pochmurnie
25°
24°
wtorek
Reklama
UMiG
Gmina dostała pieniądze na remont basenu!
04 kwietnia 2019 r. | 12:11
1

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach poinformował, że gmina otrzymała dotację na rewitalizację niecki basenowej w Żarkach oraz terenu przyległego. Gmina otrzymała aż 2 531 284,50 zł i dołoży tylko 133 225,50 zł.

Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu, będzie wykonana w formie wanny z betonu pogrążonej w terenie wokół której zaprojektowano deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik głębokości 50cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem. W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody.

Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem, będzie liczył 44 miejsca postojowe – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Ponadto wykonane zostanie oświetlenie terenu kąpieliska. /UMiG/Jedna odpowiedź do “Gmina dostała pieniądze na remont basenu!”

  1. bruno pisze:

    dobra wiadomosc dla mieszkanców to oczywiscie bez podpisu redaktorka heheheh

    3
    8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *