zachmurzenie duże
21°
19°
poniedziałek
Reklama
Kolejna debata z seniorami o bezpieczeństwie w Żarkach
10 maja 2024 r. | 12:30
0

W trosce o bezpieczeństwo seniorów z gminy Żarki funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zorganizowali debatę społeczną. Jej celem było przybliżenie mieszkańcom najczęściej występujących zagrożeń dotyczących osób starszych, szczególnie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w sieci, a także omówienie założeń „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz Planów Priorytetowych.

Debata społeczna jest jedną z form zacieśniania współpracy Policji ze społecznością lokalną. Pozwala z jednej strony zdiagnozować i określić potrzeby społeczne związane z zagrożeniami bezpieczeństwa, a z drugiej umożliwia wskazanie sposobów rozwiązania zdiagnozowanych problemów zgodnie z oczekiwaniami społecznymi.

Spotkanie to miało na celu podjęcie tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa, omówione zostały nowe metody działania oszustów np. „na wnuczka”, „na policjanta” i na „pracowników” różnych firm oraz sposoby działania oszustów w sieci.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym narzędzia komunikowania się Policji ze społeczeństwem w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wytłumaczyli zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcali mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania im wszelkich problemów za pomocą tej aplikacji. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Myszkowa i powiatu myszkowskiego.

Środowa debata była doskonałą okazją do wymiany informacji i spostrzeżeń. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *