bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
Dziś i jutro ogólnopolskie działania „Prędkość”
16 lutego 2019 r. | 10:36
3

Dziś od wczesnych godzin porannych do niedzieli do godz. 22.00 śląscy policjanci prowadzić będą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi będą surowo karać kierowców przekraczających dozwolonej prędkości.

W trakcie akcji, która potrwa od godz. 6.00 w sobotę do 22:00 w niedzielę, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a także sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. Przypominamy o sankcjach wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym dotyczące prędkości. Nalezą do nich utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po wcześniejszej utracie uprawnień art. 180a Kodeksu Karnego: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. /KWP Katowice/3 odpowiedzi na “Dziś i jutro ogólnopolskie działania „Prędkość””

 1. Werty pisze:

  Nie prędkość jest przyczyną wielu wypadków a rozmowy przez telefon , i tu należy zwrócić uwagę a jest bardzo dużo rozmawiających nawet w autach z wbudowanymi telefonami do swobodnej rozmowy , kary za rozmowę powinny być bardzo wysokie włącznie zatrzymaniem prawa jazdy , a za przekroczenie prędkości o parę km pouczenie .

  10
  0
 2. Kapuś pisze:

  bruno nawet za kierownicą robi hejtowskie wpisy bo ma zleconą robotę przez czarnego pana.Kogo wtedy ukarać bruna czy czarnego pana

  11
  2
  • Zenek pisze:

   Bruno śmiga w czarnych okularach w czarnym samochodzie z fonem w ręku, czując się na naszej wsi jak prawie Boss z Pruszkowa…

   4
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *