zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
wtorek
Reklama
Gmina ma trudną sytuację finansową. Rada podniosła wynagrodzenie burmistrza do 19 470 zł miesięcznie!
26 listopada 2021 r. | 09:00
15

Gdyby gmina Żarki miała dobrą sytuację finansową, nie widziałbym sprzeciwu. Ale Burmistrz Klemens Podlejski podkreśla, że ciągle brakuje pieniędzy, że sytuacja finansowa gminy Żarki jest zła. Co w takim wypadku robi Rada Miejska w Żarkach? Maksymalnie podnosi sobie diety, a burmistrzowi wynagrodzenie.

Klemens Podlejski od 1 sierpnia 2021 roku, po wczorajszej decyzji rady, z wyrównaniem do dziś, otrzymywać będzie miesięcznie 19 470 zł. I to trzynaście razy w roku! Rocznie Podlejski zarobi 253 110 zł. Do tej pory Podlejski miesięcznie zarabiał 10 180 zł.

Na nowe wynagrodzenie burmistrza składa się:
wynagrodzenie zasadnicze - 10 250 zł
dodatek funkcyjny - 3150 zł
dodatek specjalny - 4020 zł
dodatek za wieloletnią pracę - 2050 zł

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Gmina ma trudną sytuację finansową. Rada podniosła wynagrodzenie burmistrza do 19 470 zł miesięcznie!”

 1. krzyś pisze:

  o k……… to już jest złodziejstwo w biały dzień

  30
  2
 2. CBA pisze:

  Tu potrzebna jest kontrola. Wypier…… ć to zakłamane towarzystwo. Na komisji się kur… wstrzymują a na sesji głosują za Pompa, Zamora, Szczepanek. Za pieniądze dali by pociąć nst Radoszowa jeszcze jej mało, Nowakowa to jest dopiero zakłamana baba, Świerdza robi co chce, Rarok mdło mu myjni, i domów, Hamerla ogro turystyka po znajomości też mało, Bernacka sssa i sssa a kasy gminy działki, agroturystyka i fundusze, a ten cały Podlejski z tą świtą do wypier……..,

  51
  4
 3. CBŚ pisze:

  Ale ŚWINIE
  Normalnie szok
  Kurestwo i tyle

  30
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Trzeba się pozbyć tych darmozjadów, radni z pracy społecznej zrobili dochód podstawowy. Nowak i inni emeryci jaki macie dochód utracony? Złodziejska banda

   26
   2
 4. Obserwatore pisze:

  Nie podniosą ręki to nic nie ugrają ???? Szacun dla Maćka i Darka.

  24
  3
 5. Jozek pisze:

  Obłuda a nie szacun dla tych dwóch Panów tak najlepiej odpowiedzialności nie brać na siebie ,ale pieniądze jak najbardziej się należą

  16
  9
  • Stasia pisze:

   Ty to się w łeb uderz cwelu. Maciej i Darek to równi goście dletego tak w oczy kole. Reszta to dziady i patałachy. Świńskie ryje od koryta, ciężko odejść. Zadrosc to straszna rzecz. Ale po prostu trzeba jaja.

   13
   6
  • Runo pisze:

   Najlepsze ze on to nawet nie chciał tej podwyżki. To ten zły pis. A uchwale to podpisała sekretarka

   3
   1
 6. gośc pisze:

  im się to po prostu należy

  17
  1
 7. Mieszkaniec pisze:

  Jak wam państwo samorządowcy nie wstyd. Jak możecie z podniesioną głową chodzić wśród mieszkańców gminy. Kiedy dziś wszystko drożeje, kiedy chodzimy po ciemnych ulicach( na targowicy oświetlenie jest całą dobę) szok!!!!!

  28
  3
 8. Nauczycielka pisze:

  Nie pozbędziemy się ich bo połowa rodzin a więc duza część gminy pracuje w urzędzie lub jednostkach mu podległych. Szkoły i przedszkola, wodociągi. Muzeum. Kolesiostwo. Wy zobaczcie na połowę nauczycieli w Żarkach. Matki byłe pracownice urzędów mopsów albo radne byłe albo obecne. Ojcowie podobnie. Burmistrza syn w urzędzie. Vice burmistrza zona w urzędzie. To samo w szkołach i przedszkolu. Rodziny pracują. A takich przykładów można wiele dawać. Dlatego on zawsze będzie wygrywał dopóki będzie kandydował. Przed wyborami nam w przedszkolu wpajano, że jak wygra pani Jasińska to będzie zwalniała a jak pan Podlejski to nie. Więc sami rozumiecie. Za dużo osób jest od niego zależnych. Jedyna nadzieją że w końcu odejdzie po tej kadencji.

  19
  0
 9. CBŚ pisze:

  A może coś innego rozwiąże ten DURNY CIĄG NASTĘPSTW BARBARZYŃCY

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *