bezchmurnie
17°
15°
wtorek
Reklama
Jak to było z ulicą Częstochowską?
20 czerwca 2018 r. | 10:30
85

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach, starosta Dariusz Lasecki wychwalał kierownika ZEASu, zarazem radnego powiatowego i członka zarządu powiatu - Jakuba Grabowskiego, twierdząc, że dzięki niemu jest wykonywany remont drogi wojewódzkiej - ul. Częstochowskiej w Żarkach. Tak się składa, że Grabowski jest radnym od 1 grudnia 2014 roku, podobnie jak Lasecki starostą. I tyle na wstępie.

Projekt remontu ulicy Częstochowskiej był "wrzucony" do budżetu na 2015 rok we wrześniu 2014 roku przez radnego powiatowego Jarosława Kumora. Projekt ten został wykonany za 60 000 zł (30 000 zł dał powiat). Po zmianie władzy, starosta Lasecki bezskutecznie od 2015 roku, po wykonaniu projektu, próbował otrzymać na remont tej drogi dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Z uwagi na to, że nie udało się pozyskać na ten cel pieniędzy, rada powiatu zdecydowała, że remont tej drogi znajdzie się w budżecie na 2018 rok za ok. 1,5 mln zł i będzie finansowany z użyciem środków własnych. I tyle w tym zasługi wspomnianego Grabowskiego.

Gdyby nie wniosek Kumora i walka o projekt, nic by z tej drogi nie było.

Poniżej fragment budżetu na 2015 rok.

PAWEŁ GĄSIORSKI85 odpowiedzi na “Jak to było z ulicą Częstochowską?”

 1. J.B pisze:

  Gdyby wszyscy radni mieli tyle zapału do pracy i samozaparcia co Pan Kumor i chcieli walczyć tak jak on by coś sie robiło w naszej gminie to już dawno byłyby wszystkie ulice z nową nawierzchnią Brawo Panie Jarku

  36
  1
 2. Wyborca pisze:

  za tym grabowskim chodził czarny pan, i co zrobil ?? nic !!!!

  19
  2
  • Mirabella pisze:

   Jak to nic pomaga kazdej pani o ladnej figurze roboty zalatwia w szkolach roznym znajomym np.pani P. Stypendia rozdaje bogaczom a ojca swojego traktuje tak jak by go nie znal nawet synowie jego dziatka nie zna szkoda mi tego pana Graboskiego

   11
   1
   • życiowy pisze:

    DokładnoeNareszcie ludzie zaczynają pisać co tak naprawdę jest i jaki to gość. …
    Mimo wszystko ze kręci balet kiedy i z kimkolwiek się da to udają z żoną ,,rodzinkę pl.,,

    14
    1
 3. Żarki mieszkaniec pisze:

  BRAWO Panie Jarosławie Kumor niech Pan nie pozwoli ,aby inni się tym chwalili

  33
  1
 4. Kazimerz pisze:

  Ja jestem co na to bruno przecież to on dostał pochwały oszust jeden prawa ręka naszego Burmistrza , Burmistrz bardzo go słucha lepiej niż swojego dziecka bo bruno kogo nie zaoferuje do pracy to Pan Burmistrz klepie i człowieczek jest zatrudniny taki to naganiacz pan bruno.

  27
  0
  • bruno pisze:

   Ciekawosc to pierwszy stpien do piekla ?nie kumam tego za kogo Ty mnie masz Ale mylisz się strasznie ja jestem zwyklym wyborca zwyklym szarakiem ?

   1
   19
  • magdalena pisze:

   Tak dokładnie, w szczególności lubi pracę załatwiać z kobietami bo zawsze liczyć moze na dodatkowe profity, które są otrzymane osobiscie bez dzielenia się z szefem.

   16
   0
 5. bruno pisze:

  To ten sam pan radny co idzie w pogladach jak wiatr zawieje ? Jemu bez różnicy dziś idzie w prawo jutro w lewo byle na powierzchni ?

  6
  17
  • snajper pisze:

   Zobaczymy z jakiego komitetu wystartuje Grabowski, już nie raz pokazał co jest dla niego ważniejsze!! Zwykłe sprawy ludzkie, poglądy, zasady itd czy interesy kolesi chyba ,ze tez miał interes w nieudanej próbie zamknięcia szkoły na Będuszu !! Próbuje na kogoś plecach cwaniak zrobić karierę i taka jest prawda.

   18
   0
 6. Ala pisze:

  Niebawem pan Grabowski opuści mieszkanie socjalne w Żarkach i przeniesie się do mieszkań socjalnych w Wysoce Lel- będzie bardziej lux. Hehehehe

  24
  1
 7. Przemek pisze:

  Chyba z 10 lat. Tanio, przy szkole. same +

  19
  1
 8. Przemek pisze:

  Jarek kumor, to naprawdę spoko facet.Niech się nie zmienia 100 lat

  28
  1
  • Michał pisze:

   To zasługa tylko Kumora, Grabowski jest tylko popierany sztucznie przez znajomych w powiecie. Lubi lizać dupe i jeszcze nie wiadomo co.
   nigdy nie będę głosował na Grabowskiego a na tym traci też Podlejski, skoro to tacy przyjaciele.
   Dobrze, że jest ten portal bo ludzie powinni pisać co myślą o pewnych urzedasach nie bać się bo oni robią co chcą a ciemnota ma tylko bić brawo według takich baranów jak oni.

   26
   2
 9. Rysiek pisze:

  Tak się cieszy napewno weźmie swoją Panią i ta z Tico co ich tak odwiedza i dary wozi będzie lux torpeda ha ha

  26
  1
  • rogacz pisze:

   Widocznie lubią trójkąty oraz lewizne za załatwianie pracy. Żona akceptuje męża więc kolorowych rogów życzę Pani G.

   21
   0
 10. Kazimerz pisze:

  Dobry ten ZAOS jest mieszkanie socjale to ciekawe czy chociaż płaci za nie przekret jeden. on tylko w gałe umie walić i nic po za tym zero wiedzy ciekawe czy chociaż ma ukończone jakieś studia czy nawet kursy pasujące do jego STOŁKA matoł jeden i tyle mam do powiedzenia. a i jego żonka też pracuje w gminie ale rzadko ja można spotkać czy to tylko fikcyjne zatrudnienie

  24
  1
  • bruno pisze:

   Jaki odważny bo anonimowy! !!! Na codzien pewnie głowa schowana w karku a w sieci to cwaniak ze bez kija nie podchodz. Pokarz jaja idź i powiedz to Kubie w oczy co Cię boli a nie strugaj wiesniaka w sieci.

   5
   21
   • Urzedniczka pisze:

    Pracuję PAJACU JEDEN W URZĘDZIE I NIE BOJĘ SIĘ TEGO POWIEDZIEĆ KTO JAK PRACUJE A PAN JAKUB WIE KOGO JAK I ZA ILE ZATRUDNIA A JEGO ŻONKA To wiadomo jak pracuje WIEŚNIAKIEM W SIECI TO JESTEŚŚŚŚŚŚŚŚŚŚŚ TY bruno – jako ANONIMOWYYYYYYYYYY a temu tak zwanemu dyrektorkowi to się nudzi jak go widzę on jest zmęczony własną pracą SZUJA JEDNA……………..

    27
    0
   • lolo pisze:

    A ty co pedał jakiś? Przyjaciel Kubusia? Bardzo go bronisz więc baw się dobrze z nim niech tobą steruje bo lubi głupich ludzi. wiedz, że będzie okazja to mu powiem w oczy jaka ciota z niego.

    26
    2
 11. Rowerzysta////// pisze:

  Wielkie podziękowania dla Starosty Powiatu Myszkowskiego za tak wykoszone pobocza .
  A do Pana Burmistrza proszę zebrać ekipę może urzędników dla rozrywki i posprzątać ściężki rowerowe , a może ZUK bo sama nazwa wskazuje że powinni może się ogarnąć i zorganizować SPRZĄTANIE ŚWIATA

  12
  2
 12. Przemek pisze:

  Wszystko wszystkim, ale ze Podkejski na to przyzwala.To ludzie w chlewiku mieszkają w 5 osób i na socjal doczekać się nie mogą.Wstyd panie grabowski, okropny wstyd w oczach wszystkich.

  20
  0
  • bruno pisze:

   Jak mieszkają w chlewiku to niech się wezmą do roboty by sobie byt polepszyc.Wszystkie socjale powinny być zlikwidowane a za brak pracy powinien być trakrowany delikwent tak jak to robiła milicja w komunie.

   2
   25
 13. Przemek pisze:

  A mgr. Ma. To trzeba przyznać

  4
  5
  • Przemek pisze:

   Z tego co wiem to głową rodziny robi od świtu do nocy. A matka ma 3 dzieci w tym 2 niepełnosprawnych.Nie pija, nie palą, nie imprezują.Ale fakt,! I ona i on z biednych rodzin pochodzą i pleców co to posadę znajdą nie mają. Bruno, trochę ludzkiej empatii i zrozumienia, a od uczciwej pracy to w Polsce może tylko garba odłożyć

   18
   0
  • magdalena pisze:

   No to tez mi wyczyn…medal dac mu bo ma mgr
   w dzisiejszych czasach ludzie mgr maja z kilku kierunków studiów no ale jak juz jakiś tam dyrcio to już. …MEGA osiągnięcie

   14
   0
 14. jacek pisze:

  ja mam zapytanie jak Pan Jakub Grabowski jako dyrektor wysokie zarobki jego żona pracuje w urzędzie państwowa praca on czyli Jakub radny powiatu też duża kasa plus na pewno komisje w powiecie za tez kasa i jakim cudem mieszka w mieszkaniu socjalnym kto do tego dopuścił może on jeszcze korzysta z opieki i też kasę trzepie ludzie to jakaś paranoja ludzie nie urągając mieszkają i czekaja na mieszkania bez odzewu ,a tu Pan dyrektor mieszka w mieszkaniu socjanym wstyd .
  Panie redaktorze umowę o pracę trzeba zweryfikować tej Pani może to fikcja a i panu dr. też trzeba się przyjżeć

  24
  0
  • osiedle pisze:

   Socjal do czasu będzie.
   Czeka chłopina na spadek i będzie prezesem na 600leciu bo na tę chwilę nie jest tam mile widziany….

   25
   0
   • Włodek pisze:

    A ktory teść uwielbia kobieciarza szkoda mi jego żony

    15
    0
    • steryd pisze:

     Haha dokładnie….
     mam nadzieje że napisze w końcu do rozwaznej kobiety i wszystko wyjdzie…..
     albo facet kobiety zrobi porządek. …bo za plecami pisać oj nie ładnie tak.
     z resztą to, ze kasuje @ to i tak w sieci zostają ślady

     11
     0
   • grubamarioleczka pisze:

    Na mieście mówią, że naście lat temu w pośladki wchodził panu P. i panu S. który wtedy był blisko z P. wtedy dostał pracę. Zaczynał od zera ale z czasem coraz bliżej pana P i poszedł w górę. Żadna kariera tylko kolesiostwo.

    6
    0
 15. Zenon pisze:

  Z całym szacunkiem do Pana Kumora bo chłop jest spoko to od pomysłu do realizacji daleka droga A papier wszystko przyjmie. Może ktoś będzie chciał pomnik s.p Kaczyńskiego w Żarkach i złoży taki wniosek do gminy i już będzie jego zasługą? Nie na tym rzecz polega niestety. Można pisać co się chce ale najważniejsza rolę pełnią negocjacje oraz kwestią dążenia do realizacji i tu myślę że nie powinno się odmawiać zasług dla p. Grabowskiego. Poza tym takie opisywanie prywatnych rzeczy to jest nie fair. Ale z drugiej strony czego się można spodziewać po tym portalu. Tutaj wszyscy co nie są z PiS mają stanowisko wykształcenie itd są zbluzgani. Fakt gdzieś ci niespełnieni życiowo frustraci i tchórze muszą dac upust swoim emocjom. A jeszcze jak mogą to zrobić anonimowo….

  4
  18
  • Edyta pisze:

   Do Pana Zenona co prawda w oczy kole jakie prywatne rzeczy z czyich podatków utrzymójemy tego dyrektora z czyich podatków są utrzymywane mieszkania socjale jakie zasługi dla Grabowskiego chyba że złoży wniosek i postawimy pomnik za zasługi dla Żarek dla naszego Pana Burmistrza, to dopiero była by zasługa

   24
   0
 16. GRUCHA pisze:

  Grabowski to gbur jeszcze raz gbur i tyle jak go nie wstyd w socjalce mieszkać co on na doropku jest jak mieszka już tyle lat w socjalnym to kasy to chyba mógł odłożyć a nie strugać głupa a co do zatrudnienia jego żony w urzędzie to trzeba sprawdzić , nie ludzie biedni po tyle lat czekają na mieszkania socjalne a tu taki p….c z dużym dochodem siedzi w socjalu wstyd kto te mieszkania przydziela na jakich warunkach trzeba się wziąść za tego Radnego a zarazem dyrektora .

  28
  0
  • Prawdopodobnie to Gitara pisze:

   Żarecki ludu zastanów się co piszecie na temat być może przyszłego WŁODARZA GMINY !

   5
   21
   • Łukasz pisze:

    Gitara ty sobie żartujesz chyba?
    Jak gość może być włodarzem jak od dziecka mial problem z utrzymaniem czystości, estetyką swojego zycia i podwórka?
    Tacy właśnie się dobijają do władzy i za wszelką cenę chcą zaistnieć, po trupach.
    Wchodzą w dupe kazdemu co ma jakikolwiek wpływ na rozwój a potem się nie znamy.
    Znam go dobrze i Nikt z moich znajomych na tego lizuska nie zagłosuje by później nie było świadomych rozczarowan……

    22
    0
   • grubamarioleczka pisze:

    Dobrze piszesz. Już chodziły teraz słuchy, że za szefa będzie kandydował. A szef nie do końca się na nim poznał i nie wie w co za plecami gra.

    5
    0
 17. Przemek pisze:

  No tak, bo lepiej nic nie mowic, tylko w pas się kłaniać.!!

  16
  0
 18. KRystyna pisze:

  Brawo dla Pana Przemka
  a ostatnio na rynku byłam świadkiem jak Radna Stanisława napastowała jakąś Panią wstyd pani stanisławo

  19
  2
 19. Przemek pisze:

  Jeśli jest coś, o czym warto mówić. Jeśli dzieje się coś nieuczciwego i coś na co nie wyrażamy zgody obywatelskiej to trzeba przestać być anonimowym. Proponuję spotkanie wszystkim ludziom, którym zależy na tym co dzieje się w Żarkach, proponuję powołać komisję obywatelska i takie właśnie gówna wyciągać na zew.

  14
  0
  • Przemek pisze:

   Myślę ze w sobotę najlepiej takie koło oszoloma zalozyc , bo to dobry dzień a i wszyscy bedziemy w jednych scianach.

   3
   10
 20. KRystyna pisze:

  Panie Przemku jestem za i to że ujawniono jakim pajacem i oszustem jest Pan Grabowski HIENA jeszcze raz Hiena ciekawe ile jeszcze ich jest

  23
  0
 21. Kasia Uliniarz pisze:

  Matko!!, Ale z niego nieuczciwy człowiek, aż oczy przecieram??

  24
  0
  • łukasz pisze:

   Pani Kasiu.
   mam nadzieję, że inni też zaczną przecierać oczy. Widać,że nadal ludzie w Żarkach mają oczy zamydlone przez Grabowskiego.
   Cwaniak i kłamca jeden.
   Ludzie, otwórzcie oczy szeroko……

   21
   0
 22. Interesant pisze:

  Ludzie zastanowcie się zanim coś napiszecie. Nie macie pojęcia o niczym. Fajnie tak kogoś najezdzac jak jest się anonimowym. Te złośliwe kometarze to piszą ludzie którym nic w życiu nie wyszło i zazdrosc d..e ściska. A wg was to urzędnicy to samo zło. Wstyd mi za was drodzy mieszkańcy. Ja nie bronie tu nikogo bo nawet nie znam człowieka ale słowa krzywdzące są.

  3
  26
  • łukasz pisze:

   Kto kieruje tutaj do wszystkich urzedników?
   Tu chodzi o Grabowskiego wiec nie każdy pies ma na imię Burek.
   Nie wkładaj ludzi do jednego worka bo są urzędnicy co naprawdę robią dużo, lecz nie maja sztucznego wsparcia by mieć możliwości rozwijania się w dziedzinie administracjji.

   22
   0
 23. SZczyPIOR pisze:

  ale bagno już powoli z szaf Urzędu Gminy zaczynają wychodzić tzw trupy bagniste umaczane niesmacznie Panie Jakubie ale Pan nas zawiódł Pan taki biedny że mieszkanie się Panu należało ,ale jak mówią okazja czyni złodzieja wstyd mi za Pana .

  25
  4
 24. Witek pisze:

  Skoro z Żarkach takim “ubogim” rodzinom przyznawane są mieszkania socjalne,. To ja czegoś nie rozumiem i trzeba to wyjaśnić.

  18
  1
 25. Antek pisze:

  Grabowski przypadkiem nie zamierza startować na burmistrza? Gołym okiem widać do czego zmierza poparcie Dariusza Laseckiego.
  Biedny Grabowski pewnie pieniądze na kampanie wygrał w bingo, a Lasecki z napiwków.

  14
  1
 26. konwali pisze:

  To Grabowski sprzedał się Burmistrzowi skoro tu mowa o osiedlu 600 lecia razem fiku miku robili skoro czeka na spadek

  11
  0
 27. Witek pisze:

  Ja to mam go 4 literach.Tylko ta godzina w sobotę bardzo niewygodna, ale może dam radę.Jesli będzie domu kultury koło wzajemnej adoracji to trza zapytać.Niech nie myślą że reszta Żarek, to same barany.

  13
  1
  • Olo pisze:

   Oczywiście było koło wzajemnego wylizywania rowa, aż po same kukle.
   Tylko ogólnie jaki to pis jest cacy, a reszta be.
   Nic na ten “gorący” temat nie było.
   A moje pytanie pewnie, na które nie dostałem odpowiedzi, nie będzie wyemitowane, ponieważ było niewygodne.

   6
   1
 28. Olo pisze:

  Ja pitolę,po domach chodziło o głos prosili. A teraz ludzi za debili mają i jeszcze udają.a to Oszust

  17
  0
 29. Ania pisze:

  Zapamiętajcie.Wilki nie przejmują się tym co mówią o nich barany. Hehe

  4
  13
  • łukasz pisze:

   A tobie co kobito? Robotę obiecał w przedszkolu? Czy w urzędzie?
   co to za wilk skoro kobiece owieczki go bronią…..

   17
   0
 30. Ania pisze:

  Nic nie obiecywał.Mowie tylko że glosy w gminie,przedszkolu .DK i innych już są policzone i wszyscy pracownicy razem z członkami ich rodzin jak dostaną polecenie na niego zagłosować to to zrobią bo Podlejski potem z tego rozlicza i on mu krzywdy zrobić nie pozwoli.

  15
  1
 31. Przemek pisze:

  Mam nadzieję że to nie było tylko bitolenie i wszyscy piszący odliczy cię się na spotkanie w D K , oczywiście nie liczę Bruna to to jakiś szczyl bez twarzy.

  10
  2
 32. KOziegłowy pisze:

  ciekawe czy bruno na disco do Czardasza przybędzie bo tam jest częstym GOŚCIEM ……a bawić to ON się LUBI uwierzcie naprawdę tak samo jak w urzędzie gminy wszystkim gra na nosie .

  15
  1
 33. Przemek pisze:

  Bruno, Bruno a kto to ten bruno

  6
  0
 34. KOziegłowy pisze:

  Wszystkie fanki znają Pana mg.dr. urzędu gminy zarki zapraszamy panie dr na Zabawę dziś start .

  13
  0
 35. wRRRRRRRRR pisze:

  wrrrrrrrr nasz Jakubek .

  9
  0
 36. wRRRRRRRRR pisze:

  promuje z całym sobą naszą Restaurację brawo wrrrrrrrrrr czekamy fanki.

  14
  0
 37. Widlarek pisze:

  Czy ten Grabowski co ulicę wyremontował, to ten sam Grabowski dyrektor dyrektorów?

  13
  0
  • zenon pisze:

   Co zrobił? Wyremontował drogę?
   Gość ma problem z umyciem samochodu a tutaj inżynierów dyrektor sie robic zaczyna.
   dziękuję Panie Boże za ten portal bo można zobaczyć jaka duza ciemnota panuje na terenie gminy…
   tacy powinni miec swoje firmy i się spełniać skoro takie mózgi a tu siedzą na stolkach i biorą kasę bez mniejszego wysiłku.

   19
   1
 38. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Zenonie Pan sobie wyobrazi że na Sesji 25 maja 2018 roku podczas wizyty Starosty Myszkowa Pana Dariusza LASECKIEGO w obecności wielu osób w tym Radnych,Sołtysów publicznie Pani Przewodnicząca Stanisława Nowak dziękowała p. Radnemu Grabowskiemu i biła gromkie brawa za dokonania w sprawie remontu ulicy Częstochowskiej w Żarkach ——można obejrzeć materiał wideo z posiedzenia tej Sesji i Pani Nowak nie miała pojęcia że to wszystko było zasługą i dopilnowaniem ze strony Radnego Powiatu Myszków Pana Jarosława Kumora.

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *