pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Ile was kosztuje Burmistrz Klemens Podlejski?
05 marca 2018 r. | 13:17
24

W piątek dodałem artykuł dotyczący środków z UE, jakie gmina pozyskała za lata 2014-2016. Kilka osób zauważyło, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca Żarek, to znacznie więcej niż w przeliczeniu na jednego mieszkańca Myszkowa. To teraz przyjrzymy się, ile zarabia Burmistrz Żarek i Burmistrz Myszkowa, w przeliczeniu na mieszkańca danej gminy.

Burmistrz Klemens Podlejski wg ostatniego oświadczenia majątkowego zarobił 156 066,66 zł (2016 rok). Według danych GUS w 2016 roku w gminie Żarki mieszkało 8462 ludzi. Ile zatem każdego z was kosztuje pensja Burmistrza? Każdy mieszkaniec gminy składa się po 18,44 zł na pensję Klemensa Podlejskiego.

A jak to wygląda w Myszkowie. Burmistrz Włodzimierz Żak w tym samym okresie, co Podlejski, zarobił 156 637,67 zł. Według danych GUS w 2016 roku w gminie Myszków mieszkało 32157 ludzi. Burmistrz Żak kosztuje każdego mieszkańca gminy Myszków 4,87 z rocznie.

I gdzie tu sprawiedliwość?

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Ile was kosztuje Burmistrz Klemens Podlejski?”

 1. Lucyna pisze:

  W Żarkach mieszkają sami bogaci ludzie, a wszak wiadomo : KTO BOGATEMU ZABRONI ?

  0
  0
 2. Wyborca pisze:

  czyli klimek zarabia tyle co burmistrz myszkowa…

  0
  0
 3. Pensja pisze:

  Kolejny błysk wiedzy. Zarobki w samorządzie regulowane są przez tak zwaną ustawę kominową. To ona dokładnie określa poziom wypłaty. Uchwalili ją panie i panowie z ul. Wiejskiej. Różnica w pensji wójta burmistrza i prezydenta w bardzo niewielkim stopniu zależy od wielkości gminy. Dlatego burmistrz Żarek zarabia porównywalne co burmistrz Myszkowa. Ba nie ma nawet wielkiej przepaści do pensji prezydenta dużego miasta. O tym zadecydowali parlamentarzyści. Ale co to kogo ochodzi. Przecież burmistrz Myszkowa może skorzystać z ostatnio wdrazanej propozycji dojnej zmiany. Czyli co miesiąc wypłacić sobie wysoką nagrodę. I git. Bierzemy przykład z góry.

  0
  1
  • Stefek pisze:

   To skoro przykład idzie z góry to gdy okradano RP z VAT to również pismak tegoż artykułu mamy rozumieć że też tak robił bo przykład idzie z góry??
   A więc zapraszam.y do pokoiku PG w budynku przy ul.Kosciuszki oraz złożenia deklaracji na przeciw Mrówki przy ul.Puławskiego
   Bo przykład idzie z góry Ty pajacu Totalny

   1
   0
 4. Sunia pisze:

  Burmistrz Żarek zarobił 156066,66. tz wszedł w posiadanie części waszych podatków zgodnie z prawem

  W 2016 roku Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski za rządzenie miastem dostał 157 tys. zł, czyli o 930 zł w skali roku więcej od Pana Podlejskiego.

  Ciekawe spostrzeżenie zamieściłam dzisiaj pod artykułem z piątku na temat środków z UE, jakie gmina pozyskała za lata 2014-2016.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/prezydent-krakowa-wiecej-zarabia-na-uczelniach-niz-za-prace-dla-miasta,12162700/

  0
  0
 5. bruno pisze:

  Żenada gasko żenada .piszesz o zeczach ogólno dostępnych do wiadomości i robisz z igły widły .piszesz o sprawiedliwości to napisz ile Ty dostajesz za pisanie tych pomyji .Ale jak rozliczyć datki od cichych sponsorów to nawet ciekawe .

  0
  0
 6. bruno pisze:

  Czemu nie napisał ten podkrecacz też ze wszystko przewiduje ustawa tylko jak zwykle zakończył w sposób dający co niektórym możliwości do siania bezsensownych tez !!!!!

  0
  0
 7. bruno pisze:

  Jeszcze jedna wykrylem nieścisłość w tym poważnym artykule .Zapomniałeś napisać że burmistrz myszkowa ma zastępcę wiedz pensję tego stanowiska są dwie co daje inny przelicznik.A nasz nikogo w zastępstwie nie ma i sam to wszystko ogarnia za taką samą kasę co ten z myszkowa a pracy ma połowę mniej ten z myszkowa !!!!

  0
  0
 8. Jaro pisze:

  Ten news jest tak absurdalny, że brak słów. Słów a nie argumentów, takie sensacje tylko na tym portalu, nigdzie indziej by tego nie wymyślono. Burmistrzowie czy prezydenci miast, czy to 5, 10, 50, 100, 500 tysięcznych, zarabiają zasadniczo tyle samo. I ktoś kto choć trochę interesuje się tematem doskonale o tym wie. Jak już przeliczać na mieszkańca , to raczej wydatki na utrzymanie całego urzędu.
  W ramach pomysłów absurdalnych proponuję przeliczenie zarobków Gąsiorskiego na liczbę czytelników portalu 😀 albo kliknięć haha.

  0
  0
 9. osa pisze:

  a to ci hit wpisy pojawiaja sie i znikaja ciekawe czyzby sam pan dziennikarz je pisal i usowal hheheheheheheh

  0
  0
 10. stały czytelnik pisze:

  Oczywiście wszystko jest wiadomo, ludzie którzy tak komentują każdą informację najprawdopodobniej swoich dzieci nie posyłają do szkoły. W szkole zawsze uczą wiedzy ogólnie dostępnej. Są tajemne środowiska ale o nich w tym miejscu nikt nie pisze. Szukających wiedzy tajemnej muszą zmienić portal.

  0
  0
 11. Kos pisze:

  13 tys mies to nie tak strasznie

  0
  0
 12. Banduch pisze:

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Jeszcze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  0
 13. Moher pisze:

  Pomódl się również za mnie. Módlmy się wzajemnie za siebie. Owoce pracy Pana Gąsiorowskiego są nadzwyczajne.

  0
  0
  • Banduch pisze:

   I za Ciebie i wszystkich tu piszących o pokój i dobro w sercu. A jeśli chcesz pomóc sobie i innym to dołącz do mnie i rób to co ja.

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

   0
   0
 14. bruno pisze:

  Jego to tylko egzorcyzmy mogą ogarnąć .TU trzeba fachowców z CZatachowy .hahaha

  0
  0
 15. Moher pisze:

  Pycha szyderstwo i poniżanie bliźniego to specjalność bruna. Cierpliwie poczekam, może kiedyś śliny Ci zabraknie i przestaniesz pluć, wzniesiesz się na wyżyny intelektu i napiszesz na temat chociaż jedno zdanie. Banduch modląc się za nas nie zapomnij dołączyć do intencji swojej osoby. W Niebie brakowałoby nam Ciebie.

  0
  0
  • Banduch pisze:

   „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Jest między wami choć jeden sprawiedliwy i mi pomoże. Moja samotna modlitwa to trochę mało. Zapraszam:

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

   0
   0
 16. Moher pisze:

  Targowanie się Abrahama zostało zakończone na dziesięciu sprawiedliwych. Zapewne mógł on wyprosić ocalenie ze względu na jednego tylko sprawiedliwego, ale chyba nie przypuszczał, że zepsucie w Sodomie jest tak wielkie, iż nawet dziesięciu sprawiedliwych nie da się w niej znaleźć. Jak jest w Żarkach.

  0
  0
 17. Wasz znajomy pisze:

  – bruno iJaro tu nie chodzi o napisanie prawdy przez gąske,tu chodzi o zrobieniu czytelniką z mózgu szamba. Moher ciebie modlitwa nie pomoże ,raczej najlepszy byłby dla ciebie rozżarzony ruszt.

  1
  0
 18. Moher pisze:

  Modlitwa cuda czyni.

  0
  0
 19. Banduch pisze:

  Szawle Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?

  „Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych,
  nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,
  lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
  Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie,
  a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.”
  Ps 1. 1-3

  0
  0
 20. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  1
  0
 21. MonikaXV pisze:

  “Ciekawe czy Szlęk albo Gąska pracują za darmo? Jednak ktoś musi ich utrzymywać. Nie każdy może sobie pozwolić, by nie zarabiać. Co robią, że mają tyle czasu, by wyszukiwać związki mafijne lub wyolbrzymiać jakieś ludzkie wady. Na portalu nie znalazłem załącznika z urzędu skarbowego o dochodach obu Panów którzy nadali sobie prawo bezkarnego opluwania i rozliczania wszystkich. Jakie mają dochody i kto im płaci, że stać ich na takie samochody i życie ? A może dlatego Szlęk kupił za flaszkę hektary od sąsiada, bo na więcej go nie było stać? ” Mam nadzieje…, że jako osoby rozliczające innych sami przedstawią swoje zaznania podatkowe, odpowiedzi wymijające, że nie są osobami publicznymi mnie nie przekonują. Sami stali się publicznymi występując w imieniu moim i innych mieszkańców Żarek.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *