bezchmurnie
16°
14°
poniedziałek
Reklama
Egzamin na kartę rowerową
03 czerwca 2019 r. | 09:59
1

Policjant z wydziału ruchu drogowego przeprowadził egzamin praktyczny na pierwsze "prawo jazdy" dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach. Była to doskonała okazja do promowania policyjnej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu".

Krótką prelekcją rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie z dziećmi przystępującymi do egzaminu na kartę rowerową. Zanim oficjalnie przystąpiono do testu praktycznego, aspirant Wojciech Widera w ramach policyjnej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu' przypomniał zasady bezpieczeństwa cyklisty na drodze. Przedstawił również elementy w jakie powinien być wyposażony każdy rower i przypomniał raz jeszcze podstawowe przepisy z zakresu ruchu drogowego.

Mundurowy apelował o bezpieczną jazdę rowerem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Kwestię ich bezpieczeństwa na drodze wyjaśnił w teorii. Aby nie być gołosłownym autentyczne przykłady i przypadki niestosowania się rowerzystów do przepisów,przybliżył wprost z "policyjnego notatnika". Następnie po wysłuchaniu krótkiego wykładu, młodzi cykliści pod czujnym okiem policjanta przystąpili do egzaminu na kartę rowerową z wiedzy praktycznej. Zanim jednak to się odbyło, każdy egzaminowany musiał wcześniej zdać trudny egzamin teoretyczny z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Po zaliczeniu pierwszego etapu, dzieci które zdały część teoretyczną właśnie dzisiaj mogły przystąpić do praktycznego sprawdzianu z umiejętności jazdy na rowerze, na specjalnie do tego przygotowanym torze. Dzisiejsza akcja dała najmłodszym użytkownikom dróg możliwość zdobycia ich pierwszych uprawnień do kierowania jednośladem. Spotkanie z młodzieżą nie ograniczyło się jednak tylko do przeprowadzenia egzaminu. Wizyta mundurowego w szkole była okazją do szerzenia wiedzy i promocji bezpiecznych postaw oraz uświadomienia zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Egzamin na kartę rowerową”

  1. Żarki pisze:

    Proszę o wizerunek i możliwość głosowania na p Grabowskiego

    2
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *