bezchmurnie
16°
14°
poniedziałek
Reklama
Dziwne. SKO broni PPHU Polbut Marcina Podlejskiego
19 grudnia 2017 r. | 13:27
28

Prawdopodobnie sprawa faktur PPHU Polbut Marcin Podlejski będzie omawiania na wokandzie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Pierwszy raz Samorządowego Kolegium Odwoławcze w Częstochowie w sprawie mojej skarg dotyczących faktur, stanęło po stronie gminy. A chodzi o konkretne numery umów i faktur firmy PPHU Polbut Marcin Podlejski.

Według Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach, faktury tej firmy znajdują się w 175 segregatorach, które zawierają łącznie 435 500 pozycji. Sprawa faktur z PPHU Polbut Marcin Podlejski jest bardzo ciekawa, bowiem zajęła się nią Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Żarkach, która wystąpiła o te dokumenty. Na komisji rewizyjnej była również poruszana sprawa moich innych skarg do SKO w tym zakresie.

SKO w Częstochowie uznało, że nie wykazałem dostatecznego interesu publicznego, by Burmistrz musiał mi udostępniać wskazane dokumenty. Skarga na nieudostępnienie konkretnych dokumentów została niestety przegrana, a jej finał będzie miał pewnie miejsce w Sądzie. Mam nadzieję, że wpływu na decyzję SKO w Częstochowie nie miał brat Burmistrza, który jest Prezesem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie.

Poniżej decyzja SKO w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI28 odpowiedzi na “Dziwne. SKO broni PPHU Polbut Marcina Podlejskiego”

 1. Wyborca pisze:

  jak można nie udostępnić faktur firmy swojego chrześniaka?

  0
  0
 2. Marcin Labocha pisze:

  Wygląda na to, że ktoś miał na to wpływ. Nie.ozlise by to sko samo z siebie wydało taka decyzję

  0
  0
 3. Karpikkl pisze:

  Noto chrześnik się dorobił jak go może chrzestny wkopać tyle kadencji to rodzinka się dorobiła ma łeb do interesu i wuju w Warszawie to o czym tu pisać współczuje tym RADNYM co zatwierdzili wyjawnienie wszystkich faktur już po nich szkoda ciekawe co wymyślą Burmistrz i jego doradcy Jaworznik to oczko w głowie naszego Burmistrza .

  0
  0
 4. bruno pisze:

  Stanowczo za mało czerwonego w texcie zawsze było tak fajnie kolorowo.Co do treści same domysły zero stu procentowej wiadomości. Kolejne widly i powidly z pożywka dla stałych niezadowolonych.

  0
  0
 5. mowatrawa pisze:

  mnie to już nic nie zdziwi w tym kraju

  0
  0
 6. SĘDZIA pisze:

  Dobra to teraz kto mi wyjaśni co to za osoba mgr DOMINIK MOTYL kierownik biura SKO w Częstochowie ? Telefon do jego pracy w SKO to 34-3674028 ,bo mnie się wydaje że to syn pani MOTYL z gminy Żarki z referatu podatków, burmistrz Podlejski bardzo dba o panią MOTYL ,szczególnie nagrody i prace w komisjach to też za wynagrodzenie.

  0
  0
 7. kasjer pisze:

  ile podlejscy wydoili z kasy z gminy żarki przez tak wiele lat w fajny sposób łupiąc mieszkańców i to jeszcze chodzą do kościoła o fe aż mnie na wymioty bierze

  0
  0
 8. Agnieszka pisze:

  A ja powiem tak kazdy może startować na burmistrza potem wspierac rodzinę ale do tego trzeba miec łeb wiec proszę dajcie juz spokój panu burmistrzowi startujcie na jego miejsce pokazcie co potraficie ja dziękuję panu burmistrzowi za to co zrobil i robi dla Zarek Dziękuję bardzo

  0
  0
  • ZGRYWUS pisze:

   Agnieszka już tutaj nie mieszka-to fajna piosenka była.Twój wpis jest karygodny,bo dajesz przyzwolenie na korupcję,to chyba nie jesteś katoliczką bo siódme przykazanie znasz czy nie. Burmistrz POodlejski zrobił skok na kasę publicznych pieniędzy i goli tą kasę z układu przez już 15 lat. Ja się pytam co i jak kontroluje RIO czy to też taki układ jak SKO Częstochowa łącznie z SKO Warszawa ? Przecież wiemy że w RIO Katowice pracuje brat Księdza z Przybynowa, który mieszka a Żarkach Letnisko ,to pytam jeszcze raz czy RIO wie co kontroluje czy nie wie ? Bo przecież NIK to może tu wjechać dość szybko, tylko że tu już kontrola nie będzie taka sama jaka miała miejsce przy kontroli NIK ,gdzie był kontrolowany Klub Sportowy Zieloni Żarki ale to w tej materii ogromną wiedzę ma nasz Radny Powiatu GRABOWSKI tutaj ten Radny to kompentium wiedzy jak cały proceder działał w tym klubie ale wiadomo Brat Burmistrza POdlejskiego w Warszawie był i siła przebicia była. Teraz są inne czasy bo nawet teraz KOGUT z PIS-u ma problemy łącznie ze swoim synem ,bo nie byli święci i pieniądze jak dla wszystkich są magnesem i niszczą ludzi, wręcz zezwierzęcają.

   0
   0
 9. Marsjanin pisze:

  Urząd z Orłem na budynku w dobie komputerów ma problemy z odnalezieniem i przetworzeniem zaksięgowanych przez siebie faktur i to jest powód utrzymywania przedmiotowych dokumentów w tajemnicy. Teraz zrozumiałem celowość wprowadzenia JPK, tylko czy ten przepis dotyczy również Urzędów Państwowych i Samorządowych? I takie brednie uwiarygadnia następny Urząd z Orłem na ścianie. Może należy zatrudnić stażystkę z UP (bez kosztowo) i poszpera w tych archiwalnych segregatorach.

  0
  0
 10. Osa pisze:

  Gdzie ta korupcja gdzie dowody ?od miesięcy to tylko goloslowne gledzenie pod publiczkę.

  0
  0
  • MARUDA pisze:

   Osa,osa wy w tych Żarkach to wszyscy macie coś ze wzrokiem,może to spowodowane jest smogiem i macie podrażnienie spojówek i jeśli tobie jest jeszcze mało dowodów korupcji to myślę że tobie by i Rasputin nie dogodził ,taka ty cięta jesteś. Może ty czytasz bez zrozumienia a dalej to głucha jesteś ? Przeniknij w tłum jak NINJA to się wszystkiego dowiesz a nie siej ciemnoty wśród ludzi ,bo jak Smerfy tego nie kupiły to tym bardziej ludzie. Ty Osa to lepiej się bzykaj-czytaj lataj.

   0
   0
   • Osa pisze:

    Chlopczyku to gdzie te dowody bo ty z plotek i domysłów dowody robisz !!!!!widać że w życiu jakaś krzywda cię spotkała pewnie ktoś zabrał ci ukochanego pluszaka .

    0
    0
    • HARMONIUSZ pisze:

     Osa posluchaj ,miec talie osy to kazda kobieta by chciala miec ale tobie osa to w takie kraglosci to mozg wypuchl i zamias faldow na mozgu to ty masz mozg jak gladz gisowa na scianie tys po prostu glupia jest i pusta

     0
     0
 11. Zdzisław pisze:

  Oliwa sprawiedliwa i zawsze na wierzch WYPŁYWA

  0
  0
 12. Agnieszka pisze:

  Do pana Zgrywusa jestem mieszkanka Zarek nie jestem spokrewniona z p.burmistrzem nie pracuje w urzędzie jestem katoliczka .A pan wie jak powinien zachowac sie katolik?Chyba nie bo by pan nie bluznil przeci bliźniemu swemu.Proponuje niech pan startuje na burmistrza i pokarze na co pana stac.Życzę wesolych swiat dla pana jak również dla pana burmistrza.

  0
  0
 13. wiejska poetka pisze:

  Czystej wody nie zmąci nawet skrzek żab.

  0
  0
 14. MARUDA pisze:

  Jak ja nie cierpię Agnieszki,jakie ty głupoty wypisujesz,jedź ty do Korei Północnej i wielb wodza. Coś ty Agnieszka taka głupia jest ? Ja ci mówię też że siódme to nie kradnij i jeszcze jest też szanuj bliźniego swego jak siebie samego a obecny Burmistrz nie szanuje a niszczy a to może że nie doczytał katechizmu a na jeden z dowodów służy to jak zrobił przekręt twój Burmistrz w PPJ Złoty Potok,gdzie ludzi z pomysłem i planem zniszczyli-unieważnili konkurs,znaleźli kruczki prawne po to aby ich wyeliminować a potem w następnym konkursie posadzić na piedestale syna Burmistrza Karola Podlejskiego to weź Agnieszka weź ty nie pierd….l i się wyłącz. Agnieszka czy ty lubisz lody bo HARMONIUSZ pytał.

  0
  0
 15. wiejska poetka pisze:

  Polecam : Zbigniew HerbertPrzesłanie Pana Cogito

  /…../idź wyprostowany wsród tych co na kolanach
  wsród odwroconych plecami i obalonych w proch/…../

  ALE :
  /……/strzeż sie jednak dumy niepotrzebnej
  oglądaj w lustrze swa blazeńską twarz
  powtarzaj: zostalem powolany – czyż nie było lepszych?/…../

  0
  0
 16. kato starszy pisze:

  SEDZIA, gratulacje, rozgryzles uklad. Redaktorek od modelek topless i wy, weszacy wszedzie spiski. Moze ktos z was w koncu poda jeden paragraf z ktorego mialaby odpowiadac ktorakolwiek pomawiana przez was osoba. Do tej pory to tylko plucie i szczucie. Tacy jestescie sledczy, a mimo waszych wysilikow jeszcze ani jednego konkretnego zarzutu nie uslyszelismy, ani jednego przestepstwa. Dlatego plujcie tutaj, bo tylko tyle wam zostalo, wymachiwanie raczkami na jakims podrzednym portaliku o lokalnych teoriach spiskowych. Bawcie sie dobrze, ale wiedzcie ze Zarki nigdy nie zapomną jak miasto sie zmienilo podczas rzadow obecnego burmistrza, jak ludzie w calej Polsce kojarza to male miasteczko i duma napawa fakt, ze jest sie jego mieszkancem. Ze cos zaczyna nas okreslac oprocz tradycyjnej tutaj zawisci na ktorej grunt rzuca tutaj to ziarno zawisci redaktorek od modelek topless, tfu.

  0
  0
 17. Dariusz Szlęk pisze:

  ” kato starszy ” ,czemu ty tak się denerwujesz,wyluzuj i powoli wszystko a nie tak nagle. Uwierz mi ,że na wszystko przychodzi czas,dziwi mnie fakt że jak czytasz pewne dokumenty na tym portalu to ty nie rozumiesz co czytasz i idziesz w zaparte i bronisz a sam nie wiesz czego,robisz podobnie jak Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ty nie wiesz że Żarki zmieniły się ale tylko i wyłącznie dzięki pieniążkom z Unii -nie rozumiesz tego ? Żarki na zewnątrz się zmieniły ale nie szata zdobi człowieka a w środku Żarki są zepsute i jak to ty piszesz to Żarki w środku są ” tfu ” tutaj z tobą się zgodzę. Zobacz ile firm upadło a ile firm uciekło z Gminy Żarki do ościennych Gmin,zobacz jakie płacisz podatki wysokie w tej Gminie a w wielu podatkach jest drożej niż w Warszawie np. podatek od środków transportu to Żarki to są zdziercami ,zobacz jak drogo płacisz za wodę i ścieki,zobacz że jest piękne Gimnazjum w Żarkach a jest ono na czołowym miejscu w woj.ŚLĄSKIM pod względem pijaństwa,narkotyków i używek a Pani Dyrektor Janocha nie widzi problemu i powtarza jak mantre ,że jest dobrze a tam nawet dzieci nie umie upilnować na przerwach lekcyjnych i Sąd w Myszkowie w wyroku sądowym nie pozostawia suchej nitki na dyr. Janocha i tu mam pytanie do dyr.Oświaty Grabowskiego z UMiG Żarki i zarazem Radnego Powiatu Myszków jakie wyciągnął konsekwencje służbowe wobec Pani dyr. Janocha i będziemy o to pytać na Sesjach ,bądź też Komisji, bo wyroków sądowych trzeba przestrzegać i opinii Sądu też ale tutaj widzę że całą sytuację zaistniałą pod dywan zamieciono,zobacz że nawet w takim ferworze muzeów ,Nocy Rozmaitości nie ma w Żarkach Żłobka, Podlejski biega z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi i cały czas dostaje on medale i ordery a strażacy nie jeżdżą do pożarów,kulturze i sztuce też Podlejski urżnął łeb w Żarkach bo Podlejski wie że inteligencja i ludzie wykształceni są dla jego osoby nie wygodni to trzeba ich wyeliminować,to jest tylko część tego co do tej pory zniszczył Burmistrz Podlejski.

  0
  0
 18. Artur pisze:

  Nasz Burmistrz Klemens Podlejski , zrobił wszystko w Żarkach co się dało . ŻARKI wyglądają inaczej jak wyglądały , jest wielkim człowiekiem jak będzie startował na wyborach to będę na niego głosował .

  0
  0
  • HARMONIUSZ pisze:

   Burmistrz nie jest wielki tylko wysoki a to jest ewidentna roznica,masz racje ile mogl to zniszczyl Zarki. To nie burmistrz robi robote dla Zarek a sztab pracownikow kompetentnych w tych sprawach a pieniadze pochodza z unii pajacu jeden. burmistrz to nawet w dziedzinie prawa jest lewy a z wyksztalcenia jest prawnikiem to wez nie pitol glupot i mu nie schlebiaj,skad wiesz ze on bedzie startowal,cos jest jego poplecznikiem to musisz miec robote zalatwiona przez burmistza,sie ludzie za takie grosze sprzedaja,gdzie twoj honor pajacu.

   0
   0
 19. Agnieszka pisze:

  I ja też będę głosować na obecnego burmistrza czyli pana Podlejskiego.Harmoniuszu lodów nie lubię ale jak się ze mna spotkasz to nawet lody polubie .

  0
  0
 20. HARMONIUSZ pisze:

  AGNIESZKO oddaje się w twoje rece i jeszcze MARUDA chce sie dolaczyc,bedziemy tylko jesc lody,Agnieszko ale ty nie wiesz czy wieczny burmistrz bedzie startowal a moze sie podda i zrezygnuje albo cos innego mu nie pozwoli na start bo regulamin sie zmienil

  0
  0
 21. Agnieszka pisze:

  Panie Marudo i Harmoniuszu to kiedy umawiamy sie na te lody i gdzie moze Przystan Leśników?

  0
  0
 22. Smerfetka 2 pisze:

  Zalosny portal Harmoniusze i zgraja nieudacznikow weszacych wszedzie zal poprostu zal mi Was Dzieci Papy Smerfa …Pozdrawiam Smerfetka …p.s.Oddam glos na Naszego Burmistrza bo pieknie tu mamy za jego czasow Zarki sie duzo zmienily na lepsze …A wy juz stad idzcie bo nawet kupy i d…sie Wasza pseudo dziennikarska paplanina nie yrzyma zajmijcie sie Pudelkiem tam Was chetnie przyjma

  0
  0
 23. Agnieszka pisze:

  Panowie Harmoniuszu i Marudo po pierwsze nie mam możliwość spotkania się w tych godzinach bo jestem w pracy po drugie gmina Niegowa to cudowne wspomnienia mojego dziecinstwa po trzecie lody mozna zjeść również w Zarkach życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2018 i mniej wulgaryzmów wobec naszych politykow z pozdrowieniam-Agnieszka Bednarek.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *