zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
Gmina ma już blisko 8 mln zł deficytu! Będzie kolejny kredyt!
16 marca 2018 r. | 12:28
16

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach radni podjęli uchwałę dotyczącą zmian w budżecie gminy na 2018 rok. Radni dokonali zmniejszenia dochodów gminy o 2 471 213,68 zł oraz zwiększenia wydatków o kwotę 1 199 472,56 zł, która zostanie pokryta nowym kredytem bądź pożyczką. Łączny deficyt budżetowy gminy w 2018 roku wzrósł do 7 902 288,02 zł.

Szczegóły poznacie w uchwale poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Gmina ma już blisko 8 mln zł deficytu! Będzie kolejny kredyt!”

 1. Jaro pisze:

  W tamtym roku też miał być kredyt z tego co pamiętam, plan jest po to żeby go zmieniać. To co naprawdę niepokoi, to zmiejszona subwencja na oświatę o pół miliona, cuiekawe dlaczego, przecież szumnie zapowiadane podwyżki dla nauczycieli miały być. Chyba że dobra zmiana zaplanowała podwyżki a gmina ma zapłacić ze swoich środków. Bo tak to póki co po tych zmianach budżetu wygląda.

  0
  0
  • jedynka pisze:

   Mój radny w tamtym roku muwił,że ponad 0,5 mlnzł zwienszkono pieniandze na nauczycieli tera już brakuje poł miliona czyli jak dobrze licze to już okragła banka tszeba wzionsc poyzczke na pensje dla n auczycieli a jeszcze dobra zmiana chciała 2 podstawuwki w żarkach

   0
   0
   • Agnieszka pisze:

    Widzisz gdyby były dwie podstawówki być może lepiej nauczyciele by uczyli.Bo czytając twoją wypowiedź to ciebie jednak ortografii nie nauczyli. A czy naszym nauczycielą należą się podwyżki? Kiedy większość dzieci i tak musi chodzić na korepetycje?

    0
    0
 2. Marcin Labocha pisze:

  Ciekawe ile jeszcze w tym roku będzie kredytów.

  0
  0
  • bruno pisze:

   Widzisz gmina ma możliwości kredytowe a tobie pewnie tylko chwilówki zostają w możliwościach finansowych .?

   0
   0
 3. Uczeń pisze:

  Jaro wkep w gogle i poczytaj

  Z takim pensum szkoła zginie

  uczeń

  0
  0
 4. Wyborca pisze:

  do wyborów to będzie pewnie z 10 baniek

  0
  0
 5. Wasz znajomy pisze:

  jaro dla nauczycieli za przekazanie wiedzy powinno się połowę pensji zabrać na korki dla dzieci ,bo jest przykład ”jedynki” jak zauwrzyła Agnieszka.O i najlepsze rady Labochy.

  0
  0
 6. Woźny pisze:

  Proszę o informację ilu nauczycieli zrezygnowało z pracy ze względu na złe warunki finansowe, ile jest wakatów w szkołach podległych gminie? Przecież zwierze zmienia barłóg gdy przestaje być wygodny. Ilu nauczycieli zostało zwolnionych za byle jakie nauczanie? Jeżeli nie dostanę informacji o wakatach, absencji chorobowej nauczycieli i będę czytał wpisy z takimi bykami to znaczy że dobra zmiana jeszcze za słabo dobrała się do nauczycieli. Do zabrania są jeszcze 13-stki, roczny urlop na podratowanie zdrowia itp. Nauczyciele nawet pracują w domu przy własnej żarówce!!!!! Proponuję 18 godzinny tydzień pracy dydaktycznej a pozostałe 22 godziny na dyżur w szkole i porządne przygotowanie się do lekcji. Czy w szkołach żareckich nie ma wolnego krzesła dla nauczyciela by nie musiał uczyć się w domu?

  0
  0
 7. Wasz znajomy pisze:

  Dawniej nauczyciel wiadomości przekazywał z głowy a nie kazał przepisywać z książki ,a oceny dawał za mające wiedze przez ucznia a nie przez ..statut społ. rodziców… Przeciesz jest wiele lżejszych 60 godz tygodniowo zawodów w budownictwie ,transporcie,handlu itd zapomną o chorobowym urlopach wol sobotach i niedzielach za mniejsze pieniądze niż w szkolnictwie.

  0
  0
 8. Woźny pisze:

  Czy odpowiedzi na pytania zadane w poprzednim moim wpisie są tajne? Czy jest to informacja jawna i Pan dyrektor dyrektorów Grabowski może wykazać się i poinformować społeczeństwo min. o trudnościach z obsadą wakatów w szkołach podstawowych i gimnazjum?

  0
  0
 9. Banduch pisze:

  Szawle Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?

  „Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych,
  nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,
  lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
  Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie,
  a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.”
  Ps 1. 1-3

  0
  0
 10. Woźny pisze:

  Biblia jest w każdym domu, twoje cytaty byłyby atrakcyjne w Średniowieczu. Ale jak nie masz nic do powiedzenia, a koniecznie chcesz zaistnieć to lepsze cytaty z Bibli od ględzenia bez sensu.

  0
  0
 11. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *