pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Hejt i mowa nienawiści tematem przewodnim spotkania z młodzieżą w Żarkach
16 lutego 2024 r. | 10:45
2

Policjanci z Myszkowa przeprowadzili prelekcję dla młodzieży Szkoły Podstawowej w Żarkach. Tematem spotkania był hejt i mowa nienawiści.

Tym razem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach. W trakcie prelekcji starszy sierżant Mateusz Baran przedstawił informacje dotyczące internetowej mowy nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje hejtu, jakie konsekwencje karne grożą za tego typu przestępstwa oraz jak radzić sobie z mową nienawiści.

W dobie coraz częstszych przypadków agresji rówieśniczej i hejtu w Internecie myszkowscy profilaktycy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym, tworząc szereg działań profilaktycznych. Ich celem jest podniesienie świadomości zarówno dzieci, jak i młodzieży o zagrożeniach oraz skutkach, jakie niesie za sobą hejt, agresja i przemoc rówieśnicza. /KPP w Myszkowie/2 odpowiedzi na “Hejt i mowa nienawiści tematem przewodnim spotkania z młodzieżą w Żarkach”

 1. Cipon pisze:

  panie policjancie dzisiaj mamy w szkole na plastyce wycinanki.
  jeżeli masz nożyczki zabiję Cię w samoobronie.

  0
  2
 2. Zdzichu pisze:

  co niektórzy urzędnicy powinni wziąć udział w tym szkoleniu. I jedna pani dyrektor !!! bardziej im niż dzieciom przydałoby się to szkolenie !!!

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *