zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
fot. UMiG w Żarkach
Gościniec Zaklasztorze syna Burmistrza Klemensa Podlejskiego został oficjalnie otwarty!
17 lipca 2020 r. | 11:51
18

Doskonałe informacje napłynęły do nas z oficjalnej strony urzędu miasta i gminy w Żarkach. Inwestycja pn. Gościniec Zaklasztorze przy ulicy Serwina 20 w Żarkach została już oddana do użytku i zaprasza wszystkich chętnych do wynajmowania pokoi.

Inwestorem tego obiektu jest syn Burmistrza Klemensa Podlejskiego - Karol Podlejski, który w 2017 roku otrzymał środki na tę inwestycję w wysokości 300 000 zł m.in. z Partnerstwa Północnej Jury. W 2017 roku członkiem PPJ, oprócz Miasta i Gminy Żarki był Klemens Podlejski.

Według listy rankingowej PPJ z 2018 roku, Karol Podlejski miał otrzymać również 150 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej w sektorze rybackim polegającej na wynajmie pokoi gościnnych w budynku noclegowym Gościniec Zaklasztorze w Żarkach. Łącznie Karol Podlejski na swoją inwestycję i działalność miał otrzymać z PPJ 450 000 zł.

Dzięki inwestycji Karola Podlejskiego, droga przy której znajduje się budynek syna burmistrza, zyskała nową nawierzchnię.

Poniżej kilka zdjęć ze strony urzędu.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. UMiG w Żarkach

fot. UMiG w Żarkach

fot. UMiG w Żarkach

fot. UMiG w Żarkach

fot. UMiG w Żarkach

fot. UMiG w Żarkach18 odpowiedzi na “Gościniec Zaklasztorze syna Burmistrza Klemensa Podlejskiego został oficjalnie otwarty!”

 1. xyz pisze:

  Klasztor Paulinów w Leśniowie zamknięty z powodu koronowirusa, a co z ludżmi,którzy się tam modlili ?Dlaczego nie ma na stronach Żarek ani pana żadnego ostrzeżenia?Dopiero co był przekaz ,że osoby ,które przeszły tą chorobę teraz wracają z bardzo chorymi narządami wewnętrznymi a wcześniej nie miały problemów!

  18
  3
 2. Jadzia pisze:

  A kto się przejmuje zwykłymi zjadaczami chleba ? Dlaczego mieszkańcy nie zostali poinformowaniu o zagrożeniu ? żeby nie było paniki ? Wybrani będą pracowali zdalnie, pójdą na L-4 ,urlopy? co z mieszkańcami i turystami ? czy wiedzą co jest ? czy będą zachowywać się bezpiecznie ?

  11
  2
 3. Ted pisze:

  Tatuś jak pomógł to widać gołym okiem
  (bez znajomości nic się prawie nie da zrobić)
  Życzę powodzenia.

  21
  2
 4. Obserwator pisze:

  A wszyscy zastanawiali się nad kosztami placów zabaw ,a tu w ramach tego powstał jeszcze jeden.

  24
  2
 5. xyz pisze:

  Obserwator, Zanim kogoś oskarżysz ,zastanów się czy masz na to dowód ,czy to tylko wymysł w twojej głowie!!!Nie sądz kogoś według siebie!!!

  6
  8
 6. xyz pisze:

  Obserwator. W twojej chorej patologicznej głowie !!!Mózg ci już dokładnie zeżarło!!!!

  5
  6
 7. Rybak pisze:

  To jest szpital czy pokoje do wynajęcia

  15
  0
 8. bruno pisze:

  brak słow co do inteligecji wiekszosci tu piszacych !!!!!to jakas masakra

  2
  15
 9. Werty pisze:

  Ciekawy jestem czy wszystkie pozyskane pieniądze są zgodne z prawem bo nie każdy może dostać , ale jak się ma takiego tatusia to i NIK tu nic nie znajdzie .

  13
  0
 10. johnny pisze:

  Wirus-świrus. Proszę nie panikować, nie jesst on tak “zabójczy” jak się go przedstawia. Kwestia kwarantanny jedynie, która jest upierdliwa.

  3
  3
 11. starszy referent skarbowy pisze:

  To Karolek musiał trafić szóstkę w lotto przy takich inwestycjach.

  14
  0
 12. Naiwny pisze:

  Dotacje z niby Eurokołchozu na takie inwestycje nie pokrywają zazwyczaj 100% wydatków . Inwestor powinien mieć wkład własny. Czy odpowiednie urzędy sprawdziły z jakich źródeł pochodził wkład własny?

  Budynek przypomina najwyraźniej dom jednorodzinny niż obiekt mogący utrzymać się ekonomicznie z działalności turystycznej. Po kilku latach stanie się pomnikiem upamiętniającym prawie 30- to letnie służenie społeczeństwu przez tatusia . Syn będzie posiadaczem ładnego domu zbudowanego z dotacji na rybołówstwo w Żarkach, gdzie nikt nie widział zbiornika wodnego a tym bardziej ryb. Bezczelność Podlejskiego i całego towarzystwa z komisji przyznającej dotację 150 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej w sektorze rybackim polegającej na wynajmie pokoi gościnnych jest szczytem bezczelności i kompletnego upadku moralnego. Do tego prowadzi odwieczne przymierze ołtarza z tronem.

  “Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
  Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój.
  Z drugiej strony, im wyższy jest stopień mego rozwoju moralnego, tym więcej nakazuje mi w tym względzie sama miłość własna.”
  Roman Dmowski, Myśli nowoczesnego Polaka

  10
  0
 13. Obserwator pisze:

  Kolego “Naiwny” nie krytykuj jak nie wiesz ,On w tym domu ma akwarium ,czyli z gospodarką rybacka jest związek więc dotacja uzasadniona.

  6
  0
 14. Obserwator pisze:

  Ciekawe czy “xyz’ to młody czy stary Podlejski.

  4
  0
 15. Mieszkaniec Żarek pisze:

  Do ‘Obserwator” .Wszystko jedno czy młody czy stary -ta sama patologia.

  6
  0
 16. Wyborca pisze:

  Projekt tej wilii chyba zerżnięty z Rancza .

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *