zachmurzenie duże
17°
14°
niedziela
Reklama
Gmina nie dostanie blisko 350 tys. zł dofinansowania
02 lipca 2019 r. | 09:14
15

Urząd Marszałkowski w Katowicach rozstrzygnął konkurs dla Poddziałania 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno - zawodowego społeczności lokalnych –wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie, Osi priorytetowej IX Włączenie społeczne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W konkursie tym wystartowała gmina Żarki z projektem "Nasza szansa! aktywizacja społeczności lokalnej w Gminie Żarki". Gmina chciała pozyskać dofinansowanie w wysokości 347 593,12 zł.

Niestety, napisany przez gminę projekt zajął trzynaste, przedostatnie miejsce i został oceniony negatywnie. Dofinansowanie otrzymało 11. najwyżej ocenionych projektów.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Gmina nie dostanie blisko 350 tys. zł dofinansowania”

 1. Sędzia pisze:

  To Podlejskiemu zabiorą medal wzorowego samorządowca ?

  17
  3
 2. Ninna pisze:

  Szkoda? Jednak jak mieliśmy swojego człowieka czyli panią Jasińską, projekty mimo kontrowersji… były wyżej oceniane…

  19
  4
 3. Banaszczyk pisze:

  To co robi w gminie Żarki ta cała komórka od innowacyjności gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych ? Czyli tak samo jak z Zielonymi Żarki że jak się pod stołem nie załatwi to nie ma nic. Gmina Żarki bierze z dofinansowań to co zostaje że inne samorządy już nie chcą takich projektów a w walce o coś konkretnego przegrywają.

  19
  4
  • Krzysztof pisze:

   A Zieloni Żarki to juz zeszly na psy my rodzice placimy czesne co miesiac.Nasze chlopaki staraja sie zdobywaja wysokie miejsca a pan Prezes po prostu ich olal choćby jakis dyplom dla nich zakupil.Zrobil piknik chwala mu za to ale po jednej kielbasce i wodzie to dzieci z klubu mogły by dostać,ciekawe gdzie poszly pieniadze ze sprzedaży?Oj prezesie pomaga pan przydupasa pana burmistrza którzy przyszli na trening po zaproszenie a ani złotówki nie wplacili .

   10
   0
   • Mieszkaniec 1 pisze:

    Piknik jest robiony z pieniędzy od sponsorów A jak widać nie bardzo zarządowi zależy na chwaleniu się sukcesami młodych piłkarzy bo musieli by także pisać o srogich porażkach seniorów, a tak jest cicho i kasę mają Ci co mają mieć bo tu nie chodzi o to by zrobić coś żeby wyniki poszly w świat tylko o to żeby fajne posady niektóre osoby miały za całkiem spore pieniądze

    6
    0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Czy aktywizacja społeczności lokalnej w Gminie Żarki jest na rękę rządzącym?

  Im ludzie ciemniejsi i mniej zaangażowani tym lepiej dla rządzących.

  Nie martwmy się wszystko idzie zgodnie z planem.

  Za cztery lata będziemy czytać o geniuszu Podlejskiego i wielkiej przepaści poza nim reszty mieszkańców, czyli wielkiej ciemnocie społeczności lokalnej.

  Życzę wszystkim dobrego samopoczucia.

  16
  2
  • oświecony pisze:

   Masz rację Mieszkańcu, rządzącym bardzo zależy żeby żarcznie byli bierni i ciemni. Kultura i oświata w Żarkach leży i kwiczy i większość tego wydaje się nie zauważać, czyli się udało! Nawet Dni Żarek zostały naturalnie uśmiercone po tylu latach! Najpierw się serwowało ludziom chłam, mieszkańcy zaczeli jeździć tam gdzie ciekawiej, więc powiedzieli, że nie ma zainteresowania. Żarczanie się mają nie spotykać, nie wymieniać poglądów, nie mówić co im się nie podoba, a festyn to okazja gdzie ludzie mogą się spotkać, więc trzeba zlikwidować!

   19
   2
   • Szpila pisze:

    Burmistrz zarabia na śmieciach prawie 300 tysięcy złotych rocznie i zlikwidował coś takiego jak Dni Żarek gdzie notabene Żarki były prekursorem takiej imprezy w naszej okolicy. Oj mści się , mści się jak tylko może i nikt nie protestuje.

    15
    1
 5. Znawca pisze:

  Jak lubisz się festynować to polecam Kotowice.Tam festyn co 2 miesiące.

  11
  3
 6. Julka pisze:

  Spada wydajność i skuteczność pracy naczelnej żebraczki gminnej Małgorzaty Wierzbickiej.

  Może jakiś kurs doszkalający lub działeczka Panie Burmistrzu?

  Pora pracownika zmotywować do większej efektywności.

  17
  1
 7. Demokracja pisze:

  I w ten sposób powstaje nowa szlachta. Z bezdomnej do posiadacza kamienic.

  10
  0
 8. Lutka pisze:

  To PAN burmistrz na smieciach zarabia taka!fortune -to my mieszkancy gm.Zarki -cichociemni mieszkancy pozwalamy na to.

  8
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *