zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
Komunikat w sprawie zakażenia koronawirusem w Klasztorze w Leśniowie
21 lipca 2020 r. | 09:30
4

Klasztor w Leśniowie wydał specjalny komunikat w związku z pojawiającymi się informacjami odnośnie zakażenia koronawirusem jednej z sióstr zakonnych.

Chcemy zdementować wszelkie wiadomości mówiące, że do zakażenia doszło podczas Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Leśniowskiej tj. 2 i 5 lipca lub w naszym Sanktuarium w innych dniach.

Otóż do zakażenia Siostry Zakonnej doszło 12 lipca 2020 roku w Częstochowie od osoby mającej bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Siostra przebywała u nas od wieczora 12 lipca 2020 r.(Niedziela). Nie była na Mszy św. w Sanktuarium.

Od otrzymania wiadomości w poniedziałek 13 lipca 2020 roku o prawdopodobieństwie zakażenia została odizolowana i poddana prywatnym testom na obecność wirusa.

Po otrzymaniu wyników na podstawie decyzji PSSE w Myszkowie, została przetransportowana do izolacji zewnętrznej. Stan zdrowia siostry określa się jako dobry (bez objawowy).

Stan zdrowia pozostałych Ojców i Braci Paulinów, określa się jako dobry (bez objawowy). Wszyscy przebywają w klasztorze na kwarantannie.

W najbliższym czasie zostaną poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W zaistniałej sytuacji prosimy o wyrozumiałość oraz polecamy się modlitwie.

Ojcowie i Bracia Paulini oraz Siostry Obliczanki z Klasztoru w Żarkach - Leśniowie4 odpowiedzi na “Komunikat w sprawie zakażenia koronawirusem w Klasztorze w Leśniowie”

 1. Barbara pisze:

  Oby wszyscy wrócili do zdrowia. Serdeczne pozdrowienia w tym trudnym czasie

  6
  1
 2. xyz pisze:

  Panie redaktorze , dlaczego pan swoich czytelników wprowadza w błąd .Jest to nie etyczne a zarazem zagrażające życiu i śmierci!Prawda jest taka ,że siostra Obwłaszczanka przyjechała na urlop do Leśniowa na odpust tj.przed 2.07 2020r.a wyjechała na głosowanie na 12.07.2020r. i tam wtedy poczuła się żle i wynikło ,że ma koronawirusa.W tym czasie wiele osób korzystało ze światyni w Leśniowie.Przekazując nieprawdę czuje się pan z tym dobrze?Dzisiaj w telewizji o tym mówią,chyba ,że bardziej liczy się taca jak życie i zdrowie ludzi!

  3
  2
  • Barbary pisze:

   Do xyz. Jeśli tak dobrze orientujesz się to nie wywołuj paniki tylko jedź do sanepidu i porozmawiaj. Oni znają procedury i zrobią co trzeba. Życzę zdrowia.

   2
   3
 3. xyz pisze:

  Przepraszam za pomyłkę chodzi o siostry Obliczanki.

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *