intekektualnym ?reszta ma tylko jedna wielka beke z czytania tych nie zrozumiałych belkotow ?

   21
   24
   • Rita pisze:

    Beka to jest z twoich komentarzy! Wiesz, wiele osób czeka na nie, napędzaj dalej tę machine, bądź maskota tej sekcji. Wyślemy ci 1% z podatku. Gratki bruno.

    65
    11
   • koza pisze:

    Ej panie bruno ma pan rację że dyrektorce z ustach chyba bułka z ogórkiem w paszczy utkwiła jak prowadziła rozmowę i tylko bełkot od niej pochodzi i sapanie a poziom wypowiedzi to jeden warkot kapryśnej panny młodej i wszystko na nie.Tylko klapsa w pupę pani dyrektor dać aby logicznie zaczęła myśleć i po takim klapsie krążenie by jej się poprawiło ale to zaraz na papierosa by pobiegła calineczka.

    14
    10
 12. Marta pisze:

  Jak ta szkoła wygląda tak jak widać obtargane drzwi do gabinetu dyrektora,widać wszędzie bród,stosy walających się dokumentów i na czubku sterty tego bałaganu wrzeszcząca dyrektor.Ta dyrektor to wyglądem przypomina sprzątaczkę krzyczącą na dzieci za to że dą obecne na świecie.Przenoszę moje dziecko z tego barłogu.Co za syf co to za burdel w tej szkole jest to ciężko opowiedzieć komuś obcemu

  25
  22
 13. Sajgon pisze:

  Ja widzę że w tej małej naszej ojczyźnie to w tych wszystkich instytucjach to tylko krzyczą i to osoby z wyższym wykształceniem.Co to jest za swołocz i tałatajstwo na sesjach wrzeszczą,w szkołach wrzeszczą i na różnych spotkaniach wrzeszczą.Wam droga władzo chyba szkodzi zanieczyszczenie powietrza w Żarkach i klepki wam się poluzowały

  44
  7
 14. Czyścioszek pisze:

  Pani Marto, mam nadzieję, że dotrzyma Pani słowa i pojawi się Pani w poniedziałek w gabinecie dyrektora miejscowej podstawówki. Proszę uchronić dziecko od tego “barłogu” i “syfu”, ma Pani rację. To niedopuszczalne! Nie rozumiem, jak mogła Pani wcześniej nie zweryfikować braku kompetencji i, przede wszystkim, poziomu czystości w tej placówce… Naraziła Pani swoje dziecko na niebezpieczeństwo! Szok. Proszę koniecznie poinformować koleżanki o tych rażących uchybieniach! Uratujcie Wasze dzieci przed tym smokiem w spódnicy Samkową! Przed pręgierzem Dyrektora Pakuły! W końcu jak średniowieczne metody, to średniowieczne metody… Proszę jednak pamiętać, żeby nie pomylić Dyrektorki Samek z którąś ze sprzątaczek – gabinet jest na pierwszym piętrze a nie przy wejściu do szkoły. Pozdrawiam

  37
  9
  • Obserwator pisze:

   Zarządzanie zasobami ludzkimi to ciężki kawałek chleba. Oprócz cech przywidczych trzeba wykazać się również empatią, nie wspominając o kulturze osobistej, merytorycznej wypowiedzi, takcie i podostawach dobrego wychowania. Polecam całej żareckiej ”elicie trzymające władze ” kursy, szkolenia, warsztaty (oczywiście z własnej kieszeni) z w/w tematyki.

   77
   3
   • Szkoleniowiec pisze:

    Taniej będzie wymienić “elyty” na ludzi kompetentnych, niż przeprowadzać szkolenia. Są rzeczy które wynosi się z domu i żadne trenery nic nie pomogą.

    43
    2
  • zemsta nietoperza pisze:

   co w poniedziałek zemsta nietoperza będzie

   8
   6
 15. Romek pisze:

  Tej niby dyrektorce to między nogi dać tylko masielnice i niech masło trzepie i do tego to by się nadawała i z 10 kotów jej tam wpuścić

  21
  13
  • Słowiańska Krew pisze:

   No, a masło drogie. Panie Romanie, widzi Pan, jaka jawna niesprawiedliwość?! Nie dość, że derektorka, nie dość, że wrzeszczy i kasę za nic dostaje, to jeszcze se masła utrzepie między udami! SZCZYT!!!111 A biedny Żarczanin Pan Roman musi zapierdzielać na kostkę masła… I co, zarobi? Nie zarobi! Delmą będzie smarował! Chyba, że poprosi derektorke o kosteczkę masełka i dla siebie… Może da!

   15
   13
 16. Latawiec pisze:

  Ktoś Pana Szlęka nieźle wkręcił z tą próbą samobójczą :D, nie każdy donosik z prawdą ma coś wspólnego…ploty Panie, wiem, co pisze. Dałeś się Pan wkręcić…ale to pewnie już Pan wiesz.

  30
  15
 17. DO LATAWCA pisze:

  latawiec nie wiesz co piszesz i co mówisz a zamiatanie WIELKIEGO PROBLEMU PRZEZ DYREKCJĘ I CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE to wielka PATOLOGIA WY dobrze wiecie co było w połowie GRUDNIA
  czy ktoś pomógł tym rówieśnikom i wytłumaczył dlaczego tak się wydarzyło
  nie oczerniajcie tu tego Pana SZ. bo on dobrze wiedział po co tam pojechał przecież do tej szkoły chodzą dzieci WIELEBNYCH RADNYCH a nawet jednego dziecko chodzi do tej samej klasy więc o co chodzi zamknąć problem TAK WIELKI WSTYYYYYYD gdzie ORGAN PROWADZĄCY pani WICEDYREKTOR MNIEJ PLOTEK a więcej poświęćcie zainteresowania dzieciom które uczęszczają do tej CIASNEJ SZKOŁY
  Pan Burmistrz na pewno słyszał o tym procederze I CO Z TYM ZROBIŁ POZAMIATAŁ POD DYWAN WSTYD
  PRZESTAŃCIE KRZYCZEĆ , KŁAMAĆ BO SAMI SIĘ POGRĄŻACIE

  32
  15
  • jasnowidz pisze:

   Ten krzyk wielkimi literami ma sprawić, że Twoja prawda? Domniemania i bzdety – tyle prawdy jest w Twojej wypowiedzi (osobnik, który pisze Do latawca), szczucie, wyimaginowane, paranoiczne sytuacje, brednie, brednie i tupanie nóżką – Moja Prawda. A to guzik prawda, a problem znam i to nie od strony budynku szkolnego. A pisz sobie, pomawiaj – gawiedź uwierzy.

   18
   20
 18. pytanie pisze:

  Rambo – Szlęku
  kiedy kolejna próba natarcia na szkołę i zdobycia statutu?
  Wiem, że były już 3. I co, i nic. Nie udało się. Chcę obstawić, za którym razem ci się uda.
  Ale chyba marne szanse, bo słyszałem, że już jesteś na tablicy tych, których się nie obsługuje ( to aluzja do Barei, nadmieniam, bo zbyt lotny to ty nie jesteś).
  Chyba, że taranem… Znam takie tajemne wejście, skontaktuj się ze mną, to ci wskażę.

  17
  29
  • uważaj pisze:

   Ty pytajniku uważaj żeby nie wszedł od tyłu i nie zobaczył jak dzieci ćwiczą na wf najlepsze jest jak ćwiczą na schodach bo się nie mieszczą
   nie pozdrawiam

   20
   11
   • Rodzic pisze:

    Podglądać dzieci na wfie, a może w szatni, ubikacji…
    Dyrektorze, proszę dzwonić w takich sytuacjach na Policję

    15
    16
    • DO rodzica pisze:

     dzieci w domu opowiadają a przydało by się aby to upublicznić
     dzieciom buzi nie zamkniecie
     w tej szkole wszystko muszę wiedzieć co rodzice robią co mówią z kim się spotykają
     tak wypytują co nie którzy nauczyciele jak i obsługa
     plotki cały czas plotki

     16
     6
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk’ pisze:

   Muszę cię zaskoczyć „pytanie” bo mam już Statut Szkoły Podstawowej im.Władysława Szafera w Żarkach.
   Podaj maila do siebie to ci wyślę w formie elektronicznej.
   Masz dobrą wiedzę że w tej szkole byłem już trzykrotnie.
   Statut mam.

   23
   10
  • TY pisze:

   JAK ZNASZ TAJNE WEJŚCIE TO TY Z RODZINY PANI WICEDYREKTOR CZY PANA DYREKTORA

   11
   3
 19. MY WIEMY pisze:

  Panie Sz. to o co Pan pytał to jest prawda

  25
  18
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk’ pisze:

   Tak, jest to prawdą co wydarzyło się w tej szkole w połowie grudnia ale próbują zatrzeć sprawę ale im się nie udało.
   Mamy kolejny przypadek podobny do tego z Żarek w innej szkole i już interweniujemy ale już nie u Dyrekcji placówki oświatowej a w innej instytucji bo Dyrekcje szkół nas lekceważą i nie chcą podjąć konstruktywnej rozmowy aby zapobiegać podobnym przypadkom.
   Wszystko robimy w trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci.

   26
   15
   • psycholog pisze:

    Darek, ty ze sobą masz problem i to duży a chcesz rozwiązywać problemy uczniów. Uważaj, bo myślę że rodzice tym razem nie darują, zwłaszcza ci borykający się z problemami swoich dzieci. Juz niedługo będzeis musial znalezc dobrego psychologa dla siebie

    22
    22
    • ONUFRACY BOROWSKI pisze:

     A ja widziałem i słyszałem że Klimek już do PSYCHIATRY chodzi i nie zaczął od psychologa tylko od góry ?

     16
     4
   • martin pisze:

    A kim ty jesteś!!!!!!!Od tego są odpowiedni ludzie i służby a nie samorodni tak zwani redaktorzy tak zwanych wolnych mediów???????

    14
    21
 20. MaNIEK pisze:

  Do jasnowidza to ci powiem że to prawda moja córka chodzi do tej klasy więc się nie wypowiadaj popleczniku jeden
  nikt nie przeprowadził z dziećmi rozmowy dlaczego tak się dzieje a przekręcanie faktów przez szkołę to do czego prowadzi do wyciszenia sprawy a co do władzy to na pewno wie bo słynnego radnego przydupasa dziecko też chodzi do tej klasy a i mamuśka tego dziecka też często jest w szkole Pani dr mniej BAJEK a więcej pracy

  26
  16
  • jasnowidz pisze:

   Maniek, pierdoło jedna, bredzisz! Ani jeden z radnych nie ma dziecka w tej klasie. Twojego Maniek też pewnie tam nie ma. Bredzisz …rób tak dalej, a w niedzielę do spowiedzi!

   18
   18
 21. Mieszkanka pisze:

  Panie Dariuszu ja jestem za Panem bo w tej szkole nie ma nic oprócz przemocy i rewi mody nauczycielek. Ja sama przeszłam dużo z tą szkołą, walczyłam z nieprawidłowościami w szkole, walczę i walczyć będę na co mam duzo dokumentów. Ktoś musi zrobić z tym porządek. Obojętnie co się wydarzy w szkole to oni nie chcą rozglosu tylko zostawić wszystko w czterech scianach gabinetu dyrektora. Grono pedagogiczne z rodzicami nie potrafi rozmawiać a co dopiero z uczniami, kto to widzial żeby nauczyciel wzywał ucznia od gnoja, debila czy głupka a Dyrektor do rodzica krzyczy lub na rodzica krzyczy. Brawo Panie Darku

  32
  25
  • Fan bruna pisze:

   tabletki ci sie skonczyły? jesli masz TYLLLLLLLLLLLE dokumetów to czemu jeszce nie udałas sie do odpowiednich organów ?moze pora wytrzezwiec?a moze zmienic lekarza? lub leki ?

   23
   27
   • Gienia pisze:

    Klasyczny dysonans poznawczy, Fan bruna atakujesz źródło informacji a nie same informacje. Zmień taktykę.

    46
    15
   • Bezstronna pisze:

    To prawda jeden nauczyciel krzyczy na rodzica, drugi nie umie nauczyć dziecka a wymaga i strach się odezwać żeby dziecku nie pogorszyć powinien ktoś z tym skonczyc

    32
    19
  • moda pisze:

   A któż to się tak modnie ubiera, bo przecież z komentarzy wygląda, że dyrekcje niechlujne. No to może dobrze, bo średnia wypada nienajgorzej

   25
   13
 22. Mieszkanka pisze:

  Te dokumenty są już w kilku instytucjach które się zajmują takimi sprawami i może w końcu będzie porządek w tej szkole, wszystko jest na dobrej drodze☺Pozdrawiam

  30
  19
 23. mil pisze:

  Panie dyrektorze,
  czy może pan odpowiedzieć na ważne pytanie związane z próbą samobójczą. Wszystkich nas to interesuje

  25
  19
  • Andzzej Duda pisze:

   Szanowny Panie,
   podaję oficjalny komunikat: żadnej próby samobójczej w żareckiej podstawówce nie było. Sprawdziłem u źródła, czyli u samej domniemanej samobójczyni.
   Pozdrawiam,
   Andrzej Duda

   12
   21
 24. Alicja pisze:

  do jasnowidza dziecko radnego chodzi do tej klasy także cała śmietanka gminna wiedziała ty jasnowidzu jebnij się w łeb a te radnego można spotkać w gminie na co dzień jest u spowiedzi u burmistrza i nie wprowadzaj w błąd ludzi palancie jeden

  20
  14
 25. Rodzic pisze:

  Najpierw kuratorium przypuściło bezpardonowy atak na szkołę który trwa od 2 lat ( ciekawa jestem czy coś znaleźli, niech się odezwą) Teraz dołączył Szlęk. Ciekawe czy to wszysto wytrzyma dyrektor a najważniejsze jak to się odbije na naszych dzieciach

  34
  14
  • oświecony pisze:

   Bardzo dobrze że kuratorium kontroluje, bo u naszej władzy lokalnej edukacja i kultura na ostatnim miejscu.

   27
   16
   • logik pisze:

    Właśnie organ prowadzący szkołę czyli gmina nie liczy się z dobrem dzieci wręcz sama przyczynia się do łamania praw dzieci próbując zamieść sprawę pod dywan w imię ochrony swoich ludzi – trudno moim zdaniem według mojej opinii na podstawie działań gminy sądzić inaczej. Pan Burmistrz dawno powinien zawiesić dyrektorkę szkoły w Zawadzie do wyjaśnienia sprawy i przystąpić do rzetelnego zbadania sprawy i podjęcia odpowiednich decyzji. Taka jest moja ocena na podstawie tego co się dzieje.. Już sam fakt, że gmina odrzuca skargi, namawia do wycofania skargi źle świadczy, widać w ten sposób dobitnie, że nie zależy na dobrym funkcjonowaniu oświaty na rozwiązaniu problemów. Potępiam takie działanie.

    31
    6
 26. Marek z Żarek pisze:

  -A dlaczego Szlęk ma kły?
  -Bo to jest guziec
  -???
  -Taka świnia z Afryki…

  26
  24
  • Ja pisze:

   kasia pisze:
   1 lutego 2019 o 17:14
   Nie oceniaj nikogo po wygladzie, !!bo pewnie sama mis okolicy nie jestes !!

   23 4
   ODPOWIEDZ
   Doda pisze:
   1 lutego 2019 o 17:22
   Dokładnie, ocenianie po wyglądzie jest słabe, nie idźcie tą drogą ?

   33 1

   18
   4
  • cięty język pisze:

   no z tym podawaniem nazwiska to mała uważaj

   8
   7
  • cięty język pisze:

   z tym nazwiskiem to uważaj mała skoro nie wiesz co to Rodo .
   To do Marek z Żarek / bo to homo nie wiadomo chcesz być mężczyzną

   8
   10
 27. Ryj pisze:

  Jak nazwiesz dyrektorkę z tej szkoły Marku bo sama jej aparycja wzbudza niesmak i obrzydzenie i to jej warczenie to żenada

  24
  9
 28. Rudy reks pisze:

  Prosze sie od P Samek odpierdolic kobieta jest spokojna a ze jest otyla i wam sie nie podoba to wasza sprawa napewno chcialaby byc laska ale zdrowie nie pozwoli nie morzna porownywac kogos z otyloscia do wrogisci P Darku jeszcze nie wyjasnil pan sprawy w Zawadzie a bierze sie Pan za Zarki doprowadz sprawe w Zawadzie to zobaczymy jaki bedzie final co Pan potrafi zalatwic to do tego czasu wszystko sie uporzatkuje w Zarkach niech Pan nie zajmuje sie otyloscia tylko prawem w jakich warunkach sie pracuje pod wladza Burmiszcza i naszej Rady ktora uwaza rze jest wszystko w porzadku przeciez P Nowak byla Dyrektorka w Podstawowce to wie wiecej i pracuje jej syn to musi sie liczyc ze Szkola i NAUCZYCIELAMI

  27
  12
  • nil pisze:

   Szlęk, jak wygląda i jak się zachowuje widać na filmikach. Ktoś taki, przypominający zbiega – pacjenta z pewnego oddziału szpitalnego, sprowadza hejt na nauczyciela, który dla dzieci poświęcił całe swoje życie, który może z tego powodu ma problemy zdrowotne – praca codziennie do 1600 – 17.00… Pani Kasiu szanujemy Panią. Proszę organy odpowiedzialne za ochronę godności nauczyciela – funkcjonariusza publicznego o szybką reakcję.

   25
   31
  • ZAWADA pisze:

   8 luty znowu będzie rozpatrywana sprawa w gminie dotyczy skargi na panią dyrektor

   30
   5
 29. Monika pisze:

  Oglądając te dwa nagrania pragnę zauważyć że naganne zachowanie jest po stronie pani dyrektor Samek że z taką pogardą odnosi się do zadawanych pytań a wręcz wyczuwalna jest nienawiść do osoby żądającej proste pytania.Straszenie policją ma się nijak w żaden sposób do zaistniałej sytuacji.Nie rozumiem po co miałabyć wzywana policja.Z nagrań nie wynika że osoba z legitymacją dziennikarską naruszyła prawo.Dziwne są zachowania dwóch kolejnych nauczycielek,które nie chcą podjąć normalnej dyskusji a stosują swoje brewerie i utarczki słowne.Pani dyrektor Samek musi udostępnić Statut szkoły każdej osobie chcącej się z nim zapoznać ale widać że pani dyrektor Samek nie zna treści Statutu a piastuje dyrektorski fotel czyli brak kompetencji na tym stanowisku.Nie wiem w którym momencie pojawia się hejt i jest to jakaś niedorzeczność a nadużywanie słowa hejt.Nie można utrudniać pracy dziennikarzowi i chroni dziennikarza prawo prasowe.Jeśli pani dyrektor Samek pracuje tyle godzin w szkole to jest najwidoczniej łamane prawo pracy i należy to zgłosić jak najszybciej w Państwowej Inspekcji Pracy i ukarać jej przełożonego lub organ prowadzący.Jeśli pani dyrektor Samek popadła w problemy zdrowotne przez pracę ponad normatywną i nadmierną ilość godzin w 8-mio godzinnym dniu pracy to musi udać się jak najszybciej do Sądu Pracy.

  33
  11
  • olek pisze:

   pani moniko i dariuszu nie idźcie tą drogą. Na zaufanie społeczne i ewentualne głosy w wyborach trzeba sobie zapracować. Burmistrz był u psychiatry? A może chciał zapytać specjalistę, bo doprawdy trudno zrozumieć, czym kierują się ludzie w ten sposób przygotowujący się do wyborów.

   12
   22
   • Życzliwa pisze:

    Gdyby P. Podlejski był taki praworządny , to nie przymuszał by nauczycielki do wycofania skargi. Okłamał ją, że się zajmie jej sprawą i jak się zajmuje? Zwołuje tajne narady w radnymi wpatrzonymi w niego jak w bóstwo, aby uzgodnić jak ją zniszczyć? Oczywiście to moje zdanie. Tak samo zajmuje się resztą podległych mu placówek. Uciszyć, zamieść pod dywan, zastraszyć i jest super. A gdzie w tym dobro dziecka? Czy Pan Podlejski myśli o dobru dzieci, a nasi radni? A rodzice, czemu Wy się na to godzicie? Nie dajcie się zastraszyć. Jak widać nawet ” misiek” siedzi w areszcie. Czyli nie ma “świętych krów”.

    33
    7
  • Życzliwa pisze:

   Pani Moniko, zgadzam się z Panią w 100%. Pierwszy konkretny wpis. Cała prawda o zaistniałej sytuacji. Inne wpisy to nagonka na Pana Szlęka a nie obiektywizm w ocenie sytuacji.

   25
   9
  • Elizabeth pisze:

   Pragnę zauważyć, że szkoły nie były rzucone w samopas. Czuwał nad nimi ojciec derektor derektorow, więc pretensje powinny być do niego, bo zbierał kasę i nic nie robił?! Stan szkół w naszej gminie jaki jest taki jest od kilku lat, więc Graboski niech odpowiada i bierze na klatkę te swoje czyny. Tyle w temacie.

   33
   5
 30. stas612 pisze:

  W tej gmineej szkole zawsze byl balagan. Nic sie nie zmienilo.

  24
  15
 31. stas612 pisze:

  W tej szkole zawsze byl balagan. Nic sie nie zmienilo

  23
  13
 32. Mieszkaniec powiatu pisze:

  Dzięki Martin za ciekawą lekturę.
  Nasz redaktorzyna Paweł G. pomawial burmistrz Blachowni publikując o niej nieprawdziwe informacje. Sąd uznał go winnym popełnienia przestępstwa. Podobnie pewnie zakończy się sprawą z wójtem Poraja.
  Brawo, nie można tak bezkarnie obrzucać błotem ludzi.
  Pewnie kiedyś poczytamy to samo o Prawdopodobnym.

  21
  26
 33. paprotka pisze:

  a gdzie są na tej ziemi żareckiej działaczki PISIORKI i gdzie one łby schowały.Te wszystkie PISIORKI chyba modlą się na Jasnej Górze o DEWELOPERA.zostawcie panie Jasińska,Koralowa,Bauerowa problemy tego PREZESA DEWELOPERA i zajmijcie się tak na serio problemami na ziemi żareckiej.czy wy KSIĘŻNICZKI PISIORKI tylko do stołków chciałyście się dorwać bo co innego obiecywałyście przed wyborami a teraz macie te problemy wyborców w DU…E

  33
  7
 34. Rudy reks pisze:

  Sprawa P Dyrektor z ZAWADY bedzie rospatrywana w lutym po to byli wzywani radni jak maja glosowac bo sie pomylyli i chca sprawe naprawic bo Burmiszcz sie wsciek i przewiuz sie po Radnych teraz beda glosowac bez pomylki i Pania Basie zrobia winna a gdzie jest PANI POSEL WISNIESKA kiedys odwiedzala Zarki jak zamykali SZKOLY W SOECTWACH stanela murem z rodzicami a teraz nikt sie nie interesuje losem mieszkancow taka jest nasza POLSKA

  31
  3
 35. CARYCApl pisze:

  Panie redaktorze proszę sprawdzić czy Pani Samek wicedyrektor zatrudnia w tej szkole swoją rodzinę .

  28
  10
  • Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

   Caryca pl? Ciekawy pseudonim!
   Nie rozumiem, po co “redakcja” ma się zainteresować, skoro każdy w Żarkach wie, że zaczęłam pracę w naszej podstawówce? Ma Pani jeszcze jakieś pytania? Jeśli tak, to zapraszam bezpośrednio do mnie. Pozdrawiam

   32
   27
   • xxd pisze:

    Czy naprawdę jest pani autorem tego wpisu? Czy nauczyciel powinien być arogancki w publicznych wypowiedziach?

    19
    12
    • Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

     Panie/Pani xdd,
     tak, owszem, jestem autorką tego komentarza. Ciekawi, mnie, gdzie w mojej wypowiedzi widoczna jest arogancja? Pani Caryca poprosiła o interwencję redakcję, lecz bezzasadnym jest kolejne śledztwo – w końcu moje zatrudnienie w szkole nie jest tajemnicą, a sprawą jawną. Dlaczego więc nie miałabym zaoszczędzić czasu redakcji, rozwiewając osobiście wątpliwości pani Carycy co do koligacji między mną, a mamą? Grzecznie zapytałam również, czy owa pani ma jeszcze jakieś pytania – chętnie odpowiem na wszystkie. Gdzież więc moja wypowiedź ma znamiona arogancji? Nie dajmy się zwariować.
     Pozdrawiam

     28
     22
  • Elo pisze:

   Natomiast małżonek wice w przedszkolu

   21
   2
   • Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

    Owszem, tata pracuje w tej placówce. Ostatnio był nominowany do tytułu przedszkolanki roku, ale niestety zrezygnował z konkursu. Może udostępnić Państwu zdjęcie drzewa genealogicznego naszej rodziny? Znalazłoby się tam jeszcze kilka osób z oświaty, o których mogliby Państwo anonimowo się wypowiadać. To przecież takie dojrzałe i pełne klasy pluć jadem, podpisując się nickiem. Drodzy Państwo, przypominam, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Pozdrawiam

    18
    22
 36. CZardaszankipl pisze:

  CARYCA wyluzuj bo ci żyłka strzeli
  a dziś sobota nie być taka cięta
  chyba coś masz na sumieniu.

  20
  14
 37. Życzliwa pisze:

  Czytając Państwa wpisy, doszłam do pewnych wniosków, którymi chciałam się z Państwem podzielić:
  1. Najwięcej lajków otrzymał wpis dotyczący P. Grabowskiego. Część mieszkańców go nie lubi- wnioskuje po wpisach. Na szacunek trzeba zasłużyć.
  2. Większość wpisów to próba dyskredytacji redaktorów. Wpisy negatywne, mające poniżyć i ośmieszyć redaktorów. Redaktorzy w swych postach ośmieszają naszą władzę. Pokazują brak znajomości przepisów, brak kultury, wykształcenia, ogłady, kumosiostwo i układy. Dlatego posty są dla nich niewygodne. Według naszej władzy najlepszą obroną jest atak. Nie jesteś z nami to cię zniszczymy.
  3. Dzieci. Ich dobro. Bardzo mało wpisów dotyczy dzieci i tego, że łamane są ich prawa. Redaktorzy zamieszczając te posty, chcą nam pokazać do jakich szkół chodzą nasze dzieci. Dyrektorzy nie znający przepisów i je łamiący. Krzyczący nauczyciele. Większość kadry to ludzie związani z ” grupą trzymającą władzę”. Wszyscy boją się o swoje stołki. Rodzice boją się odezwać aby nie zaszkodzić dziecku. A przecież okres nauki w szkole podstawowej powinien być najmilej wspominanym w całym życiu. To okres nauki, ale też zabawy, beztroski a nie stresu. Na stres przyjdzie czas w dorosłym życiu. Zastanówmy się czego uczy nasze dzieci ta szkoła : kłamstwa, układów, stresu, nienawiści? Brawo Pani Klimas. Jedyna nauczycielka, która odważyła się zdemaskować co dzieje się w oświacie w naszej gminie.
  4. Ktoś wspomniał o partii PIS. Mamy jedynego radnego z tejże partii, który ma odwagę sprzeciwiać się naszej władzy. A co robi jego partia? Nic. Członkowie partii nie wspierają go podczas sesji rady czy komisji. A na pewno było by mu raźniej gdyby ktoś z jego partii był obecny. Szkoda. Panie Macieju proszę dalej tak działać jak do tej pory.
  Podsumowując:
  1. Dobro dzieci najważniejsze.
  2. Prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa.
  3. Dobro zwycięży- miejmy nadzieję.
  4. Winni prędzej czy później zostaną ukarani.

  35
  21
  • Ja pisze:

   Życzliwa trafne podsumowanie, w punkt ??

   29
   10
   • ja1 pisze:

    Powyższy artykuł nie ma nic wspólnego z dobrem dziecka. Wyssane z palca pomówienia krzywdzą dziecko, którego dotyczą. Czy fakt, że dziecko wymagało pomocy medycznej jest jednoznaczny z tzw próbą samobójczą? Może teraz każdy problem zdrowotny ucznia będzie tak postrzegany? Może jednak tylko ucznia, który miał jakieś problemy (prawdziwe bądź przypisane mu przez tzw opinię publiczną) będzie postrzegał pan redaktor próbując zrobić z tego sensacje. Czy taka interwencja, bez zapoznania się ze zdarzeniem, uzyskania rzetelnych informacji ze źródeł innych ma na celu dobro dziecka czy wywołanie poruszenia w lokalnym środowisku? Gdzie w tym wszystkim jest dziecko, które zasłabło? Takie postępowanie jest obrzydliwe i ma znamiona nagonki na ucznia, którego dotyczą!

    29
    16
    • Życzliwa pisze:

     Chciałam odnieść się do wpisu ” JA1″, w moich wpisach ani raz nie poruszam kwestii próby samobójczej. Nic na ten temat nie wiem to nie komentuje. Pisząc o dobru dziecka miałam na myśli łamanie praw dziecka. Podam tylko dwa przykłady:
     1. czy jeżeli organ prowadzący z dyrektorem na czele organizuje lekcje W-F na korytarzu, schodach czy przewozi dzieci do budynku gimnazjum to jest w porządku . Czy zajęcia na schodach są zgodne z przepisami BHP? Jestem ciekawa ile trwa lekcja W-F z dowozem do gimnazjum? Czy na schodach można się nauczyć gier zespołowych ( siatkówka, koszykówka itp)? Jaki start w kolejny etap nauki (szkoła średnia) zapewnia ta szkoła? Jak Wasze dzieci będą tam postrzegane i jakie będą otrzymywać oceny? Czy uważacie, że to jest w porządku i nie łamane są prawa Waszych dzieci?
     2. czy jeżeli statut szkoły ( redaktor chciał się z nim zapoznać ), jest napisany niezgodnie z obowiązującymi przepisami, a na jego podstawie Wasze dzieci są niesprawiedliwie oceniane , to jest w porządku i nie łamane są prawa Waszych dzieci?

     To tylko dwa przykłady.
     Ja chciałabym aby moje dziecko, uczęszczając do szkoły, nauczyło się tego samego co w innych szkołach, nauka przebiegała w miłej atmosferze, dziecko czuło się w niej bezpiecznie, ja nie chciałabym się martwić posyłając dziecko do szkoły czy wróci całe i zdrowe i bez płaczu a szkoła przede wszystkim nie łamała praw mojego dziecka.
     Pozdrawiam wszystkich rodziców.

     25
     18
 38. Szymon pisze:

  Miejmy nadzieję że w końcu Europoseł Jadwiga Wiśniewska zajmie się dogłębnie sytuacją związaną w szkolnictwie na terenie gminy w Żarkach bo widzimy na ten czas wiele uchybień i niedociągnięć.Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska była kiedyś pedagogiem i liczymy na jej pomoc w tym co się w tych szkołach dzieje i jaki jest poziom tych nauczycieli co uczą.Szkoda dzieci i marnowania ich dobrego nauczania.Poziom wiedzy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w gminie w Żarkach jest jednym z najgorszych w województwie śląskim.Ale widzimy na nagraniach jak zachowuje się kadra zarządzająca.Woła to o pomstę do nieba i natychmiastowe zmiany.Miejmy nadzieję że Kuratorium wreszcie zrobi wielki porządek podczas ferii województwa śląskiego

  26
  12
 39. do WŁADZY pisze:

  ja mam zasadnicze pytanie jak chciałem odrobić staż w naszej pięknej Gminie to zostałem potraktowany jak jakiś intruz a tu widzimy Pani Samek ma zatrudnioną swoją kochaną Córkę w szkole też tak bym chciał na miejscu praca w doborowym towarzystwie kto ma rodzinę w naszej gminie to nie zginie
  nie pozdrawiam Pani Marleno

  26
  7
  • Gustawa pisze:

   Gienia pisze:
   1 lutego 2019 o 22:02
   Umig Żarki i jednostki gminne to himalaje nepotyzmu…. Układy, układziki… To przemyślana strategia włodarza, trzymającego w ryzach głosy wyborcze?!

   33 4

   19
   3
  • Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

   Drogi doWladzy,
   bardzo mi przykro, że tak Cię potraktowano, jednak nie odpowiadam za zachowanie innych. Mam kompetencje i potrzebne wykształcenie do wykonywania mojego zawodu, więc nie ruszają mnie takie ataki. Nie zabrałam nikomu miejsca pracy, a kierunek, w jakim się kształciłam odpowiada profilom dzieci, z jakimi pracuję. Bardzo się cieszę, że widać więź między mną a mamą (użył Pan wobec mnie określenia “kochana”). Cóż, życzę powodzenia w kreowaniu swojej ścieżki kariery. Ja jednakowoż Pana pozdrawiam ?

   25
   20
  • czyżby to prawda była pisze:

   Elo pisze:
   3 lutego 2019 o 18:52
   Natomiast małżonek wice w przedszkolu

   24
   3
 40. KONKURS pisze:

  A CZY KONKURS BYŁ ŻEBY INNYM DAĆ SZANSĘ

  18
  7
 41. Kaja pisze:

  Haha konkurs, startuj śmiało…. Życzę powodzenia ?????

  21
  6
 42. Szkoleniowiec pisze:

  Buta pani Marleny Samek jest przerażająca.
  Takie myślenie mogły wykreować tylko nikczemne układy.
  W firmie dobrze zarządzanej nigdy mąż z żoną czy córka z matką nie mogą pracować tak by wzajemnie sobie podlegali.

  32
  20
 43. Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

  Szanowny Panie Szkoleniowcu,
  czy uważasz zatem, że kwalifikacje i kompetencje nie mają wpływu na ubieganie się o stanowisko pracy, jakie jest im adekwatne? Zapraszam na herbatę, możemy o tym podyskutować, ponieważ, jak widać, lubię polemikę. Ważne jednak, by dyskusja była na poziomie, a, niestety, argumentacja jaka przedstawiana jest w powyższych, śmiem twierdzić, jest śmieszna. Pragnę również nadmienić, Szanowny Panie Szkoleniowcu, że oczekuje się od nauczycieli wypowiedzi elokwentnych, co w moich wypowiedziach również jest spełnione. Dziw bierze, że żadne z dzieci, ani żaden z rodziców, z którymi współpracuję nie podziela Pana obiekcji na temat mojej osoby. I wie Pan co? To właśnie dobre samopoczucie dzieci i rodziców oraz efekty mojej pracy rekompensują mi takie sytuacje jak ta.
  Odwołując się natomiast do Pana przykładu dobrze prowadzonej firmy, uważam, że sukces takiej komórki leży przede wszystkim w wykwalifikowanych pracownikach, a nie koligacjach rodzinnych.
  Pozdrawiam serdecznie.
  PS. Proszę rozważyć spotkanie ze mną na żywo, chętnie rozwieję Pana wątpliwości.

  29
  25
  • Ktoś pisze:

   Witam ktoś zapytał na tym portalu czy odbył się konkurs aby dostać prace
   bo widzę Pani Marleno że daleko Pani do odpowiedzi
   jeszcze jedno czy Pani Tata pracuje w przedszkolu .

   24
   10
   • Marlena Samek - córka wicedyrektorki pisze:

    Szanowny Ktosiu,
    jaki konkurs? Na kogo? Na nauczyciela? Proszę zapoznać się z procedurami zatrudniania nauczycieli. Wszelkie etaty, jakie są wolne zgłasza się do kuratorium, na którego to stronie dostępne są informacje o wakatach i adresach placówek, w których można starać się o pracę.
    Na pytanie dotyczące zatrudnienia mojego taty odpowiedziałam pod innym komentarzem.

    27
    16
    • Helena pisze:

     Tak oczywiście oferty o wolnych stanowiskach pracy w placówkach są dostępne na stornie KO, ponieważ taki jest odgórny wymóg ministerialny, natomiast decyzję o zatrudnieniu podejmuje Dyrketor Szkoły a nie kuratorium. To dyrektor zatrudnia nauczyciela, prowadzi rozmowy kwalifikacyjne, Na dany wakat może być chętnych nieskończona ilość osób, ale to dyrektor spośród chętnych wybiera jednego na dane stanowisko.

     11
     4
 44. rODZICE pisze:

  Szanowni Państwo
  Może przejdźmy do merytorycznej dyskusji. Jako rodzice jesteśmy za utworzeniem drugiej szkoły.
  Argumenty:
  1. Konkurenacja na rynku edukacyjnym tylko może przynieść korzyści
  2. Unikniemy przeludnienia starej szkoły, poprawiając jej bezpeieczeństwo.
  3. Nowe placówki mają szanse, tak myślę, na nowe zarządzanie ( konkursy na dyrektorów)
  4. Rozładujemy napięcie społeczne w mieście.
  5. Damy szansę naszym dzieciom przjść spokojniej przez trudną reformę.
  6. Przygotujemy warunki dla dzieci porównywalne do tych w szkołach wiejskich. Tam jest komfort – małe klasy, cisza, bezpieczeństwo. Wtedy można bedzie porównywać wyniki nauczania.
  Kierujmy się dobrem dzieci, a nie nauczycieli czy dyrekcji szkół.
  Panie burmistrzu, prosimy o dobrą decyzję dla naszych dzieci.

  Rodzice

  27
  29
 45. Doda2 pisze:

  jest Pani jako nauczyciel bardzo arogancka i pyskata dlatego wiadomo czemu tak dużo dzieci jest przenoszonych do innych szkół Pani Marleno więcej pokory
  mnie by było wstyd dla ogółu pracować w tej samej szkole którą rządzi Pani mama czyli wszyscy wiedzą że to jest jedna wielka rodzinna firma za publiczne pieniądze

  19
  25
  • Też rodzic pisze:

   O czwartej nad ranem rodzice – to pewnie tata i mama. Spać nie mogli i pisanko układali? A w imieniu których jeszcze rodziców bo na pewno nie moim i mojego dziecka. Będzie tak w przypadku dwóch szkół jak w przypadku podziału na klasy w tej jednej szkole, awantura o przepisywanie dzieci. Może dwa budynki i podział na klasy. Małe dzieci osobne, starsze osobno. Tak będzie prościej i dla dzieci bezpieczniej. A Ci rodzice z posta wyżej to powinni rozładowywać napięcie – swoje własne a nie pleść w punktach nad ranem

   36
   9
   • Tak, rodzic! pisze:

    A może to właśnie ty jesteś nasłany? Dlaczego wydaje ci się że możesz przesądzać o edukacji moich dzieci? Rejonizacja z powodzeniem działa wszędzie! To logiczne rozwiązanie, bo dzieci powinny mieć do szkoły możliwie najbliżej. W takich szkołach nie ma też awantur z przepisywaniem, bo jest pula miejsc dla dzieci spoza rejonu. Małe dzieci osobno, starsze osobno? Czyli rodzeństwo w osobnych szkołach? A rodzic musi poświęcić 3 razy więcej czasu na dowiezienie dwójki, czy trójki dzieci do szkół niż gdyby mógł przywieźć do jednej? Bo powiedzmy szczerze, zrobienie pętli z centrum Żarek do SP na Częstochowskiej przed 8.00 zajmuje więcej czasu niż dojazd do Myszkowa!
    Wszystkie argumenty osoby podpisującej się jako “rODZICE” są spójne i logiczne, twoje są tylko emocjonalne!

    10
    24
    • Obserwator pisze:

     Wiem, kim jesteś! Nie przeginaj! Bo ujawnię Twoje pokrętne motywy, ciekawe co wtedy? Czy mają coś wspólnego z dobrem rodziców czy dzieci? Sam wiesz, ile!

     22
     5
     • ??? pisze:

      Jaki wtajemniczony – pula miejsc dla dzieci spoza rejonu? Ja tam nic takiego nie wiedziałam, nie znam się na tym. Widać, że wiesz co piszesz,tylko skąd? Nie do końca z Ciebie tylko rodzic. Chcesz coś ugrać!

      20
      10
     • Tak, rodzic! pisze:

      No dalej, ujawniaj, umieram z ciekawości!
      Do ???: A twoim zdaniem na jakiej podstawie żareckie dzieci są przyjmowane do myszkowskich szkół? Przemeldowują się?
      Nadal brak z waszej strony racjonalnych argumentów, nadal tylko emocje!

      8
      21
     • D...pa, a nie rodzic!! pisze:

      Gdybyś był pajacu rodzicem, to byś wiedział że do naszych klas dzieci się przepisują z Myszkowa i okolicy, co wcale mnie nie cieszy bo to nic dobrego takie przepisywanie. Nasze może jedno do Myszkowa poszło bo się rodzice tam wybudowali pajacu jeden!

      6
      4
   • Pranie mózgu pisze:

    Nie ma opcji podziału na kategorie wiekowe, mam Trójkę dzieci i nie ma mowy o kręceniu kilometrów z jednej szkoły do drugiej itp.
    Jeżeli ktoś ma jedno dziecko będzie super ale dwoje taka opcja odpada.
    Podzielić Żarki na dwie części i już.

    Bo np. dziecko czy będzie w pierwszej klasie czy w Ósmej to i tak dalej pójdzie do szkoły i teraz;
    Chyba lepiej mieć szkołę bliżej i jedną w ciągu lat8?
    Dzieci z Przewodziszowic do szkoły później będą musieli chodzić aż pod wysokie??
    To bez sensu bo szkole ma bliżej i tam powinien chodzić.

    4
    5
 46. Palacz pisze:

  Pani Marleno zauważyłem że pani pisze straszne głupoty. Przedszkolaków to pani może nabrać na takie brednie ale nie nas Żarczan.Pani ojciec to pracuje w przedszkolu ale jako porządkowy,palacz,pracownik techniczny a nie jako nauczyciel.Niech mi pani powie kto zatrudniłby pani ojca wtakim wieku jaki on miał gdy był zatrudniany ?Wie pani że ojcu się skończyła praca przy produkcji trumien i dzięki Bogu że pani mama awansowała na wicedyrektor szkoły podstawowej to po cichu pracę mężowi załatwiła.To co pisze pani o zatrudnianiu nauczycieli przez Kuratorium to pani w ogóle nie ma podstawoej wiedzy na ten temat.Patrząc na pani aroganckie zachowanie to w żadnym calu nie ustępuje pani swojej mamie.Niech się pani dokształci bo nauczycielowi nie wypada być ciemniakiem.Niech pani zachowa trochę skromności i pokory.

  27
  40
 47. TRUFEL pisze:

  Beka z ludzi co bladego pojęcia nie mają o oświacie 😀 Mam na myśli osoby komentujące, nie Panią Marlene i jej matkę. Wszyscy z was pracowali w szkole? Mają studia pedagogiczne? Nauczyciel nie może być arogancki? Macie racje do dzieci nie powinien, ale do takich rodziców? Naprawdę siedzę, jem popcorn, czytam i się was z śmieje. 😀

  52
  10
 48. wiktoria pisze:

  Jak mówi słynne przysłowie “nie oceniaj książki po okładce”. Ludzie są bezlitośni… W panującej na topie idealności brak jednak odpowiedniego zachowania. Jak można obrażać, wyśmiewać… Gdyby to tyczyło się każdego z osobna… wystawia się tu na pośmiewisko publiczne nauczyciela z wieloletnim stażem, fantastyczną osobę i dobrego dyrektora. Po co? A po to, żeby coś się działo. Takie koło fortuny Pana S. Takie to życie jest nudne, zima już za długa… Z tym, że to nie jest już śmieszne. Gdzie szacunek “redaktora”, który opisuje sprawę? Dając innym do zrozumienia, między wierszami jak bardzo źle myśli na temat Pani Samek. Wypadałoby się ugryźć w język. Jesteście niestety żmijami. A to jest w Żarkach zbędne. Chciałabym zobaczyć prawdziwą dziennikarską postawę, ale na próżno czekać.

  45
  16
 49. Szkoleniowiec pisze:

  Do Marlena Samek

  Tak. Uważam zatem, że kwalifikacje i kompetencje nie mają wpływu na ubieganie się o stanowisko pracy, jakie jest im adekwatne. Z zasady nie ma zatrudnianie blisko spokrewnionych pracowników w jednej jednostce.

  Dziękują bardzo za zaproszenie na herbatę jednak nie skorzystam. Jeżeli Pani znajdzie pracę mając w swoim mniemaniu z wysokie kwalifikacje i kompetencje w jednostce niezależnej od mamy chętnie skorzystam z zaproszenia.

  Najwyraźniej to co Panią śmieszy jest ogólnie przyjętą zasadą w korporacjach w których rządzą jasne reguły gry, a nie Karta Nauczyciela.

  18
  32
 50. BĄK pisze:

  Widzę pani Marleno Samek że daje pani na lekcjach dobry przykład dzieciom. Dokonuje pani wpisu o 8.06 czyli używa pani smartfonu przy dzieciach i tym samym nie wykonuje pani pracy nauczyciela.Jest pani rozpieszczonym bachorem bo mama jest wicedyrektorem i nic pani nikt nie może zrobić.Nie po to rodzice wysylają rodzice dzieci do szkoły publicznej żeby nauczyciele takiego pokroju jak pani olewały nauczanie dzieci.Niech już pani podczas lekcji nie używa więcej smartfona a uczy dzieci bo same marne osiągnięcia w tej szkole macie co pani mama jest derektorem od siedmiu boleści.Pani chyba wzięła przykład z kolejnej nauczycielki Piskorskiej bo ta to już całymi godzinami lekcyjnymi przesiaduje i penetruje internet na smartfonie. Piskorska praktycznie nie uczy a tylko pracę domową zadaje rodzicom.Nadmierne używanie telefonu i serfowanie w sieci to też jest nałóg.

  19
  41
 51. temida pisze:

  Po sądowej wygranej obecnie wójt gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak tak skomentowała wyrok: -„Dzisiejsze rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Częstochowie to dla mnie przysłowiowe „światełko w tunelu”, ciemnym tunelu przyzwolenia na hejt, mowę nienawiści, zwolnienia z jakiejkolwiek, choćby moralnej odpowiedzialności za słowo. W ostatnim roku wiele razy słyszałam, że „trzeba mieć grubą skórę jak się jest na świeczniku”. Zapewniam, że JA MAM GRUBĄ SKÓRĘ. Nie potrafię jednak przejść obojętnie wobec bezprecedensowych ataków i pomówień, które każdego dnia uderzają w ludzi, którzy pełnią służbę publiczną – radnych, urzędników, kierowników jednostek, a co najgorsze – SPOŁECZNIKÓW. „Moja” sprawa tak naprawdę jest sprawą wszystkich pomówionych, dotkniętych, uderzonych. Będę o nich walczyć. Bloger z Cisia z pewnością się odwoła. Wierząc w to, że „Temida jest ślepa” mam nadzieję, że sam sobie podniesie wymiar kary”

  33
  10
 52. Wół pisze:

  Ślepy to może jest burmistrz jak nie widzi co się dzieje wokoło.Ty temida to nie strasz a działaj.Temida internetu nie zablokujesz a ludzie muszą mieć swobodę wypowiedzi.Co ty tam pierdzielisz o Poraju.Tutaj temida są Żarki i nasze sprawy w tej gminie.Temida i nie strasz bo jeszcze ktoś się wystraszy.Z tego co przeczytałem to sędzia Dudek i Kaźmierczakowa to dobre koleżanki to w sądzie była podejrzewam jedna wielka mistyfikacja.Koleżanka koleżance nie zrobiła krzywdy a to że jedna była w todze to wiesz jakie są układy ciemna temido.

  13
  23
 53. ZAITERESOwany pisze:

  a czy w gminie tesz kupują na fakturę rajstopki i gmina za to płaci

  9
  19
 54. wiktoria pisze:

  Tyle się mówiło w ostatnim czasie o mowie nienawiści, że stop, że dość. Tutaj nie widać końca. Wręcz przeciwnie. Rajskie piekiełko.

  16
  10
 55. STANisław pl pisze:

  Tak oczywiście oferty o wolnych stanowiskach pracy w placówkach są dostępne na stornie KO, ponieważ taki jest odgórny wymóg ministerialny, natomiast decyzję o zatrudnieniu podejmuje Dyrektor Szkoły a nie kuratorium. To dyrektor zatrudnia nauczyciela, prowadzi rozmowy kwalifikacyjne, Na dany wakat może być chętnych nieskończona ilość osób, ale to dyrektor spośród chętnych wybiera jednego na dane

  13
  4
 56. POMOC Z INTERNETU pisze:

  Helena pisze:
  5 lutego 2019 o 14:15

  Tak oczywiście oferty o wolnych stanowiskach pracy w placówkach są dostępne na stornie KO, ponieważ taki jest odgórny wymóg ministerialny, natomiast decyzję o zatrudnieniu podejmuje Dyrketor Szkoły a nie kuratorium. To dyrektor zatrudnia nauczyciela, prowadzi rozmowy kwalifikacyjne, Na dany wakat może być chętnych nieskończona ilość osób, ale to dyrektor spośród chętnych wybiera jednego na dane stanowisko.

  13
  4
 57. Agata pisze:

  Za wszystko co się dzieje w szkole odpowiedzialny jest dyrektor.
  Pani Samek – mama miała oczy zawiązane i zapomniała, że młoda Samkowa ubiegająca się o pracę to jej córka.
  Tylko ludzie chorobliwie podejrzliwi mogą posądzać Panią dyr Samek o brak obiektywizmu przy zatrudnianiu nauczycieli.
  ,

  13
  10
  • Wyżyny elekwencji pisze:

   Weszła na wyżyny elokwencji i dała popis hejtu, teraz ręce zaciera z radości myśląc “ale dopier…oliłam”. A w niedzielę na sumę….ot żareckie kołtuny w natarciu.

   20
   3
   • analiza pisze:

    We wpisie Agaty widzę podszyte odrobiną złośliwości wypomnienie nepotyzmu w szkole i kolejne zdanie nacechowane ironicznie. Brak inwektyw i wulgaryzmów.
    Natomiast twój wpis wypominający (o, ironio!) rzekomy hejt, zawiera przekleństwo (nawet wykropkowane pozostaje przekleństwem) oraz wyzwisko w stronę żarczan chodzących do kościoła. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    9
    8
 58. CWANIAK pisze:

  Oj pani Marlena Samek córka wicedyrektor Samek Katarzyny to taki padalec nadzwyczajny i zieje jadem na odległość i ta jej parszywa buta i brak pokory ale to wszystko kiedyś mija i ląduje się na cztery łapy albo na grzbiecie.Pani Marleno niech się pani wreszcie opamięta bo się pani tak zachowuje jak dyrektor szkoły z Zawady Wyporska.Pani Marleno pani jest potrzebny zimny prysznic bo pani nie jest CARYCĄ.

  12
  12
 59. Neutralny pisze:

  Jeden trzy zdaniowy tekst Agaty i jakże różne interpretacje “Wyżyny elekwencji ” i Analizy.

  To jest różnica w rozumieniu tekstu czytanego – dwa przeciwne światy.
  Nie wspomnę o różnicy w słownictwie.

  5
  8
  • Kaczor pisze:

   Wyjdź z ukrycia cwaniaku!Porozmawiamy po męsku jak facet z facetem!Nie będziesz się znęcał nad niewinną dziewczyną PADALCU!!!!

   6
   8
   • Padalec pisze:

    Czy nie potrafisz wymyśleć ciekawszego pseudonimu?
    Ten pseudonim już był odmieniany przez wszystkie przypadki i się zużył,
    Skąd wiesz jakiej płci jest” Wyżyna elokwencji”

    6
    6
 60. poeta pisze:

  Żarki 2019

  Ni równina ni wyżyna
  tylko skały i choina
  taka gmina
  Szlęk redaktor ci docina
  Po co pisze ta gadzina
  taka gmina
  Sasiad gad cię upomina
  Smog do mordy ci się wrzyna
  taka gmina
  Skąd na targu wołowina
  Czy to czasem nie padlina
  taka gmina
  Nikt nie zajrzy dziś do młyna
  a tam budżet się nie spina
  taka gmina
  Ktoś w urzędzie się wypina
  PiS z uporem świat zaklina
  taka gmina
  Jaka hejtu ta przyczyna
  Oj zrezygnuj chłopie z klina
  taka gmina

  13
  4
 61. Padalec pisze:

  Ten wpis to jest szczyt twoich możliwości intelektualnych?

  3
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *