zachmurzenie duże
20°
16°
niedziela
Reklama
Komisję Gospodarki zdominował Mieszkaniec Kotowic
16 maja 2018 r. | 11:54
88

Dzisiejszą Komisję Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Żarkach zdominował jeden człowiek. Był to Dariusz Szlęk z Kotowic, który miał szereg pytań w różnych kwestiach, głównie do Burmistrza Klemensa Podlejskiego, który tego dnia miał bardzo "czerwoną" karnację".

Wideo z dzisiejszej komisji możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

? Trwa posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Żarkach

Gepostet von Gmina Żarki am Mittwoch, 16. Mai 2018

 88 odpowiedzi na “Komisję Gospodarki zdominował Mieszkaniec Kotowic”

 1. ewcia pisze:

  Radni coś nie mają nic do gadania

  15
  1
 2. Wyborca pisze:

  bo radni przychodzą tam po sowite diety

  16
  2
 3. Brzuch pisze:

  Zdominował? Ale czym? “Wiekim Brzuchem.”

  6
  15
  • luiza pisze:

   To nie jest “wielki brzuch” tylko “mięsień piwny”. A tak na poważnie to jakie zdominował???? Jakie zdominował??? Od kilu miesięcy (z dłuuuuuuuższą przerwą) słyszymy jak ten pan w kółko wałkuje jedne i te same tematy. To już się robi strasznie nuuuuuudne !!!!!

   5
   14
  • Dariusz Szlęk pisze:

   U Tajów “wielki brzuch ” oznacza powodzenie -dobrobyt a przedstaw się to twój wygląd skomentujemy na lamach tego portalu.BUDDA pamiętaj ma zawsze właśnie taki wielki brzuch.

   15
   2
  • Dariusz Szlęk pisze:

   luiza ja nie rozumiem o co tobie chodzi ,ja przecież nie jestem Radnym to i nie mam obowiązku uczestnictwa w Sesjach czy Komisjach więc o jakiej przerwie ty mówisz to nie wiem .Jestem jak każdy mieszkaniec że mogę uczestniczyć w obradach na Komisjach bądź też Sesjach i chodzę wtedy kiedy mam ochotę i podkreślam że to nie jest moim obowiązkiem—jestem wolny . luiza zapraszam cię na lunch do mnie bo Ukrainki super gotują i prowadzą dom a wkrótce będą też Tajki.

   15
   1
 4. bruno pisze:

  ZDOMINOWAŁ HAHAHAHA

  6
  13
 5. Kozak pisze:

  A co ten głupi Labocha tak nie mógł się doczekać aż się zesłał teraz pewnie zrywa rodzynki przy odbycie

  10
  5
 6. Wyborca pisze:

  Te redaktorek pokaż może czy ty masz się czym pochwalić w swoim wyglądzie? Nieogolona morda i opasła świńska postura to już się nie dziwię czemu dogryzasz innym w zakresie wyglądu zewnętrznego. Sam nim przecie nie grzeszysz

  4
  12
 7. Krystyna pisze:

  Szokoda czasu na oglądanie tego szlek-show jesdne i te same tematy podstawiaja mu cicho tajni mocodawcy .Ale należy również krytycznie napisać o tekstach tego ulomnego pismaka bo widocznie ma jakieś zboczenie na kolor czerwony .Pisanie takich textow o burmistrzu i kolorach jego twarzy w żadnym normalnym portalu jest nie do przyjecia !!!!!! No cuz ale jesli gwiazda artykulu jest szlek to i text musi być ulomny !!!!

  9
  11
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Krystyna zapraszam na Sesję i zobaczymy co ty potrafisz ???

   16
   0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Krystyna ja nie mam żadnych mocodawców i nie korzystam z żadnych podstawianych tekstów ,sam sobie radzę. Przyjdż Krystyna na Sesję to porozmawiamy o Żarkach,możemy poruszyć wszelakie problemy występujące w Gminie Żarki i ty będziesz zadawać pytania a ja będę odpowiadał.

   12
   4
 8. Zenon pisze:

  Gąsior slowa ci się pomyliły bo zamiast zdominował powinno być że został spacyfikowany przez burmistrza he he dlatego takie złośliwości pasibrzuchy

  8
  14
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Zenon zrozum że Burmistrz nie umie pozyskać własnych środków dla Gminy, 16 lat z rzędu jest Burmistrzem a nie ma ŻŁOBKA dla dzieci i ich pracujących rodziców,Gmina posiadała w roku 2017 aż 442 hektary a wydzierżawiała tylko 37 hektarów——czyli Gmina nie potrzebuje dochodu z dzierżawy gruntów,zobacz jak wygląda krajobraz w granicach administracyjnych Gminy Żarki—–zarośla, nie koszone trawy co powoduje zagrożenie pożarowe ,kleszcze i rozprzestrzenianie się Barszczu Sosnkowskiego i ja muszę Burmistrzowi tłumaczyć żeby zastosował się do ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych ( Dz.U.2015.909 j.t. ) , wysokość renty planistycznej wynosi 30 % czyli najwyższy pułap i ludzie nie chcą sprzedawać gruntów pod budownictwo-inwestycje i w ten sposób Gmina nie rozwija się a wręcz odwrotnie kurczy ale jak tutaj na Komisji rozmawiać merytorycznie jak Radny Senior Alojzy Zieliński chyba 5-tą kadencje z rzędu tj. 20 lat
   i nie wie w jakiej wysokości została ustalona opłata planistyczna gdzie notabene sam za tym głosował i się upiera że to jest 50% —-czyli jest nie przygotowany Radny do Komisji i dyskusji, mógłbym tutaj podawać jeszcze ogrom zaniedbań ze strony włodarza i radnych,,

   16
   3
   • kotowice pisze:

    Może Szanowny Pan wypowie się na czyjej działce bez zgody właściciela trzyma swoje zeczy?????Bo jeśli chce się robic porządek gdzieś to może warto zacząć i siebie ?????

    6
    16
    • Sąsiad pisze:

     Stasia Nowakowa Cię uczyła, ze popełniasz tak proste błędy? Żeczy? Co to znaczy ? Może chodziło Ci o rzeczy kolego?
     Może nas sąsiadów z ulicy Ogrodowej uświadomisz na czyjej działce Pan Szlęk trzyma rzeczy a jego syn parkuje auta ? Oświeć nas kolego. Dobrze by było gdyby rodzina Szlęków to kupiła, już częściowo porządek zrobili, wycięli piekielnie wielkie zarośla gdzie się pastwiły kundle, kuny i cholera wie co jeszcze. Ogrodzili to i skończyło się wkońcu to meliniarstwo w tym pustostanie. Pewnie gmina nie odpuści żeby „chapnąć” taką działeczkę, z czego później jakimś cudem, działka znajdzie się w posiadaniu kogoś z rodziny burmistrza? Wtedy będzie wszystko w porządku?
     Ale wy drodzy mieszkańcy Kotowic coraz bardziej mnie zaskakujecie, swoją zazdrością i zawisłością. Zapomnieliście ile razy Szlęka prosiliscie o pomoc ? Ile razy wam odmówił ?
     Ile razy prosiliscie o prace ? Zawsze coś znalazł żeby ktoś sobie troszkę dorobił.
     Ilu z was pożyczało od Szlęka pieniędzy z czego większość z was nawet nie miała zamiaru oddać? Ile razy wam ten człowiek czegokolwiek odmówił ?
     Jesteście ludzie strasznie zawistni, o zazdrości już naprawdę nie wspomnę.
     Dlaczego nikt z was nie założy tego chomonta jakie nosiła cała rodzina Szlęków i nie będzie pracować po 24 godziny na dobę ?
     Zapomnieliście ludzie naprawdę o wszystkim, z czego jako mieszkańca tej chorej wsi mi wstyd.
     Darku, kibicuje Ci z całych sił, bo Ty poprostu zawsze wiesz co robisz, zawsze Cię będę wspierał i nie patrz na tych nic nie wartych szacunku buraków, którzy jakby mogli wbili by nóż w plecy, sytuacja się niedługo odwróci, a do tych pustaków może wkoncu coś dotrze.
     Dziękuje za wszystko Darku, trzymam kciuki !
     Pozdrawiam wdzięczny sąsiad.

     23
     2
     • Alex pisze:

      Cóż powiedzieć Sąsiedzie : wdzięczność i pamięć nie były,nie są i nie będą mocną stroną CHAMÓW !

      16
      0
    • Dariusz Szlęk pisze:

     Z właścicielem działki jak najbardziej rozmawiałem i miałem zgodę od niego na wszystko jak i też kupiłem od niego jedną z działek i mam na tą transakcję akt notarialny a czy ty w ogóle wiesz kto był a obecnie jest właścicielem tej właśnie działki bo widzę że strasznie kluczysz ale twoje informacje mają się nijak do stanu faktycznego.

     15
     0
 9. Dariusz Szlęk pisze:

  Po dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Mienia mam ważną informację dla mieszkańców KOTOWIC a w szczególności mieszkających przy ul.Majowej. W roku 2018 nie będzie remontowana,przebudowana ,nie będzie nakładki asfaltowej drogi należącej do Gminy Żarki w ciągu ulicy Majowej. Radny RM w Żarkach Paweł Labocha został o tym poinformowany podczas Komisji.Radny Labocha od już 2-óch kadencji tj.8-miu lat z rzędu obiecuje mieszkańcom ul.Majowej że zmodernizuje im drogę gminną. Okazuje się jednak że to tylko blef przedwyborczy.Nadmieniam że ten sam Radny zdołał pozyskać dofinansowanie do klubu sportowego KS KOTOWICE na 2017 rok w wysokości 32.000 złotych gdzie z odczytanego sprawozdania możemy dowiedzieć się że spora część pieniędzy została przeznaczona na zakup artykułów spożywczych dla piłkarzy i na paliwo do koszenia trawy ???

  16
  1
  • luiza pisze:

   A dokładnie w której części sprawozdania jest mowa o tym, że “spora część pieniędzy została przeznaczona na zakup artykułów spożywczych dla piłkarzy i na paliwo do koszenia trawy???”, bo ja oglądając nagranie usłyszałam wiele innych kosztów poniesionych z dotacji dla klubu, a o tym jakie to dokładnie były kwoty, to w ogóle mowy nie było, więc skąd pan wie jakie to kwoty???

   2
   13
   • Dariusz Szlęk pisze:

    luiza do 15.30 mam nadzieję że jeszcze dużo wpisów zrobisz a i chyba po pracy dostaniesz zadanie do domu to wysłuchaj jeszcze raz i zobacz co ja zamieściłem we wpisie a wiedz że siedziałem blisko Pani ,która czytała sprawozdanie. luiza nie martw się bo wkrótce całe sprawozdanie szczegółowe Klubu Sportowego KS KOTOWICE za 2017 rok będzie opublikowane na www. zarki.pl ,proszę cię tylko o chwilkę cierpliwości.A tak na marginesie to ja rozumiem zakup dla piłkarzy —wody ale już zakupy artykułów spożywczych to już nie bardzo jestem zrozumieć. luiza wejdź na http://www.zycieporaja.pl i tam zobaczysz jak za publiczne pieniądze do tamtejszego Urzędu jedna z Pań rajstopy zakupiła na fakturę——pamiętaj z pieniędzy publicznych tj.twoich lub moich ?

    16
    1
  • Wyborca pisze:

   Ogrodowa i Majowa rozsypana od kilku/kilkunastu lat, w zasadzie odkąd pamiętam, a sołtys wraz z radnym i tak puszczają śpiewkę, że to syn Szlęka.. i jeszcze te znaki ostrzegawcze o nierównościach niedawno wstawionych przy wjeździe na wyżej wymienione ulice .. to jest rozwiazanie Panie Burmistrzu? Chociaż legalnie te znaki wstawione ?

   14
   0
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Co do znaków to idę o zakład że są bezprawnie wstawione bez opinii i uzasadnienia POLICJI o zasadności ich ustawienia.

    12
    0
    • Wyborca pisze:

     Czekać tylko, aż ktoś sobie zrobi krzywdę na tych dziurach, tak samo jak to było z rowerzystą w poraju. Ile to tam wywalczył? Milion złotych ? Z czego Pan Panie Burmistrzu zapłaci? Z naszych podatków ?

     14
     0
  • k.s.kotowice pisze:

   spora część pieniędzy została przeznaczona na zakup artykułów spożywczych dla piłkarzy????? nic takiego niema miejsca sam przeżarł chyba z kuzynką Anetą a jemu już 3 broda rośnie

   13
   1
 10. Reese pisze:

  Bo to głąb głąb i jeszcze raz głąb chce zabłysnąć ale niestety burakowi nie wychodzi, czerwony to redaktorek ma ale mózg to jest tak jak się dokumenty kupuje a mówi że on po studiach zgoda jesteś PO STUDIACH ŁOPATOLOGICZNYCH gaska pomyliłeś się z zawodem to ci nie wychodzi

  2
  20
 11. Wyborca pisze:

  tak oglądam wideo i rzeczywiście czarny pan bardzo czerwony, może chory?

  14
  2
 12. Anna pisze:

  Szkoda że jeszcze nie została poruszona sprawy szkoły podstawowej i tego że dzieci będą dojeżdżać do gimnazjum na lekcje wf, fizyki i chemii .Przecież zapewnialiście nas rodziców że wszyscy się zmieszczą w obecnej podstawówce. Czyli zamiast iść do przodu z edukacją wracamy do czasów kiedy dzieci dojeźdzali do gimnazjum. Tylko ci co dojeźdzali nie miło wspominają te czasy.

  20
  4
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Do Anna —–pragnę poinformować że Dyrektor Pakuła z początkiem maja tego roku zapoznał się ze złożonymi wnioskami w wielu ważnych kwestiach między innymi w sprawach ,które Pani porusza w tym komentarzu i mam nadzieję że Dyrektor Pakuła Szkoły Podstawowej będzie przygotowany na Sesję 25 maja i z samego rana bo Sesja zaczyna się o 9.00 udzieli mi odpowiedzi na wiele pytań ,które chce mu zadać bo tutaj chodzi o dzieci o to co najważniejsze dla rodziców jest czyli potomstwo——skarb i zadowolenie .Czekam też na odpowiedź od Dyrektora Pakuły w formie elektronicznej i muszę otrzymać odpowiedź przed terminem Sesji.

   12
   1
 13. Marcin Labocha pisze:

  Panie Szlęk brawa dla Pana!

  13
  2
  • bruno pisze:

   I jak labocha popusciles dziś w spodnie ???

   2
   15
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Brawa nie pomogą. Potrzebni są mieszkańcy na takich Sesjach i Komisjach i żeby brali czynny udział a nie tylko żeby były odczytywane projekty uchwał przygotowane przez Burmistrza bez przedyskutowania przez członków komisji,sesji——–RADNYCH.Dzisiaj Komisja trwała 1,5 godziny a bez obecności kamery to standardem było 30 minut czyli mniej niż godzina lekcyjna .

   11
   0
 14. Herod pisze:

  Dziękuję za transmisję. Bezczelność władzy przypomina mi wypowiedź HERODA

  Wy, zbuntowane chamy,
  wy, nikczemne pastuchy,
  u zamku mego bramy
  śmiecie wszczynać rozruchy?!
  Śmiecie śpiewać w tej mowie,
  co srogo zakazana?..
  Uznacie mnie za Pana.
  Tu, niewolników syny!
  Ja, król, ja, Bóg jedyny…
  ….Mój ukaz światem włada
  i rządzę berłem krwawym-
  zwyciężonemu biada,
  Bo siła jest przed prawem!…
  ten lud…
  bunt dumny w sercu niesie
  i powoływać śmie się
  na jakieś prawa Boże,
  na ludzkie jakieś prawa:
  ja Boga się nie boję…
  Ciała wziąłem w niewolę,
  ręce skułem w łańcuchy,
  spętałem serca i duchy.

  Ale na szczęście był też KANCLERZ

  Samodzierżawny panie!..
  Ten naród buntowniczy
  trwa w milczącym uporze,
  na siły własne liczy,
  na miłosierdzie Boże
  Żyje w ojców swych wierze,
  mówi ojców językiem,
  zwyczajów dawnych strzeże.
  Tam każdy-buntownikiem:
  małe dziecko w kolebce
  ssie bunt z matczynym mlekiem.
  Buntem są te pacierze,
  które matka mu szepce..

  16
  1
 15. Mieszkaniec os.600lecia pisze:

  A ja mam pytanie do pana radnego kiedy bedzie jakie kolwiek oznakowanie ul.Serwin z ul.Łakowa ?Ile wypadków musi sie jeszcze wydarzyc żeby postawić jakies znaki.Pozdrawiam radnego Zamore

  10
  1
  • mieszkanka os.600 lecia pisze:

   wystarczy wbić sobie do tego pustego łba że skrzyżowania nie oznakowane znakami pionowymi ( chociaż mamy pachołki) to skrzyżowania dróg równorzędnych. Wypadków nie będzie a i zapierd….ć też się nie będzie dało.

   3
   4
 16. Andrzej pisze:

  Jak wam nie wstyd Radni z Gminy Żarki tak mało zainteresowania wykazujecie, mało pytań itd. Zaś Pana Szlęka , który przejawia inicjatywę społeczną , próbuje poprawić zarządzanie gminą, zadaje pytania dyskutanci z tego forum obrzucili błotem , wyśmiewają się z jego wyglądu itd. Człowiek działa w społecznym (waszym) interesie a wy rozszarpujecie go jak sępy padlinę. Zastanówcie się nad swoim postępowaniem i okażcie Panu Szlękowi choć odrobinę szacunku bo na to zasłużył.

  14
  1
  • bruno pisze:

   Hahahaha INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ hahahaha gąska też społecznie działa ?????hahaha

   6
   10
   • trelemorele pisze:

    Choć Cię Bruno sympatią nie darzę to rację przyznać w tym względzie muszę…..każdy reprezentuje jakiś interes, pan, który prowadzi tę stronę również – na pewno nie za “Bóg zapłać” 😀

    5
    4
    • Idol Bruna pisze:

     Oczywiście nikt nie robi nic bezinteresownie.
     Satysfakcja zrobienia czegoś pożytecznego dla drugiego człowieka lub społeczności jest wielką zapłatą.
     Ludzie maluczcy tego nie rozumieją.
     Dla nich ważne są tylko pieniądze. Zamiast snucia domysłów zakładajcie portale lub inne działania służące ogółowi. Nikt od Was nie będzie wymagał bezinteresowności do momentu w którym sięgniecie po gromadzkie pieniądze lub nieruchomości.

     3
     6
 17. Mania pisze:

  Pan Szlęk zdał wiele pytań i na żadne nie otrzymał odpowiedzi . A podobno pytania te zadawał już kilka razy i Burmistrz nie przygotował się do udzielenia odpowiedzi na powtarzające się pytania? To może z tego powodu Pan Burmistrz się rumienił czy czerwienił ? Brawa należą się panu Szlękowi

  19
  0
  • bruno pisze:

   Mania ty też pewnie jak show-mean bawilas się telefonem kiedy odpowiedzi były udzielane.Ty on i jeszcze paru po prostu w dupie mają odpowiedzi tu chodzi o show i nic więcej .Wszystko co robi gąska i show mean to robita na zlecenie i tylko ciemniak tego nie wychwyci !!!!!!

   5
   8
  • Dariusz Szlęk pisze:

   bruno ja nie mam potrzeby bawienia się telefonem bo już jestem na to za stary. Telefon jest moim narzędziem pracy gdyż korzystam z internetu przy prowadzeniu działalności gospodarczej i tak to wygląda jakbym grał na tym telefonie czy coś w tym stylu. Fakt że może to denerwować wiele osób ale patrząc przez pryzmat zachowania się Burmistrza wobec mojej osoby i Przewodniczącej RM w Żarkach Stanisławy Nowak to powiem ci bruno że nie mam sobie nic do zarzucenia bo zadaje pytania Burmistrzowi a on nie odpowiada mi na nie przed kamerą i ewidentnie mnie lekceważy a zarazem mieszkańców, co do Pani Nowak to już w ogóle brak słów gdzie potrafiła Sesję mi zamknąć dwukrotnie gdzie jeszcze zadawałem pytania a teraz w dobie demokracji ta inteligentna Pani ograniczyła mi czas do 5 minut,ale to tak nie może dalej trwać bo Przewodnicząca musi sobie przypomnieć za co została odwołana z funkcji Przewodniczącej w 2012 roku przez Radnych stosunkiem głosów 8/7 i z genezy widzę że w tej kadencji Pani Nowak robi to samo i należy skończyć z tą zarozumialością ze strony jakby nie było wieloletniego pedagoga i dyrektora z olbrzymim stażem —–28 lat.

   5
   1
 18. Polityk pisze:

  Dobre zarządzanie gminą często jest sprzeczne z dobrym interesem radnych i burmistrza. Wtedy burmistrz i radni są głusi na uwagi Pana Dariusza Szlęka i interpelacje Pana Mirosława Jaskólskiego.

  20
  1
 19. Obywatel pisze:

  P.Szlęka krytykują osoby związane z Burmistrzem.

  10
  0
 20. Dariusz Szlęk pisze:

  Obywatel masz rację że strasznie mi dokuczają ale to mnie nie rozprasza i nie mogą mnie zniszczyć a co jest najgorsze to nie mają pomysłu na rozwój Gminy Żarki ,gdzie Burmistrz chwali się tylko pozyskiwanymi pieniędzmi z Unii Europejskiej ale przecież to jest normą że większość Samorządów czerpie korzyści z dofinansowań unijnych czyli to nie wynalazek a jest normą ,gdzie wystarczy złożyć odpowiedni wniosek.Po drugie Polska jest płatnikiem składek do Unii Europejskiej a więc nic za darmo w tym układzie nie jest.Niech Burmistrz mi podpowie ,która inwestycja wykonana z funduszy unijnych za jego kadencji przynosi wymierne korzyści dla społeczności lokalnej ? Ale jak Burmistrz może wiedzieć co dzieje się dokładnie z budżetem jak ciągle budżet jest zmieniany i nie ma takiego algorytmu żeby to wyliczyć a należy zwrócić uwagę że Pani Skarbnik Mucha na zadane pytanie ile Urząd Gminy płaci firmie “STRACH” za odbiór śmieci segregowanych od jednego mieszkańca za każdy miesiąc to w lakoniczny sposób stwierdziła że nie wie na tą chwilę ” nie pamięta”——a ja śmiem twierdzić że nie chciała Pani Skarbnik tego powiedzieć przed kamerą. Bo okazuje się że Gmina zarabia olbrzymie pieniądze na refakturowaniu faktur za odbiór śmieci ale okazuje się że jest to Gmina strasznie zaśmiecona-zaniedbana co widać gołym okiem .

  8
  3
  • mary pisze:

   Co to znaczy “refakturowanie faktur za odbiór śmieci”? Bo rozumiem np. refakturowanie w przypadku najmu lokali i w tym za media czy wywoz smieci. Ale tego to nie rozumiem. Wywóz śmieci jest bodajze nieopodatkowany za mieszkanca. I jak gmina zarabia na tym jak ze sprawozdania wychodzi ze nie zarabia więc o co kaman.

   0
   3
   • Dariusz Szlęk pisze:

    mary proponuję abyś przyszła na Sesję i zadała to pytanie Pani Skarbnik Dorocie Mucha. Proszę zapoznaj się jeszcze raz ze sprawozdaniem i postaraj się zrozumieć co tam jest napisane i co dane kwoty odzwierciedlają. Zwróć uwagę że Burmistrz Podlejski zabrał pieniądze z opłaty za odbiór śmieci w wysokości 155.000 złotych ( sto pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych ) i zapłacił za ugodę sądową z FIRMĄ TAMAX z Sędziszowa —-gdzie chyba jest to niezgodne z prawem ? Zrozum mary że mieszkaniec Gminy Żarki płaci za odbiór śmieci przez firmę STRACH za segregowane śmieci do Kasy Urzędu Gminy w wysokości 9 złotych brutto a Gmina Żarki płaci firmie STRACH około 6,50 złotych brutto ——( tutaj dokładnej kwoty nie chciała ujawnić Skarbnik Dorota Mucha—–niekompetentność w wydawaniu i zawiadywaniu pieniędzmi publicznymi ) To załóżmy że jest to 2,50 -nadwyżka za jednego mieszkańca x 12 miesięcy x ilość mieszkańców w Gminie a jest to ponad 8 tysięcy a więc weż mary kalkulator i licz —wszystkie dane podałem orientacyjnie w przybliżeniu a szczegółowe dane podam po uzyskaniu odpowiedzi od Pani Skarbnik.Normalnie sprytnie zarobione pieniądze —-przeżerają i nierozsądnie wydają,które powinny być przeznaczone na inne zadania o których mówił na jednej z Komisji mec Andrzej Hajdas notabene który jest na odpłatnych usługach Urzędu Gminy Żarki.

    6
    0
    • mary pisze:

     No i nadal nie wiem co to jest refakturowanie opłat śmieciowych mieszkańców . Z całym szacunkiem ale nie muszę przychodzić na sesję i robic z siebie idiotki skoro wszystko co mnie interesuje jest na bip. W sprawzdanianiach z wykonania budżetu jak i dochodów czy wydatków. Na miejscu skarbnika też podjelabym taka decyzję w sprawie tej kary. A tak poza tym to właśnie proszę wziąć kalkulator do ręki i przeliczyć. Nie tylko to co jest rozdziale opłat śmieciowych. Tylko wynagrodzenia i pochodne osób zajmujących się śmieciami obsługa jak i w księgowości które pewnie płacone są z rozdziałów urzędowych. Bo na rozdziale 90002 w sprawozdaniu jak widac tych wynagrodzen nie ma. Czyli gdzie ta nadwyzka. Po co ten chaos wprowadzać.

     0
     5
     • Dariusz Szlęk pisze:

      mary wszystko będzie na Sesji poruszane a widzę że swoim wpisem bardzo usprawiedliwiasz w/w instytucję że odnoszę wrażenie że tam pracujesz bo nazbyt szczegółowo jesteś w temacie choć pisząc komentarz udajesz że nie rozumiesz a to nieładnie wprowadzać mieszkańców w błąd.W najbliższym czasie pokaże całe zestawienie po informacji od Pani Skarbnik. mary zwróć uwagę że w Gminie Niegowa mieszkaniec płaci 6 złotych za śmieci segregowane do kasy GN i ten Urząd w Niegowie również płaci 6 złotych firmie zbierającej śmieci z Zawiercia a ty twierdzisz że wszystko w Żarkach jest OK ? Gmina zarabia ogromne pieniądze na śmieciach a na terenie Gminy występuje bałagan i jest zaśmiecona ogromnie. mary proszę cię jeszcze raz nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd a pamiętaj że piszemy o publicznych pieniądzach.

      5
      0
     • Księgowy pisze:

      Ty naprawdę nic nie rozumiesz, czy tylko udajesz blondynkę ( do niedawna napisałbym ciele)? Czytaj dalej BiP tam jest opisana cała otaczająca nas rzeczywistość i mechanizmy nią rządzące.

      3
      2
   • Gucio pisze:

    Idż do wróżki,

    2
    1
 21. Aleksander Olesiów pisze:

  Ciag dalszy show-szlek .Jaki sens mialby kto kolwiek aby cie niszczyc???Nie ma takiej potrzeby sam sie wyeliminujesz tylko wystarczy poczekac .Na takie akcje w stylu show trzeba miec tzw jaja i wiedze a nie czytac z przygotowanych przez kogos nikogo nie interesujacych farmazonow . Ja obstawiam ze szybko sie wypalisz , i bedzie powtórka z rozrywki .Jedyna twoja szansa na to ze teraz znow pozwolili ci mocodawcy robic show to zapewne brak ludzi o podobnych uchylnieciach.

  2
  8
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Aleksander Olesiów jak chcesz to ty możesz być moim mocodawcą. Ja nie mam żadnych przygotowanych przemówień czy też gotowców ,możesz zawsze podejść na Sesji czy też Komisji i dam ci poczytać co w te dokumenty zawierają——nie potrzebuję suflera .Pamiętaj że ja przychodzę i wychodzę kiedy chce i jestem wolny w działaniach.Farmazony to przytacza np.Skarbnik,Burmistrz,Przewodnicząca a nie ja . Ja im pokazuję i mówię co oni zrobili z tą Gminą—-to jest nie do pojęcia ile oni zniszczyli i zaniedbali w tej Gminie i jakie kumoterstwo stworzyli przez te 16 lat .Jak to wszystko poznałem i zobaczyłem to wręcz nie mogłem uwierzyć a widać to po ich zachowaniu i blokowaniu obrad i rozmów na Sesji. Tak naprawdę to nie ma kiedy porozmawiać z Burmistrzem na Sesji o kluczowych i ważnych sprawach bo wymyślili 5 minut dla mieszkańca na zadanie pytania a i tak Burmistrz nie udziela odpowiedzi ani na Sesji ani na piśmie. Mam nadzieję że Pani Przewodniczącej też zostało te przysłowiowe 5 minut i powtórzy się 2012 i przydałby się jeszcze raz Pan Janusz Garncarz ——-wtedy to on zapoczątkował oswobodzenie RADY.

   4
   0
 22. BMW pisze:

  PAN Radny Kotowic to fakturki od Pani po schódkach wŻarkach na goloneczki i kiełbaski brał to fes dorzywia piłkarzy tylko z której ligi bo z Kotowic to mało ich gro po co ten prezesina inwestuje nasze pieniądze w obcych co nasze dzieci grać nie potrafią wstyd to jest kasa dla Kotowic jak prezesina chce mieć KLUB SPORTOWY na wysokim poziomie niech se otworzy i ze swoich pieniędzy sponsoruje obcych PIŁKARZY

  7
  1
 23. Polityk pisze:

  Nowakowa po kilkudziesięciu latach obcowania z dziećmi sama zdziecinniała i wszystkich obecnych rozmówców traktuje swoją miarą -jak przedszkolaków.

  6
  0
 24. Polityk pisze:

  Aleksander Olesiów przeprowadził wnikliwą analizę przyszłości Pana Szlęka na zlecenia burmistrza, czy Bruna? Czekam kiedy zaproponujecie zamknięcie myślącego Pana Szlęka w psychuszce wzorem bolszewików. Czy wam lub waszym tatusiom przypadkiem ostatnio nie obniżono emerytur?

  8
  0
  • stary pisze:

   Myślący pan Szlęk? chyba myślący inaczej, a takich trzeba zrozumieć, skoro lubi to niech se żyje w swoim wyimaginowanym świecie w którym widzi wyłączne przekręty, afery i złodziei, czasami ma odloty w egzotyczne kraje, a potem się budzi i znów afery, przekręty, zlodzieje. Burmistrz darek he he he…

   0
   6
   • Dariusz Szlęk pisze:

    stary jak ty piszesz że ja widzę inaczej to jeśli patrzysz na to wszystko dookoła i dla ciebie jest transparentnie wszystko robione to cieszę się z ciebie. Wiem że musisz pisać same pozytywy jak na ” księdze gości” ale pamiętaj że ludzie wszystko widzą i oceniają a nie ty i pamiętaj że na tym portalu są upubliczniane dokumenty prawdziwe to co chcesz ty udowodnić bo myślę że w twoim przekonaniu to stwierdzisz że są to dokumenty fałszywe ? Zrozumiem wszystko i będę słuchał z uwagą jeśli na Sesji podejmie rozmowę merytoryczną i zacznie odpowiadać na zadawane pytania a nie jak do tej pory nie udziela odpowiedzi i chowie głowę w piasek a nie może czegoś nie wiedzieć bo zawiaduje Gminą od 16 lat i jego zawód aktualnie to BURMISTRZ to do czegoś to zobowiązuje chyba. No i jeszcze Przewodnicząca RM Nowak gdzie ta Pani nie pozwala zadawać pytań i ogranicza trwanie Sesji i traktuje samorządność jak własny biznes ale mieszkańcy obserwują jej bufonowość i arogancję.

    8
    0
 25. Dariusz Szlęk pisze:

  Czy ktoś zdaje sobie sprawę że dzisiaj 17 maja obchodzi imieniny i tak w kalendarzu jest napisane BRUNONA czyli ktoś nie bez Kozery przybrał takiego Nicka bo kryje się za tym bruno i bruna.

  6
  0
  • bruno pisze:

   Mylisz sie i to bardzo bo jesli juz cos pisze to tylko pod jednym nickiem .Widocznie podobnie myslacych w wielu sprawach jest wiecej!!!!

   0
   6
 26. Dariusz Szlęk pisze:

  bruno/bruna podziwiam cię za śledzenie tego portalu ale jak dobrą nagrodę dostaniesz i chyba dostajesz to musisz prężnie działać ale pamiętaj że z rączki do rączki bo jak ktoś ci obieca że po wyborach —–to nie wierz w to bo historia już pokazała że z obietnic nic nie wyszło i wszechmocny potem obrócił się plecami i nie znał kolegów i przyjaciół.

  7
  0
  • bruno pisze:

   Wiesz to ze ktos cie w zyciu w ci….. zrobil i cos ci obiecal to swiadczy tylko o twym braku instynktu !!!!Mysle ze ci dla ktorych robisz ten szlek-show tez cie kopna w du….. i zostaniesz upadla gwiazda tegorocznych wyborow !!!!bo tylko totalny idiota mysli ze ten show to tak z wlasnej woli i spolecznie.

   2
   5
   • Dariusz Szlęk pisze:

    bruno/bruna podaj imię i nazwisko zamiast nicka bruno ,zapewniam cię bruno że nie mam żadnych mocodawców i sponsorów i nic wspólnego nie mam z wyborami a z twoich wpisów wynika że to ty jesteś idiotą a dowodem tego jest że się kryjesz pod pseudonimem i tak swojej osoby się wstydzisz że jesteś anonimowy to musi być z ciebie niezły GIGANT. bruno ja na tyle jestem wolny i niezależny że jak przyjdziesz do mnie i przekonasz to od razu mogę promować Radnego Pawła Labochę na kandydata na BURMISTRZA w tegorocznych wyborach i zapamiętaj sobie że jestem wolny i niezależny to nie pisz bzdur. Tak ja walczę od 2014 roku o sprawiedliwość i jest to praca tylko i wyłącznie społeczna bez diety. bruno pytaleś kiedyś kiedy Myszków i dla ciebie zrobiłem tą przyjemność i zapraszam cię na niezależny portal http://www.zyciemyszkowa.pl Widzisz bruno wszystko jestem zdolny dla ciebie zrobić. bruno jakie jest twoje kolejne życzenie ?——-jestem do twoich usług.

    3
    0
 27. Zasada pisze:

  PROSZĘ BARDZO OSOBY NIE PISZĄCE NA DANY TEMAT , TYLKO ROBIĄCE SOBIE WYCIECZKI OSOBISTE PODPISYWAŁY SIĘ Z IMIENIA I NAZWISKA. USPRAWIEDLIWIENI SĄ TYLKO PISZĄCY ZE ZESZMACONYM NAZWISKIEM PRZEZ SWOJE DOTYCHCZASOWE LUB PRZODKÓW POSTĘPOWANIE.

  1
  2
  • trelemorele pisze:

   To dlaczego się nie podpisałeś/aś? z powodu zeszmaconego nazwiska?

   5
   1
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Nie mam pojęcia jak można coś takiego napisać Zasada ——to już jest przesada ale podaj swoje imię i nazwisko ale kretyństwo twoje nie zna granic i żeby twoje nazwisko opublikować to nie byłoby ci raczej do śmiechu.

   4
   0
 28. Miroslaw Jaskólski pisze:

  Będąc nawet na wakacjach, daleko od Polski można było posłuchać burzliwej „dyskusji” radnych. Co za wrzawa, trudno było się dorwać do głosu. Szkoda, że nie będę mógł być na sesji bo mam sporo pytań do szefostwa i będę żądał odpowiedzi ad hoc. Ale na pewno okazja się jeszcze znajdzie. Przetarg na śmieci, sprawozdanie MGOK, żenujące odpowiedzi a raczej ich brak na moje interpelacje i wiele innych starych tematów pozostających bez odpowiedzi. Szkoda tylko, że sesja nie jest w Dzień Samorządowca jak w ub. roku. Wtedy była to sobota. Widać również inne cele przyświecały tej dacie. Teraz takich celów brak. A już kilka miesięcy temu wnosilem w swej interpelacji o sesję aby uczcić Samorządowców. Mam nadzieję, że pani przewodnicząca umożliwi mi udział w sesji, abym mógł bezpośrednio zadać pytania jej i panu burmistrzowi.

  7
  1
  • chetny pisze:

   Na wakacjach lub w pracy to co z Pana za radny ciągle nie obecny .Można to nazwac ZAOCZNY RADNY.A nas mlodych jest tak wielu wyksztalconych i czasowych.Może pora ze sceny zejść ?i

   3
   4
   • Mirosław Jaskólski pisze:

    chętny – zastanów się nad tym co piszesz. Nie muszę ze sceny schodzić bo nigdy na nią nie wchodziłem. Zaoczny radny jak mówisz tylko dlatego, że pani Nowakowa tak organizuje pracę rady aby jej było wygodnie i aby żadnej sesji nie musiała opuszczać. Mnie nie zależy na diecie jak wielu radnym bo nie spłacam kredytu i nie mam innych zobowiązań. Chcę tylko wyprostować pewne sprawy o których może nie masz nawet pojęcia, a zabierasz głos. Wakacje każdy kiedyś ma, a ja mam teraz, chyba mi wolno ? Mam nadzieję, że będzie mi dane uczestniczyć w kolejnej sesji, wtedy te wszystkie problemy poruszę i będę się domagał odpowiedzi na sesji gdyż tematy są stare, a nadal nie wyjaśnione. Mówisz o mnie zaoczny radny, tylko zwaź, że częściej zabieram głos w interpelacjach niż inni radni siedzący na sesji. Gmina wydaje nasze wspólne pieniądze i chcę, aby były wydawane transparentnie. Tobie na tym nie zależy ? W czerwcu, o ile nie będzie żadnych utrudnień będę uczestniczył w sesji i również Ciebie na nią zapraszam. A na koniec, jak ktoś jest młody, wykształcony i chętny to nie startuje na radnego. Nie ma na to czasu. To miejsce zarezerwowane dla rencistów, emerytów, pracowników instytucji podległych gminie mających zawsze czas (szkoły, ZUK itp.). Przyjrzyj się jak przebiegają sesje. Bez dyskusji przyjmowane są wszelkie uchwały bo po co się narażać.
    Pozdrawiam i życzę pozytywnego i racjonalnego myślenia. Jestem gotów do rozmowy na różne tematy. Telefon podany na stronie. Zauważ, że pozostali radni unikają podania kontaktu do siebie.

    7
    2
  • Radzik pisze:

   Te wakacje”daleko od Polski” to Emiraty czy Tajlandia ? W ramach uczczenia Samorządowców ?Dietka leci za bycie radnym.Oj zapewniam,że głosu na Pana to już na pewno nie oddam w najbliższych wyborach!

   3
   1
 29. Dariusz Szlęk pisze:

  Nie mam pojęcia jak można coś takiego napisać Zasada ——to już jest przesada ale podaj swoje imię i nazwisko ale kretyństwo twoje nie zna granic i żeby twoje nazwisko opublikować to nie byłoby ci raczej do śmiechu.

  3
  0
 30. Dariusz Szlęk pisze:

  chetny jeśli ty jesteś taki przebłysk i KOZAK to zapraszam cię na Sesję 25 maja o 9.00 do UMiG w Żarkach i zobaczymy co masz do zaoferowania i jaki masz pomysł na rozwój Gminy Żarki i poprawę życia w tej Gminie bo Burmistrz Podlejski przez 16 lat urzędowania nie umiał stworzyć ŻŁOBKA dla dzieci a PRZEDSZKOLA są otwarte dla dzieci ,którymi opiekują się dziadkowie ,rodzice na zasiłkach pozostający w domu ,bezrobotni też pozostający w domu i o czym ty chetny chcesz rozmawiać i działać. chetny jakim prawem ty ubliżasz doktorowi Radnemu RM Panu Mirosławowi Jaskólskiemu w sprawie wykształcenia ,gdzie jak widzę to ty nawet nie potrafisz pisać z klawiatury urządzeń albo nie znasz języka polskiego i nawet nie jesteś odważny aby się przedstawić. Nie rób więcej takich wpisów bo pośmiewisko sobie robisz i miej szacunek dla ludzi inteligentnych i wykształconych.

  6
  3
 31. bruno pisze:

  Normalnie Kotowicka skarbnica wszech-wiedzy.Mieszkańcy Kotowic sami chyba nie wiecie jakia skarbnice wiedzy wszelakiej macie we wsi . Myślę ze powstanie kiedyś w odległej galaktyce film o tak wybitnym czlowieku który nie dla sławy czy pieniędzy a społecznie sie udziela .?hihihi

  0
  8
  • Dariusz Szlęk pisze:

   bruno od teraz robimy tak że ty jak będziesz dodawał takie wpisy na tym portalu to ja automatycznie będę składał bardzo dużą ilość wniosków do Urzędu Gminy i co teraz zrobisz ? Idź i zgłoś to swojemu MOCODAWCY i może wreszcie zrozumie twój MOCODAWCA że czas się poddać i nie będziesz już głupich komentarzy dodawał ale bruno zarazem dodatek/nagrody już nie dostaniesz od swojego MOCODAWCY. JAK CHCECIE GRAĆ TERAZ W ZIELONE TO ZACZYNAJ bruno Z OBELGAMI a ja wioski zacznę pisać a wiedz że sam pisze a nie mam problemów z pisaniem to raczej wiesz choć twierdzisz że ktoś mi gotowce daje ale ja pracuje na swoim materiale i wiedzy jaka mam.

   3
   0
   • bruno pisze:

    Gdzie ja napisalem jakies slowo ktore jest obelga ???Sposob w jaki pisze to jezyk naszego dziennikarzyny ,on tez stara sie byc smieszny w nazwach swoich artykulłów . Co do tego czy ty bedziesz biegal do gminy z wnioskami nawet kazdego dnia to malo mnie to obchodzi !!!bo ile razy mozna pisac ze jest sie zwyklym obywatelem ktoremu pasuje tak jak jest w naszej gminie.Sam sobie ubzdurales cos ze jestem pracownikiem UM i ty i labocha brnicie w ta schize kazdego dnia.Ty chyba nie pamietasz jakimi wulgaryzmami waliles pare miesiecy temu !!!!!

    0
    2
 32. Zasada pisze:

  Panie Dariuszu Szlęk
  Nie podałem swojego nazwiska, ponieważ wpis mój nie dotyczy wypowiedzi w/s prywatnych jakiejkolwiek osoby, tylko zasady prowadzenia merytorycznej dyskusji.
  W wypowiedziach na dyskutowany temat dane autora nie są dla dyskutujących ważne, tylko meritum, chyba, że ktoś się chce podpisać to nie widzę przeszkód.

  W przypadku personalnych ataków jakich tu wiele na Pana osobę, nie związanych z tematem , piszących te prostackie teksty namawiam do podpisywania się.
  Jestem Pełen szacunku dla Pańskiej i Pana Jaskólskiego osoby za podpisywanie się pełnym nazwiskiem. Jesteście Panowie tylko we dwóch.
  Ataki personalne na Pana życie osobiste są dla mnie oznaką bezsilność i braku argumentów.
  Życzę wytrwałości

  9
  1
 33. Dariusz Szlęk pisze:

  W sprawie tych nieokrzesanych i wulgarnych wpisów ja jestem za ściganiem z URZĘDU autorów tych wpisów a zwłaszcza gdzie osoby są pod różnymi pseudonimami i w ewidentny sposób szydzą i wyśmiewają inne osoby. Jest to dla nich też forma zabawy. Dziękuje Zasada za wsparcie .Oby było więcej takich osób jak ty.

  6
  0
  • Anna pisze:

   Takich osób jest więcej którzy myślą tak jak pan Szlęk.Tylko nie każdy ma odwagę powiedzieć to co myśli głośno. Bo jak wiemy zemsta w Żarkach jest szybka . I wiem co piszę.

   9
   0
 34. CIcho Cicho cicho pisze:

  cicho ,cicho ,cicho nie zostanie burmistszem nasza wtym glowa promotor 1

  5
  0
 35. Temida pisze:

  Każde przestępstwo ma określony czas przedawnienia. Nawet gdy w tej chwili piszącemu autorowi obelżywych pomówień wydaje się, że jest bezkarny, jest jeszcze dużo czasu na zajęcie się takimi wpisami. W internecie nic nie ginie i nie jest anonimowe. Niektóre osoby pewnie wcześniej czy później o tym się przekonają. Odpowiedzialność za czyny i słowa obowiązuje teraz, a w przyszłym życiu również za myśli i zaniechania.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *