zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
fot. yt
Jest bardzo ślisko na nieodśnieżonych drogach. Policja ostrzega!
09 lutego 2021 r. | 11:05
1

Uwaga kierujący - noga z gazu i uważajcie na siebie. Warunki drogowe są bardzo trudne- ulice pokrywa śnieg i marznący deszcz, który powoduje gołoledź. Na większości dróg ruch jest utrudniony, tworzą się zatory drogowe, a o kolizje nietrudno.

Sytuacja na drodze jest dynamiczna i występują okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Synoptycy zapowiadają dalsze intensywne opady śniegu. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp. Apelujemy o rozsądek i uwagę.

Przy obecnych warunkach, istotna jest widoczność pieszych na drodze dla innych jej użytkowników. W przypadku niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary). Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym zabronione jest ciągnięcie za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Zabawa zimą sprawia wiele radości, jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie i o ewentualnych konsekwencjach niewłaściwego zachowania na drodze. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Jest bardzo ślisko na nieodśnieżonych drogach. Policja ostrzega!”

  1. Przechodzień pisze:

    U nas to można chodzić tylko środkiem jezdni bo po chodniku to na łyżwach trzeba by było…..

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *