zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
Kontrole w żareckich sklepach. Nie masz maseczki? Będzie mandat
10 grudnia 2021 r. | 13:04
3

Pamiętajmy, że na terenie kraju nadal występuje stan zagrożenia epidemicznego. Tylko nasza odpowiedzialna postawa i stosowanie się do obowiązujących zakazów i nakazów może uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi nadal prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Okres przedświątecznych zakupów właśnie się rozpoczął. W sklepach wielkopowierzchniowych czy galeriach handlowych rośnie liczba klientów. W gorączce przedświątecznych zakupów nie możemy zapominać o świadomym narażaniu siebie i innych na zakażenie groźnym wirusem. Dlatego nad przestrzeganiem obostrzeń w dalszym ciągu czuwać będą policjanci, którzy wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzają czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu myszkowskiego stosują się do przepisów wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są miejsca skupiające duże ilości ludzi, czyli galerie handlowe, sklepy, czy środki komunikacji publicznej. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego.

Nie lekceważmy obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań i epidemią COVID-19 policjanci nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu. /KPP w Myszkowie/3 odpowiedzi na “Kontrole w żareckich sklepach. Nie masz maseczki? Będzie mandat”

 1. big poppa pisze:

  to będą się ludzie z powiatu myszkowskiego odwoływać z sukcesami w tych sadach, jak zrobił już nie jeden obywatel wcześniej.
  a co do kontroli to powinien być jakiś publiczny ogólno dostępny harmonogram tych kontroli bo dlaczego ma ktoś dostać np. mandat jeśli raz zapomniał maseczki ?
  Proponuje informacje na stronie gminy Żarki lub stronie zarki.pl .
  Dlaczego ma panować bezprawne wstawianie mandatów?
  ja na świadczenia 500 + nie mam ochoty płacić i złodziejstwo pisuaru w ferworze świątecznych zakupów.
  W święta zapomina się o wielu innych ważniejszych rzeczach niż maseczka…

  4
  3
  • Popek pisze:

   Płacimy im na emerytury i dajemy co miesiąc wypłaty.
   Wiec dziwna to rzecz wystawianie mandatów przez te prywatna firmę zwaną POLICJA !!!!

   2
   0
 2. Idiota pisze:

  A majtek popadał nie zapominasz zakładać?

  1
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *