zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
Wiele “fuch” radnej Lidii Kowackiej
28 lutego 2018 r. | 11:21
30

56-letnia Lidia Kowacka to niezwykle zapracowana radna Rady Miejskiej w Żarkach. Kowacka jest przewodniczącą komisji rewizyjnej. Służbowo pracuje jako położna w SP ZOZ w Myszkowie, do tego na umowy zlecenia "dorabia" w dwóch innych firmach w Krakowie i Lublińcu.

Mimo tylko "fuch", Kowacka nie ma żadnych oszczędności. Posiada za to na współwłasność dom o powierzchni 100m2 i wartości 170 000 zł. Ma też dwie działki budowlane o wartości 120 000 zł i gospodarstwo rolne, na którym w ubiegłym roku zarobiła 2270,42 zł.

Jako radna w roku, za który składała oświadczenie majątkowe, złożyła JEDEN WNIOSEK, za co pobrała 15 540 zł diety. Z tytułu zatrudnienia otrzymała 40 029,21 zł, a z umów zlecenia 7964,63 zł. Jej roczna "wypłata" to 65 804,26 zł.

Oświadczenie majątkowe radnej Kowackiej znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Wiele “fuch” radnej Lidii Kowackiej”

 1. Baska pisze:

  Mały zazdrosny, nieszczęśliwy. Zyje z jednej fuchy w wielu gminach. Zgadnijcie o kim mowa?

  0
  1
 2. Marcin Labocha pisze:

  Co za dużo to nie zdrowo.

  1
  0
 3. stały czytelnik pisze:

  Ja tutaj widzę tylko informację jawną. Każda osoba startująca na radnego zdaje sobie sprawę z konieczności opublikowania takiego oświadczenia majątkowego. Pytanie czy jest to właściwe czy nie. Moim zdaniem nie. Od sprawdzania przeróżnych kantów mamy dużo służb. Gdyby właściciel tego portalu podał temperaturę powietrza, niektórzy również przypuściliby na Niego szturm.

  1
  0
 4. bruno pisze:

  Co to ku….. za kraj ze jeśli się komuś chce pracować to zaraz jest atakowany w większości przez zwykłych nierobów.

  0
  1
 5. Wyborca pisze:

  Brawo bruno

  0
  1
 6. Żarki pisze:

  Najlepszą obroną jest atak, i z tak absurdalnego znaczenia nasza gmina wychodzi przed szereg -chyba już w tej chwili boją się włąsnego cienia, a czego możemy dopiero spodziewać się przed wyborami dopiero będzie GALIMATIAS

  1
  0
 7. Żarki pisze:

  Staty czytelnik -miał prawo wyrazić swoje zdanie ,nie wiem o co biega?

  2
  0
 8. stały czytelnik pisze:

  Miałem na myśli szkodliwy moim zdaniem prawny przymus składania oświadczenia majątkowego. Przepis ten zniechęca wielu wartościowych ludzi do udzielania się w polityce nawet na lokalnym szczeblu. Do wyłapywania szwindli Państwo ma rozbudowany aparat. W świetle obowiązującego prawa zamieszczanie oświadczeń na tym portalu jest ok.

  1
  0
 9. bruno pisze:

  Jeszcze jedna mam prosbe skierowana do mocodawcow tego pseudo dziennikarza.Prosze wyjasnic waszemu czlowiekowi na fuszce jaka jest roznica, wlasnie pomiedzy fuszka a praca na etacie.Bo sie strasznie gubi w tym co pisze ,mysle ze brak mu wiedzy w tym temacie.A jak jeden sie juz gubil w tym co mowil i czytal to zle skoczyl. Mysle ze wy mocodawcy jestescie na etatach bo jakos trzeba zarabiac na oplacanie tego biegacza wiedz wiecie jak to odroznic , wiedz mu to wyjasnicie nim sie calkiem skompromituje.

  0
  1
 10. Żarki pisze:

  Podzielam Pana opinię ! Nie zgadzam się ze stwierdzeniem- do wyłapywania szwindli Państwo ma rozbudowany aparat .Nasze prawo przyzwala na korupcyjne działania, interpretacja naszego prawa zezwala przepisy naginać pod potrzeby Kombinatorów

  0
  0
 11. Żarki pisze:

  Podzielam Pana opinię ! Nie zgadzam się ze stwierdzeniem- do wyłapywania szwindli Państwo ma rozbudowany aparat .Nasze prawo przyzwala na korupcyjne działania, interpretacja naszego prawa zezwala przepisy naginać pod potrzeby Kombinatorów . My zwykli mieszkańcy widzimy to bezprawie

  0
  0
 12. Sabina pisze:

  Mam pytanie, czy ktoś z was wie za które sprawy rady gminnej radna Kowacka odpowiada?
  Jestem ciekawa jakie zadania rada gminna dała naszej radnej.

  1
  0
 13. Żarki pisze:

  19,55. Bardzo dziwny wpis Bruna -czy ktoś może to przetłumaczyć ? To już jakieś grożby ,insynuacje ?

  0
  0
 14. wiesniaczek pisze:

  Cały ten portal to jedna wielka insynuacja .A wiedza większosci piszących jet grożna dla mieszkańców gminy tej.

  0
  0
 15. Gocha pisze:

  Radna Kowacka jest przewodniczącą komisji rewizyjnej w naszej radzie.
  Sabino ona jest od rewizji tego co sie robi w gmine
  znaczy to kontroli wszystkich rzeczy co gmina zrobiła albo miała zrobić .

  0
  1
 16. Jędrek pisze:

  To w Rankingu powinna być zaznaczona jako przewodnicząca Widać ,żę za tą funkcję ma więcej płaconę niź inni Radni

  1
  0
 17. Jędrek pisze:

  Jeżeli jest Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej to powinna wiedzieć dużo ,ta Sesja z tymi segratorami to była komedia Pan burmistrz jest prawnikiem, pracownicy wiedzą że każda umowa, każda faktura musi być opisana perfekcyjnie,aby się nikt nie mógł doczepić, w urzędzie do oficjalnych dokumentów .Jedynie śledczy do afer gospodarczych mogliby stwierdzić co się dzieje niepokojącego np w tym Urzędzie ,albo postawić zarzuty. Te segregatory na tej Sesji to było pokazanie w jak doskonałym mechaniżmi działa ten. UMGI Żarki .Wszystko od lat robione jest na pokaz

  1
  0
 18. Krychmi pisze:

  No właśnie gdzie jest protokół z kontroli faktur z tych segregatorów.
  Ciekawiło mnie co tam znaleziono w nich było ich tak dużo.
  Szukałam go na oficjalnej stronie i nie mogłam znaleźć . Może ktoś powiedzieć jak go znaleźć?

  0
  0
 19. Banduch pisze:

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Jeszcze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  1
 20. Adrian pisze:

  Stwierdzenie „sięgnął dna” artykułu byłoby nader komplementem. Osoba która uczciwie pracuje na kilku etatach aby zapewnić rodzinie godny byt jest szkalowana przez nierobów i nieudaczników którzy chcą zaistnieć poprzez tworzenie „uczciwych oraz rzetelnych informacji”. Następnie kolejna zgraja bezmózgów czytających te brednie rozdrabnia je na drobne dając pożywkę oraz nadzieje na koryto w przyszłych wyborach dla ludzi tworzących ten portal. 65 tys. zł. to po rocznej pracy na kilku stanowiskach raczej ponury żart niż powód do zadowolenia. Próba kreowania rzetelnego dziennikarstwa mającego na celu wywołanie niepotrzebnego zamętu w tym wypadku wyszła bardzo miznernie. Oceniając innych zastanowcie się wcześniej nad sobą aby nie wyjść przed lustrem na cynika.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *