bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
MWM Brzesko
Kto odbiera wasze śmieci?
06 października 2017 r. | 12:38
17

Dostaje od Was wiele zgłoszeń odnośnie odbierania waszych śmieci przez "Pana Wiesława Podlejskiego". Gmina ma umowę na odbiór śmieci z firmą PZOM STRACH Sp. z o.o. Sp. k.. Informujecie mnie, że wielokrotnie zdarza się, że firma ta nie zabiera wszystkich worków na śmieci czy nie opróżnia kubłów. Dla przykładu, macie wystawionych pięć worków, PZOM Strach zabiera trzy.

Co się dzieje z pozostałymi dwoma workami? Okazuje się, że gmina nie ma żadnej innej umowy z firmami na ich odbiór. Według gminy, wasze zgłoszenia przekazywane są do firmy PZOM STRACH Sp. z o.o., Sp.k., która dokonuje odbioru w innym terminie. Według Was, po śmieci podjeżdża traktorem Pan Wiesław Podlejski, który zabiera nieodebrane wcześniej worki.

Kto ma racje? Może rzeczywiście, gmina nie ma podpisanej umowy z Podlejskim, ale ma z nim podpisaną umowę Strach? Dlaczego Strach nie zabiera wszystkich waszych śmieci?

Poniżej informacja z gminy w tym zakresie.

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 20.09.2017 r. informuję że, odpady komunalne od mieszkańców Gminy odbiera firma PZOM STRACH Sp. z o.o. Sp. k. wyłoniona w drodze przetargu. Inne firmy odbierające odpady od przedsiębiorców na podstawie umów indywidualnych to: P.P.H.U. „Tamax” Tadeusz Cieślak, SUEZ Południe Sp. z o.o., Strach i Synowie Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SANiKO Sp. z o.o., Remondis Sp. z o.o. oddział w Częstochowie, P.H.U. „REKO” Jakub Ciupiński, PZOM Strach Sp. z o.o. Sp. k. , Ochrona Środowiska Sp. z o.o. , Wywóz Śmieci Usługi Porządkowe Karoń S.C. W przypadku otrzymania reklamacji dotyczącej nie odebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, zgłoszenie przekazywane jest do firmy PZOM STRACH Sp. z o.o., Sp.k., która dokonuje poprawki w innym terminie. Osoby indywidualne nie świadczą usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Żarki. Jednocześnie odpady zbierane w sposób selektywny można dostarczyć bezpośrednio na PSZOK.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Kto odbiera wasze śmieci?”

 1. obserwator pisze:

  no to już wszystko wiadomo, Pan Wiesiu zmienił imię i nazwisko i nazywa się teraz PZM STRACH, ciekawe czy dzisiejsze nie odebrane worki BIO ( zabrano znowu tylko 1) doczekają się odbioru ze strony Urzędu. Coś czuje że niniejszy artykuł spowoduje tylko tyle że nikt już nie odebranych śmieci nam nie zabierze.

  0
  0
 2. obserwatorka pisze:

  Zostanie nam odwożenie nie odebranych śmieci do Urzędu. Teraz Pan Redaktor załatwił nam brak odbioru nie zabranych śmieci na 1000 %.

  0
  0
 3. Marcin Labocha pisze:

  Pan Wiesław nie powinien odbierać tych śmieci tylko firma Strach. Dlaczego on to robi? Trzeba zapytać jego kuzyna Klemensa

  0
  0
 4. Mieszkanka pisze:

  To są jakieś żarty miesiąc w miesiąc ta chora firma nie zabiera śmieci tak jak należy. Ja się pytam za co biorą pieniądze skoro nie chcą brać worków. Tyle razy ile zglaszalam do gminy ze zostały worki przed posesja to jest śmiechu warte, w jaki sposób gmina lekceważy PROBLEM. JA się pytam kto, co, ile i jak wziął łapówkę w kieszeń za podpisanie przetargu z ta firma???????????????????. Śmieci mi zalegają na posesji bo nie będę osobiście wozić śmieci skoro mam za to płacić. Nieformalna jest ta gmina.

  0
  0
 5. SĘDZIA pisze:

  Firma STRACH sponsorowała prawdopodobnie wybory samorządowe w 2014 roku gdzie Klemens nie wydał na kampanie przedwyborczą ani grosza ze swoich pieniążków a oprawę tej kampani miał przepiękną począwszy od ulotek,plakatow,ogłoszeń w prasie i suto zakrapianych przyjęć to ktoś musiał wypluć ogromną kasę na tą otoczkę i teraz STRACH jest nie do ruszenia.Dla przykładu Gmina Niegowa zmieniła firmę co odbiera śmieci i teraz mieszkaniec który selekcjonuje śmieci to płaci na miesiąc 6 złotych a u nas w Żarkach do tej pory było 9 złotych a teraz Radni Wspaniali z Żarek znowu podnieśli ceny na odbiór śmieci,ale w Niegowie to pani WÓJTOWA to ma “jaja” potocznie mówiąc a w Żarkach wyzysk,ucisk i nie kompetencja tylko i nic więcej ale cóż chcieć jak tam od śmieci siedzi w pokoju Zamorowski co to nie ma pojęcia o niczym ani wykształcenia w tym kierunku tylko stołek piastuje i kasę trzepie z tego tytułu nieudacznik jeden. Na śmieciarkę bym go wsadził na rok i wtedy dopiero powrót do Gminy Naszej Mieszkańców.

  0
  0
 6. Kasia pisze:

  Do SĘDZIA.
  Jesteś do tyłu i nie w temacie .
  Śmieciami w gminie zajmują się od dawna inne odoby. Był młody a Teraz jest dwoje młodych .
  Najpierw się dowiedz człowieku a potem pisz

  0
  0
 7. SĘDZIA pisze:

  Tylko 6 złotych w Niegowej płacą . Może my mieszkańcy Żarek zastrajkujemy i podatków-daniny nie będziemy płacić ? Mieszkanka bardzo agresywna to chyba poplecznica Podlejskiego. Te Mieszkanko a kto jest Szeryfem całego działu czy ty wiesz czy tylko tak na złość piszesz.Wiesz o tym że za odbiór śmieci w Gminie Żarki jej mieszkańcy płacą najdrożej czy znowu mnie odeślesz gdzie ? Może te śmieci mam spalić czy do lasu wywieźć ? Weź se pseudonim ZAKRĘCONA BLONDYNA.

  0
  0
 8. antyKaśka pisze:

  Wiem że bacznie obserwuje wiadomości na tym portalu Kaśka ,, wazelina ” POdlejska – Pluta. Więc napisze Ci tutaj bo na stronie Urzędu umieszczasz tylko to co ci pasuje. Ileż to razy problem śmieci był poruszany na ,, oficjalnym” Żareckim portalu w ,, księdze gości ” ? Zawsze to Kaśka ,, wazelina” POdlejska – Pluta odsyłała do odpowiedniego referatu. Jeśli ktoś chciał poruszyć temat Pana Wiesia i jego roli w wywózce śmieci a tym bardziej sposobu rozliczania się za jego usługi nigdy pytania nie ujrzały światła dziennego, zawsze to naczelna cenzorka odrzucała takowe wpisy. Doczekaliśmy się wreszcie strony na której to poruszony został temat śmieci i sposobu wywózki tych śmieci w naszym mieście. Ciekawe czy coś z tego wyniknie, czy odważy się ktoś wreszcie te nie odebrane śmieci zawieź do Urzędu lub też pod dom burmistrza ? Może już dosyć kochani mieszkańcy chowania głowy w piasek ? Może czas ruszyć to g…o jakim nie wątpliwie jest temat śmieci w Żarkach ?

  0
  0
 9. CWANIAK pisze:

  antyKaśka lubię ciebie i Ważniak mówi że bierzemy ciebie do naszej bajki. Może Smerfetką zostaniesz w naszej bajce ale strzeż się Gargamela bo jego Wydra już straszy na stronie gminnej. Możesz używać tytułu SMERFETKA bo odważnie piszesz a KLAKIER ci raczej nie zaszkodzi bo nie wie pod jakim daszkiem sobie siedzisz i stukasz. Pozdrowionka.

  0
  0
 10. antyKaśka pisze:

  CWANIAK w kwestii śmieci trzeba zadać sobie jedno pytanie. Mianowicie jakie to korzyści może czerpać Burmistrz z tego że firma Straszna wywozi nasze śmieci ? Dwie małe firmy pogonił i się z nimi sądzi a Straszni lecąc w kulki na każdym kroku ciesząc się niewyczerpalnym zaufaniem Burmistrza ? Trochę to dziwne, prawda ?

  0
  0
  • CIAMAJDA pisze:

   Ja tak antyKaśka patrzę i widzę przez te oczy,te oczy że w tej Gminie Żarki to Burdel jest ale nie Ciamajda jestem bo w Burdelu to porządek jest.Gargamel nie lubi smerfowych jagód to sam lody kręci ale on nic za darmo nie robi bo darmo to umarło tak mówi zawsze pani Kierownik GOK w ŻARKACH i ten tekścik mi się podoba. Potrzebna nam Dobra Wróżka żeby się rozprawiła z Gargamelem.To jest układ tego co Burmistrz powie to tak się robi bo Rada Miejska w Żarkach jest pod butem POdlejskiego i tak szczekają jak on im karze bo w większości siedzą na stołkach ufundowanych przez POdlejskiego-zależność czyli naczynia połączone.Jeśli Burmistrz i Rada Miejska nie wyrzuciła firmy STRACH to jest to gołym okiem widać spółka. Ja jestem CIAMAJDA ale jak nazwać RADNYCH gdzie oni na gówno mówią papa.Co niektórzy z Radnych to chyba edukację skończyli na podstawówce a reszta to zidiociała na full maxa.

   0
   0
 11. Wer pisze:

  Tak w Niegowie i Poraju opłata za śmieci to 6 zł. segregowane i 9 zł. niesegregowane a rodziny wielodzietne płacą mniej!!!!

  0
  0
 12. Romek pisze:

  Dzisiaj nie odebrane worki z BIO trafiły do koszy na odpady komunalne i w ten sposób zostaną odebrane przez firmę Strach. Tak to właśnie w Żarkach wygląda segregacja śmieci.

  0
  0
 13. Mieszkanka pisze:

  Może Pan burmistrz znowu nada sobie i innym pracownikom roczną nagrodę pieniężną za “”tak idealnie sprawowana władze w tej gminie”. Jeżeli jakaś firma nie wywiązuje się z umowy z ktore j czerpie korzyści finansowe, a gmina nie wyciąga konsekwencji pomimo skarg mieszkańców, to jest coś na rzeczy.!!!!!!!. Jak przychodzi czas placenia podatku za grunt to potrafia z gminy pisma wysylac prawda?!!! Nie wiem kiedy lecz już niedługo przyjdzie czas wyborów to Ci co są przy korycie przekonają się, jak mieszkańcy potrafią zagłosować.

  0
  0
 14. TytusRomekiAtomek pisze:

  Nikt z Was / Nas nie ma takiej mocy sprawczej, aby rozwikłać zagadkę odbioru śmieci w Żarkach. Możemy sobie tutaj pisać co chcemy, tyle że nic z tego nie wyniknie. Klemens i jego Kasieńka pewnie czytając wpisy boki zrywają że się gawiedź obudziła dopiero teraz. Firma Strach przecież ponownie wygrała przetarg na odbiór odpadów. Pan Redaktor niech się dowie o specyfikację to tego przetargu, abyśmy się mogli zorientować czy to wina firmy Strach czy też może naszego Urzędu; który w jakiś sobie tylko znany sposób określił ilość odpadów generowanych przed jedną jednostkę gospodarstwa domowego. Ja bym tutaj szukał przyczyny wiecznie nie odebranych worków z odpadami. Nie od dziś wiadomo że śmieci to dobry biznes i nikt nie będzie odbierał przecież ich ponad to do czego jest zobowiązany na mocy wygranego przetargu. Psioczymy na firmę Strach lecz raczej nasze żale trzeba wylewać w kochanym Urzędzie gdzie niekompetencja części ( zaznaczam części) ludzi tam pracujących jest zatrważająca.

  0
  0
 15. Zgrywus pisze:

  Temat smieci w naszej gminie to jawna kpina, można dzwonić po 100 razy do referatu z zazaleniami bo nie odbieraja worków i nie zostawiaja nalezytej ilości tylko trzeba samemu kupować i tak zabiorą ile chcą ,ale gmina opłate sobie uiszcza za odbiór wszystkich nieczystości ,myślę że będzie trzeba nieodebrane śmieci zawieźdź po gminę i może wtedy coś się ruszy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *